Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matka331
9. sep 2009

aj ja mam malo zeleza beriem aktiferin

blumka
9. sep 2009

ahojteee....ja mam so zelezom problemy cely zivot a samozrjeme aj teraz v tehu 😉

komarik
9. sep 2009

to sa môžme volať "železné lady" 😀 😀 😀

blumka
9. sep 2009

moj muz sa zo mna smeje, ze naco beriem tabletky, ze mi donesie kolajnicu a budem si ju kazdy den obryzat 😀

jja
9. sep 2009

pridavam sa k ZELEZNYM LADY 🙂
matka...nieje je z aktiferinu zle? ja som to brala asi tyzden a potomsom to musela vysadit...strasne ma z nich bolel zaludok....

ja som si dala na obed zem. kasu a rezen v cesticku, ale len polku, druhu dojedol moj muzicek..chodime na obedy spolu.( aj robime spolu🙂)

ewelyne
9. sep 2009

baby Zelezne 😉 skuste to zelezo co som pisala. Nezatazuje a je najlepsie vstrebatelne a telu prirodzene. Tie tabletky nepomahaju a zbytocne zatazuju a bolia brucha.

matka331
9. sep 2009

jja nie enpocitujem neako s tych tabletiek zaludok a ani zle mi nenei

blumka
9. sep 2009

ja beriem sorbifer durules a tiez nemam problemy..ani so zaludkom ani so zapchou..chvalabohu 😉

jja
9. sep 2009

ewelyne...daju sa vplne kpit, alebo iba na predpis...vyskusam

ewelyne
9. sep 2009

no ak je tak a vyhovuje vam to, len aby vysledky nehovorili nieco ine, napr. vysledky z krvi ukazuju hodnoty zeleza v krvi ale nie v bunkach a to je potom problem... ked chybaju aj v bunkach, to vam vysledky neukazu... hoci aj ked v krvi su, a vy sa nemusite citit dobre. len tak pre info.

blumka
9. sep 2009

ewe a ako zistim ze v bunkach nie je? lebo ja sa praveze ako uzivam zelezo citim lepsie...

matka331
9. sep 2009

ja uz teraz beriem druhu krabicku a 22.09 idem na poradnu tak to bude kontrolovat ci je ok..

ewelyne
9. sep 2009

blum, no napr. to vidno na tvari a na tom ako sa citis.
Zelezo. Je dolezite pre vonkajsie dychanie-prenos kyslika krvou a pre dokonale spalovanie.
Prejavy mozu byt klasicka unava, rychle zadychanie pri fyzickej aktivite, prilis silna menstruacia-to nebude nas pripad, ze??? potom caste zapchy a rozsirene cievy, a ked vam praskaju cievky napr. na nohach a aj inde/vidno to na kozi.Potom su to tmave-cierne az magenetove kruhy pod ocami, alebo cervene licka-ktore su na dotyk teple, tie studene su prejavom chybajuceho magnesia 😉
A ked chyba bunkach, je to horsie, v krvi moze byt v norme a to ci v bunkach je, sa zistit neda, iba z prejavov.
Spokojna s vysvetlenim?

blumka
9. sep 2009

dakujem ewe..uplne...
takze podla toho co pises u mna je to v pohode 😉 citim sa dobre, ziadne cievky mi nepraskaju, nemam ani kruhy pod ocami a lica ma ani teple ani studene a uz vobec nie cervene 😀
unavena sice som viac ako inokedy ale ked som nebrala zelezo tak som bola uplne ako zombie 😉

joanna333
9. sep 2009

mne vcera predpisal TARDYFERON na zelezo, nepoznate to???

maculik
9. sep 2009

ewe, tak to si dala riadne vysvetlenie 🙂 Ja som tiez dost unavena, ale pockam si, ked mi bude brat krv, ved zajtra mu to spomeniem.

prisla som prave z obeda, konecne som sa dobre najedla, lebo to, co varili posledne dni, sa ani jedlom nedalo nazvat 😒 Idem dorobit, co mam, a o hodku chcem odist. Musim ist malej kupit spaci vak, lebo stale cestuje po postielke, vecne ju najdem nalepenu hore v rohu postielky a nezakrytu, tuto noc ona sice spala celkom dobre, no ja som sa v kuse budila, ci dycha a ci je prikryta (nie ze by som to vyuzila, ze sa konecne nebudi, ale ja musim buntosit). A od pol5 som sa len prehadzovala v posteli a myslela na kraviny a na zajtrajsok...

hajdylca
9. sep 2009

joana ja Ti nepodarim, ja zatial zo zelezom nemam problemiky, dufam, ze ani mat nebudem... maculik drzim palce na zajtra neboj sa, vsetko bude OK! vsetkym Matkam prajem i ja vsetko len najlepsie

lolka
9. sep 2009

alex, maculik, drzim palce na to amnio.....nech vas to neboli a hlavne, nech su vysledky v poriadku 😉

baby, mne sa zda, take posledne 3 tyzdne, ze mi nejako silnejsie bije srdce - niekedy ako zvon a to nemam ziadny fyz.aktivitu 😒 mate aj vy nieco take ??

joanna333
9. sep 2009

lolka, v tehotenstve je zvyseny tep, je to normalne...ale pre istotu to spomen pri dr.

jja
9. sep 2009

Lolka, aj ja niekedy mavam taketo silne busenie....

lolka
9. sep 2009

dakujem, ukludnila som sa 😵 v piatok mam poradnu, tak sa na to doki rovno opytam.

baby blavacky, nechystate sa chodit niekam cvicit - take tehu cvicenie ? rozmyslam na fit loptami pre tehulky, tak ci nepoznate nejake dobre centrum ? vyjdem par schodov a uz fucim ako slon 😒

zucana
9. sep 2009

baby no vratili sme sa z prehliadky bytov...jeden bol pekny velky novy v centre ale na 2.poschodi a bez vytahu :(
no a druhy bol mensi 3izbovy iba 110 m2 ale v krasnom starom dome v centre s krasnou zahradou aj ihrizkom privatnym pre deticky...taky palacik ako v benatkach....no tak uvidime...
inak muzik si tu pozeral nieco na nete a polozit si na mna mysku a ja som si to ani nevsimla...snad mi to svetielko nic nemoze nie?

hajdylca
9. sep 2009

Zuci svetielko isto nemoze nic, a 3i 110 m2 je malinko ? vsak mi mame 70 a mam dost ked to mam vyupratovat 😀 inak ja tiez necitim tie pohyby a ked som si uz vcera myslela, ze ma asi kopka tak zistim, ze to iba... (ako si to Ty tak pekne nazvala?) ale pred tehu to vobec nebolo, ze by som take klopkanie citila a potom spionika vypustila 🤐 😕

zucana
9. sep 2009

no ja teraz po obede to iste.... take akoby klopkanie a potom min.na to spionik 😀
hajdy mozno je to to...ved to kopkanie mozno prave vypusta a irrituje spionikov 😉
no viem ze je to dost....ale tak teraz som zvyknuta na 140 m2 tak asi preto....a chcela som este jednu izbupre nasich ked pridu....ale ved aj v obyvke mozu na gauci...
tie schody asi nie zejo? ved teraz ked som ich vysla tak som bola zadychcana.....

ewelyne
9. sep 2009

no baby drzim palce vsetkym 😉
zuci, ved 110 m2 je kus bytu 😀
joanna, poznam, mne nepomohlo. a kazdopadne som v tehu za prirodne 😉 uz som pisala ktore 😉
blumka, tak to je potom v pohode ked sa citis fajn 🙂

inak je este jedna sol vhodna v tehu ako prevencia a tiez po porode.- je to zlata, a je dobra na elasticitu tkaniv - cize prevencia strii, zubneho kazu a krcovych zil 😉 a zdravu zubnu sklovinu a podporuje funkcie muskuloskeletárneho,obehoveho a traviaceho systemu- cize dobra pri onkontinenciiv tehu a po porode a hemoroidy 😉

maculik
9. sep 2009

tak kocky, lucim sa, idem na nakup, domov, nieco uvarit a pojdem skoro spat.
Zajtra to mam o 10, tak na mna myslite, ozvem sa bud v pond.z prace (tu v Luxe nemam na byte net) alebo ak este ostanem doma, tak aspon segra sem da vediet, co a ako.

Pekny zvysok dna a vikend a som zvedava potom na novinky, kto co caka 🙂

ewelyne
9. sep 2009

maculik, papa a tesime na newsky 😉
maculik a ty kde zijes vlastne? 😉

zucana
9. sep 2009

maculik drzim palciaky 😉

hajdylca
9. sep 2009

zuci tak asi nas to baby kopne do miesta kde su spionikova 😀 ewelyn a ako sa ta sol vola? a vies aj kde sa to da kupit?? inak co sa tyka toho cvicenia- tak ja som zacala hladat, ale ja by som chcela take, ze sa cvici stale a Ty tam prides kedy to Tebe vyhovuje- nie ze ked nebudem moct mi prepadne cela sumu kurzu, alebo tej danej hodiny....

lolka
9. sep 2009

maculik 😉
ewe, a kde tu sol kupime ? este som o nej nepocula 😕
hajdy, ja by som tiez chcela take "nezavazne" cvicenia, ze si zaplatim len tu hodinu a nie vsetky hned naraz. no, skusim pozriet na nete
zucana, ved to mate veeeliky bytik, na upratovanie az moc velky 😅 myslite uz na buducnost, na dalsie 1 alebo 2 deticky, ze ? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre