Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
4. mar 2010

macu veru i oliv bola tepla az sa mi zdalo, ze sa zapotila, ale vsetko je ok 😉

blumi SUPER

matesl
4. mar 2010

macu aj mojho ked v noci prebalujem je horuci, som sa tiez zlakla

suzon a nie je menej namahave pre malu odsavat a papa z hlase? inak aj nas maly sa zadychava pri pape a aj piti.. 😅

presne moje stavy... okno do koran ja pod nim v klaku... a par krat aj pohotovost, supli magnezko do zily a bolo ok...ano je to v hlave...teraz sa to snazim predychat ak chytim nejaky strach..ked ma kde tu pri srdci pichne...alle kontakt posli, ak by to prepuklo musim to riesit 😨

matesl
4. mar 2010

zuci a na akej citlivosti mas ten monitor?

zucana
4. mar 2010

aj ja mam taky do mikrovlnky za 15 eur 😀
a inak iba umyvas?
to moje dieta je taka nervacka...naje sa a nechce byt vklude a apotom grcka...ach jaj

olifcek
4. mar 2010

BABY...AJ VAM SA BABATKA HRAJU S BRADAVKAMI TAK, ZE JE TO AZ PRIJEMNE? 😕 oliv sa pritom este aj usmieva 😅

olifcek
4. mar 2010

zuci, keby toto robila oliv, povedali by, ze je nervna kvoli tomu, ze je predcasniatko.....je super, ze tu i take piseme...aspon viem, ze mam recht v tom, ze oliv je uplne zdravucka akurat anemicka

matesl
4. mar 2010

zuci, inak iba umyvam v horucrj vodr hubkou, co mam len na to, neviem, jar tam nechcem davat moc, ci mam?

olivcek, mna bradavky este bolia dost...kedy to prejde?

a pouzivate obrusky na ich utieranie? ja mam chico, ale je to drahe, neviete lacnejsiu znacku?

matesl
4. mar 2010

baby, nas maly strasne kviiika po jedle 😀

zucana
4. mar 2010

ja mam chicco a itak moc neutieram...
co je anemicka?
keby ste videli co robi moja mala...skace tu na mne sa odraza nohami,kruti hlavou sem a tam bucha o moju hrud a chce len aby sme sa prechadzali aj to zakazdym aby so ju inak drzala 🙄

olifcek
4. mar 2010

matesl ja som to len cistou vodou, ale niektore to najprv umyli mydlovou vodou a paq sterilizovali, ine, co maju z toho tesca tu nadobku, kupili aj nejake tablety na sterilizovanie a toto pouzivali x;O)

matesl mna nebolia...takmer od zaciatku, Oli sa pekne chyti vzdy, a ked je babo dobre prisate, fakt to neboli x;o) len niekedy, ked som zaspala vecer skor ako Oliv, tak som sa zobudila na bolavu bradavku, lebo sme asi obe zaspali a oliv mi dasnom trosku osuchala tkanivo 😉

ja neutieram, sem tam umyjem v umyvadle a paq len sprcha 😵

olifcek
4. mar 2010

zuci anemicka je chudokrvna, ale to takmeer kazde predcasniatko, lebo babatka si robia zasoby zeleza v posl tyzdnoch tehu.

zuci mne ked oli bucha o hrud, vzdy ide po bradavke a na mm presne najde 😅

zucana
4. mar 2010

tak ona bucha aj len tak a 10 krat otoci hlavu napravo nalavo kym si najde polohu...

katina2209
4. mar 2010

mna olivcek bradavky bolia ked sa s nimi tak hra aj moj maly to robi

olifcek
4. mar 2010

zuci jaaaaj...moja mala sa uz na mne nevie ulozit, chi, dlhaaa je 😉 posl. par krat sa mi ulozila ako ladvinka...zaspavali sme hrud na hrud, zobudila som sa s ladvinou...hlavka na jednej strane, resp na jednom boku, nozky zvesene nadruhom boku, pod paplonom a spokojne si hajala 😅 takto sa ale bojim, aby sa nestalo nestastie, lebo hned zlezie do tej polohy, tak hajame len vedla seba 😀

olifcek
4. mar 2010

kati malicka vie aj len cuckat, ale potom este tak jemnucko jazyckom, pomaly sa ani nedotyka a vtedy je aj vysmiata jak slniecko, he he

matesl
4. mar 2010

zuci 😅
anemicka - ked mas malo zeleza...

ako mas nastaveny monitor? tak od vyrovy? na 3?

olifcek
4. mar 2010

oliv niekedy ale urobi to, ze ked sa napapa, nepusti normalne bradavku, aleeee zaprie sa oboma ruckami, a pusu taha k sebe, glg, este aj nostek dvihne a smeje sa...nastastie ale naraz aj pusti, a funguje na nu AU! vtedy sa bud dobre prisaje alebo ma pusti 😉

garonka
4. mar 2010

ja beriem železo lebo mam anemiu, ešte v tehu som mala debilny krvny obraz ale moja ježibaba kašľala nato aby mi predpísala železo, ale v pôrodnici sa za hlavu chytali keď mi robili odbery
teraz do seba tlačím tie tabletky 3x denne 😠

olifcek
4. mar 2010

gari 22.3 idem na preventivku ku gynekologovi, normalne sa ho opytam na krvny obraz, nech uvidi tie leukocity a zvedava som i na zelezo, ci som ho fakt mala ok....zajtra ideme s olivkou na posl z troch injekcii, ja ku obvodakovi na krv, kvoli krvnemu obrazu a mozni i s olivkou ku pediatricke...mam ale pocit, ze mat. mliecko jej pocas dna fajne pomohol so soplikmi...

garonka
4. mar 2010

olif to sa koľko nabehame po tych lekaroch nie?
ja musím do Prešova pre jedno potvrdenie do poisťovne včera ma ta stara naštvala, tak akože fajn, že mam male dieťa a ja musím loziť kade tade
a ten krvny obraz neni sranda, len moja ježibaba nato zvysoka kašľala i na leukocyty a železo, to je hemoglobin nie? a ten som mala 88 😠
ale aby mi dala tabletky tak to nie, v pôrodnici na mňa kukali ako na šialenu, a bodaj by som potom nebola taka slaba.
tak som zvedava po tom 600nedeli či sa to všetko urovnalo
a ktomu Varadymu chodíte? my ideme v pondelok na odber krvičky

olifcek
4. mar 2010

gari hemoglobin su cervene a normal ma byt u zien 120 minimalne, abo 110...malicka ma 83,koncom januara mala 135 ale tak to po transfuzke...

chodime ku varadymu veru...i k pediatricke...

suzon78
4. mar 2010

matesl - veď taj aj robím odsávam a dávam jej z flašky, musím teda, lebo doky nakázal, malá sa tak nenamáha...idem ti poslat to číslo na tú homeopatičku... 😉

maminnka
4. mar 2010

Zuci,
ja odsavacku (kit aj flasku) sterilizujem raz za den, inak len oplachujem horucou vodou. Mliecko skladujem v chladnicke, max. 24 hodin, ak viem, ze ho nestihne vypiut, davam do mraznicky. Ohrievam vo vodnom kupeli.

zucana
4. mar 2010

muzik kupil cd s pesnickami a pocuvala 😀
monitoru nerozumiem 😀 asi 4

zucana
4. mar 2010

ked ja sa bojim jak zistim tu teplotu...a aj na hodku do chladnicky?
olif v akom zmysle to mliecko pomohlo so soplikmi?
inak my asi 10 aprila krstime 🙂

olifcek
4. mar 2010

zuci daj do hrnca vodu o teplote 37-38 stupnov a nechaj tam flasku 6minut x;o)

mliecko som Olivke davala pipetkou do nosteka x;o) asopliky sli aj vytiahnut...nie vela, ale vyzera, ze pekne zozadu vysli, a su bielucke x;o) ale uz jej i sterimarom vytierat nostek budem x;O) ten pomaha i mne x;o)

my nekrstime x;o)

garonka
4. mar 2010

olif a k tomu dokimu kedy idete? by sme sa stretli my ideme teraz 8.3 a potom aj 22.3 🙂

olifcek
4. mar 2010

gari ani neviem, nedohodi sme sa, chi...nebavi ma ale chodit tam 😅

lolka
4. mar 2010

ahojte maminy, nejako nestiham prispievat......ked vas docitam a chcem pisat, tak sa mala zobudi a je po volne 🙂
boli sme v utorok v poradni, mame 51 cm a 3270 gr, pani doktorka nas pochvalila, mala je ok a uz pekne zdviha hlavicku 🙂 tak sme sa potesili a Viki im to pekne pokrstila - ocikala lehatko 😀 na utorok 9.3. sme sa objednali na klbiky, dufam, ze to bude ok a nebudeme musiet balit na siroko.

matels, citam, ze mas problem s monitorom ? tiez mame Angel care. nam prve 2 dni stale pipal, muz uz mal nervy na to, tak to siel reklamovat - a mali sme zle nastavenu citlivost, ma to byt na 3 (my sme to mali na 0). ono to aj tak bolo, len sme to prestelovali 😅 a uz to funguje bez problemov 😵

garonka
4. mar 2010

olif no hovor mi niečo, ja furt zurim keď tam mam isť 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre