Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
2. jan 2010

aaaa, tak preto mi davali intraverozne glukozu x;o)

alex
2. jan 2010

hajdy jasné že sa tešíme 😅

suzon78
2. jan 2010

presne hajdy, ja som tiež na nete čítala, že psychika je veľmi dôležitá, že keď žena moc stresuje a bojí sa, že aj pôrod je ťažší...ale keď povedz to prvorodičkám ☹ ako sme my...nevieme do čoho ideme a je prirodzené že máme trošku strach. Zase na druhej strane sa nechala počuť modelka Verešová, že pri provom to bolo také sladké nepoznané, že nevedela do čoho ide a pri druhom sa dosť bála, lebo už vedela o čo ide, paradoxne vraj ten druhý pôrod bol ľahší, je to indi vidni...ja verím, že to všetky zvláááádneme 😉

hajdylca
2. jan 2010

ale viac sa bojim, ako tesim 😒 ☹

maminnka
2. jan 2010

ja som asi divna, ale ja sa vobec nebojim. Asi preto, ze prvy porod bol v uplnej pohode....

alex
2. jan 2010

no mne segra aj mama, že načo mi je epi, že si to ani neužijem, srandistky 😀

aj môj mužík sa už teší, aj keď má obavy, že nevie čo ho čaká... jak keby on rodil 🙂

suzon78
2. jan 2010

no jo mami práve o tom to je, máš dobrú skúsenosť, tak si pozitívne nadstavená 😉 a to je super..

idem ja už hajať...dobrú nôcku guľky 🙂

alex
2. jan 2010

dobrú nocku suzon 🙂

alex
2. jan 2010

mne sa ešte nechce spať, ja som vstávala o 13:07 😅

lolka
2. jan 2010

ahojte,
loginge a jej dvom drobcekom gratulujeeeeeeem a zelam vela zdravicka a mliecka 😉
no baba, uz sa to zacina rozbiehat, super 😀

ja sa porodu zatial nebojim, asi preto, ze neviem do coho idem 😀

alex
2. jan 2010

Môj mužík len vraví, že je zvedavý kedy ma to chytí. Či bude doma, alebo v práci. A dnes sa mi vybíjal mobil, tak ma upozorňoval, že si mám teraz na to dávať pozor, aby som ho mala vždy nabitý.

lolka
2. jan 2010

no vidis, ako sa stara 😉 chlapi su z toho viac mimo, nez my 😀 ved uz to moze kedykolvek nastat 😵

hajdylca
2. jan 2010

nie este nie 🙂 🙂 no alex to moj je taky isty, ze aby pre mna stihol prist a zaviest ma do BA 😀 fuu a potom este cesta cez cele mesto na kramare 😲 😲
jaj lolka ja prave toho ze neviem do coho idem sa najviac bojim, ale verim, ze uz pri druhom ako maminka budem len tesit 🙂

alex
2. jan 2010

stará sa, zlatúšik. Sama som zvedavá, kedy budeme utekať do porodky. Najlepšie by bolo v noci, nerušene, aby svokrovci nerobili poplach po celej rodine.

olifcek
2. jan 2010

my sme mali taku smolu, ze, ked som sla do nemocky 19.11. manzelik bol este vo svajciarku. no a ked som sla do nemocky 17.12. manzelik mal mat do polnoci pracu,no zrusil to a prisiel do nemocky zamnou...

ale ja som sa uz porodu nebala nejaky cas, tesila som sa nan...aj som tu pisala, ze mi asi skodi nespat...

no a idem hajat, malicka ma plnu flasku, takze mam free do 5.30, lebo 5.45 ju idem kojit x;O)

sladke snenie

a spite, kym mozete 😵

hajdylca
2. jan 2010

olifcek dobru nocku, i ja idem, drobcek zacal nejako jemne kopkat 🙂

tak alex snad nam tie porody vydu vtedy ked nam to bude vyhovovat 🙂

alex
2. jan 2010

Olif dobre to s Olivkou zvládate, super, super. Tak len oddychuj, aby bolo mliečko ako doteraz a čoskoro budete s drobčekom doma.

lolka
2. jan 2010

olif, dobru noc, musis oddychovat, aby bolo mliecko pre Olivku 🙂

hajdy, treba si povedat, ze to zvladli zeny pred nami, tak to zvladneme aj my 😉 psychika je dost silna, tak treba verit, ze bude vsetko ok 😵

ja by som tiez brala nejaku vecernu hodinu, ked je uz kludnejsie. aj statisticky to na zenu prijde najskor doma vecer - v noci, tak uvidime... 😀

alex
2. jan 2010

hajdy môj Kubino sa furt prevaľuje, má asi veľa energie. Dúfam, že keď sa narodí, bude menej často buntošiť ako teraz 🙂

lolka
2. jan 2010

moja Viki sa budi, ked sa budim ja a zaspava, ked aj ja, tak je skoro cely den v pohybe 😀 asi sa mrvi zo sna, neviem, ale je super pozorovat brusko ako sa vlni 🙂

hajdylca
2. jan 2010

mne sa drobec tiez tak cca pred tyzdnom dvoma prevaloval stale, ale minuly tyzden sa mi zda, ze nejako menej, asi tam uz nema tolko miesta...

alex dobru, aj ked si viem dobre predstavit ze sa Ti nechce- ja som vstavala o pol 12

lolka nuz vsak co ine nam ostava 🙂 ale bude to dobre 🙂 hlavne nech je krpec v poriadku

alex
2. jan 2010

hej, je to sranda pozorovať bruško a cítiť pohyby, aj keď niekedy je to aj trošku nepríjemné.
Inak aj celý silvestrovský večer mi tancoval v brušku 😵

Ja sa najmä bojím toho, aby nás netrápilo bruško a také tie neduhy bábätiek a aby som bola po pôrode čím skôr fit, lebo nejde ani tak o pôrod, ako o to, ako sa budem cítiť potom.

lolka
2. jan 2010

hajdy, dobru noc. jasne, hlavne, nech su krpci v poriadku 😉

idem aj ja do hajan, dobru noc.

blumka
3. jan 2010

dobre ranko kinderka 😉
vidim ze ste vcera zasa ponocovali 😀
ja som pri prvom epi mala a dala by som si ju zas keby som mohla..lenze po cisarskom sa uz epi nedava aby som citila pripadnu bolest v jazve, takze z toho mam strach, lebo ked si predstavim, ze zasa budem rodit tak dlho a nebudem mat ziadne tlmice bolesti, tak neviem, neviem...
Ja som aj pri mrche mavala nenormalne bolesti, parkrat som z nich odpadla, parkrat mi museli davat injekcie proti bolesti..tak som si pri porode poveala, ze skusim vydrzat viac...drzala som, ale ked to uz bolo velmi vela, horsie ako tie kramove, tak som si dala epi...
Porodu ako takeho som sa nebala ani pri prvom ani teraz...inak to babatko von nedostanem...a verim ze to zvladneme vsetky..ale je asi pravda, ze teraz uz viem do coho idem, tak som viac na to pripravena a menej nad tym rozmyslam ako pri prvom 😉

olifcek
3. jan 2010

blumik vraj ked si rodila cisarakom a dalsie budes mat do troch rokov, tak ides opat na cisarak...nevim, ci to pravda, ale tak vravi spolubyvajuca, ktora uz tretie a aj posledne takto ma..

bojim, bojim, malicka ma len 1900g, a oni ju vybrali von z inkubatora, vraj, ci podrzi teplo...do kelu, mali ju povodne vybrat, az bude mat 2kg x;o( a ma na sebe take cosi, z coho take vlasocky takmer priesvitne vyletuvaju a ja ich malickej z pusy vyberam, snad jej ziaden nezabehne x;o( skoda, ze nemozem byt doma, pozrela by som cosi vhodne, teple a hlavne malinkate na oblecenie...i ked taku velkost neviem, ci mame vobec..chjo...

aj rukavicky by sa zisli, ale tiez, az take prtave nemame x;o(

normalne som z toho nervozna...snad to malinka zvladne, nezacne chudnut a hlavne mi naprechladne...maju v miestnosti ohrievac, tak verim, ze to bude dobre,..

olifcek
3. jan 2010

blumi dufam, ze nasa malicka bude co sa teploty tyka ako Tvoja TeTe...doteraz bola fakt v teplucku, a odrazu ma zmenu...glg...snad sa nezamiesam a neopytam sa lekarky, ci nedaju malu este na par dni do inkubatora... 😅

blumka
3. jan 2010

olif, namiesto rukaviciek jej daj ponozticky..ja som tak malej davala, lebo tiez som nemala male rukavicky..
drzim palce aby malinka bola ok, ono tam v tej nemocke je aj tak dost teplo, tak snad jej to nebude vadit...
inak akurat dnes som rozmyslala o tych teplotach...my mame v spalni 17-18 stupnov a nasa mala spi v overale a prikryta len dekou...a je uplne v pohode...ani jej nejdem davat paplon ked je takto ok
a k tomu cisaraku...mne uz moj gyndos aj v nemocke povedali ze po prvom cisaraku nemusim mat automaticky druhy...ze vsetko zalezi na preibehu tehotensvta, na polohe babatka a tak...zatila mi stale hrozi cisarak, kedze mala je KP ale mne to nevadi, vlastne by som viac prijala cisarak

blumka
3. jan 2010

olif a kde ju dali? len do tej ich postielky? a do perinky ju zabalili? alebo nejaku deku?
inak viete co mi je divne? tu vobec v nemocke nedavali detickam ciapocky...v usa som davala terezke stale taku tenucku...lebo mi aj moja pediatricka povedala ze najvacsi unik tepla je z povrchu hlavy...potom doma uz nie, lebo sme si zakurili ako sme potrebovali ale v nemocke ju mala stale...a tu v nemocke som nevidela ani jedno s ciapockou

blumka
3. jan 2010

olif a kolko ma ta tvoja spolubyvaju deti? tri ci styri? cisarakom?

olifcek
3. jan 2010

blumik no tu maju niektore capicku, a tie, co su v miestnosti jis, kde je i moja malinka, tam ma capicku kazde babatlko x;o)

malicka je vedl ainkubatora v postielke, je tam i ohrievac x;o) su tam tri babatka takto, no moja je najmensia, ale je i najblizsie k ohrievacu. ma capicku, svetrik, perinku, deku....musim pzoriet, ci tu mam ponozky, ale nevim, nevim...

a vies, ze tu babatkam pustaju na dobry spanok hudbu? x;O)

a jo blumi, i ja chcem cisarak, az budeme rodit dalsie babo x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre