Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
16. feb 2010

leni, robme daco

aj mne sa inak zda, ze vecer aj pobolieva brusko, v noci ma tak kopla, normalne podkopava moju autoritu 🙂

A cez den, akoby sa ani nechumelilo. Ach jaj, tak cakajme. Nieze budem prenasat, nechcem

lenica81
16. feb 2010

jani, hormony... 😉 ja tiez uvidim, v akom psychickom stave budem, lebo jedno je byt fit fyzicky, co dlho potrva pri tych fazach nespanku a spanku... ale hadam v hlave to nebude taka tragedia... ja sa hlavne tesim na to, ze budem von chodievat, lebo kebyze mam byt zatvorena medzi 4 stenami, tak to bude tazke... 😔

sely, ja davam prechadzky, sliapem na 5te poschodie a nic... okna umyvat nemienim na tych vratkych stolickach co mame, takze len cakam... ale este aj dost spim, tak aspon zabijem cas... 😀

loginka
16. feb 2010

baby, nam na Antolskej hovorili nebalit na siroko, moja pediatricka hovorila, ze aj odporuca, chvilu som balila na noc, ale teraz nebalim, lebo som stale zabudala 🙂

moja mala ma take vyrazky na lickach, z coho to moze byt?

zoske este raz gratulujem!!!

zucana
16. feb 2010

logi vyrazky su normalne...kozne zlazicky sa trosku zapaluju ale to prejde...
jani my rastieme ze za 4 tyzdne vyse kila tak vraj dost tak ideme papat kazde tri hodky...zatial nam to dnes celkom ide nechapem to... 😅 zasa mala spi od 16:20...
muz pomaha ale sa mi zda ze sa nejak nevie este prisposobit ze uz nie je vsetko ako predtym ze uz nejedavame spolu,ze nepozerame spolu telku a tak...ale to chce len cas
noa dnes som sa nastvala lebo mala ma medzi nozkami teda tam vnutri take to jej mazivko ale zaschnute a je to aj dozlta a nejde to vodickou s vatickou dat prec a nechem to ani davat a drazdit...no a uz tyzden mu vravim nech kupi ohrievac aby som mohla uz kupat vo vanicke...tak to zobral tak ze kvoli nemu to tam ma lebo nekupil ohievac este a nekupala sa....takze tak a z toho taka hadocka..no klasika ze vraj vsetko jeho chyba ...pritom som len povedala kedy konecne kupi ten ohrievac...inak ju kupem v umyvadle pod tokom vody ako nas ucili v nemocke...
vy ako casto vanickujete?

maculik
16. feb 2010

zoska, tak hlavne, ze to mas v poriadku za sebou, teraz sa uz len budete vytesovat z malej.
jani, je to asi tak, ako pises - ze si na seba musite zvyknut. Mozno sa Tvoj muz aj citi trochu zanedbavany, vies, s malou vela nemoze este robit, casu uz tolko spolu netravite, lebo sa musis venovat malinkej, no a k tomu ta precitlivenost, to je normalne a neboj, prejde to 😉

zuci, ja tiez este nekupem, len v umyvadle raz za cca 3dni, ale napr.vcera som mu ani vlasky neumyla, kedze je chory. Zatial je mi to v umyvadle pohodlne, lebo sa tam akurat zmesti, tak vanicku nejdem skladat z povaly, uvidim, kedy ju znesieme.
A neboj, chlapa to prejde, to su oni proste taki jesitni, aj moj taky byva, ze nieco poviem a on to otoci na seba, ze "aha, tak vsetko je moja vina, ja som ten najhorsi" a podobne.. NO co mu mam na to povedat? Nechat ho, nech to prejde... 😅

lenica81
16. feb 2010

zuci, mne pediatricka hovorila, ze to treba skusit s olejcekom a gazou, tak skus... ale jemne... 😉 a potom jemne do plienocky utriet, aby to zostalo suche... ja sice budem mat chlapa, ale mozno raz... 😀

mmaarrttiinnaa
16. feb 2010

sely lenicka ja mam termin pred vami tak sa nepredbehujte uz ma tu dost kociek predbehlo 😀

zoska blahozelamz celeho srdca drzte sa 🙂

lolka
16. feb 2010

olif,mali sme tu doktorku a balit na siroko nemame, co som rada 😉 skontrolovala jej reflexy, popocuvala, pupcek uz odpadnuty.....vsetko v poriadku, co som rada 😵 kupat len vo vode bez kozmetiky a aj zadocek je najlpsie v umyvadle umyt. ani nekremovat, ze ta koza sa sama precisti a zregeneruje.
dalsia poradna o 3 tyzdne.

zuci, my sme kupali vo vanick zatial 2x, neplanujeme kazdy den - v zime sa babo tak nepoti

maculik
16. feb 2010

zuciii, vy ako tam mate krasne, jeeej, zavidim 😵

kocky, vy ako casto mate poradne? lebo my sme mali prehliadku pred odchodom z nemocky a teraz idema az ked bude mat 4-6tt - uz sme objednani na 5.3.

lolka
16. feb 2010

macu, my sme mali dnes prvu a druhu 2.3.

olifcek
16. feb 2010

janka moj mm je uzasny, ale i ja som mala par dni pocit, ze je to medzi nami divne...povedala som to mm, a porozpravali sme sa...je to o to tazsie, ze malicka len a len na rukach alebo pri nas chce byt...prekonaaame 😵 je ale uzasnaaa, krasne sa smejka, ked s nou hovorim, alebo saskujem, ci ked ju pohladiiim, dokonca i nahlas, he he

dakujem za opytanie, pekne priberame 😵 co sme z nemocnice, pribrala nam 800g, co je wow 😵

logi vyrazticky mozu byt aj z toho, jak je pricucnutaaaa . ani ja nebalim. v nemocke vraveli, ze netreba, pediatricka, ze len preventivne, ortoped, ze jo...i ked vysledky su oka, takze nebaliiiim..ked sme 2 dni balili, tak na noc som to davala dole 🙂

zuci my malicku kupeme kazdy druhy den, vo vanicke...ohrievac ale mame v spalni, nie v kupelni 😵

macu moja mala sa mi vzdy na nozky postavi, ked jej dupku v umyvadle umyvam, he he...ale uz je nan velkaaa...asi dame v sprche inu hlavicu, a nastavim to na prud vody a tak jej dupu a pisulu umyjem pri prebalovani 😵 lebo takto si okope kolienko 😅

olifcek
16. feb 2010

macu my chodime k lekarke casto, he he

olifcek
16. feb 2010

loli ved to, ortoped ked malinku kukal, vsetko bolo oka...takze nechapem naco balit nakazal resp. odporucal

zucana
16. feb 2010

lienka len ja jej to tam vnutri nechcem vytierat...uvidime po kupani...muz kupil ten oohrievac...a my kupeme v izbe lebo vanu nemame iba vanicku v komede 😉
maci dik...fakt je tu pekne...muzis prist na navstevu a aj ostatne ved sme dohodnute 😀

olifcek
16. feb 2010

zuci jj, nema sa to vytierat veru

olifcek
16. feb 2010

chi...malicka podrastla....uz neoblecieme niektore dupky, kraaatke nam su 😅 😅

lenica81
16. feb 2010

pediatricka hovorila, ze tie zahyby mozno... tak neviem... by som sa spytala doc ako na to... 😅

to je super olif, ze rastie... 😉

olifcek
16. feb 2010

leni ktore zahyby? a j, tesiiiim sa, chi

olifcek
16. feb 2010

kde je ewe? zarazili jej net??/

lenica81
16. feb 2010

doc hovorila, ze ako su velke pysky, tak otvorit a tam mozete... ale skuste este nieco vysondovat, aby som nebola za zlu radkynu... 😔

olif, myslim, ze ewe hovorila, ze na nu hucali, ze co k babu dava mobil a notebook... tak neviem... 😕 a mozno je mala papkacik... 😉

olifcek
16. feb 2010

leni jj, take som i na polagatoch johnsonu videla 😉

olifcek
16. feb 2010

inak i ja ke som tu, na MK, tak mam malicku pri sebe a papa...tak snad nic zle nerobim

matesl
16. feb 2010

ahojte babulky, neskor docitam, len som zachytila ze mame 2 babatka nove..gratulujem Garon a zosi 😵

a mam pre vas sms od maminnky:

"ahojte, volam sa Natalka, narodila som sa dnes o 17:30, mam 50 cm a 3450g. s mamickou vas pozdravujeme!"

takze dalsie babatko do tabulky, blahozelaaam 😵 😵 😵

loginka
16. feb 2010

my sa kupeme vo vedierku 🙂 je to zlate, zda sa mi, ze sa im to viac paci ako su cely ponoreni vo vode, len to chce sa naucit ako to spravne drzat, a kupeme sa 2x za tyzden, po kakani sa umyjeme v umyvadle, a este sa umyvame kazde rano , vodicka v misocke a tamponikom umyjem co treba, vsetko bez kozmetiky

my este s muzom nefungujeme ako dvojka, kedze bol chory a je tu este mamina, tak som zvedava ako nam to pojde a ako sa hlavne odrthne od olypijady ked bude treba...

maminke blahozelam!!!

alex
16. feb 2010

jéééj koľko bábätiek, všetkým maminkám aj detičkám prajem veeeľa zdravíčka a hneď idem aktualizovať tabuľku 🙂

olifcek
16. feb 2010

jeeej, maminkaaaaa gratulujem x;o)

olifcek
16. feb 2010

garonka pise:

mala som lasocku na 15min. nevie sa este prisat len na tu cecku kukal a sranda ako vravela sestricka ze do perinky ho ledva strepala je zo vsetkych babatiek najdlhsi 😀 joj ale to stahovanie maternice boliii. co noveho na konikovi?

alex
16. feb 2010

no a ďalšia dobrá správa na ZOH máme ďalšiu medailu, síce striebornú, ale aj to poteší 😵

loginka
16. feb 2010

alex dufam, ze si ma tam doplnila... 😉

alex
16. feb 2010

logi, však ty si tam bola už dávno, tabuľka je rozdelená na dve časti, len je to zoradené podľa predpokladanéo termínu pôrodu, kuk 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre