Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
15. dec 2009

juuuj to je take drahe? 😕

zucana
15. dec 2009

a nemozme si opaskom priputat babo v perinke? 😀

zoska
15. dec 2009

tiež kukam ci dobre vidim 😕

zucana
15. dec 2009

no nas nosit stal 100 eur a je aj na podporu chrbtice...ale za satku tolko penez...to staci aj taka mala podla mna...
http://www.babybjorn.com/it/Italiano/Prodotti/M...

zoska
15. dec 2009

mna zaujali tieto nosice liliputi...su od 3-4 mesiacov to je tak akurat, aj tak sa budem bat narabat s takym malym mimcom a najlepsie mi bude, ked ho budem mat v perinke...

http://www.nosime.sk/kategoria559-nosice_liliputi

andrea2603
15. dec 2009

ja som mala ten babyvak Jirí Pech

maminnka
15. dec 2009

ja zvazujem, ze si ten nosic najprv poziciam od kamosky na par dni, aby som videla, ci sa princeznej bude v nom pacit... ak ano, az potom kupim.

matka331
15. dec 2009

uff az mi pot z celaa stekaaa ..tolko vela citania 😀 😀 😀 😀 😀

supi
15. dec 2009

Ahojte, mam dalsiu otazku 😅
robila vam testy na nejaky (neviem presny nazov toho virusu ale nieco s papilomavirus? alebo take nieco) 😕

supi
15. dec 2009

Tak blbost, nie papiloma virus to suvisi s rakovinou krcka maternice 🤐 nejaky virus ale neviem aky, niektorym tehotnym na to robia odbery... neviete ako sa vola?

loginka
15. dec 2009

mne sa tiez paci ten babyvak napr.Pech, tie satky, co treba viazat ee, to nie je nic pre mna, ja potrebujem jednoduche riesenie
este toto trebars
http://www.prenasedeti.sk/product/baby-satka-ca...

olifcek
15. dec 2009

supi to je klasicka cyologia, na co sa pytas, to robia preventvne kazdy rok kazdej zene x;o)

a teraz budu robit na streptokoka este x;o) to zas kazdej tehotnej

zucana
15. dec 2009

supi citomegalovirus ?

loginka
15. dec 2009

olif teba potrebujem 🙂 mam uz papier na nastup na matersku, kedy to treba dat zamestnavatelovi, a kedy to musi zamestnavatel dat na socialnu? dikes

supi
15. dec 2009

no, neviem si spomenut, skusim to nejak vygooglit, ale dakujem 🙂

ewelyne
15. dec 2009

ahojte babulky 😉

deda, ozaj pekne medovnicky 😉 sikulka.

zoska, ty si sikula, to ty si tie krasne foto so samospustou urobila?

so satkami, inak my mame z tej stranky co dala zoska www.nosime.sk.
na zaciatok staci kratka a elasticka. potom sme mali dlhsiu a dodnes pouzivme Ergo nosic- je supis
a teraz neviem odkedy ale je do neho aj vlozka pre mimi 😉

s tym prebalovanim, no co viem a aj my sme robili, tak pred kojenim. lebo ked je napapane a ma plne brusko,
tak sa akurat tak dogrcka ked s nim manipulujete a dvihate nohy a obliekate a tak... a casto pri kojeni zaspia, fakt smepo kojeni nikdy neprebalovali... jasne ze sa moze stat, ze vidite, ze akurat tlaci, pocas papania, ale to sa stane fakt malokedy alebo nikdy. ja neviem, mozno napisu este dalsie baby ako robili... 😉

olif, pocuj a ja, ked som isla na prvu MD,tak som bola zamestnana na pol. prac.uvazok a denny student. vtedy som MD papier niesla do roboty. oni ma v podstate stale neprepustili, ale teraz som si platila aj DNP, aby som mala peknu matersku, tak kam mam ist s tym papierom? diks

zusika, uz si bola zasa na odberoch? ako to, ze sa im ta krv zrazila? 😕

inak som kludnejsia, ze nie som sama s takym terminom dalsej poradne. ono su sviatky, dovolenky a keby nieco tak nemocka to isti... lebo mne dali dalsiu az 12.1.

ewelyne
15. dec 2009

inak to mliecko nejako specialne sterilizuju, aby bolo fakt dobre.
a vsetky BFH- Baby Friendly Hospital, davaju detickam len materske a ziadnu UM. Napr. Kramare maju tento status. a max. len glukozu.
Svagrinka mala dost mlieka pri oboch detoch a prvy polrok, normalne Kramare od nej kupovali, samozrejme,
ak uz beru od niekoho tak dlhodobo mliecko, tak musi prejst roznymi vysetreniami a testami mliecko a aj maminka a kupuju len pol roka, lebo vtedy je vraj najkvalitnejsie.
Ona sa smiala, ze si deti same na seba zarobili, lebo za liter dostala viac ako 30 Euro... takze prave mozno take mliecko daju babu... takze sa nemusite bat...
ja som bola na izbe s jednou babou a mala problem s mlieckom a mala chudla a nechceli ich pustit domov,
a ja som mala tolko mlieka a kozy ako dolly buster az som mala teploty a nedalo sa odsat, tak ma normalne poprosila, ze ci jej malu nebudem kojit a potom som jej uz len odstriekavala a ona jej davala... aj ich potom pustili..

ewelyne
15. dec 2009

a pri nosicoch ako je na tej stranke nosime. sk vsetko pekne vysvetlene na co pozor davat. hlavne pozor, aby babo nepozeralo von, tak sa nenosia.....ale na vasu hrud a pozor na tzv.klokanky- to je tam mylsim tiez- tie skodia...

selyma
15. dec 2009

ewelyne, to je dobre, ze si mala tolko mliecka, ja len dufam, ze aj ja budem mat dost, chcela by som vela kojit. ak sa podari.

ewelyne
15. dec 2009

neboj selyma, hlavne sa netreba bat 😉 a skusit pre to urobit vsetko 😉
ale zasa netrapit sa, ked sa nepodari... niekedy to nejde... a potom sa maminky trapia... a stresuju...
ja dufam, ze aj tereaz bude, ale ta moja svagrina... taho mala 😉

inak som kojila, kym sa mi maly sam od seba neodstavil... niektore deti to robia, normalne mi bolo smutno...
som to niesla ja tazko, nie on 😀
ale bol uz dost velky, mal viac ako rok a pol 😉

selyma
15. dec 2009

Tak dufam, ze sa podari.

olifcek
15. dec 2009

loginka zanes to zamesrnavatelovi co najskor, nech maju cas to nahrat do systemu a poslat do socialky x;o) ak mas nastup na MD uz teto rok, zamestnavatel to musi dorucit do socialky najneskor do troch prac. dni, kedy ma socialka uzavierku x;o)

olifcek
15. dec 2009

EWE MD zanes do prace, socialka by uz mala mat v zaznamoch, ze si platca DNP x;o) zoska si tiez tak platila, tak snad to potvrdi, i ked ona si i MD nesie rovno na socialku tusim, lebo asi nebola zamestnana, ale nepamatma, bo chcela nastupit k nejakej advokatke, ci komu x;o)

olifcek
15. dec 2009

ewe i moja sesterka vravela, ze odstriekavala babe. co s nou bola na izbe, lebo, ze ta baba bola smutna, ze nemoze este kojit a mala jej nepribera a tiez ich preto nechceli pustit dom x;O)

olifcek
15. dec 2009

ewe a jedna chulostiva otazka x;o) ked kojis, prsia plnia aj zmyselnu ulohu, ci su na to citlive? nemyslim prvy mesiac, ci dva, ale dajme tomu uz treti...x;o))

ewelyne
15. dec 2009

olifcek, no dost dlho taku funkciu neplnili... kym som kojila vobec, lebo su citlive a drahy by z nich tak max. len mlieko pil... a dlho len v podprske, lebo pri takom tom vzruseni... mlieko samo tieklo... hmmm... dufam, ze toto nebude pre niekoho dovod nekojit... 😉 😀
neboj, to bude potom ok, len na zaciatku to asi aj tomu tatovi pride take divne, ze no male z toho papa.... 😉
ale inak vseeetko ostatne ok 😉

no a kamoska jedna mala take, ze v podstate donutila darlinga ist k porodu, on to sam vlastne tak vobec necitil... a potom mal problem vidiet ju ako zenu... a veci okolo toho... takze fakt nie nasilu, lebo je to teraz take IN, ale len ked chcu... a aj to za hlavou aby boli, lebo ono sa to niekedy zomelie rychlo a chudaćik chlap....

olifcek
15. dec 2009

ewe hmmm...jo, rozumiem...takze teraz budem nejakych par mesiacov, mozno i rokov iba mliekarnickou? hmmm...safla...ale jasne, olivka nebude o mliekco ukratena 🙂

moj manzelik chce ist, tak pojde, ma bude aspon drzat za rucku a taq...ale jo, dame pozor, aby bol len pri hlavicke x;o) mojej...x;o)

maminnka
15. dec 2009

Ewelyne, zial, musim Ta sklamat, aj ked nerada. Kramare su sice BFH, ale umele mliecko tam fici jedna radost. 😒 😒 😒 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre