Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
21. nov 2009

loli podla mna nie...

lolka
21. nov 2009

marti, joooj, to bude davno zjedene 😀 😀

martulanr
21. nov 2009

lolka akurat ze by si malinka chcela chatovať 😀

olifcek
22. nov 2009

Baby, moj lekar meria krcok kazdej babe, hmatom a aj ultrazvukom zvnutra. Mna obzvlast sleduje, lebo mi skracovali pred par rokmi krcok.

alex
22. nov 2009

Dobre ranko!
My sme boli vcera vecer na husacine v Grobe. Dobre bolo,ale ked sme isli odtial bola hrozna hmla a jeden expert nas skoro zramoval z cesty. Letel jak hovado,za nim dalsie auto,neviem ci sa nahanali alebo co,no a nastastie nevytocil zakrutu a skoncil v jarku,lebo inak by nas pekne krasne celne zobral.
Olif ty mavas teraz v nemocnici skore budicky,co. Ja ked som bola,tak nas o piatej aj skor budili,no hroza.

janielah
22. nov 2009

ahojte spolutehulky.
Alex, my sme sa vcera vracali od babiny (modra) a ete sme sli k Jurkovej babke (Vistuk) a veru bola cesta vesela...uz dlho taka hmla nebola veru, som sa aj ja bala, chvilami sme sli 30km/h. Horor...

Ja si vas vzdy docitam, poviem si, ze co napisem ktorej a kym k tomu dojde, tak vsetko zabudnem...

Olifka, ako sa citis? Da sa to tam vydrzat?
Zucik, uz sa bavite s manzelom? (ja si tiez furt za nieco v byte poplacem..) vsak vies...

My sme sa uz teda prestahovali, sme uz v petrzalke, a tiez som vcera plakala, kvoli psacim chlpom, ktore su aj v pracke a potom na vsetkych veciach...som z toho chora, neviem ako tam budem prat veci malinkej potom...ja toho psa normalne nenavidim, ved este aj na bokoch stien sa tie chlpy drzia.... strasne mi je z toho na nic...

a k tomu vsetkemu som z tolkeho nestastie zabudla ist v piatok na ten treti velky ultrazvuk...tak neviem, co teraz, aj krv mi mali brat... ☹

alex
22. nov 2009

Jani a kde v Petrzalke ste? Nebud smutna,budeme moct chodit potom spolu kocikovat 😉
Inak aj my mame psa z ktoreho som ja na nervy,svokrovci ho rozmaznali,steka furt jak blby...ja si ho ale
ani do izieb nepustam.

janielah
22. nov 2009

oproti drazdiaku sme... ani ja ho do izby nepustam, ale tie chlpy su jednoducho vsade a nanasa sa to ako chodime....fakt nechutne...a to aj take jemne ma ten pes jak paperie a to lieta aj vzduchom... a vy kde byvate?

alex
22. nov 2009

Na zaciatku ako je Wolkrova,poznas? No co ti poradit... Castejsie budete musiet vysavat a kup si taky ten lepiaci valcek na veci. A co to je za rasu? Nas nastastie az tak neplzne,ale kamoska ma jacka rusela a tiez maju vsade chlpy. Je to neprijemne viem,no zvyknes si,chce to len cas.

janielah
22. nov 2009

ja petrzku nepoznam, som od malinka v meste vyrastala, ale spytam sa 🙂
ten pes to je taka zmiesana poulicna rasa....a manzelova mamina ani vysavac nema....
no a neviem, ci si zvyknem valcekovat novorodenecke veci...ved to musi mat hygienicke to babatko....

zucana
22. nov 2009

dobre ranko tak ja som mala hroznu noc...do tretej som nemohla zaspat v obyvacke a tak som sla za muzom (aj ked sme sa nebavili) ale on uz spal...potom som nejak zaspala ale zacala mi nadcha...takze mam trosku sopel a tak mi svokra donese rizoto na obed a budeme jest tu...
s muzom sa uz bavime jani ale normalne si myslim ze tu nadchu mam z toho placu...alebo to neni mozne? 😀
dnes ma toho este vela urobit lebo zajtra pride elektrikar a majster a musi to byt pripravene...
tak som zvedava ci zas budu nervy...
jani a neda sa ten pes niekam dat ? akoze nechcem byt zla....ale keby mne to tak vadilo tak to skusim nejak riesit...ale asi nie hm?
my sme mali tiez psa ale nie v byte...boxera a ked odsiel do bytu a sa mi tu valal po sedacke tak uz to mi vadilo....a pritom bola cistotna aj kupana casto....
no a teraz chce tiez psika ale povedala som,ze az ked bude dom.... 😉

zoska
22. nov 2009

ahojte 🙂

logi
my sme kupili ten angel care, ktory obsahuje dve podlozky..naskor sa pouziva len jedna a ked je babo vacsie a viac sa hybe tak sa pripojuje aj druha...a obsahuje aj prijimacaj vysielac...kym sa pouziva ako monitor staci prijimac a neskor nemusime kupovat ani vysielacky... ma tri frekvencie, uz sme to skusali vyzera to fajn...
mame tento typ:
http://www.maderna.sk/novorodenec/monitory-dych...

Janulka, juj tie psie chlpy ☹
no neviem co poradit, ale ten vysavac asi budete musiet si zaostarat...a potom bude lepsie

olifcek
22. nov 2009

Prave som sa dozvedela, ze vysledky krvi a mocu budu v utorok, lebo to posielali v piatok, po odbere do kosic. Ze ja nesla tam...snad ma ale pustia odtial...je mi smutnejsie a smutnejsie...a jo veru, uz od 5tej sme hore, paq pocas dna podriemkavame

janielah
22. nov 2009

joj, babky moje, ja si vytiahnem taky moj vysavac, sice len rucny, ale predsa aspon niaky... - ten som mala u mna doma v mojom malom bytiku...

zosi, vsetko najlepsie, i ked oneskorene, o to vsak uprimnejsie 🙂

zuzi, ja tiez aj pol dna nemozem dychat, ked placem...niekedy aj dva dni, podla mna to mozes mat kludne z toho...

zajtra pojdeme aj my do ikey, len dufam, ze tam budu mat take policky na vypln polic v skrini...
a tiez chcem take ulozne krabice, nech sa mi veci po zemi nevalaju...to si tam aj ty kupovala, vsak zuzi?

maculik
22. nov 2009

olif, ved zajtra dojde za Tebou manzel, to je uz len par hodin 🙂

selyma
22. nov 2009

Ahojte babky, to je ale cas - necas.

katina2209
22. nov 2009

ahojte babulky tak my sme sa akurát napapali robila som karfiolovo-zeleninkovú polievočku a segedín s knedlou my sme s Markom sami doma tatina máme v práci majú toho hrozne veľa pred vianocami, včera boli u nás konečne tí majstri znova vymerať tú kuchyňu tak som im povedala,že do 15.12. to chcem mať hotové som zvedavá ako to dopadne...
inak to počasie je fakt hnusné také deprimujúce...
zosi aj ja sa pripájam všetko najlepšie k narodkám a rýchlo sa uzdrav...
my máme tiež v poslednej dobe nejakú tichú domácnosť a cítim sa nepochopená a stále sa kôli niečomu chytíme a ja potom plačem a trápim sa...
olifcek už aby si bola doma tam ti bude určite lepšie inak ja mám tiež v poslednej dobe také tlaky v podbrušku a normálne taký pocit ako keby mi malý zvnútra pichal prštek do toho krčku ako keby ma to tam ťahalo,ale to asi nie je možné 🙂
včera som malému kúpila bundičku takú béžovú som sa z nej vytešovala...

janielah
22. nov 2009

baby, mne kazdy den vytecie z prs priesvitna tekutina...musim kvoli tomu spavat v podprske, lebo mam kruzky mokre na trickach...mate to niektora?
a este ma aj picha pod rebrami... ☹

zucana
22. nov 2009

kati mnam segedin...my sme mali spenatove rizoto...celkom oki a muz doniesol vela zakuskov...tak sme tlacili....
teraz isiel do roboty nieco vybavit a potom pride o tretej ma fotbal v telke a ze potom pokracujeme v organizovani izby na zajtra pre majstrov...
ja som mu povedala,ze o tretej kukame Three men in the mountains- tak vola prosim pekne S tebou mne bavi svet 😀
jani mne praveze nic nevyteka ale je to vraj uplne normalne...ja co uz mam precitanu skoro druhu knizku je to tam popisane...takze bohuzial tu podprdu musis no....mozno budes mat dost mliecka co je len dobre nie?
a mala ta asikopka do rebier...
jani jo v ikea maju tie krabice aj vselicko do skrin....
olif drz sa este mojenka....

katina2209
22. nov 2009

zuci ja by som si dala tie zákusky som sa dnes postavila na váhu a +10 no čo už však to hádam potom schudnem...
ja som sa pustila do žehlenia a v telke ide winetou tak taký relax...
jani mne tiež nič nevyteká,ale je to normálne môže vytekať a prvé mliečko bude také žlté to sa volá colostrum
môj malý bol včera celý deň tichúčko tak si asi pospinkal lebo večer kopkal od 8,00-24,00 🙂
a dnes už od rána dáva pekné výkopy a do rebier ťa jani môže kopať ja tiež dostanem zopár kopancov...
idem si uvariť kávičku,lebo mám nejaký útlm

deda
22. nov 2009

Ahojte,ja som prave dopapala, mlety rezen,s ryžou, a tak som to schuti zjedla,ž e asi budem mať čemer,mali ma stale kope do praveho boku, tak by som rada vedela ako je otočeny, dúfam, že nie priečne....

zoska
22. nov 2009

jani, myslim ze niekto tu uz pisal raz, ze tiez mu vyteka to kolostrum...akurat som vcera o tom aj citla, ze sa to moze zacat castejsie vyskytovat, aj po stlaceni bradavky...
je to uplne normalne, neboj...ak tak si kup tie vlozky do dojcenskych podprseniek 😉

mne sa zmensili prsia 😠 asi kvoli tej chorobe...prve tri dni som jedla len malo, aj to z donutenia, kvoli babu a zistujem ze posledna podprsenka, ktoru som si musela kupit je mi velka 😒
dufam, ze je to len prechodny jav, uz som si na to moje zvacsene poprsie zvykla 😅

a dakujem dodatocne za zvysne gratulacie 😵

deda
22. nov 2009

tušim som tu zostala sama,idem si spraviť kavičku

deda
22. nov 2009

mne to tiež vyteka z bradaviek ale nie samovolnne iba ak sa natieram a slačim viac bradavku,ale to je normalne..pijem kavičku a k tomu som si spravila dezert,piškoty natrete s nutelou a s malinovym džemom,zlepene dokopy,mnam

zoska
22. nov 2009

hmm nutelu by som si dala..asi napisem mikulasovi 😀
mna zachranila segra, doniesla mi take falosne jablckove kremese od maminy 😵

katina2209
22. nov 2009

tak ja akurát pečiem bábovku dúfam,že bude dobrá 🙂 už som konečne požehlila a čakáme tatinka kedy príde z práce

lenica81
22. nov 2009

ahojte kocice... zosi, vsetko naj... nech sa ti to tvoje poprsie vrati co najskor... 😉 urcite si aj manzel zvykol... 😀

olif, drz sa este... v utorok uvidis...

ja mam tiez tichu domacnost, sak som sama... rozpravam sa iba s bruchom... 😀 hadam to ma nejaky ucinok... 😵

ja peciem uz pol hodku... teda, pripravujem sa na pecenie... boli tu nasi a doniesli mi strasnu zasobu jablk... tak musim s nimi nieco, lebo mi zhniju a to by bola skoda... 😖

mam nejake fotos v albume... betar Vilko... ta foto s bruskom je taka trochu rozmaz... ale som sama doma, tak lepsie to asi nebude... buduci tyzden updatnem... 😎

alex, jani, mi nieco hovorte o hmle... vcera som bola vozit kamosky po vinnej ceste a v tej hmle mi teda vsetko jedno nebolo... ale nebola som jedina tehotna vodicka v partiach... 😀 sme sa na to odsudili... ale musim povedat, ze niekedy ma aj mrzelo, ze nemozem ochutnat... 😒 ale ako som poznamenala, hadam tak o 2 roky si to budem moct uzit aj ja... bolo veselo... niekomu az prilis... v modre to bola riadna supa... to sme cez nu iba vecer prechadzali a mrte ludi tam prebehovalo ako kobylky cez cestu... 😅

zucana
22. nov 2009

leni no ake pekne fotkos...
my sme sa opat chytili s muzikom lebo on chcel nechat vo vikininej izbe plagarty stinga 2 ...a to si nerobim srandu a myslel to vazne....takze som sa vynervovala apovedala nech si robi vsetko sam....
tak dosiel ze sorry
a ze ci nechcem dat premalovat tu izbu....je biela a na bielo a 4 rocna...a nikto ju moc nevyuzival a nevyzera vobec zle...tak naco nie?take mini opravy (ale fakt mini spravime sami) naco by sa robil bordel a smrad nie?
inak stale mam nadchu...som sa trochu naparila aj vecer sa...

lenica81
22. nov 2009

tvoj muz je podareny... ze stinga... a co tak vcielku maju a vilka... 😉 ti maju sting-a tiey... 😀

inak s tou nadchou je to teraz asi normal... aj ja mam vcelku fufnavy nos... 😒

pozeram spravy... boze... nejaka mamicka zomrela aj s babatkom... ze v piatok bola v nemocke a dnes prisla do nemocky opat, ze jej stvrdlo brusko a babatko bolo mrtve... boze, uz revem... 😢 tomu sa povie odbornici... asi uz nebudem pozerat ani spravy...

loginka
22. nov 2009

leni, aj ja som to videla, netreba na to vobec mysliet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre