Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
17. nov 2009

zuci hmmm...to jo...mohol sa otocit hned...teraz, ked nieco chytit mal, uz chytil x;o((( prepac, ak strasim..

maculik presne tak...staci, ze si jeden kychne a ludia na 10m to vzduchom maju x;o(((( ach jo

zucana
17. nov 2009

maci on bol objednany.....ja proste nechapem preco neodisiel....dokelu ako lutujem ze ho ta jeho matka objednala....
inak henti tu stale este montuju....nieco tam asi posr....li lebo im to nejde.
fasa...a to maju este ziarovky pozriet...tak to bude asi dalsia hodina....

maculik
17. nov 2009

inak, mna zase od rana hrozne boli brucho, uz vcera ma bolelo, dnes mam k tomu pocit akoby na vracanie, ale nenatahuje ma. Ale to brucho ma dost boli, az do krizov mi to ide. Neviem, ci z toho, ze som malu v noci davalo dnu a von z postielky alebo co, no najradsej by som len lezala, keby mal kto byt s nou ☹

olifcek
17. nov 2009

maculik ze? ale ked mne sa nechce ist na nakup x;o)) a urobim si veeela chlebika vo vajicku...x;O)

horcicu? ja si davam jemne pikantny kecup, ale dam i horcicu x;o) ale lubim, ked sa na vrchu este roztopi syr, mnam x;)

mne uz zajtra navaria v restike, ked pojdeme na obed x;oD

olifcek
17. nov 2009

zuci, cokolvek pokazia, nech aj uhradia....do prcic aj s takymi odbornikmi...grrrr

maculik mna nejak mob krize bolia...este som nerodila, ale myslim, ze az sa to znasobi, tak to na tom mieste boli i kratko pred porodom...chi...asi ma len telo pomalicky pripravuje...vies, keby ma nic nebolelo a odrazu vsetko naraz pri porode, tka by to bola ina kava...x;o) takto... i ked jasne, ze to itak bude inaaaaa bolest, brr 😕

maci pusti si telku a lazkaj si x;O)

maculik
17. nov 2009

zuci, tak fasa, ze je objednany a musi tam tak dlho cakat. Boze, neznasam to, ked dr naobjednavaju v kratkych intervaloch po sebe a potom sa oneskoria, lebo kazdy je vnutri o 10min dlhsie, nez oni "planovali"... 😠

olif, my kecup nekupujeme, nemame to akosi radi, ale tiez si davam na to postruhany syr, kd sa roztopi a do toho vajicka este rozmixujem kiri syr a v tom tie chlebiky obalim. A na horcicu este davam cibulku.

Adelka si akurat perom popisala cele ucho, lebo si ho akoze cistila tak, ako jej ja cistim tycinkami a ja som to neskoro zbadala 😅 😀

zoska
17. nov 2009

ahojte baby, vsetkym dakujem, ze na mna myslite...ste zlate 🙂

moc som toho nenaspala, ale uz je trosku lepsie...klop, klop
teplota ustupila, tak uz ma trapi len kasel a priedusky a nechapem to, ale z tejto choroby ma rozboleli zuby, teda skor zubna okostnic, je to neprijemne ☹

zuci neplackaj, snad tam nic nechyti a ak by sa aj na neho nieco nalepilo, tak aspon ty nebudes chora...
preco tam vlastne isiel? bol objednany na kontrolu?

kati, tebe prajem nech ti tie bolesti prejdu...ja mavam obcas taku neznesitelnu bolest pravej bedrovej kosti, ale asi to nebude take zle ako u teba...

loginka
17. nov 2009

macu 🙂
zuci, neboj, budete spat zase oddelene a ty sa napchaj C, ovocim, nasad mu rusku a nic nedostanes
ale verim, ze je to blby pocit
olif, tak dobru chut, ja robim zapekany karfiol

davaju rozpravky ako na Vianace, akurat pozeram moju oblubenu Princ a vecernica

zoska
17. nov 2009

logi, kde je ten princ a vecernica?
ja sa tu akurat rozculujem, ze chcem rozpravky a v programe nic nevidim 😀

olifcek
17. nov 2009

maculik hmmm...takto to teda robievas? ja len klasika, vajicko s mlieckom a solou rozslaham vydlickou, v tom obalim chlebik a dam opiect, a uz ked sa opeka z druhej strany, tak na vrch dam platok syra a on sa tak jemne rozpusti...ale mozno to skusim i tak ako to robievas Ty...x;)

hehehe...adelka je indiankou? x;o)

zoska zlata, je super, ze teplota ustupila...i ked ja osobne nenavidim, ked mam plne dutiny, vtedy sa ma chyta bezmocnost a pocitujem paniku....preto len dufam, ze nic take nepride x;o((( a snad ani moje pravidelne 40stupnove horucky v januari...teda horucky....v jeden vecer zimnica, a paq na dalsi den a den po nom uz spominana 40tka, co ked sa netlmi zabalmi celeho tela, tak stupne a to je uz paq nedobre a treba sanitku x;o((( zatial to ale len jediny raz stuplo nad 40 a to minuleho roku, glg...

zoska urob si taky...jedne cely vymackany citron a do toho lyzicku medu a vypi to...ked, tak si to este 2dcl teplej vody zalej...citron je super na horucku, medik na priedusky...

zoska
17. nov 2009

aha na nove, tak to nemame 😒

olifcek
17. nov 2009

logi a kde to ide? x;o)) ja kukam z netu true blood, ale teraz je tam vel auzivatelov, tak neviem dalsie kuknut...tak mi bezi statocne srdce a nekukam to...snazim sa robit poriadky...x;O) ale som taaaaak leniva, ci co..no nemam na vyber...som zena a chcem sa postarat o poriadok v domacnosti...x;O)

ale este nejdem obeduvat..len o 9.00 som ranajkovala

zosi na markize, jojke a STV1 idu nejake rozpravky..aspon co som rano kukala do programu

zoska
17. nov 2009

jj olif dakujem, ja si to obcas robieam aj preventivne, ze si do misky vytlacim citron rozmiesam ho s medom a papkam 🙂

zucana
17. nov 2009

isiel tam kvoli nejakej karticke co nema a je astmatik....a uz 5 rokov nebol na kontrole a tym padom nepatri do rizikovej skupiny aj kvoli ockovaniu proti tej prasacej a neviem co este...ale keby som toto vedela tak ho poslem k sukromnikovi kde nie je tolko ludi ako v nemocnici...to jeho matka ho tam objednala aby usetril pritom v tomto pripade predsa o peniaze vobec nejde dokelu...

olifcek
17. nov 2009

zoska este ta kostrc k tomu? tak to je neprijemne..potrebujes lezat, ale asi to kvoli nej nejde velmi, vsak? 😔

zuci ved nech pride okamzite domov a preobjednajte ho ku sukromnikovi. ak nanho i cosi vyliezlo, predpise mu cosi, hm? x;O) lepsie zacat hned...x;O)

zoska
17. nov 2009

no je pravda ze sa krutim na posteli jak paragraf, ale celkom sa da, vcera ma bolelo vsetko, tak mi to uz bolo jedno....len Nelka chudatko kopala o sto sest, dnes je klud, dufam ze je ok. chrustik moj 😕

zuci tak toto nechapem, ze ked je objednany tak caka 2 hodiny, to skoro ako u nas 😠

zucana
17. nov 2009

no on vraj bol na jednom vysetreni a teraz caka na druhe a ked som mu povedala nech ide prec povedal ze uz to dokonci...takze uz neviem co robit a jedine co mozem je trapit sa....je mi hrozne...a este su tu aj henti a videli ako placem a nejde im ten suflik tam zasuvat...a este aj mama mi vynadala ze sa nervujem a ze som nenormalna...takze super

mmaarrttiinnaa
17. nov 2009

kocky moj dnesny obed : cestovinova pasta
1 konzerva paradajk. pretlaku , 2 lyžičky vegety , 250ml smotany , 500 g cestovin , 3 stručky cesnaku , kukuricu , šunku , sojove mäso (ja nedavam) , syr.
Cestoviny dáme variť do osolenej vriacej vody s lyžičkou oleja.
Do hrnca dáme paradaj.pretlak , ktorý krátko opražáme a pridáme vegetu . Toto zalejeme smotanou
a uvedieme do varu.
Na záver , pretlačime do omáčky cesnak a chvíľku necháme vrieť.
Touto omáčkou zalejeme uvarené cestoviny a podľa chuti pridáme uvarené sojové mäso , tvrdý syr , šampiňony , kukuricu a iné .

Dobú chuť . Dúfam , že som niekoho inšpirovala .

olifcek
17. nov 2009

no ja by som sa davno sestricke ozvaka, alebo odisla...ja na take nemam trpezlivost...

naposledy som takto zmenila ortopeda, chi...a k tej novej sa objednava, a beru fakt nacas...x;O)

zuci vies co? urob si kakao alebo kavicku a porelaxuj x;O)

ja som prisla na to, ze sme nezaplatili elektrinu..mali nam poslat obalku s udajmi, vdaka ktorym vieme zaplatit, no zatial nic neprislo. a napadlo mi, ze safla, co ked nas pridu zajtra odpojit? neviem, ci, ked som to po telefone vybavovala, sme sa dohodli na slatnosti do 20teho, ci 15teho v mesiaci. diganov u nas neodpoja ale platiacich som mala za to, ze hned. ale kolegyna, ktorej som pisala, ma informaciu, ze odpajaju az po 3 mesiacoch. no, dnes tam nie je nik, ale zajtra im volam, hned rano a pozistujem, kde je ta posta, co mala prist.

ale chvilu mi nebolo vsetko jedno. predstavila som si, ze tu budem sama a po tme, hech...brrrr...x;o)

olifcek
17. nov 2009

mati jj, milujem takto robene cestoviny. a aj spagety zboznujem, ale lubim, ked je tam vela oprazenej cibulky x;o)))

zucana
17. nov 2009

no olif tak tu to tak bohuzial nechodi...tu nemozes moc zmenit lekara alebo mozes a za vysetrenie platis 100 eur a itak ak nie je z nemocnice tak ti nemoze dat ten papier ktory dostal moj muz...
takze tak...a mozes sa aj obesit...a potom si v cakarni s chorymi ludmi a ja som nenormalna lebo sa bojim ze mohol nieco chytit...
inak este stale su tu...podotykam ze sa jedna o jeden suflik...nechcem vediet co by bolo keby montovli celu kuchynu...dufam,ze to dnes dokoncia...

mmaarrttiinnaa
17. nov 2009

olif ja zas cibulu nezjem iba surovu ja mam zas rada cesnak vsade

zucana
17. nov 2009

tak mi prosim povedzte ci som naozaj nenormalna a bojim sa ... narovinu

zoska
17. nov 2009

olif, ved najskor by ti mala prist upomienka, potom druha a myslim ze aj tretia a az potom odpoja 😉

zuci nenervuj, babatko uz vie vycitit tvoju naladu a bude nepokojne...uz sa stalo, uz s tym nic nenarobis a tak ako napisala olif...urob si kako, kavu alebo dobry cajik a nemysli na to...zvysisi si prijem vitaminov, budete si 30krat za den umyvat ruky, manzel pospi par dni v inej izbe a bude fajn...
alebo si daj ten tvoj kinder chokofresh a hlavne ziadny stres

olifcek
17. nov 2009

zuci si uplne v poriadku. i ja by som sa bala. pisala som drahemu, ze co by urobil on. povedal, ze by sa otocil a siel prec..alebo dohodol na presnu hodinu a minutu. ze je pochopitelne, ze mas strach...to je i moj nazor...

mati moja segra cibulu miluje, ale nezje tu v polievke, chiii

i ja cesnak lubim, ale teraz mi cosi robi s tlakom...je mi po nom nejak mdlo, ci co...ale inak milujem natriet si chlebik maslom, ci syrom a na to kruzky cesnaku, mnam, mnam x;o)

zoska
17. nov 2009

urob si kakao...nie kako 😀
a neboj sa je normalne, ze sa bojis, aj ze ta to stve...ale ved ani on by tam nesiel keby vedel, ze to bude takto...

olifcek
17. nov 2009

zoska hehe, vidim, ze na mna myslis x;oD

a jo, dakujem. vies, toto su pre mna nove veci, tak som sa zlakla, ale uz je bre...uz viem, ze elektrinu mat budeme x;oD

olifcek
17. nov 2009

zuci itak budes mat o cca dva mesiace krasne zdrave babo, uvidis x;o))) 

zucana
17. nov 2009

baby lenze ja si ani to kako ani caj nemozem spravit lebo henti tam este vraj reguluju ....
takze som si ukradla aspon vodu...
a on sa neotocil lebo vraj by sa tam uz inokedy nedostal lebo na termin sa caka aj 3 mesiace....

zoska
17. nov 2009

no olif nam bezne chodia upomienky 😀
naposledy, ze sme nezaplatili internet, predtym manzelovi prisla upomienka, ze nezaplatil dan z predaja nehnutelnosti a este cosi...on na stavuje trvale prikazy len na rok a potom ich zabududne obnovit,,,tak sa z nas stavaju neplatici 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre