Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
22. sep 2009

dobre ranko,

blumka, tak to je super, sikovnica Tete, ked tak fuka 😉

zucana, na ten chrbatik - plavanie, nemate tam? to by ti pomohlo. urcite aspon 2 krat do tyzdna. a teraz, ked cakas prve, mozes robit co len ta napadne 😉 , pri druhom uz pomenej 😉 ja som chodila 4 krat, a teraz rozmyslam , ze zacnem 😉

zucana, logi, co je to ten snop? ja to nepoznam.

zoska
22. sep 2009

ahojte,
blumi ty mas dnes prvy jarny den? 😀 si nam trosku presocila rocne obdobia 😉 ale viem ako si to myslela a suhlasim, fakt pekna jesen zacina 🙂

zuci tebe drzim palce, aby sa ti podarilo drzat muzika na uzde, co sa minania peniazkov tyka 🙂

ewelyne
22. sep 2009

zucana pocuj, naco dokaze taky chlap minat ? a viac ako zena? 😀
😕 to si neviem predstavit. 😉

maculik
22. sep 2009

ewe, napr.na oblecko a kvalitne vino - to je situacia u nas 😀

zusika
autor
22. sep 2009

Ewe... ŠNOP je take zdravotnicke centrum - ortopedia, ale aj ambulancie...je to tam kde je aj Gyn-Fiv..... na Zahradnickej..pridaj sa.... ale ako som vravela... je tam hlbka... 145cm - mne iba hlava trcala.... ty aby si sa neutopila...ale da sa cvicit aj na schodikoch...a ked hopkas, tak je to v pohode.... 🙂

inak baby, aj mna strasne uz dva dni boli chrbat...ale si myslim, ze to mam take prechladnute...resp. neviem aka bolest to je teraz.... a tiez som si myslela, ze mam usedeny zadok, ked ma boli.... to tak naraz....a logi vcera spominala, ze ju boli kostrc - tym roztahovanim....tak to cele ma asi suvis s tehu..... no dakujem pekne....

popisete mi tu bolest chrbta? je to take akoby ste mali prechladnute kzire? alebo ich mam fakt prechladnute.... normalne sa na to v noci budim a nemozem uz potom zaspat ani sa ulozit.... tak nosim teraz tielocko, hoci je teplo.... ozik, su teda aj tehu tielka? take dlhsie a obtoahnute? to my som si mala kupit.... zozeniem aj take na tenke ramienka a hlbsi vystrich, aby mi to nikde netrcalo??

maculik
22. sep 2009

kocky, pridala som nejake foto 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zuci, ja mam tiez taku bolest chrbta, ako popisujes, to je tehu... tie tehu tielka su super vec, ja som ich min.rok nosila aj v lete, kedze tu bolo chladnejsie, a vobec sa mi nevytahovalo z nohavic, krasne drzalo. A prijemne bavlnene.

lulupopo
22. sep 2009

ruzi23 no tak ja sa chystam rodit v TT pravdepodobne, povedne som vymyslala, ale kedze moj muz je stale na cestach najistejsia bude TT, keby nahodou nemohol byt pri tom...aby som to nemala daleko... no a v TT som na tom uplne rovnako ako ty ja som tu od 2002 roku ako pristahovalec, takze nemam ziadnych znamych, kedze v TT ani nepracujem...
pre zusika cvicenia pre tehulky su v TT v hotely Nukleon a v Pohode , ja som tam este nebola, lebo mi je stale zle... do pohody musis mat papier od doktora , ze nie si na rizikovom... v nukleone to cvicenie je vraj take, ze sucastou toho je aj predpriprava na porod, takze vraj potom nemusis na predporodny kurz...

zucana
22. sep 2009

maculik aka zlata...na tej fotke rodinka sa trochu podobas na blumku 😀
zusik ma boli pri lopatkach takze kostrc este nie....
a ja nosim muzove tricka 😀
inak muz sa vratil ...dohodli sa teda na 800 eur mesiac plus energie...a kuchynu napolovicu...no dakujem pekne ...zacina sa sestrit este viac.....

zusika
autor
22. sep 2009

Lulu, ja som do Pohody pred casom volala, ale uz to nerobia.... sice to maju na stranke....
este zistim ten nukleon.... kde to presne je??

no a pre skusene maminy otazka - treba absolvovat predporodnu pripravu?? nie kazda nemocnica to robi.... a druha vec, ak ano...staci november, december, nie?? nestaci, ked sa popytam lekara?

alex
22. sep 2009

zusika, tak tie bolesti krížov mám aj ja. Akokeby mi niekto tlačil obličky, taký blbý pocit a zadok tiež občas bolí.
Inak tá predpôrodná príprava nie je povinná, ale ja sa chystám.

lulupopo
22. sep 2009

zusika hotel nukleon je na prednadrazi hned za maxom a predporodny kurz sa v TT da urobit v materskom centre na Okruznej

blumka
22. sep 2009

zoska, no a nie je akoby jar?...ja taketo pocasie milujem...boli sme vonku s Tete, najprv tak chladne bolo a teraz je uz skoro ako v lete 😅

ewelyne
22. sep 2009

zusika, aku predporodnu pripravu myslis? na kramaroch sa da cvicit a robi sa jedno sedenie, ked chces aby bol darling pri porode. A v malych mesteckach niekde to nie je potrebne , myslim ta konzulatcia s oteckom. a tam sa rozprava vsetko o priebeho porodu. neviem ci myslis inu pripravu.. pripadne si zavaolaj nejaku PA alebo duludomov, nech ti porozprava nieco, co potrebujes vediet, opytat sa, poradi.. alebo si nastudujes, ale vzdy sa to lepsie pocuva 😉
inak tehu tielka si objednaj, su dlhe a rastu s bruskom. vyborne.

fiha zucana, 800 euro je vela, ale nie za taky velky byt... tu by ste platili za taky este viac.

tak co sa tyka oblecka, tak to nastastie nie, ale kavlitne vino to hej 😉

zusika a to bolo cvicenie vo vode pre tehulky? ako casto budete chodit?

baby kupila som si tehu rifle take hrubsie pod brusko- jedine v C A -cku mali 34, ale aj tak musim este pockat aby brusko narastlo a musim si ich dat skratit... no radost, ja som totalne nekonfekcna ci co. Inak som myslela, zenabehnem do mexx-u v auparku a pridem a pozeram, mexx nikde... niekde inde v ba? neviete?

zusika
autor
22. sep 2009

no nepotesili ste mne, ani ja vaaaaam nepotesiiiim.... 😀 s tymi krizami..... lebo to prechladnutie by aspon preslo, no a neprechadza....dnes ma to boli aj cez den, nie len v noci... takze plavanie..... ☹ neeervy moje... na to nemam cas....a ani s kym.... blbe dochadzanie ☹ ja neeestastny zemepan...... (no dnes mi napadaju tusim same vyroky z TV filmov a rozpravok 😀 )
mala by som sa asi castejsie prejst v praci.... a nejake cviky si najst....
co sa ine da s tym chrbatom robit?? prejde to, co to bude az do porodu??? nie je to sranda...
inak kocky, keby som vas nemala, tak naozaj vela veci neviem.... hlavne teda rozoznat, ale ked si takto navzajom povieme o pocitoch... no super vec....

ozik, ktora ste uz boli na 4D? mate DVD? ja iba rozmyslam nad hudbou aku si tam vybrat.... doktor tam ma na vyber, ale ja by som nejaku taku, co pre nas nieco znamena.... len neviem, ze co sa tam hodi.... ci take nieco instrumentalne a pomalsie, ci do rytmu babatka..... neporadite?? ja viem, ze je to somarina, ale ked pamiatku, tak nech do detajlov....v tomto som strasny puntickar 🤐

maculik
22. sep 2009

zusi, ja som predporodnu pripravu nemala, nestihala som, lebo som pracovala az skoro do porodu (aby mi ostalo viac volna po porode). Nastudovala som si vsetko z netu, ale teda napr.dychat som pri tlacenie poriadne nevedela, aj ked som si to skusala. No prakticka ukazka s instruktorkou je asi lepsia. No okrem toho dychania mi v podstate nic nechybalo, takze zalezi na Tebe, ak mas cas, tak by som byt tebou aspon na taky jednoduchy kurz isla.
A staci kludne v novembri-decembri, len si zisti, ako su tie kurzy obsadene. V dec.to moze byt komplik., kedze budu sviatky, a v januari uz je dost neskoro, kedze ta to moze chytit skor 😉

zuci dakujem 🙂
A to ste celkom dobre dohodli, ci nie? Ake su vlastne ceny najmov v IT, je toto dobra cena, ci si cakala menej?
S tou kuchynou sme to aj my tak mali, ze tam ziadna nebola, a dali sme ju spravit Vladkovmu svagrovi, no a s domacou sme sa dohodli, ze to pojde pol na pol, ale jasne, ze si ju tam potom necha...

ewelyne
22. sep 2009

baby na ten chrbat fakt aj ciste plavanie, ja som uz pisala chodila som v prvom tehu 4 krat do tyzdna 😉
zucana, nemate tam plavaren? 😉

maculik
22. sep 2009

zusi, nepotesim sa, ale na konci tehu su tie bolesti stale horsie a horsie (teda aspon ja som mala...) 😝

maculik
22. sep 2009

idem papat, dobru chut aj vam 🙂

zusika
autor
22. sep 2009

Vdaka kocky.... rada by som presne, aspon jedno nejake sedenie..... aj mm nech je pritom..... aby mi vedel pomoct 🙂
tielka si veru zaobstaram este tento tyzden, ved ide zima, budu treba...... aj ked ja neznasam tielka 😒 ale co babo urobim vsetko 🙂
Ewe.... je to v pondelok alebo stredu.... 4,50€ za 50min. - vzdy dopredu sa musis nahlasit, ci maju volne, aby sme sa netlacili.... vcera nas bolo 6... (max tusim 13) .a je to tam velmi pekne, ciste, moderne.....
sme prihlasene aj o tyzden v pondelok.... dala som si to na pondelok, lebo vtedy som este plna energie po vikende....ale uz v stredu poobede by to mohlo byt horsie.... takze si tam zavolaj ak chces a pod s nami.... budeme konikovsky tim 🙂

matka331
22. sep 2009

ahooj na poradni vsetko ok.....a aj vysledky na vrodenee chyby som mala dobreeee 🙂
a este idem na morfo o 14:00 tak potom sa ozvem pap

blumka
22. sep 2009

maculik, este sa vratim k tej nadche...ja som vcera kupila eukalyptovy olej, nakvapkala som ho na vreckovku a dala Terezke do postielky ked sla spinka, aj teraz som tak urobila...vecer ked som si ku nej lahla, tak sa aj mne lepsie dychalo...skus...

zucana
22. sep 2009

ewe ja nemozem plavat lebo vzdy nieco chytim ☹
no esteze som nesla na to stretko lebo tu majitelku by som asi zabila...tak ona povedala ze byt je v dobrom stave...ibaze my ho musime premalovat, dat kuchynu ktorej teda uhradi polku a vymenime si aj sanitu v kupelniach...no hroza...ale aspon ze muzik ze to bude tak na rok a pol.....tak dufam 😉

maculik
22. sep 2009

blumka, diky za tip, vyskusam. Je to mozne, lebo ked bola Adelka mensia a mala kasel a sopliky, tak v Nem jej nasa dr dala take inhal.kvapky, co som jej kvapkala na oblecenie a plachtu, a to jej vzdy krasne vsetko uvolnilo. Vidis, a teraz mi to nenapadlo...
A to si kupila taky ten, co sa dava do aromalampy, ci nejaky specialny v lekarni? lebo tie aroma su dost silne, ci nie?

matka super, tak potom daj vediet, co na morfo 😉

inak kocky, nezabudnite doplnat obvod bruska a aktualizovat datum najblizsej kontroly 🙂

teuska
22. sep 2009

Ahojte babulky 😅 Snazim sa precitat co najviac a potom nestiham prispievat. 🙂

Kde treba doplnat obvod bruska? Ja idem k lekarovi vo stvrtok. Ale asi mi este nebude robit ten morfo ultrazvuk, aspon teda nic take nespominal.
Baby cim si natierate bruska? Mna vsetko svrbi a velmi sa mi supe. Uz som vyskusala niekolko kremov, ale ziadny mi nevyhovoval.

blumka
22. sep 2009

maculik, kupovala som ten olej v lekarni....a je na nom napisane, ze sa moze dat aj do aromolampy 😉
teuska, ja sa nenatieram nicim 😅

loginka
22. sep 2009

salkris, zblbol mi interenet, tak este raz

dnes som bola na tej genetike, ale v podstate nic take, pojdem na morfologicky, prip. potom sa uvidi

zusika, ja tiez nemam svalovicu, zeby sme to flakali? 😉
ja tiez rozmyslam aj o obycajnom plavani, aj vcera som mala chut si zaplavat a v tej vode sa citim najlepsie, nie taka tazka 😝

teuska ja mam elastiq a eucerin olej, myslim, ze svrbenie je normalne, s tym supanim neviem, vyskusaj ten olej, alebo detsky olej

teuska
22. sep 2009

Blumka ja vyzeram ako had, ktory prave zvlieka kozu 😀

loginka
22. sep 2009

inak stale mi trpnu tie ruky, som si myslela, ze po cviceni mi to trosku prejde, mozno aj bezprostredne preslo, ale potom navecer a v podstate stale ich mam strpnute

ewelyne
22. sep 2009

zucana, no to som mavala aj ja, kde som prisla, ci len sadla na zachod na navsteve u znamych a bolo...
no na plavanie, som uz pisala taky ten "ludovy receptik" a ziadny zapal nehrozi 😉
namocis tampon do olivoveho oleja, prip. tam das par kvapiek tee trea oil-nariedeny samozrejme, aby ta to nestipalo, das tampon, ten perfektne izoluje a chrani, a poplaves 30-45 minut, a sup tampon von. Co poznam, vsetkym zabralo a mozes chodit plavat hocikam 😉 ja mam od kamosky, a uz to odskusali dalsie a aj segra a ja 😉 no super vec.

ewelyne
22. sep 2009

ale uz to nie je chvalabohu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre