Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
28. okt 2010

@olifcek ja ze zase nieco nove, o com nemam potuchy... 😀

@selyma 😵 pekne miery...

ja som vazila Vilka vcera so mnou, a mame nejakych 8 kil tiez... 😵

@zucana my niekedy do auta nemestime... 😅 🙄 vacsie auto je na pretrase... ale asi pockame do jari... na zimu by sme mozno nase nepredali... 😒

lenica81
28. okt 2010

Vilka strasne bavi box na hracky... 😀

lenica81
28. okt 2010

NEXT v anglicku zhana detskych modelov... 😀 😎

laxity
28. okt 2010

@selyma super miery 🙂

@lenica81 my čo sme boli na cvičení tak v takých boxoch na hračky sme vozili deti...tak sme ich posadili a vozili ich...bolo to super 🙂

@olifcek je lepšie ak sa nestavia na špičky však? Bo mne Naty sa stále stavia ale na celú šlapu 🙂

Ta ideme všetky do Anglicka nie? 😀 ...nech sa vyšantia deturence naše 😀

olifcek
28. okt 2010

@lenica81 fakt? hmmm...;O)

odfotim Olivku v nextikovom overaliku na hajanie a poslem? x;o))

@laxity podla toho, co vravela, nie je dobre, ked sa deticky na spicky stavaju...Oliv ide na cele nozicky, nastastie,ale, ze nech radsej kupime...tak jasne, kupime, ale az bude prevazne uz stat x;o)

lenica81
28. okt 2010

baby, ja sa lucim... teda na vikend... 😉 ideme na vychod uz dnes a obehovacky po rodine a hroboch nas cakaju, tak hadam to Vilko v zdravi prezije... a k tomu jedna rodinna oslava...
tak sa drzte a pekny vikend prajem... balim saky paky a padim... 😎 😀

olifcek
28. okt 2010

@lenica81 Ty na vychod, my na zapad, na oravu x;o)

lolka
28. okt 2010

caute baby,
rychlo pisem, kym mala spinka s mm vonku. noc sme mali o nicom, mala chrcala co mala sople, odsavali sme asi 4x, vzdy to bol rev a krik len co zbadala vysavac 😒 ale po odsati sa jej viditelne ulavilo, lebo sa hned prisala a spala aspon dalsiu 1-2 hodiny. @dorotka urcite kupte vysavac, lebo to super vtiahne sople. cez den jej uz bolo lepsie, z nosa jej netecie a po obede ked som odsavala bolo len malo a uz neplakala, uz ju to asi tak nebolelo 😕 zato to skocilo na mna, z nosa mi tesie a necitim sa zrovna najlepsie. a nas urcite nakazil mm, on sa takto blbo citi uz tyzden, spi sice v obyvke, ale aj tak. no a plavat zajtra este pre istotu nejdeme 😒

@zucana stastnu cestu prajeme 😉
@lenica81 pekny vikend, na cestach bude zasa urcite chaos, tak davajte pozor.

matesl
28. okt 2010

@maminnka mne strykova zena povedala, ze reflux a grcanie aj do 18 mesiaca je bezne...umrem, to nikam do restiky s nim na obed, ked sa tak dogrka ako zvykne, tak to je zaplava.

tebe uz je lepsie?

matesl
28. okt 2010

@lolka moja, mne dr 2 tyzdne nedoporucila ist s malym plavat, vraj u deti sopliky 10-14 dni 😕
a co jej davas? boli ste u dr?

posles mi poto, foto zo stretka na mail, pls?

maculik
28. okt 2010

Ahojte 🙂
kto cestujete, tak stastnu cestu, mne uplne vypadlo, ze je Vsech svätych, az ked rano ucitelka povedala, ze nie len zajtra je skolka zatvorena (nieco im tam robia), ale aj v pondelok, lebo je sviatok, tak potom mama ze ved je Vsech svätych. Boze, to leti, za chvilu je tu Mikulas a Vianoce a Silvester a nasi drobci budu mat rok...

idem mame pustit nejaky film a ja budem citat, drobci spia, ale neocakavam dobru noc, lebo Petrikovi idu dalsie zuby, asi horne dvojky sa mi zda, no neviem sa mu poriadne pozriet. Dnes spal cez den len raz - 1,5h, takze od 13,15 bol hore do pol8.

Zajtra v noci uz pride mm, tesim sa 😵 Akurat mi pisal, ze mi kupil 2 tricka s dlhym rukavom a ze sa nanho divne divali, lebo ze naco take kupuje, ked tam je cely rok 30st a 90% vlhkost 😀

inak, Petrik ma tiez sopliky, chytil asi od Adelky /zo skolky), tiez uz to dlho trva, davam mu kvapky, ale teraz dost zabudam...

maminnka
28. okt 2010

@matesl este rok? 😒 😒 😒 😒 😒 😒 no co, nejako to prezijeme... hlavne ze im nie je nic vazne.
mne je uz lepsie, dakujem...

matesl
28. okt 2010

@maminnka no asi ked pekne priberaju tak sa to vobec neriesi...no a my co poradna to kilo hore.
boze baby ja uz musim kupit nejaku autosedacku, moj maly uz ma cez 9 kg a uz je tam taky nacpaty...aj ked teraz je to super ze sa mi da sedacka nakliknut na kocik a na plavanie to bolo super...som si ho v tom dnu nosila a nezdrhal mi ked som sa obuvala, vlastne v tej chodbicke kde sa obuvame je len 1 prebalovaci pult a tam ho uz nemozem nechat 😖

matesl
28. okt 2010

@dorotka2 aj my sme bali brutal sople zo zubou asi, tiez nic nenasla, a uz mame jeden horny prerezany a druhy uz je na obzore...snad len horne jednotky su take potvory 🙄

matesl
28. okt 2010

jo a baby kde dostat tie klasicke biele topanocky? mne Risko uz len stoji, nechce sediet ani nic, bud sa stvornozkuje ale ak sa k niecomu dostane uz sa stvera 😀

loginka
28. okt 2010

cafte!
tak u nas tiez soplujeme, zacala Lauri pred 2 dnami a potom to hodila na Dominika a jej je lepsie
takze noc otras, maly chcel byt len rukach, mm mu tiez aj v noci odsaval,
odsavali sme pred tym aj Lauri - chudatko tak jajkala, ako sa toho bala, ale uz si zvykli, teraz vecer sa ani nebranili, uz asi vedia, ze im to urobi dobre
k tomu kojeniu, u nas sa mi zda ze ma lepsiu imunitu Lauri, mala prvy raz trosku sopliky, aj to jej po 2 dnoch skoro presli (kolp-klop-Klop), a ona je kojena, Domi ma sopliky ovela horsie, tak neviem, ale urcite su v tom hlavne geny

@laxity uzasna fotka!!!!! zavidim 😉
@matesl to som prekvapena z toho grckania, ze az tak, myslela som to ze po tuhej strave sa to zlepsi, nam sa to zlepsilo, teraz len sem-tam nieco vyjde hlavne z Dominika, ked sa prehne, alebo je na brusku, takze normal

loginka
28. okt 2010

baby co davate ked su sople? my ten sprej physiomer a olynt a aj sinupret
to fakt trvaju aj 2 tyzdne?

jeee zuby, my uz mame dost a mna umyvanie zubov este nenapadlo (no len tak n asucho, vramci hry), zajtra rychlo umyvame! 😉

matesl
28. okt 2010

@loginka na sople to co davas a nam este dr predpisala pamycon to su atb do nosteka, ale to preto ze nam uz aj zltli sopliky...no a u nas to bolo plnych 14 dni a potom uz neslo odsat ale este stale chrcal chuda hlavne ked sa kojil 😅

matesl
28. okt 2010

@loginka mne mali dopapa a este sedi v sedacke a zrazu to vygrca...ale ze prudom, kukam na neho a neviem ako by som to zastavila, akurat ho chytim aby bol v predklone nech sa nedrhne zvratkami...moje zlate 😖

a akurat si hovoril Risko zo sna..."haa haa aaa" no snad nebude este namesacny 😅 kde ho budem chytat

olifcek
28. okt 2010

@matesl my mame obe spodne jednotky a nespali sme kvoli nim 6 noci...takze ani tie niesu vyhrou...som zvedava, co nam prinesu tie horne jednotky, uff

dorotka2
28. okt 2010

@matesl Risulo zlatyyy. Ja som bola dnes u dr a vraj mame opuchnute horne jednotky a dolne dvojky,fasa, ze č zubky naraz. No my sme uz raz taketo sople mali,alelen nejakych par dni trvali, a teda nebolo to take zle. ☹ No Viki sa nejak nechce naucit, ze jej chcem dobre, cez den jej to nevadi, az na vecer, ked uz je unavena. Ale teda vcera v noci som plakala s nou a potom nespala asledovala, ci dycha, takze utekam spinkat

matesl
28. okt 2010

@olifcek moja aj my sa prehadzujeme, stoname stale si kuse aj zo sna do plienocky co si drzi v ruke 😅 stale ho odmotavam z nej 😅 a aj sa budi s placom...no musime asi len vydrzat

matesl
28. okt 2010

@dorotka2 no nam zas idu horne jednotky a dvojky, zatial z toho 1 prerezany 😅

cafte baby idem spat ja uz 😉

dorotka2
29. okt 2010

Bre ranko, no nejak to tu vymiera, alebo co. 🙂 My opat noc zlaaaaa, od dvanastej kazde dve hodky na prsku ☹Som sa vobec nevyspala. A to dnes musim upratovat ako besna, lebo od zajtra mame navstevu,pridu traja kamarati, teda dvaja a kamoska, takze musi byt poriadok a idem aj varit a spravit asi trasenu torticku. 🙂

svetlankat
29. okt 2010

baby sorry nestiham citat, mm mal vcera narodky okruhle mali sme vela gratulantov a mam tu svokru na vikend tak sa musim venovat. Velmi pekne vas prosimo radu. Baby tie co odsavate sopliky vysavacom, ako casto odsavate? a pred odsavanim davate nieco do nosteka alebo az po, Ja Miske odsajem a stale sa mi zda ze v tom nosteku este ostalo, chrapci jej to tam pri dychani. Je to ok? Hlavne ma zaujima ze ako casto, aby som to zase neprehanala, aby som jej viac neuskodila ako pomohla.

@olifcek sorry za vcera mali sme navstevu a nepocula som telefon, potom si uz nedvyhal, asi ste spinkali. Tak krasny predlzeny vikend prajem.

svetlankat
29. okt 2010

@loginka a sinupret papate alebo davas do nosteka? A ako davkujes?

jaja32
29. okt 2010

@svetlankat ahojte
my sme bojovali so soplikmi od narodenia. Pred odsavanim som vzdy dala libenar, ale ten sa mi neosvedcil, tak davam vincentku junior (je vela pripravkov s morskou solou, ale tu je super aplikacia, len sa strekne a nemusi sa kvapkat) a asi po 5 min odsavam. Trosku sa uvolnia sopliky a samozrejme aj vincentka pojde von, tak sa neboj, ze je toho tolko. Po odsavani jej tiez zvlhcim nostek vincentkou. To , ze v nosteku chrapci nevadi, dolezite je, ze sa jej dobre dycha. Mne bolo povedane inym pediatrom, ze cim sa viac odsava, tym sa viac tvori soplikov. To mi nepovedal moj pediater, ten kazal odsavat stale. Tak ja som odsavala rano, na obed pred spanim a vecer pred spanim. Ked som videla, ze je problem, samozrejme som odsavala, ale stacilo aj takto. V noci sme neodsavali, nakolko sa nebudila na sopliky.

svetlankat
29. okt 2010

@jaja32 dakujem, my davame physiomer, ale to je na tej istej baze nie? tak si ma trosku ukludnila, fakt dakujem
a neviem co je na tom pravdy ze cim viac odsavas tym viac sa tvoria??? Preto sa bojim aby som to neprehanala.

maculik
29. okt 2010

Ahojte,
@dorotka2 my sme mali podobnu noc, do polnoci bol 3x hore, ale to mi nevadilo, lebo som este nespala, a potom kazdu 1,5h, rano potom asi 3/4h bol hore, ze zobudeny, nakoniec zase sa prisal a zaspali sme do pol9. Aj to by spal asi dlhsie, ale som ho zobudila, lebo zase bude cely den posunuty, vcera mal kvoli tomu len 1 spanok, od 13,15 uz potom nespal...

idem ho o pol hodku skusit ulozit, lebo na 4 idem ku kadernicke, tak som to mala pekne naplanovane, ze ho akurat o pol4 dam spat, no uz to vidim, ze sa mu nebude kvoli tomu rannemu vyspavaniu chciet 😝

@jaja32 @svetlankat aj ja som este pri Adelke dostala info, ze cim viac sa odsava, tym viac sa tvori, tak ked sa da, nechavam soplik normalne vytekat a zvycajne len pred spanim alebo ked je fakt zapchaty nostek, odsavam.

svetlankat
29. okt 2010

@maculik a co davas do nosteka? pouzivate aj sinupret a ak ano ako davkujes?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre