Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
19. okt 2009

tak to jo ale ked uz malujete 😉
ja nabytok len budem objednavat zaciatkom novembra.....ten by mal prist za mesiac tak snad je to oki tak casovo...

blumka
19. okt 2009

ahojtee
tak uz sme spat..pani doktorka nas pochvalila, ze ako pekne nosi okuliarky, kukla jej na ocka a vraj, zatial ostavame len pri noseni okuliarkov, a tych istych dioptriach..kontrola v januari...
teuska, ja som tiez mala lepene oko, aj moj manzel...takze viem ake to je, ze v podstate to nie je nic...ale ako kazdej mamine mi puka srdce len ked ma dietakto sople alebo len malicky problem...

zucana
19. okt 2009

blumi to ti verim...
najhorsie je ked je taka malinka .... ale snad sa jej to prave tym ze to teraz bude nosti zlepsi...
baby mavate aj vy vetry? a zle?lebo ja uz neviem co robit...

katina2209
19. okt 2009

ja mavam vtedy keď jem veľa ovocia a zeleniny... tak som to obmedzila a hneď hemeroidy no zúfalstvo dnes som nejaká smutná a pritom svieti slniečko ráno sme sa pochytili s mužom ☹ pripadám si akoby ma nikto nechápal ☹

zucana
19. okt 2009

katina vitaj v klube...my sme sa pochytili v sobotu...tiez ma nechape...a ze koberec do detskej izby...tak som mu povedala nech sa ukludni lebo on neznasa koberce 😀

katina2209
19. okt 2009

my máme tiež koberec v detskej izbičke máme síce korok,ale predsa je to lepšie pre dieťa keď je na zemi je teplejšie to sú tí chlapi 🙂 môjho všetko vytáča a hneď zvyšuje hlas a že ja ho vytáčam najlepšie asi bude keď do konca tehotenstva si zamknem ústa na kľúčik a nebudem nič rozprávať potom bude možno kľudný

blumka
19. okt 2009

zuci a ty uz ides teraz robit izbicku? a viki bude v nej aj spinkat ci bude pri vas?
u nas to vyzera na stahovanie tento tyzden...tesiiiiiiiiiiiiiim...a konecne tu bude trosku kludu 😉

blumka
19. okt 2009

ja tiez dam do detskej kobercek, nie od steny po stenu ale ku posteli napr. alebo do stredku...aj to zutulni aj je teplejsie.. 😉

zucana
19. okt 2009

katina akoby som o nas rozpravala...keby som mohla cestovat som cele tehu v BA 😎
blumi este nie...ale zacinam trosku robit poriadky a uvolnovat miesto...
a robila som nakresy aby som vedela co objednat...zaciatkom novembra chcem objednat postielku a komodu s prebalovacim a kosik a kocik....tak preto aby som to vsetko naraz
inak mala bude s nami v kosi ale bude mat aj postielku aby si potom zvykala...a chcem aby mala svoju izbicku a mamina ma tento gauc roztahovaci....
http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/S598...
a ten tam dam a nasi tam mozu aj spavat...

katina2209
19. okt 2009

ano blumi aj my to tak máme predsa Marko keď sa hrá je lepšie na koberci...

zucana
19. okt 2009

ved jasne baby....to len on tie jeho principy.,..,nech je rad ze mu vobec povim co tam bude 😀

katina2209
19. okt 2009

no presne však chlapi sa veľmi do toho nerozumejú 🙂

blumka
19. okt 2009

zuci, mne sa paci ten prvy kobercek, co si link hadzala...myslim ze sa presne hodi k tomu co chcem ja...ja chcem pre terezku spravit taku kvietkovanu izbicky 😀

maculik
19. okt 2009

tak som spat z obeda a rovno idem zase do auta, cez vikend sa nam totiz pokazila autosedacka, tak sme ju zaniesli tuto do obchodu, mysleli sme, ze bude dnes hotova a teraz mi povedali, ze to musia poslat inde, co zaberie 3-4t a okolo 100Eur za opravu. Tak som to zobrala a zanesieme to do toho obchodu, kde sme to kupili (je to asi tuto na hraniciach v Nem, lebo je to tam lacnejsie), je to este v zaruke, tak ci to nebude lacnejsie.

No teraz musim ist kupit novu, lebo nemam ako malu vozit do jasli, uz dnes sme isli taxikom.
Som vytocena, lebo sa mi to vobec financne nehodi 😒 Dufam, ze aspon nejaku budu mat v zlave, ach jo...

blumi, super, ze sa ocka nezhrosili 🙂

blumka
19. okt 2009

maculik, Terezka je poctivka, nosi ich od rana do vecera...Vcera ich nemala lebo sa jej tam polamalo ta plastova cast co sa opiera o nostek a uz dnes rano si ich pytala...U nas nosi okuliare kazdy, tak jej to nepride cudne ze ma aj ona 😉 Ale ked mi lekarka povedala ze krasne rovno pozera, ze zatial stacia okuliarky, tak som sa nenormalne potesila 🙂

katina2209
19. okt 2009

no super blumi,že sa jej to zlepšuje to je veľká radosť 🙂

matka331
19. okt 2009

ahojte ....ja som dnes mala poradnu ,vsetko je v poriadku len mam starne malo zeleza....uz som vybrala dvoje actiferin a mala som horsie vysledky ako predtym ....tak mi napisala este jednu krabicku a povedala ye si mam doplnit zelezo stravov ze mam vela ovocia papat lebo ked sa to nezlepsi taka si pojdem do nemocnice na infuzie--tak duufam ye sa mi to zlepsii

maculik
19. okt 2009

matka, a davas si to zelezo pred jedlom? lebo tak sa lepsie vstrebe. A skus aspon sem-tam zapit cerstvou pomarancovou stavou, ak mas teda odstavovac, kedze vitamin C tiez podporuje lepsie vstrebavanie.

ja som sa vratila z nakupu, tu sedacku som nakoniec zohnala za 109 EUR, zn.Premaman, celkom v pohode, da sa dat aj do polohy na spanie, dokonca je to kategoria 0+1, takze ked sa da do tej najmensej polohy a da sa tam ta novorod.vlozka a priputa sa proti smeru jazdy, tak je vhodna aj pre deti 0-9kg.
No co uz, tak mame dve, bud jednu predame, alebo ju potom vyuzijeme pre maleho.

lolka
19. okt 2009

ahojte, dnes tu mam frmol 😖
matka, ja mam tiez malo zeleza a beriem aktiferrin - ale obcas zabudnem 😒 doki ma tiez strasila, ze ked sa to nezlepsi, posle ma na hematologiu, tak uvidim o 3tt v poradni ake budu vysledky 😕

dnes mi dorucili veciciky pre Viki do prace, co som si objednala z netu, tak sa vytesujem 😵

zucana
19. okt 2009

mati gratulujem a snad sa to zelezo upravi...mne vyslo v krvi zelezo vela ale tkz. FERRITINA co je nejaka bielkovina zeleza tak tu mam malo - 13 a hranica je 14 tak ale beriem maternu a ja jem dost zeleneho...brokolicu spenat a tak....tak uvidim aj ja co mi teda povie bud.tyzden. 27 idem...
lolka hod potom foto
maculik a dve sedacky sa zidu nie?ked budes mat teraz dve baba...

maculik
19. okt 2009

zuci, no ved mi doslo, ze asi hej, kedze Adelka bude mat 2.5r, ked maly bude mat rok a vajicko by mu uz bolo male. Len vies, teraz mi to financne nezapasovalo, lebo mi pomylili vyplaty a dali mi len ciastocnu, ktoru som mala mat v novembri, a ja som pocitala s plnou (tu mi teraz daju az v novembri). No neva, asi to tak malo byt 🙂

zoska
19. okt 2009

ahojte,
uz som doma zo skolicky 🙂
pisala som si na skype so svagrinou, a uz mi chysta nejake vecicky, kolotoc na postielku a fusak 🙂 takze budeme mt nieco po neterke pozicane a este by nam chceli daco nove kupit, ale momentalne ani neviem co by som si vypytala...

inak zusika- k tomu kobercu- ten vysoky vlas uzlikovy sme mali aj my v obyvke pod konferenčnym stolikom, ale po tristvrte roku sme ho zbalili a je v pivnici... strasne zle sa udrzuje, mame dobry vysavac, ale ked pomedzi to daco popadolo, tak to bol horor...o vlasoch ani nehovorim, som sedela na koberci v jednej ruke vysavac v druhej hreben a vyberala odtial vlasy.... no ja uz by som ho nechcela ani zadarmo.... toto je len moja skusenost, nejdem ta odhovarat, vyzera pekne, ale .... tak aby si vedela 😉

zuci tie koberce co si dala linky- ten prvy ma kamoska, je velmi pekny...a ten psledny si viem v bielej izbe predstavit, je peknucky

lolka
19. okt 2009

zusika, ten zeleny koberec je pekny, taky jasny....ale tiez si myslim, ze praktickejsii vlas je nizsi 😅

zucana, doma odfotim a hodim do albumu.
inak z tych 4 kobercov co si hodila linky sa mi najviac paci ten posledny 😵 .....ale vsetky 4 su krasne a hodia sa do dievcenskej izbicky 😉

zucana
19. okt 2009

zosi a aka je kvalita toho prveho?

zoska
19. okt 2009

myslis ten co ma moja kamoska? ten kvietkovy?
tak ten je vysoky asi do 1cm, makky, dobre sa vysava a da sa aj lahko vytepovat, tiez mam teraz doma teraz taky namiesto toho uzlikoveho...neviem ako sa vola ten material, ale ja som spokojna a kamoska tiez 😉

zucana
19. okt 2009

tak dik zosi lebo tie dalsie su potom z ineho materialu a nevedela som , ci aj ten kvietkovy je oki do detskej 😕
inak ma boli dnes dasno...mam aj take prekrvene moc... ☹

zoska
19. okt 2009

material by mal byt vlna/akryl 🙂

lolka
19. okt 2009

zucana, mne tiez posledne dva dni krvaca z dasna pri cisteni zubov, ale nastasti neboli. je na to dobra ustna voda Listerin - tak poctivo vyplachujem 😅

zucana
19. okt 2009

loli dik len tu asi nemaju taku...pozriem

blumka
19. okt 2009

krvacanie dasien aj z nosa je v tehu normalne, lebo mame viac prekrvene sliznice...ale zas je dobre, ked o tom vie zubar, teda o tych dasnach...aby to nebol aj nejaky zapal 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre