Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
14. júl 2009

baby, myslite , ze mozme sa striekat tymi repelentami, ked je to taka chemia?
ja som vyskusala recept proti komarom, co davala na markize - posuchat sa skorocelom, trosku to zabralo, kym to nevyprchalo 😒

jablonka
14. júl 2009

su aj take repelenty pre deticky, ja si kupim ten, nemalo by to uskodit

ewelyne
14. júl 2009

jablonka, tak sa to robi vraj 11-14 tyzden, plus aj krvne testy po tom sreeningu-vsetko v tom obdobi.

jablonka
14. júl 2009

dakujem ewelyne, ja najprv musim ist na kontrolu, potom ak bude vsetko OK ma cakaju odbery do tehu knizky a potom asi ta NT - to mam este cca 2-3 tyzdne cas

ewelyne
14. júl 2009

jablonka, to by mal vediet lekar, potom, ked je babo vascie ako 11-14 t. sa to uz neda urobit a zistit. ale ved hovorim, niekomu robia, niekomu nie. nerozumiem tomu.

zucana
14. júl 2009

cafte baby ...no citam o tych komaroch mama mi to tiez o tej blave vravela...ja som si nasla dnes 3 stipance...a to vzdy pred spanim asi 3 zabijem....
pojdem aj ja na repelent...
inak to NT tam by sa mala krv brat presne v ten isty den ako sa robi to vysetrenie...

alex
14. júl 2009

ewe ja budem 11+5 podľa poslednej menštruácie, keď pôjdem na poradňu a hovorili mi, že mi zoberú vtedy krv na tie testy. Ale my na amnio ideme aj tak, takže pre mňa nie sú podstatné veľmi tieto výsledky.

zucana
14. júl 2009

alex ja idem tento piatok a mala by som byt 11+6 tak uvidime ...som nervna nech je vsetko ok a nech je uz piatok 😒
muzik mi rano o 4 odjel na sluzobku a je tu 36 stupnov 🙄

alex
14. júl 2009

Aj tu dnes hlásia okolo 33, ale ráno pofukoval vietor a aj teraz vidím, že fúka, tak hádam nebude až také hrozné teplo.

blumka
14. júl 2009

ahojteeeee...akurat sme sa vratili s malou z vonku...mala mi uz pred pol hodkou zahlasila..mama, haji, tak som zvedava ako teraz zaspinka 🙂
alex ak sa smiem spytat, preco idete na amnio?

alex
14. júl 2009

blumka, my sme boli na genetike a zistili mi, že mám jeden chromozóm otočený a v 5-10% môže byť dieťatko postihnuté, takže nám bola odporučená amniocentéza, keď budem tehu.

zucana
14. júl 2009

a preco si alex isla na genetiku?

blumka
14. júl 2009

aha...a inak sa to neda zistit...ja neviem, vela dievcat radsej nejde na amnio aby neohrozili babo....

zucana
14. júl 2009

prave to NT vys. by to malo indikovat...

zucana
14. júl 2009

alebo nie? lebo vraj prave to NT indikuje ci sa ma ist na amnio...

ewelyne
14. júl 2009

zucana ano, NT to indikuje ci ist na amnio, ja by som sa bala amnio, je to riskantne.

blumka
14. júl 2009

ake zisti NT vsetky vady? mozno u alex, je to prave to co NT nezistuje...a na amnio by som sa bala aj ja

zucana
14. júl 2009

no ja neviem. ja som citala ze sa tam z krvi a nt kombinovane da indikovat vyse 100 vad ale neviem presne ci henta...ja proste by som sla na amnio az po tomto NT ked mi vyjdy zle vysledky a aj to vraj nemusi znamenat este zle spravy...a potom sa este pytam ze preco geneticke testy...vy ste baby na tom boli?

blumka
14. júl 2009

ja som nebola na genetike...mozno alex bola kvoli tomu ze sa im dlho nedarilo...
ale ja by som tiez radsej sla najprv na NT, ved to je neskodny utz a az potom by som riesila amnio....
alex porad sa poriadne s lekarom...

alex
14. júl 2009

baby NT nie je také presné ako amnio, nie je to až také hrozné, lekári to robia často, riziko je tam veľmi veľmi maličké. Ja sa toho neobávam.

Zucana na genetiku sme išli, lebo nás tam poslali z centra. Manžel mal veľmi zlý spermiogram a tak chcel lekár vedieť, či to je genetického charakteru. No a manžel je ok, len mne zistili tú inverziu, čiže otočený chromozóm.

Jasné že keby som nevedela o tomto a NT mi výjdu dobre, tak sa na amnio nehrabem, ale takto keď to viem, chcem mať 100% istotu, že bábo bude zdravé.
Možno ma ukameňujete, ale ja by som si choré bábätko nenechala. Už sme to s manželom prebrali a obaja sme sa zhodli, že to by sme nezvládli.

blumka
14. júl 2009

alex, nikto ta kamenovat nebude...ja obcas zabludim do temy NT hodnoty a tam sa tiez baby musia rozhodovat...je to asi jedno z najtazsich rozdhodnuti v zivote matky....
a co sa tyka toho NT + krv, ja som bola v tom ze to je prave jedno z najpresnejsich merani, ved aj na tej stranke www.fetalecho.sk pise ze sa tak podari zachytit az 90% tehotenstiev s tazkymi chromozomovymi poruchami...no ale asi vies co robis, isto si sa o tom radila s lekarom

alex
14. júl 2009

No NT je dobré, ale občas ti tam výjdu zlé výsledky aj keď je všetko ok, takže asi to až také presné nebude a ja keď viem, že mám riziko, tak amnio je pre mňa 100% istota. Samozrejme, že na poradni to ešte s lekárom preberiem a popýtam sa ho na to. Mám veľa kamošiek čo na amnio boli a ukľudnili ma, že to nie je nič strašné.
Mám jednu kamarátku a tá mi povedala, že na amnio pri druhom pôjde dobrovoľne.

blumka
14. júl 2009

alex, tak budem drzat palce nech vyjdu dobre vysledky 😉

alex
14. júl 2009

ja tiež verím že to bude dobré, po toľkej dobe sa nám zadarilo, tak to inak ako dobre dopadnúť nemôže 😉

zucana
14. júl 2009

chapem alex...asi ste boli v centre lebo ste sa dlho pokusali...ja uvidim v piatok na NT a dam vam potom vediet aj co mi lekar povie o tom ...

zucana
14. júl 2009

blumi ja do tej NT temy uz nezabehiam lebo ma to len vystrasuje 😒
alex neboj vsetko bude ok ja si to hovorim stale aj pre seba a drzim vsetkym nam pasticky

zoska
14. júl 2009

cafte, vratila som sa z mesta, som polouvarena 😝
ja mam este vela casu kym pojdem na NT, ale dufam uz od zaciatku ze bude vsetko o.k. ...
alex co sa tyka postihnuteho dietata...tiez sa toho bojim, s mm sme o tom velakrat bavili a vzdy s rovnakym vysledkom....takym ako ty 🤐

alex
14. júl 2009

no dúfam, že smutného tu už bolo dosť vo februárovkách, tak teraz už všetko pôjde ako má a výsledky budeme mať každá na 1s* 😉 😀

zucana
14. júl 2009

sprane alex !

zusika
autor
14. júl 2009

ahojte!!
Ewe...mne sa tam podarilo - na Kramare - dovolat v priebehu jedneho dna...som objednana na 30.7.
tiez mi Dr. povedala ze v tom gyn.fine sa plati, len som nevedela kolko.... Takze sa mi zadarilo.... asi...ale tiez ma upozornili, ze je to tam nemozne sa dovolat...no mam asi stastie 🙂 inak bola tam mila sestricka.... Nechcem ani pomysliet na to, ze by NT ukazalo nieco co nechem vidiet ani pocut.... ☹

Zucana - vcera sa mi vydarili te tuniakove gulky, velmi mi to chutilo, mala som aj dnes na obed...rychle a easy....Vdaka!!!

vitam novej tehulky!! a drzim vam place

baby, ja som dnes bola nakupovat, lebo vcera som uz zurila ze nic nezapnem.... vcera som si kupila teplaky - capri - v tych mi je teraz najlepsie..... no a dnes: 2x saty, tricko (take uz na rastuce brusko) a cele plavky, ktore aj tak viac odhaluju ako zakryvaju...take sexi...ale hlavne zakryvaju brusko.... bielo-ruzove.... kvetinkove....
v Takko maju dobre zlavy..... cele ma to vyslo 20€.... 😝
no a zajtra ma caka zatah na Avion

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre