Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matka331
5. dec 2009

aj moja malickaa ma casto stikutku 🙂
idem ja spinkat dobruuu noc a sladkee sniicky

maminnka
6. dec 2009

.. bre ranko, zienky 🙂
nejako nemozem spat, od piatej som hore, asi si moje telo zacina zvykat na to, co pride po porode🙂

Olif, aka tabulka, kde? ake konkrete udaje ti mam poslat?

Mikulasa som uspesne postavila do okna obom mojim chlapom, ale osm si takmer ista, ze ja ziadneho nedostanem, ale ani necakam. Mojho muza to nenapadne, on ma z kupovania darcekov hrozu. No ale to je jedina vec, co nezvlada, takze je mu odpustene. Po prvom porode sa staral mesiac o domacnost, nakupy, varenie, upratovanie len on...

olifcek
6. dec 2009

Jaj i nam prisiel mikulaaas, a fajnucky, uz vcera v noci, chi. Maminka napisem Ti do IP, len co sa prihlasim z notasa, teraz z mobiliku pisem este x;o)

zucana
6. dec 2009

tak muzik si nasiel v topanke mikulasa a aj zemiak a ze preco zemiak a ja ze lebo neposlucha 😀
teraz ide do mesta tak isto nieco donesie...a dal aj vikinke pusu na brusko a povedal po slovensky mikulas 😉
vikinka mala o 8 rano taku stikutku lebo som zjedla kinder mliecny rezz taka hladna som bola...a strasne dlho jej to zas trvalo som sa lakala....

lolka
6. dec 2009

dobre ranko a pekneho Mikulasa prajeme 😀

ja som asi posluchala lebo som si nasla sladkosti v cizmickach 😀 a aj Viki dostala mikulasa, k nasim topankam sme jej dali jej mini-adidasky a rano bola pri nich hracka 😀 😀
no, ale najvacsie prekvapko som nasla asi pred hodinkou v obyvke na parapetnej doske....boli tam 3 balicky (pre mna, muzika a Viki) + mlsnota pre nasho hafana. som myslela, ze to moj drahy, ale nakoniec sme zistili, ze to bola moja mama 😀 vcera sme sa stretavali v meste a este predtym sa zastavila u nas a dala na okno....ani som si to nevsimla 😀

aj nasa mala mala vcera vecer stikutku 🙂

lolka
6. dec 2009

zuci, ja som si raz nasla tiez minizemiak v topanke a vtedy som sa aj urazila na muzika......lebo ja som mu dala len sladkosti a bola som dobraaaaa 😀
idem si aj ja zakusnut do niecoho sladkeho 😝

zusika
autor
6. dec 2009

ahojte kocky.....veseleho mikulasa vam prajem 🙂

Deda: ano,chystam sa zajtra do tej TT porodnice...tiez tam planujem prist asi tak 13.45-50....

tusim pre Olif: link na baby-kufrik od ZP Dovera: http://www.dovera.sk/sk/servis/baby-zona/baby-k...

juj,aj ja idem na nieco sladke....tiez som posluchala.... az na to,ze drahy zas nieco pomotal.... som mu prizvukovala, ze Ferrero rocher nie a Raffaelo ANO.... a on to poplietok, tak som dostala Ferrero,ktore moc nemusim 😒 ale ze mi kupi aj to Raffaelo 😀 .... a mam aj kopec inych maskrt...tak to idem preriedit...asi s kavickou.... 😉

co pekneho a mileho vas dnes caka?
my ideme do NR na otvorenie vianocnych trhov - o 17 tam rozsvecuju stromcek aj s mega ohnostrojom...chodime kazdy rok.....tesim sa!

zusika
autor
6. dec 2009
loginka
6. dec 2009

zusika 😀 , musela som sa zasmiat, lebo presne toto sme mali aj my doma (nie teraz ale predtym)
tiez dostavam pravidelne Ferero namiesto Rafaelo, a potom stale prizvukujem ze Rafaelo ano a Ferero nie 🙂

ja som vcera dostala ovocie a zeleninu, kedze sladkosti radsej nie, ale objedla som sa aspon orieskami - tie musia byt 🙂

blumka
6. dec 2009

baby, help...nasla som si na nohavickach trosku krvi, ale takej hnedej, co mam robit? ist na pohotovost, ci co? 😢

zucana
6. dec 2009

peknu nedelku prajem inak...
idem robit tie zemiaky potom dame obed a pojdeme asi na prechadzku do centra kym tam nebude cele mesto...
inak muzik hladal kluce od svokrinho auta (kedze tym sa da uplne do centra) a nevedel ich najst...teraz mi vola ze boli vo dverach auta zvonku cele poobedie vcerajsie a celu noc....dobre nie?
ja som ich zasa minule omylom vyhodila do kosa smetneho aj s bordelom z auta.... 😅 ale zatial vyhrava on...
svokre to samoska nepovieme 🤐

zucana
6. dec 2009

blumi hneda znamena ze nie je to cerstva rana ale nejaka cievka alebo hematom...ale pre pokoj v dusi bych sla.... 😉

zucana
6. dec 2009

inak aj ja mam radsej rafaelo 😵

blumka
6. dec 2009

zuci, ved tak si aj myslim, ale rano ked som bola na wc som nemala nic ani na papieri, to az teraz, tak ma to myli, ze ked nie je cerstva, preco tam je az teraz

zucana
6. dec 2009

vnutri to vklude mohlo zaschnut a po vacsom pohybe to mohlo vyjst....

blumka
6. dec 2009

a celu noc ma pichalo na lavo akoby vajecnik, aj teraz obcas pichne...uvidim co povie manzel ked sa vrati

zucana
6. dec 2009

blumi tak pre pokoj duse ja by som sla...ved ma poznas 😅

olifcek
6. dec 2009

blumi ale uz je bre? nedvihala si malu? vraj kusok krvicky moze byt i pri namahe...
lekarka mi v piatok zdoraznovala, ze ked nudem citit tlaky v podbrusi, tahanie, ci pichanie, mam jej pisat...moj lekar ma totiz dovcu...

mozno by som zavolala na pohotovost, oni poradia x;o)

a ja dom okrem plno kinder sladkosti dostala aj raffaeloooo, mnam x;o) ale mne chuti ferrero x;o)

olifcek
6. dec 2009

zusika dakujem

zucana
6. dec 2009

olif vymen si s lolkou alebo zusikou 😀

olifcek
6. dec 2009

postovym holubom? 😀

zucana
6. dec 2009

jasne a posli ho aj sem 😉

blumka
6. dec 2009

olif, praveze dnes som este malu ani poriadne nemala na rukach...spala som do deviatej, potom sme sli hned do kostolka a ako sme sa vratili som to zistila...uvidime, zatial sa nic nedeje, ked sa mala vyspi uvidime aka bude situacia a podla toho sa zariadim...Juli kope, takze je v poriadku

suzon78
6. dec 2009

Ahojte...aj moja malá má čikútku, včera mala 3 krát, ona čikútka len tak jemne..skôr ma včera znepokojovalo, že bola akosi ticho, vôbec sa nehýbala celý deň, až dnes ráno okolo 6:00 ma zabudila, tak som pokojnejšia.

zucana, bývaš so svokrou? Ja podobné prežívam s mojou maminou, ostali sme bývať v rodinnom dome s mojimi rodičmi, sľubovali, že nám dajú priestor a nebudú sa starať a teraz keď sme vrazili do domu takmer milión a zobrali si hypotéku na krk, mamina mi nedá dýchať a do všetkého sa mi stará, je tu dusno každý deň ako som ostala doma PN na rizikovom. Nechcem byť na nej závislá, tak manžel začal variť a upratovať, lenže dnes ma aj on vytočil poriadne, lebo to riadenie mu už začína liezť poriadne na nervy a všetko si to potom vyvŕši na mne, pretože ja som puničkárka a stále ho upozorňujem, že ešte toto treba, tamto, tam zabudol smeť a tam pavučinku. Dnes sa mu pohár trpezlivosti prelial, tak do mňa nakričal, takže dnes taký deň v slzavom údolí, ale už je dobre ospravedlnil sa, že už to nikdy neurobí !

Mikuláš bol u mňa tiež len ovocný, sladkostí sa teraz stránim a ani mi veľmi nechutia...

Najviac čo ma trápi je pálenie záhy, najprv to bolo len večer a v noci a teraz pomaly celý deň, čo Vám na to zaberá?

Olifcek, prosím Ťa ,pošli aj mne inštrukcie ohľadnej tej tabuľky, vôbec neviem kde ju mám hladať a aké údaje potrebuješ. díííky.

zusika
autor
6. dec 2009

Blumka....ono mini skvrnka sa moze objavit... napr. ci si sa aj trosku neskrabla ked si bola na WC a utierala sa..... alebo pri umyvani...
mne napr.doktorka robila cyto..a ze nemam robit paniku,ak by bola kvapocka.... sleduj sa pocas dna, ale pokial sa to objavilo len raz a malinko, neznepokojovala by som sa.... tiez ak ta nic neboli a citis malinku tak ako vzdy... stres ti neprospeje....
ale jasne ze urob ako uznas za vhodne,pre pokoj tvojej duse.... len z vlastnej skusenosti viem, ze navsteva nejakej pohotovosti ta moze vystresovat viac ako je cela situacia vazna...a najma ten pristup ti nemusi prispiet...
neskor daj vediet..hmmm?

blumka
6. dec 2009

suzon, mne kamoska na zahu poradila oriesky 😉 mne zatial staci zapit ju mliekom, velmi ma nepali, len niekedy vecer...
a to byvanie ti nezavidim...my byvame tiez v dome so svokrou, ale ona ma dolu samostatny byt, my hore, velmi sa do nas nestara, dokonca pomoze tym ako navari, ale byvali sme jeden cas spolu a to nebolo dobreeee...
a viem ako je to pohanat muza do upratovania a hlavne aby to bolo tak ako si zelas ty, ale on sa snaziii, tak ho pochval a druha vec, zacni si pomalicky zvykat, ze uz nikdy nebude poriadok taky aky by si chcela mat 😀 ...ja uz na to kaslem, tiez neznasam, ked nie je tak ako ja chcem, ale radsej sa uz nad tym nepozastavujem..s dietatkom sa to uz neda 😉

suzon78
6. dec 2009

blumka, ja som mala takýto hnedý výtok na začitku tehotenstva z dôvodu hematómu, bola som aj hospitalizovaná pre istotu mi dávali injekcie na zastavenie odlupovania sliznice, aby som nepotratila, ale to by tebe zistili na poslednej kontrole, skôr si myslím, že Ti len praskla dáka cievka a presne ako povedla zucana, až po pohybe sa Ti to postupne z maternice vyplavilo von, pokiaľ už také nič nezaregistruješ, tak by to mohlo počkať do ďalšej kontroly, ale ak to budeš mať ešte dnes, tak radšej choď na pohotovosť za to nič nedáš, urobia Ti sono a budeš pokojnejšia, nemyslím si, že by to bolo niečo vážne...neboj.

suzon78
6. dec 2009

blumka máš pravdu, tie nervy dnes boli úplne zbytočné, ale som veľmi precitlivelá teraz a hneď sa rozplačem, dúfam, že malej to neuškodi. Musím si asi naozaj začať zvykať, že tip top to už nebude 🙂. Díky za podporu.

blumka
6. dec 2009

dakujem baby, presne tak sme sa s muzom dohodli...nejdem robit paniku, zatial je vsetko ok..bola som an wecku, nic uz tam nie je...vo stvrtok som bola na poradni, mozno aj vtedy ako mi tam lekar posmatral mi tam daco poskrabal... 😀

suzon78
6. dec 2009

ak Ti robil vaginálne sono, tak to môže byť, to mi aj doktorka povedala, že sa niekdy môže vyskytnúť slabé špinenie po takejto kontrole...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre