Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
28. aug 2009

dianka, praveze mal..dve dcery teraz maju 13 a 8 rokov, starsia bola jeho milacik, mladsia je milacik mamy a to tak aj vyzera, starsiu mama velmi nemusi 😔
no mozno mame nabeh na dvojicky, ale zatial nehrozia...a vlastne manzelov brat uz ma jednovajecne dievcatka, teraz pred 8 dnami mali rok 😵 , okrem toho ma uz trojrocnu slecnu 🙂
my radsej tak postupne ako tak naraz tri deti 😀

dianab
28. aug 2009

☹ Ach, to je také hrozné... hrozne ľutujem také rodiny. Aj u nás na úrade mám toľko prípadov, keď zomrel otec a tá mama s deťmi si len ťažko poradí sama. Čo sa týka financií aj výchovy... Potom je horšie už asi je, keď zomrie dieťa rodičovi... Ale radšej nechcem rozvíjať tieto témy... stačí, keď to mám denno denne v práci ☹

Jednovaječné sú úplne rovnaké, že? Viete ich rozoznávať zato? 😉

Tiež som chcela postupne, hoci, keď som sa zamyslela nad myšlienkou dvojičky, tak ma to tak pobavilo, až som si predstavila, aké to je super. Viem, že to je dvojnásobná starosť, kým sú malé, ale keď vyrastú od tých 6 rokov, vraj potom je to fakt dobré. dosť veľa známych mám, čo majú dvojičky 🙂

zucana
28. aug 2009

baby tu sa ledva hybnem ja nie to este vietor...tu je nenormalna vlhkost...v zime susim 2 tyzdne pradlo 😕

blumka
28. aug 2009

dianka, veru, je to tazka tema na rozpravanie a co potom ked to denne prezivas...byvame v jednom dome, ona nad nami s tou mladsou, starsia s nami a so svokrou, narobila vela blbin, jej mama na nu absolutne nestiha, a ani asi nechce stihat, tak sme ju vzali tu, nech je pod dohladom

vieme ich rozoznat, teda my co sme s nimi denne...moj manzel je o 10 kg chudsi a povahovo su tie ini...ale ked sme este zili v usa, tak posledny rok a pol, pracovali v tej istej firme, len na inych miestach a obcas si z ludi robili srandy ze sa vymenili a tak a vtedy ti ludia mali naozaj problem ich rozoznam...Parkrat sa nam aj stalo, napr. na vianocnej party, ze prisiel vysmiaty chlapik ku mojmu manzelovi, tresol ho po pleci...a manzel uz vedel, kolka bije, vravi mu, ty si ma mylis s mojim bratom...a ten ze nieeee..isto nieee..ty si slavo...nie ja som martin...neveril, kym mu manzel neukazal svoj vodicak 😀 😀
potom ich z niektori ludia rozoznavali podla nas manzeliek 😀 😀
ale v telefone uz velakrat prekabatili aj mna aj svagrinu..hlasy maju rovnake 😀

blumka
28. aug 2009

zuci, ja som si tu vlhkost zazila v NY..tam si len vysla pred dom a uz si bola mokra od tej vlhkosti vzduchu..fuj 😖

dianab
28. aug 2009

Fúha..tak Vy bývate všetci v jednom dome? A tá staršia... ako sa pozerám na dnešných mladých 13 r. ľudí, sa nečudujem, že je to s ňou ťažké... Jajajj, asi Vám ešte narobí veľa starostí... ☹ aj keď viem, že to nie je práve Tvoja priama rodina, ale nejako Ťa to vždy bude trápiť.. a napokon každého z rodiny..viem to podľa mojej sestry 😖

Blumi.. to je milé, vtipné story 😀 😀

ja som myslela ale tie babies 1 ročné...že keď sú malinké, či sú tiež úplne rovnaké 😉

maculik
28. aug 2009

tak som spat z obeda, dnes som si dala ako prilohu hranolky, ved raz za cas neva, no nie? 😉
teraz sa mi strasne drieme, pritom som si dala aj 20min prechadzku po lukach, vonala pokosenu travu, no pohoda, ale skor ma to uspalo, ako prebralo... 😔

To tam mate teda fakt riadne horucavy, ufff 😖 Ono pekne pocasie je super, ale odtial potial a na urcity cas. A este na dedine alebo tak sa to ako-tak da vydrzat, ale v meste medzi panelakmi, brr...

blumka, to je nic moc, ked mama nemusi starsiu dceru... A u vas nerobi problemy?

blumka
28. aug 2009

dia, jaaaaj, tie krpane...no hej, tie si mylime...su rovnake, aj ked jedna je vacsi macko ako druha 😀 ale oni ziju v usa, boli tu prednedavnom na 3 tyzdne, takze mozno kebyze s nimi byvam dlhsie tak si ich nemylim
maculik..vies, my sme tej starsej krstny rodicia, takze ked sa nestara matka, zacali sme sa my...no ale to sa jej uz nevelmi paci, lebo si s nou nemoze robit co chce..ja to nechcem velmi rozmazavat takto verejne..ale chuda decko, to co z nej teraz je, je prave preto, ze ju jej matka od malicka nema rada 😔 ...no a samozrejme robi problemy aj kvoli peniazom, lebo strasne chce zrazu vsetko dedit a tu pomoc co jej svokra ponuka odmieta, lebo sa jej zda malo...

hajdylca
28. aug 2009

blum no mas to tazke, ale neboj bude to ok... vonku je teplo? to mi ani nehovorte my mame v kancli klimu, tak nemam ani predstavu ako je vonku, ja som si este aj ponozky musela dat aby som nenachladla... dnes sa mi chce nenormalne spat... uz nech su 3 a idem domov- no teda svokrovcom ☹

maculik
28. aug 2009

ja tiez asi skor dnes zdrhnem, ale o 3 sa este neda ☹
hajdy, meno uz mate vymyslene? My pre chlapca nie a nie vymysliet, mali sme len pre dievca nachystane, to mala byt Agatka, a akurat v stredu som zistila, ked som pozerala mena, ze Agatka ma meniny zrovna 5.2., kedy mam termin. No ale teraz je to vyriesene, musime vymyslat chlapcenske 😉

loginka
28. aug 2009

maculik, 12.1. oslavujeme draheho narodeniny 🙂

ivka79
28. aug 2009

Baby....ja chcem ísť domooof :( mne sa nechce dnes vôbec robiť.. 😠

olifcek
28. aug 2009

ivka a ja chcem spat 😉

alex
28. aug 2009

maculik, tak u nás je to naopak, sme rozhodnutý pre chlapčenské, ale dievčenské netušíme. Čoraz viac sa mi začína páčiť Lucia. Ale tak som zvedavá aké meno nám bude treba, či pre chlapčeka, alebo pre dievčatko.

zucana
28. aug 2009

baby mna zacina hlava boliet z toho tepla tak furt pijem a zastrela som si vsetko aby mi splnko nepieklo lebo poobede mame slniecko 😠
vecer idem do japonskej samoska ze si nedam sushi ale kura tariaky a zeleninu grolovanu s klickami na co sa tesim,ale idem s kamoskou amickou ktora tu zije lenze ona tolko keca....a ttake blbosti...........
a cakam nech su uz 3 hodky lebo si idem spravit krupicovu...a skor nemozem ...musim mat nejaky odstup 😉
macul a mne teraz strasne idu hranolky....uplne najviac 😉

maculik
28. aug 2009

zuci, tak uz aj mna zacala strasne boliet hlava, tak v oblasti cela, no otras 😒 A dostala som chut na nieco sladke, lenze dole mame zavrety bufet, len automat tam je a tam skoro nic, iba cokolada Mars, tak ju do seba tlacim..
A asi si poobede lahnem, ked pridem z jasli, ved Adelka sa rano krasne hrala s tou kockou, co mi prisla pomoct, tak hadam s nou poobede hodku vydrzi 😉

alex, uvidis, ze ako naschval pre dievcatko 😀

alex
28. aug 2009

maculik no ja by som sa potešila dievčatku 😵

maculik
28. aug 2009

alex, ja som sa tiez velmi, ked mi na sale povedali, ze je to dievcatko. Nam to bolo jedno, ved aj tak sa to neda ovplyvnit, ale predsa len, ked su prve baby, tak potom trosku vedia usmernit mladsich bratov 🙂
Teraz budeme mat parik, ale napr.manzel hovori, ze jemu by kludne ani druha baba nevadila, lebo ze uz vie, ako na ne 😀

alex
28. aug 2009

môj manžel by veľmi chcel chlapca, ale je jasné, že bude rád aj babe, ja zase naopak, ale bude ako bude, to nemôžeme ovplyvniť 🙂

olifcek
28. aug 2009

maculik ja som si priala chlapceka...hech...ale, ked mi povedali, ze je to divecatko, ani na sekundu som nebola sklamana 😉

maculik
28. aug 2009

alex presne 🙂
volala som s kamoskou, zaciatkom oktobra cakaju babo, este nevedia, co to bude, ale mysli si, ze chlapec, tak meno vyberaju hlavne pre chlapca (na dievca som sa aj zabudla opytat, ake vybrali).

No a to, co sa u nich v celej rodine deje, to je otras. Vsetci chcu, aby dali meno Marek, jej sa to velmi nepaci, chcela by Matuska, Mateja alebo Filipa, ale to jej vsetci vyhovaraju, napr.jej sestra povedala, ze v ich dedine je jeden dementny chlap Filip, tak hadam nechce dat take meno 😲 A jej mama sa rozplakala, ked Danka povedala, ze chcu Mateja, ze to hadam nejde dat take meno, ze ona, ked bola mala (ta mama), tak u nich na dedine sa davalo meno Matej len takym malym, neduzivym teliatkam a prasiatkam... 😔

No nemam slov. Ona chuda uz chce ustupit, ze nemoze pocuvat tie hadky. Som jej povedala, ze nech neustupuje, ze je to predsa jej dieta a jej mama a svokra si uz mohli dat mena svojim detom, tak Danka nech si da svojim. Co ta rodina bude mat Mateja alebo Filipa menej rada, nez Mareka?
A ked jej takto do toho kecaju, nech uz ani sa nebavi s nimi o tom a len im oznamia, ked uz bude drobec na svete, ako sa vola 🙂

Mne keby nasi alebo svokrovci sa do toho zacali starat, tak by som im teda svoje povedala 😒

maculik
28. aug 2009

olif, ved to sa ani neda byt sklamany takto pri prvom dietatku, mozno je to ine, ked ma napr.niekto 2 chlapcov a uz by rad dievcatko, no zase je chlapec, tak mozno tam trosku sklamania je, ale urcite len chvilkove..
Aj sestrenica caka v novembri babo, uz maju chlapca, teraz chcela dievcatko, kedze dalsie uz mat nebudu, no a zase je to chlapec. Ale povedala, ze co uz, hlavne, ze nech je zdravucky a uz si nejako postupne zvykne na tolkych chlapov v dome 😀

a mas IP 🙂

blumka
28. aug 2009

nam kazdy kecal do Terezky...ze ako ju budu volat, ze Terka, mne sa totiz nepaci ked Terezky volaju Terky...tak som im vsetkym povedala, ze tak ako ju zacneme volat my, tak si potom zvykne kazdy a ked uz bude Terezka vacsia, tak ze ak sa jej bude pacit inak tak uz bude vediet povedat...kazdy mi hovoril, ze to je blbost, ze aj tak pre kazdeho bude Terka a viete co? v zivote ju len raz nazval manzelov otec Terka ale odvted nikto, pre kazdeho je Terezka, lebo ju my tak volame...
no a najlepsia je moja mamina, ona to male v bruchu vola Martinka 😀 😀 ..uz aj Terezku tak volala, ked bola v brusku 😀 😀 ..tak som jej minule povedala,ze ked bude mat ona dieta tak nech si da meno Martinka 😅 ..ja taketo reci pustam jednym uchom dnu a druhym von 😉

maculik
28. aug 2009

blumka 🙂
kocky, ja sa lucim, pojdem pomaly pre Adelku, sice v piatok az o 4 mozeme odist, ale co, 15min hore dole...
Tak pekny vikend prajem, vela oddychujte a v pondelok zase nakuknem 🙂

alex
28. aug 2009

Ja tiež neznášam také reči, však každý dá také meno, aké sa mu páči, aj keby som chcela dať synovi meno Teofil, je to moja vec. Nám tiež ofrflali Jakuba, sesternici sa nepáči, mojej mame tiež veľmi nie, ale som im povedala svoje 🙂

zusika
autor
28. aug 2009

Ahojte, uz cestujem domov tak mam chvilu cas napisat Tak dnes mi brali tu krv na AFP 25.9. Idem na morfo,tak to bude dlhe cakanie kým uvidim male Ozaj od vcera ho citim ako tam poskakuje Je to zvlástne ale krasne 🙂 a dnes som to povedala uz aj sefovi a ten ma objimal a ruky mi bozkaval Predtym sme Mali aj debatu o plate tak aj ten mi este stihne snáď zvysik No dnes bol fakt zaujimavy deň 🙂

alex
28. aug 2009

Zusika no samé dobré správy, gratulujem 😵

alex
28. aug 2009

Môj šéf je tiež zlatý, sa ma vypytuje, či mi už bruško rastie, či už vieme čo to bude, aj dnes, že či už viem, kde chcem rodiť. On totiž má 4mesačné bábo, no a rodili tiež na Antolskej, tam kde chcem aj ja, a veľmi si chválil.

zusika
autor
28. aug 2009

Kujeem 🙂 sama som sokovana Dokonca v novembri v
čo som chcela byt na PN aby som nemusela chodiť do prace tak e
že budem robiť z domu a pojde mi plat Juj,tesim sa

zusika
autor
28. aug 2009

Môj šéf má 4 deti tak aj jeho reakcia sa dá chápat Vraj nie je nič krajšie ako úspešne plánované tehotenstvo Filozof to je 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre