Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
11. jan 2011

@loginka Jeeeej vsetko naj dodatocne a krasni su 😵

svetlankat
11. jan 2011

@blumka mas aj ty co robit, Misa ma 8 kg, tak oproti vam to je pierko 🙂 🙂 🙂

lienka2
11. jan 2011

@svetlankat tak to mi budes musiet dat instruktaz ako sa prebaluje posediacky a postojacky, bo to je u nas jedna katastrofa 😕 a vecer hlavne, ked sa ide spat.. po kupani ho dvaja drzime a obliekame 😖

marina87
11. jan 2011

takze my spime skoro vzdy pri otvorenom okne, aj ked je vonku veeelka kosa, musi byt pootvorene aspon trosicku, teraz je normalne otvorena vetracka

malu dojcim na poziadanie, aj cez den niekolkokrat, hlavne ked nechce prikrmy a pred zaspinkavanim. v noci je to minimalne dvakrat - to je taky standard, ale ked je slaba noc, tak aj kazdu 1,5h (to ja akurat zaberiem a uz som zase hore 🙂 )

zaspava vzdy so mnou a pravdu poviem, velmi si to vychutnavam, ked sa tak ku mne prituli 🙂 ked ju dam do postielky, tak hned stoji a strajkuje a hlavne ozije, kedze sa jej to nepaci. no vzdy je to medzi 19 a 20h

a ako vam ide obliekanie a prebalovanie? my niekedy obliekame puncosky aj na 3-4x a ked ma svoju chvilu, tak nehrozi, aby som v kratkej dobe dala novu plienku 🙂

jaja32
11. jan 2011

@andrea2603 Liv vsetko naj k 11 mesiacikom 🙂

svetlankat
11. jan 2011

@lienka2 na podiv u nas po kupani to ide jedna basen, ale cez den Miska nema cas. posediacky tak, ze ju dam sadnut na plienku a po stojacky ked stoji tak normalka, dam medzi nozky a zalepim, niekedy musim za nou aj ist a tak davam, ale vacsinou sa ju snazim zabavit niecim a rychlo prebalit, vkuse jej nieco v rukach vymienam, len aby chvilocku polezala

lienka2
11. jan 2011

@svetlankat ja tiez vymienam zabavky v rukach, ale nie vzdy to pomaha.. a posediacky tiez nema cas sediet.. tak musim skusit postojacky.. akurat sa kupu tak som zvedava co bude 😅

svetlankat
11. jan 2011

@lienka2 🙂 😀

dorotka2
11. jan 2011

@loginka vsetko naj k rociku prajem deturencom, no teda vahy mate riadne, Viki ma nieco cez 8 kg a staci mi to uuuplne,S obliekanim to mame ako @svetlankat, po sediacky, stojacky a pri zdrhani. Obcas najdem nieco zaujimave, co ju aspon na chvilku pobavi, ale vacsinou stihnem zapnut len jednu stranu plienky a druhu zapinam v stoji. A s obliekanim ani nehovorim, to su tortury jak svet, no mame zive striebra.
A inak bola som vcera na gynde a idem koncit s kojenim,tedado roka potiahnem a poom koncim, lebo sami strasneburia hormony a uz treti tyzden krvacam. Mala som tu antikoncepciu, co chce aj @oliv, noi musim ju vysadit, tiezkoli tomu krvacaniu, a potom pojdem uz na riadnu ako prestanem s kojenim. Som sa rozpravala smojou gynekologickou,mlada baba, teda okolo 35 a ma 5 rocne dievcatko a hovorila mi, zeteda je to chvalihodne, ze som kojila tak dlho, ale ze by uz bolonaozaj dobre prestat,hlavne koli mne, aby som bola vyrovnanejsiaa hlavne,ked uz skoncia tie navaly hormonov aj kludnejsia, lebo v poslednej dobe mi fakt sibe, som dost nervna a obcas vyletim aj na Viki, co som teda v zivote taka nebola, takze este taky mesiac a koniec. 🙂

blumka
11. jan 2011

@lienka2 @svetlankat mm dal predvcerom postojacky plienku Terezke 😀 😀 ze ona chce...ale chodila v tom ako kacka...si odvykla za ten rok 😀 😀

svetlankat
11. jan 2011

@blumka 😀 😀 😀

svetlankat
11. jan 2011

@dorotka2 kludne prestan, aby si sa dala dokopy. Ved rok je pekna doba, co budes ale potom davat. Umele alebo kravske? To len mna zaujima, pre moju zvedavost

lienka2
11. jan 2011

@svetlankat
@blumka zase sme ho nahanali po posteli 😅 skusali sme posediacku dat plienku, ale on sedel asi sekundu, pyzamo sme zapinali postojacky.. ja neviem ako to spravim ked budeme zase vecer sami dvaja 😕 dokedy to potrva???? 😅

dorotka2
11. jan 2011

@svetlankat asi umele, a ked nebude chciet tak kravske. Uz ju ucim na cajiky a vodicku a peknemi pije, aj v noci davam cajik, tak sa mi zacina pomaly menej budit sami zda a mliecko len rano a vecer,cize dva krat. Len mam trochu strach z toho,zemi nechcejogurty papat, tak neviem, ake jej budem davat mliecne vyrobky, no po roku je toho uz viac, co sa moze, tak snad to bude ok.

svetlankat
11. jan 2011

@dorotka2 bude to uplne ok, neboj, ja som vecar stretla jednu kamosku ma 15 mesacnu dcerku, chodi s nou na neuro, dr jej vravela ze kojene deti sa budia preto, ze my matky im prerusujeme spanokkojenima ze tie deticky sa na to zvykli, ale to len dalsi nazor. a ze deti treba do roka odstavit, lebo potom je to uz o zvyku a je to tazsie. Ale ako pises, to jej tvrdila neurologicka

loginka
11. jan 2011

@dorotka2 aj ja som sa uz pohravala s tou myslienkou, ze pomaly odstavit, este tie 2 mesiace co mame do korigovaneho 1 roka,a to by aj mohlo mozno stacit - ide o tie noci, kolkokrat si v noci poviem ze uz dost, ked sa nechce ani za nic odcucnut, cumel ju nastve, caj nechce (cez den ale hej - aj cumel aj caj)
ale zase zaspavanie je krasne - je spokojnucka, tulime sa k sebe, pomerne rychlo zaspi, no neviem, asi mi to bude potom aj chybat
ako sa odstavuje ? das vecer UM a potom v noci ako? ked su revy? joj to sa mi nechce zazivat

dorotka2
11. jan 2011

@svetlankat No ja mam kamosku, co ma 16 mesacneho syna a tami stale prizvukuje, zenech prestanem do roka, ona to odkladala a teraz je maly strasny, stale chce len cicat, a to uz papa normalne, no nevie ho to odnaucit a ze cim neskor, tym horsie. Ona terazlutuje, ze neodstavila do roka, takmozno aj preto je to pre mna lahsie. Ale naozaj je to cele na nazore a na odhodlani matky, ja som stale chora, chybaju mi vitaminy a uz je to fakt zle, nezvladam to.Aj ked jej chcem dat naozaj vsetko len to naj, ale to som uz dala. 🙂 A dakujem za podporu

dorotka2
11. jan 2011

@loginka este som to nejak nestudovala,aleviki mi v noci uzpijelen caj, mlieckomapri zaspavani a rano o puiatej a siedmej, alebo osmej. Teraz mi jedna baba hovorila,ze mam prestat zo dna na den, tak 18.februara uz nebudenic. 🙂 Ae zase dovtedy jej necham aspon 2 kojenia, rano a vecer.

svetlankat
11. jan 2011

@dorotka2 presne presne, toto mi vravela ta kamoska vcera. Inac aj mne chybaju vitaminy, najviac ma serkaju moje zuby, ach jaj, na vlasy som si uz zvykla

zoska
11. jan 2011

@dorotka2 mne Nelka pila sunar tyzden a ked sme prisli po vianociach z nemocky tak ho nechcela vobec... takze doobeda jej davam vanilk. acidko alebo actimel a vecer kasu (hami hruskovu alebo sunarku marhulovu- tie jej idu najviac)
kojila som 10 mesiacov, chcela som do roka ale takto sa to stalo, co sa stalo a musim povedat ze som omnoho spokojnejsia teraz a Nelke nic nechyba
takze drzim palce

zoska
11. jan 2011

@dorotka2 a snazila som sa nedavat nic v noci ani vodu ani caj a stale tak fungujeme, iba jej cumlik musim dat ked ho vypluje 😉

svetlankat
11. jan 2011

baby dobru noc, idem si lahnut

exupery
11. jan 2011

@olifcek mi spavame pri otvorenej vetracke od prveho dna,ako som s malou prisla z porodnice.Ma postielku uplne na opacnom konci ako je okno,takze nie je priamo v tom chlade.Ked sa mi zdalo,ze je moc zima,a zavrela som,malej sa spalo horsie.Ale ona celkovo nema rada teplo...mrnci aj ked ma ciapku teplu,aj pod vetrovku nosime iba body,a sal a rukavice to u nas nehrozia...

lolka
11. jan 2011

@loginka mali su krasni a miery maju teda riadne 🙂 mas co robit nosit ich oboch. ja ochkam pri Viki (podla mna ma cca 10 kg) a neskutocne ma z nej boli prave zapastie, furt si ho kremujem mastami, je presilene 😒
@dorotka2 rok kojit je krasna doba a ked mas problemy a citis, ze uz stacilo, tak neni o com, odstav ju.

olifcek
11. jan 2011

@loginka gratulujem k rociku x;o) kde su foto z oslavy? ja mam svoje v albumiku 😵 😵

@dorotka2 jj, citala som o antikoncepcii pocas tehu, ale podla mna robi problem len tym zenam, ktore maju problem aj s normal... teda, suhlasim s nazorom jednej lekarky a par mamiciek, co s tym maju vlastnu skusenost... su ale dve, ja chcem carezzette, ci jak sa to pise x;o) tak dufam, ze to bude ok a nebudem spinit x;o)

@exupery my tiez nenosime sal a rukvice sme mali asi 3x len... no my mame postel dost blizko pri okne a vedelo sa nam ochladit na 18stupnov, co som uz nechcela, aby sme v takom spali... takze uz okno nezatvorime a len pri otvorenom budeme x;o) len som chcela vediet, ci to neprehanam, ci aj niektore z vas tak spinkaju x;o)

no baby, tak ja vam poviem, ked budeme odstavovat, ci bol problem, ale to este minimalne rok sa kojit budeme, takze... 🙂 ale to uz podla mna Olivke v pohode vysvetlim, ze uz sa neda... ja kludne i do troch rockov potiahnem x;o) ale mozno Oliv prekvapi a sama si povie v rcitom veku, ze uz nechce a ja s tym nic nenarobim 😉 pretoze ked Oliv cosi nechce, tak smola..

olifcek
11. jan 2011

@loginka my sme na rocik mali 9550g a asi 73cm, mozno o cosi viac 🙂 krasne sme dobehli, i ked Tvoji drobci su paradne tazkiiiii 😅

lolka
11. jan 2011

ja kojit este chcem, len uz o tom tiez premyslam,ze ako by to odstavenie bolo najlepsie pre mna Viki. kojime sa v noci aj 3-4x a cez den len pri zaspavani. ked spi vonku na prechadzke, tak aj cely den je bez mliecka, ale najviac sa obavam toho vecerneho zaspavania a toho, ze nebude mat nijaky "ukludnovak". cumel odmieta od narodenia a prso funguje na 100% pri vsetkom. kolkokrat ked sa v noci zobudi, tak ju len hladkam, prihovaram sa jej, aj cajik sme skusili, aj na ruky zobrala - nist, aj sa odtahovala, ale akonahle si k nej lahnem, v sekunde je ticho a otvori usta 😅 no, bude to asi tazke...

olifcek
11. jan 2011

@lolka 😀 no... ja mam vyhodu, ze chcem kojit dlhodobo... to uz paq budem od vas rady pytat, ze ako odstavit, teda v pripade, ze sa na tom s Olivkou nebudeme vediet po dobrom dohodnut, alebo, ze si sama nepovie, ze uz stacilo 🙂

lolka
11. jan 2011

@olifcek tiez si prajem, aby sa Viki odstavila sama, to by bolo najlepsie 😉

my mame sice vetracku zatvorenu, ale vypiname v spalni kurenie, tak je tam chladnejsie. ja sice malu v noci zakryvam, ale furt sa odkopava, tak jej zima asi neni.

loginka
11. jan 2011

@olifcek fotky hadam pridam coskoro, neni cas na nic 😒
no som zvedava dokedy sa budete cuckat 🙂
@lolka aj ja si mastim 🙂 to dopadneme pri tych nasich detoch - a to by si ma mala vidiet ked ich nosim do schodov obidvoch - jedneho na chrbte v nosici a druheho vpredu - kolena dovi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre