Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jja
11. sep 2009

jejj dakujem, to bola rychlovka.....

olifcek
11. sep 2009

jja prave som tu bola 😀

olifcek
11. sep 2009

lolka, Ty tusim beries tie lieky na stitnu, ktore uz i ja, ze? nepribera sa z nich?

lienka2
11. sep 2009

baby, aj mne vysli vysledky z tripple uplne v poriadku 😵 tak sa velmi tesim 🙂
vcera som bola na usg, ale malicke sa schovalo, takze som nevidela ani tvaricku, ani co skryva medzi nozkami, tam zase bola poskladana pupocna snura.. 😅 tak uvidime nabuduce ci nieco ukaze.. 🙂

blumka
11. sep 2009

nechcete mi niekto prist pozehlit tu "kopku" co sa mi tu za posledne tyzdne nakopila? 😀 🤐

zucana
11. sep 2009

dobre som navarila 🙂
baby prave tu davali v spravach ze uz mame vakcinu proti prasacej a prvi zaockovani musia byt personal nemocnic a potom zeny v druhom a tretom trimestri tehotenstva ...malo by sa zacat v oktobri ockovat...tak by som tam mala byt zaradena ....
blumi ked dozehli smozes prist aj ku mne 😉

blumka
11. sep 2009

zuci, ale som sa na to vykaslala...nechce sa mi 🤐
a to ockovanie mate povinne?

ivka79
11. sep 2009

Ahojte, tak ja mám vyšetrenie u genetičky v NR za sebou. Odobrala mi ešte raz krv - ja som ju zaniesla do NZ a budúci týždeň budú výsledky...tak uvidíme a potom povie čo ďalej...

zucana
11. sep 2009

preco?asi nie ale lepsie ako to dostat nie?vraj babo by si tiez tie protilatky zobralo...
inak s tym nasim projektom to zatial nevyzera nic moc...je to na komisii a posunuli to na bud.tyzden ☹

olifcek
11. sep 2009

lienka mne ked nebolo vidiet, tak jemne mi poklopkali po brusku, abz sa mala otocila...najma, ked ju meral, ked som sa prisla objednat na 3D kvoli zlym triplom... to mi urobil taky maly morfologicky, myslim...x;o) lebo meral vsetko...zaroven cakal, kym sa ukludnim x;o) no a 15.09 tam idem na to 3D..tak snad bude vsetko ok, glg...

blum ja nezehlim vobec, hehe...som zvedava ako ozehlim zenichovy koselu na svadbu x;oD

zuci dufam, ze u nas to nebude povinne, lebo ja sa zasadne nedavam ockovat proti chripke, ani zltacke ani encefalitide...a moj lekar ma v tom podporuje...moj obvodny...ze je to zbytocne, ked mam silny imunitak, co ja mam x;o)

blumka
11. sep 2009

zuci, no ja neviem...v IT je asi ina situaacia s prasacou chripkou ako tu, ale tiez asi nei je bohvieco do seba pichat virusy...ved sa porad s lekarom co ti povie...

blumka
11. sep 2009

olif, ved ja tiez nezehlim...mame susicku, ked s nej pradlo vyberiem hned tak sa to da este poskladat ze ani netreba zehlit...noooo ale som zabudla vybrat pradlo a teraz je dokrkvane..hlavne kosele 😠
ja sa tiez nedavam ockovat proti chripke...jeden virus zaockujes, objavi sa druhy, pokym ti ockovanie zaberie, mas oslabenu imunitu a just chytis ten druhy...no ale vravim, neviem aka je situacia s prasacou chr. v IT

olifcek
11. sep 2009

blum 😉

olifcek
11. sep 2009

blum v minule bolo v telke, ze v prepocte na obyvatelov je to skoro vsade narovnako x;o)

blumka
11. sep 2009

aha...no...ja absolutne nemam prehlad co sa deje vo svete..u nas telka bezi malo a nerada citam spravy, lebo v nich nedaju skoro nic pekne, len same pohromy 😒

olifcek
11. sep 2009

blum ja tiez malo kukam, ale zvycajne odpadnem, ked pridem dom, paq sa prebudim, kuknem spravy a idem znova spat, aby som sa okolo polnoci zobudila, osprchovala, umyla a sla znova spat 😉 aspon dnesok taky bude urcite, hehe...unavena soooom...x;o)

blumka
11. sep 2009

olif mi hovor...som na tom podobne a to ani nechodim do prace 😒 ...Terezka ma vycerpava..dnes obzvlast...

olifcek
11. sep 2009

blumka tak Ty pracujes doma...okolo malej, no x;o)

zucana
11. sep 2009

ja neviem su to len protilatky...nie virus blumi .... co som sa bavila s kamoskou lekarkou v USA povedala ze by sa dala zaockovat ze babo si tie protilatky potom zoberie tiez a nenakazi sa...kazdopadne samozrejme ze sa pobavim este s lekarmi ked to bude aktualne...ale tato chripka velmi utoci na pluca....tak preto je nebezpecna...ja som sa nikdy nedala ockovat proti chripke takze tak...prote tehu zeny su povazovane za rizikovu skupinu lebo maju oslabenu imunitu v tehu a vysoke teploty mozu robit zle...to ako ked zdravy clovek dostane chripku tak ju pekne prekona ale ked niekto kto ma nejaky zdravotny problem napr.slabsie srdiecko alebo oslabenu imunitu ako tehulky tak je to rizikove....taketo infosky tu davaju aspon....tak pak budem informovat 😉

zucana
11. sep 2009

tak ja mam spravy na obed o jednej a vecer o osmej povinne s mojim muzikom a kedze pri tom jedavame tak sa tomu bohuzial nevyhnem 😒

olifcek
11. sep 2009

no, vsetky tie ockovacie latky obsahuju samotny virus x;o)

moja kamaratka sa pravidelne dava zaockovat proti chripke a pravidelne ju kratko na to i dostane, hehe...nepomaha ani, ked sa da zaockovat skor...proste...na nu to nejak nefunguje, chi...nastastie je ale inak zdravucka x;O)

ja sa len jedineho bojim, ale verim, ze to tento rok nepride, a to 2.5dnova horucka 40-40.5 stupna, fnuk, to by fakt nebolo bre...i to je dovod, preco uz v decembri v praci nebudem chciet byt...vyhnut sa moznosti nieco chytit, comu sa moje telo bude dva dni intenzivne branit...x;o)

blumka
11. sep 2009

zuci, no ja neviem ale ja mam take info ze kazda ockovacia latka obsahuje prave ten virus a telo si same vytvara protilatky 😕 ...ale ja nie som lekar...len viem, ze aj tu na konikovi dost baby bojuju proti nezmyselnemu ockovaniu aj deticiek, lebo fakt niekotre vakciny su nam natiskane zbytocne...
ja sa tiez nedavam ockovat uz niekolko rokov, vlastne som sa dala len raz, a chora byvam velmi malo...no ale ja som taky otuzilec, mozno preto sa mi choroby vyhybaju

olifcek
11. sep 2009

blum jj, vminule v telke hovorili o detickach, ktore presne o mesiac po nejakom zaockovani ochoreli a pripisuju to prave tomu ockovaniu. vyrobca vakciny povedal, ze maju 3 pripady z 1000, a ze teda nie je predpoklad, ze je to z vakciny, o ktorej hovorili...zaroven vyzval mamicky, aby hlasili hociaky nepriaznivy vplyv vakciny, aby sa vedelo vcas reagovat...

chjo x;o(

jja
11. sep 2009

dievcence, prajem vam pekny vikend, ja uz koncim v pracicke, a doma sa ku kompu nedostanem, zase budeme makat na stavbe. tak az potom v pondelok.
Tak si uzite volnych dni a nech male chrobaciky v bruskach posluchaju 🙂

loginka
11. sep 2009

ahooooooooooojte 🙂 🙂
uz to nevladzem cele precitat, a to som chcela len tak preletiet
uz sme domka, bolo super, ale aj tak mi to chodenie horedole dalo niekedy zabrat - aj ked som sa snazila len po rovinke - cize Strbske a pod.

no moje pripomienky ku dskusii, co som zachytila -
- aj ja poznam Zuzku Fialku - ak je to ona, bola to moja byv.kolegyna 🙂
- na zelezo beriem 2 tab actiferin, mozno skusim tu sol, dik Ewe
- blahozelam k dievcatku nedockava 🙂
- o ockovani som teraz citala v mamine, ze aj tehulky mozu, lebo tie virusy uz su mrtve, ale aj tak to gynekologovia az tak neodporucaju, treba sa inak chranit

loginka
11. sep 2009

a este paradajkovu milujem najviac najviac uz od detsva - moj drahy tiez moc nie, ale sem tam spravim - recept podobny ako olif, len ja urobim zaprazku najskor a do toho pretlaky

zucana
11. sep 2009

ved ja si to urcite predtym vsetko preverim a rozhodnem sa....olif na tie teploty veru pozor...drzim palceky aby si nic nedostala moja
inak tu sa ockuje az po 3 tyzdnoch v taliansku deticky....teda prve ockovanie ... ziadne ze hne dpo narodeni
ale zasa toto hovorilo ministerstvo zdravotnictva tak snad by vstky tehotne na to neposielali keby bolo vacsie riziko sposobene ockovanim ako nakazenim....itak ja uz na to nemyslim a co sa ma stat sa itak stane kurnik sopa 😒

zucana
11. sep 2009

logi vitaj spat..
ja sa unavim uz pri vystupe po schodoch 😉
logi a ako sa chranit? byt zavreta doma? ved to mozes aj v obchode chytit...to je o osude asi fakt
inak zajtra idem do toho obchodu Prenatal co tu mame na kurz o tehotenstve- stretko s buducimi mamickami tak sa celkom vytesujem 😉

olifcek
11. sep 2009

logi akurat som vcera na Teba myslela chi...

a aj kika uz nejak dlho nebola x;o)

loginka
11. sep 2009

cau zuci, no pisali taku klasiku ako vyhybat sa preplnenym priestorom, vitaminy, umyvat ruky a pod. prkotiny
ozaj, uz citis babatko?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre