Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
19. nov 2010

@avaka Ja viem odpovedat len na jednu otazku 😝 Hrozno moze Ale ake si jej dala druhykrat netusim 😀
som rada ze ta rozosmejem aspon si umyjes monitor 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avaka
19. nov 2010

@zucana , 😀 take iste som dala,len inde kupene,take pevnejsie sa mi zdalo.. 😕 dakujem 😎

@rivatha ,na mne ?😕 ,ved mam uplne vazny prejav.. 🤐
tak spinkajte,dobru nocku 🙂

a kto pozna odpovede na dalsie otazky ??? 😕

olifcek
19. nov 2010

@loginka jaaaj, mm nie teraz, ved by nas slahlo, ale, ze ked oliv podrastie kusok, ale vie, ze chce 😉
@avaka ja tie hero davam do ovocia... su fakt tvrde...
hrozno mozes
syr nedavaj, pockaj este
posli i k nam taku necakanu navstevuuu 😀

avaka
19. nov 2010

@olifcek 😀 ,uz odcestovali a isli na opacny smer...,ale prekvapili riadne teda,ani som nesla otvarat,bola som vyzlecena,myslela som,ze to sused klope na mm 😀
tak aj ja skusim do ovocia,ale chcela som nieco do ruky,ked bude zase robit sceny... 😅
a tu kasu,ty davas na veceru?

avaka
19. nov 2010

este som zabudla,ze jezisko aj sanky donesie,tak dufam,ze napadne snehu 😎

olifcek
19. nov 2010

@avaka dala som na veceru ale i na ranajky, kedze varim na dva dni

olifcek
19. nov 2010

Olivka nam hajala od 20.00 do 21.00, takze mame nocnu teraz... ideme sa uz presunut do spalne 😉

blumka
19. nov 2010

@loginka prevaram obycajnu vodu z vodovodu ani terezke som nikdy inu nedavala ani som si nikdy nedavala robit rozbor a vsade kde ludia piju normalne z vodovodu vodu tak sa nebojim a prevaram 😉
logi, neviem ako myslis robit omacky, ci tak klasicky ako sa robia dospelym, tak to este mate cas...a zapekane asi tiez, priznam sa mna to ani nenapadlo riesit, do roka a po roku som postupne prechadzala na upravu taku ako som robila nam, ale u nas sa napr. omacky robia velmi malo, ryby dam az po roku, uz som to viackrat pisala, ze aj ked to lekari niektori odporucaju po 10. mesiaci, ryba je po arasidoch druhy najrozsirenejsi alergen..takze ja sa neponahlam...
@avaka hrozno som uz davala aj ja..ale so supkou a skoro mi odhryzla aj z prsta...a uz viackrat som jej davala, ale juli je srotovnik zje vsetko co nezje ju, takze jej by asi ani nevadilo keby zhnite bolo, hlavne ze sa to da pozut 😅
ake este otazky boli? 😀

blumka
19. nov 2010

@avaka aha syr...este pockaj, je v nom vela soli...ja od 10. mesiaca zacnem davat juli na chlebik alebo rozok lucinu ale tu cistu bielu neochutenu, ta nie je tak slana 😉
kekse neviem, nemam, kasa neviem, nemam ale ked budem mat tak skusim raz na veceru ak nesadne na zaludok presuniem ju na ranajky 😉

blumka
19. nov 2010

no a uz idem spat bo tu asi strasim sama 😀 bru

maculik
20. nov 2010

dobre ranko,
dnes prva? to sa uz daaavno nestalo 😕
ja som sama s drobcami, mm musi robit, ale pisal, ze dnes by mali skoncit o 4, tak dufam, ze sa to nepredlzi. Lebo vcera dosiel az o 7... Petrik spi, Adelka sa hrajka, idem k nej.
Petulik mal vcera aj v noci stale zvysenu teplotu, aj dnes trochu, a rano aj kaslal. Tak dufam, ze nebude chory... 😒

hrozno som skusala aj ja, ale len trosku spapal. Ale konecne prisiel na to, ze chrumky su na papanie a na chvilu ho to zabavi 🙂

avaka
20. nov 2010

dobre ranko 🙂
dievcata,dakujem za promtne odpovede 😎 🙂
Na kasu sa pytam preto,ze uz budeme mat 10.mes.a chcem zaviest dalsi prikrm a neviem aky...no skusim tu kasu na veceru...ale neviem,neviem...mala uz nie je ani z toho ham taka unesena,ani ovocie uz tak nepapa,ako pred tym...jogurt nechcela,no co jej dam?..inak@blumka,super,tu lucinu skusim a to jej mozem dat aj na veceru,alebo ranajky,nie?ci len tak medzi?ja ked dam medzi,tak mi potom nezje na obed ani tu trosku.,co inokedy... 🙄

ja uz mam aj navarene,lebo dnes len cestiviny,kedze v chladnicke este maso od predvcera a mm ohrnal nosom,ze cestoviny... 😖 ,tak vravim,ze urobim dvoje,ci chce vrtule,alebo spagety.. 😀 aj tak ma ide rozhodit,kolko sme nechali vcera v tesco penazi a nemam z coho varit 😅

@maculik ,snad bude Petko o.k a u nas uz moc chrumky nechutia.. 😒

lenica81
20. nov 2010

ranko... u nas noc dost blba... ale uz teplota pominula, zda sa... je opat vo svojej kozi, aj veceru aj ranajko-desiatu spapal dost... 😵 teraz uz 1,5 hodky spinka... tak som zatial upratala co to, aj mm tu cosi poraba, navarila mu obed, ja mam polievku zo vcera, teda uz asi kasu... 😀 a potom planujeme ist skusit sedacky, aby sme sa konecne rozhodli... 😔 a 2. jedlo az pak... 😅 sme zabudli maso vybrat z mrazaku...

@maculik nech to petkovi rychlo prejde...😔

@avaka treba mat zoznam... mne mm tiez obcas hovori, aby som si naplanovala jedalnicek na cely tyzden... ale nejako sa do toho neviem nakopnut a potom neviem co si navarit... 😒 mm teraz cita vselijake teorie a dosiel mi domov s tym, ze by sme mali jest viac zeleniny, menej masa a mlieka a mliecnych vyrobkov... aby sme boli zdravsi a dlhsie zili... 😉 tak uz sa bojim... 😀 ale ma to cosi do seba...

avaka
20. nov 2010

@lenica81 ,ja vacsinou mavam zoznam,ale vcera nejako nevydalo.. 😅 hmm,to sa povie,co treba jest,ale tiez to podla toho neviem robit 😒 ,niekedy som rada,ze uvarim,co uvarim...musim sa viac snazit 🙂

olifcek
20. nov 2010

my si ideme urobit pecene rebierka s kyslou kapustou a zemiacikmi, mnaaam

lenica81
20. nov 2010

@olifcek mnami... 😵 neprovokuj...

olifcek
20. nov 2010

@lenica81 krasne mm kupil, tu u nas maju super masko 😉

laxity
20. nov 2010

ahojte

pekný víkend prajem 🙂

@avaka ja by som ti veľmi neporadila aj tak, kedže moje milované je prieberčivé 😅...a inak aj u nás sa mohli staviť 😀 nevadilo by nám, že ešte nie sú Vianoce 😀

@lenica81 nech vám čím skôr prejdu tie horšie noci 😔 ...inak nemáme toho istého mm? 😀 Bo môj tiež, že aby som už mäso nerobila, že mu lezie hore krkom...najradšej by jedol len cestoviny...tak sa snažím vyhovieť...a dnes sme mali dobrotku aj keď tam bola slaninka ale fajné to bolo http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=32242

Naty dnes vstala o 6.30 😵 a zalomila až o 12.30 😅 a zobudila sa o 13.00 😅 , ale bola super pekne sa hrala, mali sme návštevu, tak sa tešila...teraz som rýchlo upratala a čakám druhú návštevu 🙂

loginka
20. nov 2010

cafte 😉
tak ja mam mm klasika, ked nie je maso tak sa to moc za obed nerata, a s cestovinami mu velku radost neurobim, este ze sa to tyka len vikendu. Ale sem tam navarim aj halusky a pod. to si da, ale zeby to bola zrovna zdrava strava to nie, ale chutna 🙂

ja som malym tiez skusila hrozno - kukali z eco to jem, tak som im odsupila a vybrala kostky, tiez im to velmi chutilo, ved to je taka sladkost

dnes sa maly isiel potrhat z aobedom - sladky zemiak, cuketa, kus mrkvy a norm.zemiaku plus morc.masko a lyzicka jogurtu - velka mnamka, ale mala sa mi pri obede stale kruti, uz ma niekedy poraza, maly ma uz davno zjedene a ona sa tak babre, zato pri veceri maly vymysla a reve, lebo nechce sediet v stolicke

loginka
20. nov 2010

@laxity ja take jedla zemiakovo syrove tiez mnam-mnam
ja som inak uz syrik skusila - docitala som sa v tom speciali mama a ja, ze sa uz moze aj ryby, tak sakra vsade inak odporucaju, tak este pockame, ved sa nemame kam ponahlat
@blumka citala som take recepty ze omacky - napr. svieckova, brokolicova a pod. kde sa podusi na masle zeleninka, prida sa ryzove mlieko (neviem normalne mlieko do varenia - odkedy?) zahusti sa ryzovou kasou a nakoniec kysla smotana
dnes mame trosku posunuty rezim, este spia co zvycajne su uz od 15.00 hore, tak dnes pojdeme trosku neskor spat

jaja32
20. nov 2010

Ahojte, my sme zacali vcera vecer stvornozkovat 🙂 a dnes jej to krasne islo. Tesime sa.
Ja chcem dat zajtra Natalke kuraciu polievocku. Dam uvarit kridelko, zeleninku co papa a zvlast vyvarim cestovinky. Skusim len trosku popucit a uvidim, ci take redsie spapka. Skusim dat aj petrzlenovu vnat.

lenica81
20. nov 2010

caute, tak sme sa rozhodli... kupime maxi cosi ako @zoska... boli sme odskusat v obchode a v tej kiddy je to viac nepohodlne, hlavne ked my chodime dost na dlhe trasy... okolo 5 hodin to mame domov aj k svokrovcom, tak nech si moze aj trosku pospat...

@loginka plnotucne sa moze do varenia od roka...

hrozno ide aj u nas na dracku... len cim dalej je tazsie kupit take fajne... 😒

@jaja32 sikovnica mala... nas uz aspon zadocek dviha...

Vilko spal od cca 10 3 hodinky a teraz ma opat zachvat, tak uvidime, ci da take chvilkove zdriemnutie este...

olifcek
20. nov 2010

@loginka kysla smotana drobcom? ja take nedavam... normal mlieko vo vareni od roka... ja to dam urcite neskor ale

lenica81
20. nov 2010

@laxity ja mam bukovskeho knihu na varenie, a su tam fajne recepty, aj celkom jednoduche... tak musim poskusat co to... lebo toho casu dost nie je na nejake zlozite recepty... furt sa cudujem, ako stihate niektore tie mnamky z varenia pripravovat... a hlavne @rivatha tie kolace... 😀 😉

olifcek
20. nov 2010

@jaja32 petrzlen i vnat mozu sposobit zacervenanie na zadocku v okoli kakacika....

olifcek
20. nov 2010

@lenica81 u nas tiez mc nehrozi zlozite recepty... a ked, tak to robime od rana a na etapy... inak nehrozi... 😀 o kolaci mozem snivat, hehe.. ale ja ani moc neviem take pecene, ja len take v chladnicke robene 😉

olifcek
20. nov 2010

@lenica81 ale i my raz budeme mat viac casu, neboj niiiiiiiiiiiiic x;o)

lenica81
20. nov 2010

@olifcek ja som napodiv dnes aj kolac stihla... akurat je v rure... testujem novu formu... ale trochu to nakypelo... 😅

zucana
20. nov 2010

cafte baby boli sme v kine na film o facebooku...dobre to bolo...chcela by som at 25 miliard dolarov...ale stacilo by aj milionov 😀
inak sikovnikom vela zdaru 😉 my hajame a ja peciem tiez rebierka ako @olifcek ale barbecue so zemiakmi a este aj hovadzie zapekam...aj na zajtra nech je 😅
a idem dat nieco do sukromnej temy 😝

svetlankat
20. nov 2010

caute baby, tak som vas docitala, my sme dnes mali taku pohodicku, tak az teraz som zasadla na net. Ani som nevedela, ze uz mozeme hrozno. My sme dnes kupili prve topanocky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre