Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
22. feb 2011

@lalipop nam vezme obvodna krv na alergologicke testy, takym malym imunolog nerobo krvne testy a na predlaktiach sa u nas take deti netestuju...mame ist na tu krv,len nesmie brat tyzden ziadne lieky, a teraz este berie

loginka
22. feb 2011

@matesl nie po ockovani, ale zacala kaslat v piatok a v nedelu sme boli na pohotovosti, lebo bola velmi zahlienena a vysoke teploty, mala chytene priedusky

matesl
22. feb 2011

@loginka mne zubar povedal, ze zo zubov teploty mozu byt, sople nie 😅

a neboj aj nas maly padol z postele a udrel sa aj o ram postele mal na oboci hrcu...
a maly spava v postielke? a bambulka na posteli?

no moj mm nespal s malym nakoniec lebo ochorel maly tak som vedela ze to vtedy nema vyznam. ale moja mama ked s nim spala dala mu cajik vo flaske a trochu ho hojdala na rukach, klepkala po zadocku...a zaspal

loginka
22. feb 2011

no ved sa pekne upokojila na prse, tak hadam ju to tak nebolelo
spia obidvaja v postielke, ale malu mam bez bocnice - tak sme si zvykli kojit sa poleziacky, ale asi pojde bocnica naspat a ja by som chcela vyskusat ked vyzdravie, odstahovat sa a nechat muza napospas tej malej zavislacke
tak sopliky nie? no zaujimave, mne moja dr hovorila ze mozu byt, tak si vyber, opytam sa mojho otca ten je zubar, ze co povie 😕

matesl
22. feb 2011

@laxity vy ste mali aky romantikus den 😵
my oslavujeme cez vikend az

matesl
22. feb 2011

@loginka opytaj, zaujimalo by ma to...mne to povedal Dr. Straka on aj prednasa.
vraj ked tak sa moze znizit imunita a tak ten soplik, ale vraj sopel ako taky nema so zubami nic spolocne...hmmm
ale aj mne detska, ze sopel zo zubov...

a Domi spinka pekne v noci? tym ze nie je kojeny?
ja uz som sa to pytala, ale preco je Domco kojeny a Lauri nie? sa tak podelili?
sranda...lebo skor chlapci su zavislaci na maminach

blumka
22. feb 2011

@matesl @loginka, mne bolo povedane, ze ani sople ani teplota nie su zo zubov ale preto ze ked idu zuby tak sa znizi imunita takze dietatko je nachylnejsie nieco dostat...cize aj sopel aj teplotu...
terezka nemala ani raz ani sopel ani teplotu ked jej sli zuby, juli ma sopel vzdy...terezka celkovo bola menej chora pocas svojho prveho roka, juli je skoro stale..urcite to suvisi aj s terezkou, ze kadeco donesie zo skolky ale moze to byt aj tym ze juli ma jednoducho slabsiu imunitu...tak preto este ked jej idu zuby sa viac oslabi a hned sopli..
sorry, ze pisem ako hotentot asi uz idem spat 😀

loginka
22. feb 2011

Domi ked je ok, tak sa budi len 1 - max 2x za noc, spinka sam v izbicke, museli sme ho vystahovat aby sa nebudili navzajom
to s tym kojenim, ja som ich kojila obidvoch, ale po 3 mesiacoch, zacal Domi vymyslat, neviem ci to suviselo s tou operaciou pruhu, ale ked sme sa vratili z nemocky plakaval na prse, nechcel, zlostil sa, tak uz som musela supnut flasu a bolo
ale on je taky vymyselnik, ze place pri jedeni aj teraz, aj ked chce papat, nieco mu sadne na nos a reve, tak musim vymyslat vselijake finty fn

avaka
22. feb 2011

@laxity,@mmaarrttiinnaa,@matesl,@lenica81.vsetkonaj detickam k sviatku 🙂

baby,mne bolo tak hrozne zle... 🙄 ,uz to je tusim pravidlom,ze raz za cc 3 mes.dostanem taku migrenu,ze vraciam...no hroza....a to sme mali dnes 2 navstevy,ked tu boli naasi mi to zacalo a potom kamoska s 3r.malou,to som bola uz uplne neschopna,tak mi aspon malu vzali na 30minut von....ja som ju ledva obliekla...,vecer,ked prisiel mm,som si rovno s malou lahla,pred hodkou som vstala,nech sa konecne najem,lebo ani tekutiny ani nic...tak tu tlacim do seba,ked uz konecne mozem... 😅 este ma trochu boli hlava,ale uz dobre...

no mam konecne vysledky malej,takze ma nizsie zelezo(i ked mysli,ze keby jej brali krv teraza nie pred 3 tyzdnami,mala by ho dobre,lebo uz tak pekne papa masko aj zeleninku)no a ma ho 3,53 a este hg 107 a nejaky hematokryt 0,31,vyzna sa v tom niekto?? 😕 ,tak ma brat zelezo 8kvep.denne4-5tyzdnov(co si myslim,ze dokaze aj nasa pediatricka odsledovat,)a speci testy-mlieko,vajcia....vsetko o.k

@maculik,ani nasa nechce rukavice,hadze ich o zem a,kedysi si ich nechala....a ked je poviem schovaj si ruky,tak ich naschval vystrci este viac potvora,natiahne ich dopredu,roztiahne prsty,aby som videla,ze ich ma vonku.... 😅 ,tiez som sa bala,nech potom reumu nedostane...

lalipop
22. feb 2011

@matesl nam ide konecne ten 8-my zubok a sopliky mame take slabucke, ale zato sa bezo mna ani nepohne a nase spanie je zase strasne, ale my mame dudlik a teploty sme zo zubov nemali, nase deti zvyklo prehanat, ale to az pri stolickach.

loginka
22. feb 2011

@blumka dava to zmysel, ani som nezachytila ze pises ako hotentot, asi aj ja pisem ako hotentot a tiez by som uz mala spat, ale ked si chcem uzit aspon chvilu slobody, byt hore a moct robit co chcem

zuzulik
22. feb 2011

@mmaarrttiinnaa @matesl @lenica81 @laxity aj ja Vam a Vasim dobcekom prajem dodatocne vsetko najlepsie k ich 1.rociku, hlavne vela vela rodicovskej lasky, uspesnych krockov do zivota, usmiatej tvaricky a stastneho dzavotania...

tiez zo srdca dakujem vsetkym maminkam @lolka @alex @laxity @zoska @katina2209 @maculik ...dufam,ze som na nikoho nezabudla, ktore si na nas dnes spomenuli a popriali nam k nasim narodeninkam, ktore sme si naramne uzili a nasa princeznicka tiez.... 🙂

samozrejme pozdravujem aj ostatne maminky a gratulujem k uspechom ich deticiek... 😉 🙂

blumka
22. feb 2011

@loginka no ja tvojim prispevkom rozumiem, takze nepises ako hotentot 😀 ja len viem o sebe, ze niekedy pisem tak akoby dokolecka, stale o tom istom a v podstate o inom 😀

matesl
22. feb 2011

@blumka asi tak nejak to bude 😅

ale moj maly nema byt od koho chory a uz 3x od silvestra mame sopel, co trva 2 tyzdne takze v podstate sme len par dni bez a zas sa pustia...uz ma slahne z toho ☹

matesl
22. feb 2011

@loginka a Lauri sa ako casto budi?

lalipop
22. feb 2011

@avaka aj my berieme zelezo uz od 8-mych mesiacov. prvy raz sme to mali podobne ako vy ateraz to ma o nieco lepsie, ale dr nam este predpisala maltofer a malej uz celkom smakuje. po 3 mesiacoch ideme na kontrolu, tak som zvedava ci to bude ok 🙂 lebo syn to bral ked bol maly a potom sme uz mali oslabenu aj imunitu a teraz ma uz alergiu. neviem cim to je asi preto ze mal doma strarsiu setru a casto bral atb. nasej malej ledva nasli zilku. som myslela, ze nas poslu do nemocnice, aby jej zobrali krvicku. strasne volaco ☹

blumka
22. feb 2011

@matesl vies co, ale teraz je velmi takze obdobie...mna na to upozornovala aj pediatricka ze budu deti chore velmi casto, ci su doma ci v skolke, ved sa pozri na to pocasie, na tie vykyvy...ono podla mna ani nezalezi ci ma byt Risko od niekoho chory, proste ma mozno taku imunitu, ze ked trosku sa zmeni pocasie hned sa na neho nieco nalepi...
juli ma tiez v podstate od vianoc uz 3x sople...len pred tyzdnom som sa vytesovala ze uz to skoncilo a dnes v noci zas...no ale co narobime...nech uz pride jar 😉

matesl
22. feb 2011

@blumka mne sa stava ze uz neviem ci somnieco napisala, alebo som si to len myslela ze to napisem...proste okno jak svet 😅 asi unava

blumka
22. feb 2011

@matesl ne okno, materska demencia..aj ja to mam..uz treti rok 🤐 😀

matesl
22. feb 2011

@blumka tak ste na tom so soplami ako my...ale teraz mi zaal viac kaslat tak s nim ani nechcem moc ist von, on vonku vykrikuje a nadycha sa asi, aj cez salik...tak radsej ho drzim doma, len sme boli asi 20 min bez kocika sa prejst jak bolo slniecko

matesl
22. feb 2011

@blumka ale to je hrozne ze ta kratkodoba pamat tak blbne, co kratkodoba, mna ked sa niekto spyta ze kedy R zacal ja neviem stvornozkovat ja neviem, proste musim najst foto a kuknut na datum kedy bola urobena, inak fakt nepamatam kedy co zacal 😀 hluuupnem

blumka
22. feb 2011

@matesl ja som uz s nimi nebola vonkku ani nepamatam kedy 🤐 bud je chora jedna abo druha abo obe, abo jedna spi a druha je hore alebo spia obidve a ked su hore uz je tma...alebo fuka alebo prsi 😨 ...
terezke som zacala pred vianocami davat Imunoglukan, zda sa mi ze aj ked ochorie, choroba rychlesie pominie, musim sa popytat ci maju nieco z tejto rady aj pre rocne deti 😉

blumka
22. feb 2011

@matesl 😀 a to si predstav co bude ked budeds mat viac deti...sa ti vsetko bude motat 😅

matesl
22. feb 2011

@lalipop my sme uz brali pyridoxin s niecim, uz neviem cim, maly bol dlho zlty po porode a este ja som Rh negativna matka, a maly Rh pozitivny tak bojoval s protilatkami, museli mu po mesiaci kontrolovat krv tak mal malo dosticiek tak bol dlho na liekoch...potom uz OK
dam mu spravit tie testy na imunitu...ockovanie pocka

matesl
22. feb 2011

@blumka este ze po CS mozem mat len 2, teda uz len jedno a kazdy bude mat notes zavedeny 😅

blumka
22. feb 2011

@matesl moj otec hovorieva: kdyz jsem blbej, tak si pisu 😀
dobru noc 😉

matesl
22. feb 2011

@blumka ja mam pre seba homeopatika na imunitu, myslim, ze musi byt nieco aj pre deti, ale nepytala som sa zatial

jo a co som vecer dala homeo na spanie tak to asi aj vygrcal cele, aj kvapky na kasel 😅 no takto sa z toho nedostaneme

avaka
22. feb 2011

@lalipop ale ta alergia s tym nesuvisela,ci ano? 😕 a na kontrolu chodite k pediatrovi?
nasa este atb nebrala(klop-klop)

matesl
22. feb 2011

@blumka uz mam notisek

bruuu noc idem aj ja do sprchy

matesl
22. feb 2011

@avaka si viem predstavit ako tu bolo, ja som minului nedelu vracala a isla som ratovat maleho lebo sa mm povracal ked ho po kupani obliekal, a veru stihla som dat plienku, polozila maleho do postielky a utekala na WC...mm zatial prezliekal plachtu po malom, no kovbojka 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre