Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
26. nov 2009

leni 😀 nech kupuje kupuje 😀 moja mi dnes volala, že objednala 3 perinky no jej vravím preboha stačili dve veď mame aj zavinovačku no skratka budu tri perinky a hotovo 😀 aj postieľku kupila 😀 no tiež som ju trocha usmernila nech si euríky šetrí 😀

zucana
26. nov 2009

no nam dali svokrovci prave na nabytok do izbicky a tieto cent su z tych lacnejsich....
a donesu nam to domov a namontuju takze sa s tym nemusime to...
a moja mamina za to nakupuje....
uz ma vikina 2 bundy na buduci rok..
garonka mne robia pecenove kazdy mesiac a posledne dva boli v norme...idem zasa zajtra tak dufam,ze budu lebo tak ja sladke musim tiez kazdy den a poridne...
som bola dnes kupt chleba v takej pekarni a prave vytiahli z truby take koaciky ako keksiky anglicke s hrozienkami a kakaove...tak ze ich kupim...a zisitim ze som si zabudla cash a mala som akurat 2 eur na chleba...tak som volala muzovi nech sa tam stavi...a musel mi ich doniest 😀

alex
26. nov 2009

garon, tak to fajčenie aj u nás je big problem. Síce sa fajčí len v kuchyni, ale na kuchyni nie sú dvere a na obývačke tiež nie, takže je to aj tak v celom byte. Svokrovci sľúbili, že sa bude fajčiť na balkóne, ale v lete je moc teplo, teraz je moc zima... no čo ti poviem. Svokor sa vyhráža, že prestane fajčiť, keď sa malý narodí, ale neverím mu aní ň. Svokra má problémy s kašlom a dýchaním, tak teraz dva dni nefajčila, som zvedavá koľko jej to vydrží 😒
Ale toto je vec, čo ma štve nááááájviac na svete a teda nech si nemyslia, že mi malého budú bozkávať so zafajčenými hubami 😠

loginka
26. nov 2009

garonka, si ma pobavila s tou dekou 😀
zuci, myslim ze aj tu sa da kupit drahsie aj lacnejsie, hlavne cez net a bazare sa to oplati, ale fakt su to riadne palky
ja som objednala 2 postielky za cca 180, komodu nemam, len podlozku a stary stol

baby kupujete aj nejaku kozmetiku? lebo ja mam len detske mydlo a este kupim krem na ritku asi sudokrem a olivovy olej.
my sme tiez objednali ten monitor, takze mame dva - nanny po segre a angelcare s vysielackami
s tym nanny mam nieco robit? - bol pouzivany pred 17 mesiacmi

tie prispevky co treba vybavit potom som si dala do zaloziek, ale este sami to nechce studovat. Teraz bude treba tych 6-8 t pred porodom vypytat potvrdenie od dr a odovzdat zamestnavatelovi, ze? Musi to byt na den presne?

alex
26. nov 2009

mňa dnes potešila sestrička, že mám ten cukor dobrý, takže môžem si papať čo chcem. Ja by som bez sladkého nevydržala 😅

alex
26. nov 2009

logi kozmetiku sme my kúpili: mydlo, telové mlieko, krém na riťku a utierky. Všetko Niveu. Uvidíme ako nám to bude vyhovovať.

Ten monitor vraj treba nejako nastaviť po čase, lebo že nereaguje už tak, ako by mal, ale kto to robí a po akej dobe to treba neviem 😒

No a keď ťa lekár vypíše na materskú dá ti papier, ktorý ty dáš zamestnávateľovi a oni ti ho už pošlú do poisťovne.

zucana
26. nov 2009

logi moj muz je zasadne proti kupovaniu cez net lebo on to musi vidiet...hlavne ze nabytok sme videli itak iba v katalogu...ale tej znacky aj nazivo...
a itak som obejdnavala aj cez net 😀

garonka
26. nov 2009

zuci ja som chodila tiež každý mesiac ale posledne boli v norme no som zvedava lebo ja žeriem kolačiky na kvanta 😀 aspoň fornetky mať musím 😀

alex

no to si neviem predstaviť ani ja aby mi maleho oslintavali so zafajčenou hubom a smradľavymi rukami, môj drahy mi povie, že prehaňam no tak to ďakujem aj tak treba určitu hygienu pri babenku dodržiavať

loginka

no tak to sa nedalo nazvať ani dekou ale nejakou handrou 😀 a 5 € to nebol ani material flis ani neviem čo 😀 tak havo sa na nej vytešuje 😀

loginka
26. nov 2009

ja by som to tiez radsej vsetko videla, ale takto nemusim chodit po obchodoch, dufam, ze bude vsetko objednane oki

alex
26. nov 2009

Zuci môj je tiež taký nedôverčivý, aj na internetbanking som ho dlho nahovárala. On má radšej v rukách dôkaz, že si zaplatil účty, ako takto cez net. Ale zvykol si 🙂

zucana
26. nov 2009

no ja tiez jem vela sladkeho tak snad bude vsetko oki...ale ja som len raz mala vyssie hodnoty a nie o vela...tak mi doktor povedal ze som asi nieco zle zjedla...vtedy
ved dam vediet 😉
inak ked mam este trochu zapchaty nos to nemoze mat vplyv na odbery nie?

garonka
26. nov 2009

no ja zatim kozmetiku pre babo nemam len pre seba veci do pôrodky, podložky, vložky a jednorazove nohavičky 😀 😀 😀

garonka
26. nov 2009

zuci nie upchaty nos nevadí 😉 aj ja dam vedieť ako som dopadla snaď už dobre 🙂

alex
26. nov 2009

ja som môjmu mužíkovi povedala, že o tom, čo môže a nemôže malý papať a tak celkovo, čo sa pri takých detičkách môže, budem rozhodovať ja. A on, že teda aj on. Tak som mu na to povedala, že keď si to všetko naštuduje, potom nech si hovorí čo chce, ale pokiaľ ani on sám nemá šajn, čo sa môže a čo nie, tak má smolu 😀

zucana
26. nov 2009

alex presne to iste som povedala ja mojmu 😀
a do knihy som mu dala zalozky....asi pred tyzdnom a este ju neotvoril 😀
inak som sa vytocila na upratovacku....
idem vymenit do zahcoda napln do toho ked sa splachne ....a neni to tam...tak jej volam kde to je a ona ze to vyhodila...ja ze no fasa...tak teraz musim kupit aj tu bazu...vzdy kupujem len napln....nepoviem keby to bol neviem kto...ale dokelu ved ona upratuje....

lenica81
26. nov 2009

alex, tvrdo na nho... 😀 ved je to normalne veda, co mozme ako matky dojciace jest, aby male prospievalo... a hlavne chlapci su haklivy... takze sa necudujem, ze sa po porode chudne... 😀 a ani nehovorim, co potom, ked sa zacnu prikrmy... len co pocuvam, je to narocne...

garoni, tak to mas teda dost... tieto veci si zhanala kde... v lekarni alebo zdrav. potrebach...

keby neexistoval internetbanking, neplatim ucty... 😀

a pre babo mam mydielko, telovy krem a bepanthen z eng na ritku... vraj je naj... tak uvidime... chystam sa kupit olivovy olej z lekarne...

alex
26. nov 2009

no tak pre seba ja mám zatiaľ len jednu košieľku, už by som si mohla začať aj ja robiť nejaké zásoby. Podložky, vložky, nohavičky, podprdy, krémiky na bradavky... je toho dosť, čo nám treba.

garonka
26. nov 2009

alex presne tak 🙂 no môj zas je nejaky premudrety akurat včera sme sa bavili ako pôjdeme domov z pôrodnice keby sme nahodou nemali kočík 😀 jasne, že som ho podpichla tak odvrkol, že kočiar bude a vravím že babo môže ísť aj vo vajičku domov tak či som normalna, že musí byť v prenosnej vaničke a nie vo vajíčku 😕 no len som ho skušala ako bude reagovať 😀

zoska
26. nov 2009

zuci brusisko ma v mojom albume...pri bruskach posledne 😉

no ja mam asi stastie, ze v nasej rodine nikto nefajci, asi len segra, ale snazi sa aby to nik nevedel 😀

svokor sa zatial sprava ako partizan...a toho sa bojim, lebo on sa nepyta nikdy co by sme potrebovalia potom nakupuje veci ktorych mame vela...napr. osusky, periny...sice prakticke, ale uz nemam kam davat
a moji rodici su perfektni..nekupia nic bez mojho vedomia, vzdy zavolaju a spytaju sa ci mozu...ci nahodou uz take nemame...

kozmetiku este nenakupujem, lebo sa bojim...musim riadne zcat pozeraz znacky, referencie, asi j tk budem kupovat v lekarni

alex
26. nov 2009

garonka my pôjdeme vo vajíčku domov... a môj mužík, že on si ho ponesie 😀

garonka
26. nov 2009

leni nakupila som v lekarni 😀 len tie nohavičky tu oproti v obchode mame taky obchodík vola sa Bocian baby ja som tam skratka pravidelny navštevník 😀 už aj španielsku deku som si zarezervovala lebo nemali v takej farbe ako som chcela 🙂 žlto oranžovu som si vybrala 😀 inač tie nohavičky stali 4 € vyzeraju smiešne no po pôrode hadam budu dobre 🙂

aj ja mam Bepanten využíjem ho asi pre babo ja si nim natieram bradavky lebo sem tam mam suche 😠

zoska
26. nov 2009

garonka a nevies co okrem bepantenu by som si mohla dat teraz na bradavky, lebo ja mam posled. dni tiez riadne vysusene 😒
mazem si ich obyc. telovym mliekom...myslite ze mam radsej cosi z lekarne kupit?

alex
26. nov 2009

zoska tak to je super, že u vás nikto nefajčí. U nás všetci. Svokrovci a aj naši. Ja som tiež fajčila, ale už rok pred otehu som prestala. Ešte muža k tomu dokopať. Ale dala som mu ultimátum, že od 1.12. si nezapáli, tak uvidíme, lebo ten tiež sa vyhrážal už dávno, že keď budem tehotná prestane, potom keď to bude chlapec, potom zase, že keď sa narodí... furt len oddiaľuje. No ja mu vždy nadávam za to, tak hádam sa už umúdri.

garonka
26. nov 2009

zoska mne to poradila sestrička v nemocke že bepanten je najlepší lebo ja mam take suche bradavky že až a občas sa natieram i olejom ale vidím, že bepanten zabera a nieje ani drahy

zoska
26. nov 2009

alex tvoj muz oddaluje fajcenie ako ked zena oddaluje zaciatok diety 😀
no ja mam k tomu odpor, aj som skusala, ale jednoducho mi to vobec nechuti a neznasam ten smrad ked pridem z nejakeho baru domov...vsetko smrdi- vlasy, oblecenie, pokozka blee

a teda sorry ak su medzi vami take...ale nad cim mi rozum zastava je , ked vidim rodicov ako tlacia kocik a vyhuluju nad nim, alebo v restike a maju pri sebe dieta v detskej stolicke...no to je otras ☹

alex
26. nov 2009

Ja som sa doteraz natierala dove telovým mliekom, ale teraz som dostala od kamošky taký detský krémový olej, a krásne voní, tak tým sa natieram.

zoska
26. nov 2009

garonk...dakujem, asi skusim, lebo sa mi šúpu 😅
viem ze aj nejaka homeo mast cicaderma sa vraj na to da pouzit 😉

garonka
26. nov 2009

zoska da a bepantenom sa môžeš natierať aj keď kojiť budeš len ten kremik by mohol voniať je bez vône a chuti 😀

alex
26. nov 2009

zoska presne ani mne sa to nepáči, keď sa pri bábätkách fajčí a ja ako bývalí fajčiar som ešte hnusnejšia ako nefajčiar. A všetkých naokolo len ďubem za fajčenie. Minule som mužovi hovorila, že si zapálim a on že či mi šibe, tak som mu povedala, nech teda vysvetlí svojim rodičom, nech pri mne nefajčia, lebo to je ešte horšie ako keby som si ja sama zapálila. Moja svokra sa vždy dovalí do kuchyne akurát keď som tam ja a chystám si papať a zapáli si, no vtedy ma ide roztrhnúť. Si myslí, že keď si sadne k otvorenému oknu, tak je to ok.

garonka
26. nov 2009

moja svokra fajčí i pri varení naposledy som razantne odmietla jesť rizoto s popolom odvtedy u nich nejem nič ešteže sa vyhovorím že ja mam dodržiavať racionalnu životospravu 😎 ale ak by som ju načapala ako huli nad kočíkom no to bude cirkus

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre