Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
26. nov 2009

olif 120 na 60 😉

olifcek
26. nov 2009

zoska a je to pre babo asi do akeho veku? x)

lebo my ked postavime postel dnes, uvidime, aka nam tam postielka vobec vojde, chii..

zusika
autor
26. nov 2009

jej Zoska, to je fakt sila...mame takmer rovnaky vkus....
rovnaky kocik, postielka a dokonca aj suprava do postielky....hoci mi sme objednali macka v koliesku...ale tiez zake zelenkave... 🙂 Dostaneme to az pod stromcek od svokrovcov....a nechcela som nic este navlekat, kvoli prachu a hlavne preto, ze to chcem vsetko poprat nech viem, ze je to ciste a vonave.... 🙂

zoska
26. nov 2009

mlo by to byt vraj do 3 rokov.... tak uvidime
svgrovci mali taku istu a mala tam spala do tych 3 rokov, potom uz kupovali vacsiu postel, lebo im narastla 🙂

este su aj rozmery 130 na 70, ale to je podla mna tiez max. do tych 3rokov
ty mas taky ten atypicky rozmer, zejo?

zusika
autor
26. nov 2009

olif, ja myslim ze postielka,kym sa ti tam babo zmesti a unesie ho 😀
alebo kym sa nenauci spat samo dieta na posteli

zoska
26. nov 2009

zusi 🙂 to je mile....
ja tie periny nemam oblecene, len som ich tam naaranzovala kvoli foto... 😀 aj baldchyn este musim oprat a ozehlit...ono mi to dost "smrdi" od vyroby...ale vraj sa mozu prat aj tie perinky a vankusik v pracke na 30tke..., obliecky az na 60tke 😉

ja sa uz tesim ked to budem vsetko prat, ake to bude cistucke vonavucke

zusika
autor
26. nov 2009

🙂 ja sa uz tolko chystam kupit lovelu...ale na to mi treba nosica.... a vzdy zabudnem ked sme spolu na nakupe... 😀

ale presne, musim si uzveci potriedit a zacat prat postupne a zehlit....
ziadna avivaz, ze? iba lovela

zoska
26. nov 2009

steny mame inak take bledožlte, neviem ci je to vidiet na fotkach, rozmyslali sme nad bordurov, ale ta co sa mi pacila by ma vysla viacej ako vymalovanie izby tak som to zavrhla...
segra mi kupila nejake nalepky na stenu, tak mozno este tie polepim pri postielke...uvidime, nechcem aby to bolo moc preplacane...

inak ceny tych samolepiacich disney bordur to je otras...vyse 11 eur 5m rolka 😠

zoska
26. nov 2009

ja som tiez kupila lovelu 😀
ano bud ziadna avivz alebo len taka sensitive...ja som mala jednu v prenatal boxe, ale lovela ma uz aj avivaz,...

lenica81
26. nov 2009

tak dakujem baby, pit sa snazim vela, ale nohy si mozem tak doma vylozit... 😖 😀

zosi, krasna izbietka... no my mame 2izbak, takze postielka bude v spalni, ale sak sa nejak pomestime... 😅

inak, ten persil sensitive nie je dobry... jedna kamoska pouziva tiez lovelu, ta je naj?

zusika
autor
26. nov 2009

leni, ja ani o inom nepremyslam.....lovela je proste pre baby a hotovo.....
zosi...veru ja viem kolko stoji bordura... my sme ju dali.... ale stacili nam dve rolky...a cena bola tusim 8€ za 10m....
a nalepky neriesim,pretoze som vymyslela...ze z toho zo nam z bordury zostalo povystrihujem par obrazkov a sem-tam nalepim na stenu.... a mame aj zaclonu smotivom Macko pooh...takze nas macik sa tu bude citit ako v disneyovke 😀

zoska
26. nov 2009

este jeden prasok / gel je urceny pre deti len si neviem spomenut na nazov...
ja som kupila lovelu, aj preto, ze mi krasne vonia, takze nie je o com...vela ludi ju chvali, este som nepocula zeby z nej niekto mal alergicke reakcie...
tu avivaz uvidime...mozno kupim tu lovelovu 🙂

akurat citam temu mamicky nerobte zo svojich deti kriplov! Teda precitala som prvu stranu a celkom sa bavim 😀

zoska
26. nov 2009

Nerobte z vašich potomkov kriplov! to je presny nazov diskusie...v teme babatka 😉

olifcek
26. nov 2009

aha, pisem si, lovelu kupit...a je tekuta aj prasok? ak jo, co skor preferujete?

zoska
26. nov 2009

v teme batolata...sorry 😀 😅

alex
26. nov 2009

zoska, mne naopak lovela nevonia 😒

loginka
26. nov 2009

cafte,
olif nieco pre teba: http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=dych...

co sa tyka postielok ja planujem 2 v spalni 🙂, este neviem ako, plus tam budem mat prenosny prebalovak na postielku, v detskej sa budu kupkat a opat prebalovat, ale izby su hned vedla, manzel ked bude potrebovat ujde vedla, ale myslim si ze skor ho budem potrebovat ja, chudak moc sa nevyspi, ale to ukaze realita

ja som prala v batole, sestra v nom prala pre svoje a pradlo potom krasne vonalo, samozrejme bez avivaze
este som ale stale nedozehlila

zoska
26. nov 2009

alex ☹ no ako sa hovori sto ludi sto chuti
svgrina ju mala na dovolenke a pozicala som si ju na prepratie plaviek a strasne pekne mi to vonalo...som ju potom chodila onuchavat casto...myslim tu lovelu 😀

zusika
autor
26. nov 2009

olif...ja budem urcite kupovat tekutu...ja uz ani prasok nepiuzivam,nepacilo sa mi,ked mi obcas zostali minigulocky prasku na obleceni... hlavne na diskoteke,ked zasvietilo neonove svetlo 😝 ale to uz bolo davno...
no a co sa alergii tyka... este ked som vybala u nasich,mamina raz zmenila prasok...a ja aj ocino sme na to velmi zle reagovali.... takze sme pouzovali uz len jeden - REX..ten som pouzivala aj ja potom u seba doma ...no a teraz ficim na tekutom Ariely 🙂 teeeen tak vonia...kamarat mi ho nosi z Nemecka

zoska
26. nov 2009

ja osobne preferujem gelove prasky...ci ako to mam napisat 😅
obcas sa mi stalo hlavne ked som mala moc plnu pracku, alebo ked som prala veci s nepremokavymi castami ze sa mi prasok nerozpustil a ostli po nom na pradle stopy...

ja uz aj teraz periem v geloch...na celu pracku staci 1 az 1+1/2 vrchnaka, takze cenovo v tom rozdiel az taky nieje...teda pokial niekto kupuje prach nejaky "neznackovy", tak tam rozdiel v cene je...to je jasne

logi no...asi Batole je nazov toho druheho co som myslela..
inak akurat sa zamyslm, kde my by sme vtrepali este jednu detsku postielku,keby sme cakali dvojky...asi by sme sa museli zbavit nejakeho kusu nabytku 😅

deda
26. nov 2009

ja som kupila batole preci gel aj aviváž batole,a vecičky ktore som už poprala a vyžehlila,krasne vonajú,ako bábo. Inak túto noc ma Tomáško zobudil o 2:30 aby som sa išla najesť.tak som sedela v kuchyni a tlačila som do seba jogurt s piškotami a ešte banán.a ked išiel manžel do roboty o 5:30 tak som si zase musela isť spraviť chlebik so salamom,inak by som nenaspala,ten moj mali je nejaky hladoš....hi hi

olifcek
26. nov 2009

logi dakujem za link x;o)

zosi ja este nemam kupenu postielku x;o) mam len dve vyhliadnute, chi

zusi oki, tekutaaa x;o)

my mame persil, ten sa mi lubi x;o) ale jo veru, kusky prasku su neprijemne

zusika
autor
26. nov 2009

kocky, a uz viete co kde vybavit po porode??
tohoto sa desim najviac....

nasla som parlinkov,idem precitat....
http://www.alinka.sk/c/co-treba-vybavit-po-poro...

http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-po-poro...

ako napr. pridem k tym 25tis.?
budem dostavat aj rodicovsky prispevok - teda tych cca 400-500Sk .co dostava rodic na kazde dieta...napr my ked sme chodili do skoly,tak nasi dostavali....
kedy ist nahlasit zdravotnu poistovnu? socialne

no a este myslim ze kazde mesto dava prispevok novym detom,ale nie vzdy sa tym chvalia...takze si treba ist pekne pytat a vypisat ziadost....lebo oni ti sami od seba zo svojho davat nebudu 🙂

a na okraj...
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat...

lenica81
26. nov 2009

deda, maly zrut to bude... 😀 ked ti ani vyspat neda...

ja tiez pouzivam tekute, jedine na uteraky a postelne davam normalny prasok... mne sa robili take biele machule, na svetlom to vidiet nebolo, ale na ciernom... 😠
tak aspon mam tipy na prasok...

logi, netusim co by som robila s dvojickami... teda kam by som ich dala... 😀 uz takto to bude natesno... 🙄 .

co sa tyka tych vybavovaciek, mne dali z HR nejake papiere, ale este som nestihla cele to preluskat... 😅 furt si hovorim, ze v januari bude casu dost... 😀

lenica81
26. nov 2009

s tym mestom alebo mestskou castou si checknem, ci nieco i z toho nekvapne... 😉

zoska
26. nov 2009

zusi no toto je asi strasiak pre vsetkych...akoze hlavne tie lehoty...ze do 24 hod, do 3 dni od.... no des 🙄
akoze vela veci moze vybavit manzel, co je vyhoda, aj ked ten moj si bude musiet vziat isto par dni dovolenky kvoli tomu, ale no tak co...psychicky ho na to pripravim a bude...
aleee do socialky treba ist osobne!!! neviem kolko dni po prepusteni z porodnice..myslim ze do 3 dni- zaniest potvrdenie, ze je stale narok na matersku atd....aspon tak mi to opisovala pred 3 rokmi svagrina.... 😒

alex
26. nov 2009

zusika ty myslíš rodinné prídavky. U nás to bude dostávať manžel myslím do platu. To je vlastne ten daňový bonus na dieťa, nie?

alex
26. nov 2009

uff, no bude to zaujímavé všetko obehať. Študovať to budem v januári a naplánujeme, čo, kedy, ako, kde...

zusika
autor
26. nov 2009

ozaj..ten link-dieta a ja je super..ked sa preklikate tam treba 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre