Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
22. jún 2010

@blumka ved vies, mamka zaciatocnicka, aj ked po 4 mesiacoch uz asi pokrocila

svetlankat
22. jún 2010

@selyma nas na to upozornili uz v porodnici, ze pindulku nie a pediatricka mi to zopakovala. To je smutne ze ta na to doktori neupozornili.

olifcek
22. jún 2010

@blumka my uz nemame ten biely povlak, tak snad je vsetko ok...

@selyma mne lekarka vravela, ze natierat len ked je zaparena pisula, ci zadocek, ze inak nie, lebo, ze vela kremu sa zanasa do pisulky a sposobuje zapal mocovych ciest...

my sa nezaparujeme a to ani ked menime plienku po cca 10-12hodkach, co je samozrejme cez noc...ak sa nepokaka, tak ju necham az kym sa uplne nezobudi, ale ak rano kaka, tak jej ju hned vymenim, i ked sa uz stalo, ze hned zaspinkala, tak som ju nechala tak i hodku, ci dve...nemozem ju na prebalovanie zobudit, inak je zlostna 😅

olifcek
22. jún 2010

vazila som olivku po vykakani, naramne tazkej plienke....pred kupkanim, nahatu...vaha ukazala 4580g, juchuuuu....cize asi i viac bude mat zajtra u pediatricky, som zvedava

olifcek
22. jún 2010

inak, Kosice, zajtra ma fukat vietor takmer 2x tak silny ako dnes, glg....dnes fukal cca 40km v hodine, zajtr az 74km/hod.

blumka
22. jún 2010

@olifcek, je to oki, neboj...ten povlak raz je raz nie je 😉
@selyma, tak uz budes vediet 😉 vela veci sa ucime za pochodu 😉

loginka
22. jún 2010

cafte, ja davam tiez sudokrem, ale len po kakani, vecer sa ponatieraju mandlovym olejcekom - ten ma lahsiu konzistenciu ako olivovy, v noci tiez neprebalujem, ale klop-klop maju pekne ritky
dali st emi inspiraciu s tym nezehlenim, lebo u nas sa doteraz vsetko zehlilo, a je to toho dost
@blumka pytala som sa ta ake mlieko pouzivas, my Nutrilon HAteraz , predpisuje aj Dr, ten bez HA uz asi nebude, ze?
mozem len tak prejst na ine Nutrilon 2?

blumka
22. jún 2010

@olifcek, boze, sak nas odfukne vsetkych aj s domom

blumka
22. jún 2010

@loginka som ti pisala, asi si prehliadla...v ramci znacky mozes prejst..len medzi znackami nie je dobre pendlovat...Ha je aj na predpis, bez HA nie 😉

loginka
22. jún 2010

blumi nenasla som si to v Kto ma spomina, inak neviem, a myslis ze su v znackach nejake podstatne rozdiely?

loginka
22. jún 2010

pomaly sa uz chystame do sportaku, vanicky uz zacinaju byt male...uz ste niektora v sportaku?

olifcek
22. jún 2010

@blumka my uz nemame povlak vobec, glg..ale ja jej po kake vzdy umyjem zadocek i pisulku a paq i utriem, pre istotu, nech tam nema kaku, ale len tak jemne

blumka
22. jún 2010

@loginka no ja neviem, len to pediatri vravia, ze medzi znackami by sa nemalo...v zlozeni by nemali byt nejake extra velke rozdiely, lebo tie mlieka musia vsetky nieco splnat, ale vraj to nie je dobre. Ja ked som pri Terezke prechadzala z jedneho mlieka na druhe, tak som to robila tak, ze som jej asi tyzden davala mlieko tak ze tristvrtiny stareho mlieka a stvrt noveho, potom dalsi tyzden na polovice a dalsi tyzden uz len stvrt stareho a potom uz len nove...aby si zvykla na prechod...

blumka
22. jún 2010

@olifcek ak sa prekaka tak ze to ma az v pisulke, tak jasne ze treba umyt ale ak nie, tak myslim ze staci ked ju kupes...aby si jej zbytocne nenicila ten filter...ale zas ked niektore deti kakaju do kazdej plienky a dokakaju sa az kdesi na brucho a umyt to musis, tak musis aj pisulu...zrejme to az tak nevadi...potom ked bude vacsia uz sa tam tak velmi zasahovat nebude 😉

selyma
22. jún 2010

no tak si pokecam s dr. o tom natierani, to som fakt nevedela, ze to netreba stale.Mne sestricka este v nemocke vrvela, ze tym sa nesetri

loginka
22. jún 2010

blumi, prikrmy, napr. mrkvicku mam varit v dojcenskej vode?

selyma
22. jún 2010

myslim tym kremom

zoska
22. jún 2010

@lucia441 ahoj, boze som na teba myslela,ze ako ste prezili povodne...no tak som rada ze vas nezaplavilo 😉
a pridaj fotky, som zvedavana modelku...
ako prezila mala u vasich zmenu prostredia? chystame sa na chalupu a okrem nas tam budu este 4 male deti vi veku 1-6 rokov a bojim sa ako to tam mala zvladne....ak bude moc nesvoja a uplakana tak som pripravena ist skor domov.

@selyma to je zvlastne ze ti nepovedali o tom kremovani...nas upozornovali ze len mali bodocku na konecnik, no ale ked malickej doteraz nic nebolo z toho, tak to je fjn, len uz nedavaj 😉

loginka
22. jún 2010

selyma, mne zase povedali, ze radsej menej ako viac

blumka
22. jún 2010

@selyma to mas ako s kremovanim, niekto povie ze netreba stale lebo sa tym narusa prirodzena masnota tela a potom je pokozka sucha, niekto povie kremovat kazdy den po kupani...co sa tyka kremu na ritku, tak tie kremy su urcene na zapareniny tak ked babo ma bezproblemovu pokozku ze sa nezaparuje stale tak naco kremovat. Ja Juli prebalujem niekedy aj kazde 2 hodiny, to nema sancu sa ritka zaparit 😉 ked viem ze v plienke bude dlshie, napr. ked cestujeme dlho a sedi v sedacke naobliekana tak ju natrem

selyma
22. jún 2010

a v horucavach?

blumka
22. jún 2010

@zoska uvisid ze Nelke sa bude pacit..deti maju radi chatovacky 😉 aj ti lepsie pospi uvidis 😉
@loginka, niekto vari v dojcenskej, mne to pride zbytocne, ja ani mlieko nerobim s dojcenskej

blumka
22. jún 2010

@selyma skus nenatierat casto, len napr. na noc, alebo po kakani a uvidis...ak sa malickej nic robit nebude, tak fakt ten krem jej davas zbytocne

loginka
22. jún 2010

blumi, ja robim z dojcenskej, ale dost to ide do penazi, ale ta nasa voda mi nejako smrdi, tak radsej este budem robit z dojcenskej, ale mrkvu som varila v riadnej

selyma
22. jún 2010

no dakujem, tak to som doteraz teda pominula vela kremu a asi zbytocne.

olifcek
22. jún 2010

mne lekarka vravela, ze natierat len ked je zaparena pisula, ci zadocek, ze inak nie, lebo, ze vela kremu sa zanasa do pisulky a sposobuje zapal mocovych ciest...

@selyma

selyma
22. jún 2010

@olifcek a ja Klaudike davala krem aj rovno do pisuli, chudatko, mohla z toho ochoriet, normalne som teraz na seba nahnevana, co som to skoro porobila

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
selyma
22. jún 2010

@rivatha nasa Klaudika kaka tak 1, 2 x do tyzdna. Tiez vaskusam manej, ale dufam, ze sa jej nezapari, lebo to asi boli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre