Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

teuska
3. nov 2009

Caujte babulky.
Ja som vcera behala na wc cely den, a obcas aj zbytocne. Maly asi tancoval na mechuriku. A v noci sa mi snivalo, ze uz normalne sedim na zachode a ledva som sa stihla zobudit 😝 Potom mala mala zly sen, tak som ju zobrala k nam do postele a cely cas som sa bala, ze ja spadnem z postele, lebo sa lepila na mna.

Katina moja mala si robi ulohy v druzine, ale v prvej triede si tiez nerobila, lebo to vraj rodicia nechcu. Ale ja mam skusenosti s tym, ze to rodicom ulahci pracu a ked som mala sikovne deticky, tak si robili ulohy v druzine, ja som totiz druzinarka. Skus sa dohodnut s ucitelkou, popros ju, ze ti to velmi pomoze, musis byt velmi vecer unavena a verim, ze aj maly. A potom sa mu nemozes cudovat, ze nechce spolupracovat.

Komarik, drzim palce. Vela vela sil Ti prajem.

lolka
3. nov 2009

katina, ano, moj drahy je Martin (len bez bieleho konika) 😀
alex, tak fajn, vecer sa vidime 🙂
teus, ahoj 😵 ako brusko ? uz lepsie ?

katina2209
3. nov 2009

Veru Teuska musím povedať družinárke lebo niektoré deti nechcú robiť v družine úlohy,že im rodičia nedovolia tak potom nerobia ani tie čo môžu malý je už druhák on išiel do školy v 6. Chudák včera robil úlohy do 20,30 si vieš predstaviť akí sme boli z toho obidvaja unavení a mne bolo potom aj ľúto,že som na neho kričala ☹to tie hormony niekedy si neviem pomôcť a kontrolovať to...

zucana
3. nov 2009

cafte tak ja som dnes tiez spala na dve veci...mala mala asi dikoteku a nevedela som sa ulozit takze som bola hore 4 krat a az nad ranom som sa do desiatej nejak vyspala a snivalo sa mi,ze nam povedali ze to je chlapec a nie dievca.... 😀
inak ja som zvedava kedy bude mne robit stery...naposledy som bola v novembri min roku a nemala som nic tak snad to tak ostalo 😕

teuska
3. nov 2009

Katina, to je fakt velmi neskoro. Ja v poslednej dobe nekricim, ale placem. Nech sa mi stane cokolvek, uz aj revem. A mala chodi, ze neplac maminka, neplac. To su tie hormony. Moja mala je tretiacka. A maju toho tento rok dost vela. 😝
Loli ahojky 😀 Celkom sa to da. Snazim sa to nevsimat a pozitivne mysliet. Len aby krcok bol v poriadku 😉 🙂

katina2209
3. nov 2009

inak toto sa zucanka skutočne stalo jednej mojej známej len v opačnom poradí 3 krát je potvrdili na utz chlapca a nakoniec pri pôrode dievčatko všetko mala nakúpené modré 🙂

katina2209
3. nov 2009

Však už sa teším keď budem doma na materskej,aby som sa mu mohla viac venovať a nebude chodiť do družiny,lebo mi máme problém aj s papaním nič mi neje na obedoch a desiaty nosí domov ☹

zucana
3. nov 2009

katina vsak 20teho sa hned popytam..minule mi povedal ze nebudeme pozerat kazdykrat ze by ho zavreli za otazovanie akoze velmi vtipny za 150 eur nech mi hovori co chcem ja....
inak aj mna sa vsetko dotkne...muzik si uz nesmie robit srandu ako predtym lebo sa rozplacem...a sem tam skriknem ale uz nie uz skor tiez plac.... 😢

teuska
3. nov 2009

A baby vcera v reflexe bol taky smutny pribeh jednej zeny, som to cele preplakala.
Mne sa stava, ze mam pred ocami take farebne trojuholniky. Neviete, co to moze byt. Zeby tlak?

katina2209
3. nov 2009

to aj ja niekedy ma rozplače úplná maličkosť všetko si veľmi pripúšťam....

katina2209
3. nov 2009

Inak Zucanka ja by som mala ísť asi tiež na tie pečeňové mňa nesvrbí telo ale hrozne hlava vzadu na temene nemôže to byť tiež s pečeňou?

zusika
autor
3. nov 2009

ahojte..... 🙂

kakatka1
3. nov 2009

Ahojte! Zbezne som docitala, velmi mi je luto kamarika a jej rodinky co prezivaju. 😔 Aj u nas ako sme isli rano do prace trosku snezilo. Bozinku, normalne ste ma vystrasili s tymi streptokokami a bacilmi. Ja v poslednej dobe mavam obcas nejaky divny vytok, uz nech mam poradnu, musim sa popytat co to. 😠

zucana
3. nov 2009

katina no neviem moze byt ale preventivne sa spytaj...je taka tema na fore ze pecenove testy a svrbenie take nieco....za opytanie nic nedas... 😉
boze ja sa teraz tak vytacam kvoli robote oni si myslia ze ja som tu na spagate a ked zavelia tak hned letim robit co chcu....pritom som na rizikovom a ani prstom by som nemusela pohnut....sila

supi
3. nov 2009

Ahojte, Leni, mam na teba oztazku, ja mam tiez nejakeho koka ale neviem ktoreho 😖 ale otazka znie ci tom mozem preniest na manzela, ci mozme byt vlastne spolu 😅 ???
Mne k tomu lekar nic nepovedal akurat ze to ma vela zien, a ked to do porodu nezmizne tak mi nasadia antibio aby sa to pri porode neprenieslo na malu.

Zajtra mam poradnu a aj tie cukor testy, ale vobec o tom nic neviem, na co sa mam pripravit? dakujem 😵

zucana
3. nov 2009

supi jasne ze to moze mat muzik...
on ta dokonca mohol aj nakazit....
takze si to mozete prenasat...ale teraz je to uz viacmenej jedno...kedze ty to mas....
on nech pre istotu potom ide na ster aj on a mu daju tiez antibiotika ked to bude mat....
ja som to mala pred 5 rokmi asi a aj priatel siel na ster a bral antibiotika....

zucana
3. nov 2009

inak sa to vraj vklude moze dostat aj na plavarni....

zucana
3. nov 2009

boze mala kopala celu noc skoro a teraz od rana...ved kedy spi 😅
mozno lebo som sa vcera popalila tak je este z toho v soku 😕

zusika
autor
3. nov 2009

☹ citala som o komarikovi.... ani nedycham.... chcelo to vela sil na akekolvek rozhodnutie...... ☹

inak, som sa objednala na stvrtok na cukor-testy..... niektora stetu vraveli, ze den predtym nemame jest nic sladne- s obsahom cukru...a ze ani ovocie??
juuuj,to bude tatzka streda.....

zucana
3. nov 2009

zusika jest mozes sladke ako obvykle...nic tym neovplyvnis...ten test je zalozeny na tom,ako tvoj organizmus je schopny spracovat cukor...a za jeden den sa ti ani zakladna hladina cukru zasadne nezmeni....ale ak sa budes citit lepsie tak si daj den pauzu 😀

kakatka1
3. nov 2009

Kde je Ewe? Potrebujem nejaku bylinkovu radu 😉

lenica81
3. nov 2009

ja ked som sla na cukor, tak mi povedali, ze nemam od prechadzajuceho dna obeda nic sladke nejest... ani ovocie... takze som nejedla... 😵
a co sa tyka toho streptokoka... ako som pisala, tak na to davaju prilis silne atb, ktore teraz nemozme, takze az po porode, resp. dojceni sa mozme preliecit... a to i partner... teraz to nema vyznam... iba to treba vediet pri porode...

loginka
3. nov 2009

baby, ja tiez nevstavam na zachod, pred tym mozno raz-dvakrat, tak ma to este caka, a moc sa na to netesim, lebo ja vstavam tak pol hod. kym mi ako tak povolia ruky a mozem sa o ne opriet pri vstavani

inak ja som minule ronila krokodilie slzy pri filme babicka 😅

deda
3. nov 2009

je mi velmi luto komarika...ani som nedychala ked som to čitala,neviem si to ani predstavit

ewelyne
3. nov 2009

Ahojte bambule 🙂

mate sa? ako vzdy pisete za ligu 😀

Zusi, no musel tobyt stres... tak ako ja, presne to iste sa mi stalo co som sa poskladala na chodniku,
krce, akoby som rodit mala, nemohla somchodit a dychat.. no chvalabohu odvtedy nic, musim poklopat...
inak pytala si sa, ci posielaju na haydukovu vsetkych? lebo ja som pri malom nebola... inak tiez, preco by si nemala cestovat ked sa citis fajn? no nie? my sme boli v IT a ked sme si davali poistenie, tak je sice pravda, ze mi vravela, ze tehu zeny poistuju len do 24 tt. a ze sme to stihli... inak je to riziko a ani naklady s osetrenim v zahranici neprep. my budeme stahovat, cestovat k svokrovcom na sviatky, a potom na silvestra... no uvidim, zatial som v poriadku, ale keby naznak, tak sedim doma.

Tiez som mala upratovaciu maniu a aj okna som este umyvala asi v stredu, ale to tak pomalicky, mame vonkajsie zaluzie, takze pohoda... a ked som vysavala, zmyvala, a umyvala kupelnu, kuchynu, wc... tak uz so citila, ze pruser... tak som oddychovala.

mala si zo mna robi boxerske vrecko a hlavne v noci a normalne vidno, ako surfuje rukami a nohami po bruchu 🙂
manzela vzdy pozdravi a maly jej stale hovori, nech ide spinkat a dviha mi tricko, ked pozerame rozpravku, ze aj babo chce vidiet 😀

Maly ma uz usko v poriadku, doznieva zapal - sme to chvalabohu zvladli bez Atb, ale bolo to uz vselijake... tie bylinkove caje, vytery, obklady a kury co sme prevadzali 😀 a bylinkove kvapky 😀

inak pekne ste pokupili baby 🙂 ja stale ciham na kociar, no uvidme... kedy bude... budeme to mat perne... nic nerobime, len uz asi mesiac riesime, kuchynu, spotrebice, musime to uz tento tyzden vsetko objednat... to aby som uz zacala balit, ale te termin, nie je este vobec isty, kedy to skolauduju... a este vymalovat.... no hroza...

Supi,mozes preniest na manzela a aj ked ty ho mas a nemaspriznaky, moze sa ti to vratit aj s priznakmi.

Lolka, inak ta tvoja kamoska to nemusela chytit nikde na gynekologa, a ked je doma- proste ak je v tehu oslabena imunita a nefunguje vsetko tak ako ma, tak sa proste prejavi pliaga aj dole, to je ako s herpesom, potebuje, vyhnisat co je vtele... cize staci, ze ponocujes, si unavena, tehu je zataz na organizmus a prejavi sa to pliagou... nie je zakonite, ze to chytis, v bazene, zachode, u lekara...

Baby, zdar s diplomovkami 🙂

Inak to Ekg nie je povinne a vela lekarov neposiela ak nemate nejake problemy... dokonc a ani mne vtedy na pohotovosti, co nevedeli co mi je, tak ma neposlali na Ekg... no slovenska nejednotna povinnost co sa tyka vysetreni....

Inak ak by to bolo nieco s pecenou, tak priznaky su take, ze opuchy a stuhnutost sije, zavodnenost- opuchy- vela vody v tele, co je v tehu bezne, lebo organy neficia ako by mali, potom pigmentove pecenove- tehu flaky, pocas al. po porode, celulitida, a hlasi sa zlcnik a nakoniec aj prilisna emocionalita.... 🙂 pecen ma na starosti detoxikaciu a odburavanie vody z organizmu... inak na tu prilisnu zavodnenost a opuchy su aj nejake homeo a sol.

Komarik 😔 je to nespravodlive.... a poplakala som si aj ja... ake je to nefer...

zucana
3. nov 2009

jaj baby ja to ani nemam odvahu citat to o komarikovi....je to velmi strasne? mne stacilo to jak napisala zoska a plakala som...

ewelyne
3. nov 2009

katka, uz som tu, mali sme pauzu a inak dakujeme za prianicka k meninkam vsetkym a samozrejme sa vzdy pripajame, len nemam prehlad, kto aky mal sviatok 🙂

lenica81
3. nov 2009

ze kto tu pise za ligu... ewe... 😀

no vidim, ze aky lekar, taky nazor...

zucana
3. nov 2009

ewe k tej peceni aj svrbenie pridavam....hlavne ak mas vela soli....

ewelyne
3. nov 2009

leni, eehehhhe hmmm no dohanam zameskane 😀

zucana, hej aj to svrbenie, som mylsela, ze som napisala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre