Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martinaj
22. dec 2009

ja som pouzivala lanolin, ale mala bola taka hladoska, ze aj napriek tomu mi jednu bradavku tymi ostrimi dasnami nakusla 😠 tak som potom len odsavala a davala jej z flase, ale to bola papracka...
aj ja som pocula o kalciovej alebo o homeopatickej, ktora sa vola cicaderma

matelko1
22. dec 2009

baby a ja cim som blizsie k porodu tym viac sa bojim,ale zvladli to ine,zvladnem to aj ja. 🙂 ...vsetko uz mam pripravene,poprate,pozehlene,odlozene v skrini....keby nahodou to na mna prislo skor,ved predsa su tam 2 babatka.

suzon78
22. dec 2009

najhoršie je, že ja už teraz mám jednu bradavku takú nie celistvú, bojim, či nebudú problémiky, nechápem tomu, to len teraz v tehotenstve sa mi urobilo...

suzon78
22. dec 2009

matelko1 - jééj tak aj ty budeš mať dojičky ako loginka 🙂

olifcek
22. dec 2009

Suzi 2tyzdne v inkubatore? A potom? Kojila ju? Daj viac infooo

suzon78
22. dec 2009

ano olif potom ju kojila a myslím, že dosť dlho, len si stále stimuluj prsníky a odsávaj pravidelne, čo chvíľa sa Ti bude už tvoriť mliečko, inak kolostrum je teraz pre maličkú olifku fajn, ľahko sa trávi a neboj má dostatok vitamínikov. Akú máš odsávačku? Aj ťa poučili sestričky ako odsávať?

maculik
22. dec 2009

ahojte, tak som sa doteraz venovala malej a vy kolko ste popisali 🙂
olif, to, ze sa jej dvihol bilirubin, je zle ci dobre? to je asi zltacka, ci?
som zvedava, ci malinkej bude chutit kolostrum, ako jej ho daju, striekackou? Inak, mne na tvorbu mliecka velmi pomahal jablkovy 100% dzus a vraj je tiez dobra vinea, ale my ju tu nemame, tak neviem posudit. A ked som mala krizu, tak som jedla homeopatiku Ricinus Comunis 5CH, manzel mi doniesol zo Sk niekolko baleni a vzdy, ked dosla kriza, nasadila som a velmi pomohlo.

zucana
22. dec 2009

cafte baby no vy ste toho popisali...my sme boli na tom kurze...akurat vraveli aj o kojeni...olif oìkojit mozes kedy chces ale je to postupne tazsie...preto je dolezite zacat so stimulaciou a ty to pekne robis a uz ma kolostrum a pekne budes mat aj mliecko...
no ja som zvedava na tie stery moje co mi budu robit 4.1. ze dufam,ze bude vsetko oki.ty olif daj vediet co ti zistili zajtra ale neboj budes aj ty oki....
moj muz sa dozvedel vela o kojeni a ja sombola kojena do 2 rokov a on sa spytal svojej mamy ze ci hokojila a ona ze trosku...tak hovori tak to preto som taky nervak 😀
inak som sa hrala na mudru lebo somv setko mala uz precitane ale som rada,ze sme tam boli takto moj muz pochopil ze vela toho viem a musi ma pocuvat 😎
suzon dufam,ze uz bude lepsie a pekne oddychuj a vsetky co mate...ze blumi a maculik...viem ze mate male potvorky doma ale skuste 😉
idem robit veceru...neviem si spomenut ci som si dala zelezo dneska...ked jeden den vynecham nestane sa nic zejo?

matelko1
22. dec 2009

suzon veru dvojicky,to bude veselo u nas 🙂

zucana aj beriem zelezo a tiez sem-tam zabudnem,takze nic sa nestane ked jeden den zabudnes.

megg
22. dec 2009

ahojte, dlho som tu nebola a vidim, ze Olif uz ma bambulku na svete. Tak vela vela zdravicka prajem a blahozelam 🙂

zoska
22. dec 2009

ahojky, tak dnes som si na vás nsl cas az vecer ☹

olif tak ako pisala maculik aj ja som od viacerých pocula, ze tvorbu mliecka podpori jablckovy dzus, vinea a hrozno 😉 neviem nakolko to funguje, ale za skusku to stoji 🙂

no a k vahe- dnes som sa po tyzdni odvazila a zistila ze som schudla 1kg ☹ dufam, ze to Nelke nevadi...ale nechapem to, lebo jem ako kyselina 😝 teraz mam plus 7kg a pride mi to malo 😕

metelko vitaj 🙂

janulka, tebe skore uzdravenie...ja som mala to iste co opisujes,ale este to aj preslo do riadnej choroby, tak drzim palce, aby ti to preslo rychlo 😉

teraz ficim n ministretavku z gympla

zatial ahojte

suzon78
22. dec 2009

Ahoj zuci, podctivo ležím, tak dúfam, že sa to už neude komplikovať. Vieľ čo som si ja zaviedla, aby som nezabudla užiť vitamíniky, každí deň ráno si na malý tanierik nachystám vit. na ráno, obed a večer a tak sa mi nestane, že zabudnem 😉

olifcek
22. dec 2009

Dakujem za rady, hned som si to zapisala x;o)

olifcek
22. dec 2009

Nik mi neukazal ako odsavat...manzelik mi ale instruktazne Cd, ktore bolo sucastou balenia, prehodil do konzolky a ja si to kuknem.

lolka
22. dec 2009

ahojte vcielky-pisatelky 😉
vcera sme boli na Vianocnych trhoch vo Viedni - maju to krasne vyzdobene, ochutnali sme aj nejake tie dobroty a zapili puncom 🙂
loginka - urobila som vynimku a dala si klasicky punc, tak som si pripila aj za teba - ako si pisala 😀

dnes som este dokupila posledne darceky - fuuu, som rada.....este to zabalit a moze to ist pod stromcek 😀

baby, co ste chore, prajem rychle uzdravenie nech si sviatky pekne uzijete 😉

olif, na kojenie pomaha Vinea-ako uz baby pisali, mliecne polievky a hlavne vela, vela pit 😉 urcite sa ti mliecko rozbehne, chce to len cas. kamoska zacala kojit az na 4 den a to rodila v termine a potom bola hotova mliekaren 😀

lolka
22. dec 2009

olif, a v nemocke ti neporadia ako odsavat ? 😕

ewelyne
22. dec 2009

ahojte babky, len sa drzkajte vsetky a oddychujte, ja sa tesim, so vsetkymi, ze ste v poriadku

zucana, super, ze bol s tebou aj muzik na tej prednaske 😉

olifcek, drzkajte sa.

ja len tak na skok, lebo som chora ako pes, nevladzem ani sediet a mam horucky 40-tky,
a bojim sa, aby som neskoncila v nemocke... zacalo to hrdlom skriabalo a bolelo ale - to mi preslo sprejom do hrdla echinaceo-propolisovym ale potom nieco -preslo to na dutiny a kasel... som absolutne neachopna nic, ani na wc-ko nevladzem ...
asi skoncim na atb, co by bolo lepsie ako v nemocke, musim zasa k lekarke, lebo mi nedala atb,
ale ked ta teplota neustupi... ja sa bojim...
aj na notas ledva vidim...

PEKNE SVIATKY VSETKYM A ODDYCHUJTE.

lolka
22. dec 2009

ewe, chuda, teba to teda riadne draplo a zrovna pred Vianocami 😖 😒 mas vysoku teplotu, na to treba antb., urcite sa nieco najde aj ked si tehulka.
pekne sa liec aj keby si sa tu uz neukazala, tak ti prajem
Krasne a pokojne sviatky 🙂

zajaciq
22. dec 2009

ahojte ja som tu len na xvilku inac marcovy termin ;)
lolka, aky kocik si nakoniec vybrala/kupila? 🙂

zucana
22. dec 2009

ewe daj si aspon paralen na tu teplotu !!!

lolka
22. dec 2009

zajaciq, kocik mi ani nespominaj.....uz, uz som objednavala Mutsy Slider (ved vies), ale ked som pomerala nas vytah v dome, tak som zistila, ze by mi don kocik nevosiel.......rozdiel je asi 2 cm 😠 😖 takze som riadne nastvana, ze ked som si uz vybrala, tak nevojde do nasho "super" vytahu 😠
nakoniec to bude Teutonia, ta je tiez super 😉 zajtra ideme do obchodu amozno hned aj kupime - ak si vyberiem z toho co maju na sklade - inak je cakacia doba 12 t 😖

ewelyne
22. dec 2009

zuci, jou, dikes ten som si uz dala,aj ked neviem ci som mohla, ale uz som bola zufala... od vcera sa drzi a nic ju nechce zbit... zajtra idem zasa k lekarke,lebo aj ledva dycham...

andrea2603
22. dec 2009

choručkým želám rýchle uzdravenie, ale ani sa nečudujem, že nás to tak rýchlo chytí, veď to počasie sa zbláznilo - chvíľu -15stupňov a o 2 dni +10.

Jáááááj baby, inak tie na naše krčky, aj ja ho mám že dosť mäkký, tak viac oddychovať mám, ale nič viac sa k tomu gyn. nevyjadril.

zajaciq
22. dec 2009

lolka ja som ani nemerala ani to neriesim hoc byvam na siedmom, ved kocik sa da sklopit zlozit posunut vysunut, pripadne ho napcham nasikmo.. 🙂 uz mame aj my v Marci stresy z vasho prveho februarcatka (gratulujem). ja uz mam tiez 3 dni za sebou v nemocnici kvoli tvrdnutiu a to pritom este 3 mesiace casu. tak prajem vela stastiaa kazdej mamke buducej resp. viacnasobnej.

janielah
22. dec 2009

zosik, dakujem moje, a gratulujem ku skuske 😉

jezis, tak dufam, ze to neprepukne u mna tak ako u Ewy, lebo zaciatok mala taky isty... 😖

Baby, co to na nas lezie do kelu???

maculik
22. dec 2009

kocky, vas to teda riadne chytilo, to urcite aj z toho pocasia, co sa vam tam tak meni... pekne cajikujte a ak treba, aj atb berte, ved uz sme skoro pri konci, tak dr vedia, co mozeme.

pridala som konecne foto bruska do februaroviek 🙂

zoska, uzi si stretavku (aj ked uz si to precitas asi az po 😉

andrea2603
22. dec 2009

macu, také akurát bruško 🙂 Aj ja chcem pridať moje do februároviek, len neviem ako, pošleš mi návod do IP?

zucana
22. dec 2009

janinka urobila si si cibulku?

matka331
22. dec 2009

blumi aj ja mnam taky probleem.v nedelu som sa utrela a na papiery troska ruzovej krvi tak som to nechala tak ale dnes zase trosku fakt malicko ale malicka sa hybe tak mnam trosku strach ale zajtra rano utekaaam k doktorke ...keby sa to zhorsilo tak na pohotovost ale nechcem ist na pohotovost lebo vmichalovciach niesu dobry lekary a a tam by ma mozno viac vystrasili .....

maculik
22. dec 2009

Adka, mas to v IP 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre