Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

janielah
21. feb 2010

babky, malej odpadol pupcek, naslo som ho v bodinku, ale aj trosku krvi ma teraz na pupceku, co s tym mam robit? nebude jej to mokvat? mam jej tam nieco dat??????????

blumka
21. feb 2010

....nam odisiel vcera kotol, opravit ho pridu az v utorok, takze okrem obyvacky kde mame krb je vsade kosa ako v ruskom filme..no potesi.. 😒

andrea2603
21. feb 2010

Livinka má na pupčeku zaschnutú krv a ošetrujem to liehom. A má ten pupočný pruh trošku, lekárka hovorí, že keď sa pupček úplne vyčistí, tak mám priložiť kúsok vaty, zatlačiť a prelepiť bielym leukoplastom.

teuska
21. feb 2010

Babulky, ked okupete svoje babatka, cim ich natierate? Nejakym olejcekom?
Maly je stale pokakany, je to v poriadku, pravda?

Andrejka gratulujem malej k vcerajsim meninam 😅

andrea2603
21. feb 2010

teuska ja nenatieram, zatiaľ. Potom neskôr budem olejčekom NIVEA. Livka je pokakaná cca.5-7krát.
Jeeej, veď aj ty máš Livku, tak aj jej všetko naj,naj,naj.

teuska
21. feb 2010

dakujeme 😅
No ja prave tiez nenatieram, ale ma vysusenu pokozku.

zucana
21. feb 2010

andy tak aj my to mame...ale nam nevravela nic o zatlacani tak snad je to ok...
inak ja natieram olejcekom...ale my sme uz vacsi... 😉

zucana
21. feb 2010

a dala som nove foto z prechadzky 🙂

blumka
21. feb 2010

no tak my sme oslavili...bolo celkom fajn...dam do albumu foto torty co mamina urobila..terezka sa taaaaaaaaaak tesila 😵
teuska, ja nicim malu nenatieram

andrea2603
21. feb 2010

teus, tak by som už tým olejčekom ponatierala.

zuci, že ten pupok nebolí keď zatlačíme a tým že sa prelepí tak skôr by sa to malo upraviť.
Inak v pôrodnici my na tú zlatú žilu hovorili, že tiež ju zatláčať späť do .... . ,len im sa to hovorí, keď ja sa tam toho miesta bojím aj chytiť 😅

zucana
21. feb 2010

andy tak vonku ja taku zlatu nemam...len asi ju mam lebo sem tam kvicka... 😉
tak pekne zatlacaj 😀 chudatko

olifcek
21. feb 2010

myy natierame olejcekom aviril x;o)

blumi jutre urobim, ak vyjde...bo mam slaby telefon na fotenie momentalne x;o( snad na narodky poriesim iny

selyma
21. feb 2010

dnes to tu idem úpmaly babky. Asi preto, ze je nedela. Ci sa uz rodi? Len ja som sa asi pozabudla 🙂

selyma
21. feb 2010

No a od stvrt na sedem mi stale tvrdne brucho kazde 10 min. Ale nic neboli. Strasne, zasa neviem, co to znamena. Asi mam stale plny mechur ci co

blumka
21. feb 2010

hodila som nove foto 😉

matka331
21. feb 2010

aj moja malickaa ma take malicke vyrazocky a doktor mi nato napisal holtovu mast ...aleona to ma a hned jej to zmizne ...a prikupani pouzivam jonsons aj sprchovy leboten pouzivali aj v nemocnici aaj olejcekujem ju ....jasnee ze sme najprv vyskusali na nozicke ale nevyhadtzala sa z neho tak je to ok...

blumka
21. feb 2010

babce, skuste tie vyrazticky potierat svojim mliekom 😉

ewelyne
21. feb 2010

Ahojte 😉

maculik, nomanzel pekne zehlil 😉
ako adel? nam tie lieky asi nezaberaju alebo co... 😒
a dudel tiez nechce a jaci pri prebalovani...

blumi, no take navstevy by som... 😠 mna to vie tiez rozladit...
tak dnes ste to oslavili, ze? 🙂

my zatial zhadzujeme supinky, mala bola riadne vymachana z tej plodovky,hlavne rucicky a nozicky...
pomaly sa to regeneruje. doktorka kazala neolejcekovat zatial, tak neviem...

olifeck, pocuj, ale malinka je do manducy este mala... ja len ze aj s vlozkou je to nosic pre deticky az od 3,5 kg... nechces zatial radsej satkovat? pre istotu...

tu bolo dnes jarne pocko, tak sme boli naprechadzke mini a potom aj na kolacik v cukroske 😉
nas tatino zobral 🙂 a svietilo slniecko konecne 😎

selyma, zeby??? 😎

tie co cupkate do nemocky najblizsie dni,, drzte sa 🙂

garonka, aky buckos 🙂

jani, na izbe so mnou bola maminka, co mala take velke babo ako garonka a rodila prirodzene,
aj moje dve svagrinky mali take velke deti a rodili tiez normal...neboj to chce cas, aby sa telo zregenerovalo...

mna napr. velmi tie kosti bolia,lonove,kostrc a ta "podvozkova" kosticka ale desne, vzdy ked idem na wc... pri kychnuti, zakaslani...

ewelyne
21. feb 2010

baby, foto supis 😉

blumka
21. feb 2010

ja idem zajtra s malou prvykrat vonku..mozno jej to pomoze prehodit den s nocou...

olifcek
21. feb 2010

blumi wow,to jaka krasna torta?

ewe ja viem, ze od 3.5kg, my mame zatial 3kg, nooo...je to fakt tak dolezita ta vaha? lebo dlzku iste nan mame..co myslis, ako by jej to mohlo uskodit? daj, co Ti napadlo, pls...

satku uz nechcem...x;o)

blumka
21. feb 2010

olif, no mamina sa realizuje 😀 😀

olifcek
21. feb 2010

blumi, idem Ti pisat IP

puclik77
21. feb 2010

matesl, takze zajtra budes vediet co sa s tebou bude diat? Je mozne ze ti to vyvolaju este pred terminom? Ja mam poradnu az v piatok, presne na moj termin a tiez sa s nim mam dohodnut, ze co dalej. Som strasne zvedava co ta nasa mala princezna tento tyzden vymysli. Ci sa sama popyta na svet alebo bude vyckavat a da si na cas. Inak ze vraj ked vyvolavaju porod, tak su bolesti ovela silnejsie a celkovo to dlhsie trva ako ked to pride prirodzene. Neviem co je na tom pravdy.

janielah
21. feb 2010

ked ti porod vyvolavaju, tak to sice viac boli, ale otvaras sa rychlejsie, hlavne kvoli epi..

ewe dik, tak ja budem cakat a cakat 😖

katina2209
21. feb 2010

baby poradte mi ako obliekate vonku kolko vrstiev ked je take pocko ako bolo dnes? a my sa tiez cely supeme ewe a doktorka nam na to predpisala infadolan a davali ho aj v nemocnici a podvozok a tie kosti ma tiez samozrejme stale bolia v noci idem ledva na zachod ale tie stichy uz netahaju uz normalne sedim a muz mi to pozeral a vraj mam aj vnutorne ze mi to tam trci 🙂

alex
21. feb 2010

ahojte,
puclik ja mám poradňu zajtra ráno, tak som zvedavá, čo mi doky povie. Ale teda nezdá sa mi, že by som sa nejako chystala rodiť, malý ma stále tlačí dosť vysoko.

jani, ešte som tu, neboj, ak by to už bolo, dám vedieť, však čísielko mám 😉 Ja určite hneď zo sály budem písať, však mužík má net na iphone, tak hodím info 😀

lucia411
21. feb 2010

Ahojte dievcata, tak pysne sa hlasim uz ako mamina 🙂 dna 17.2.2010 sa nam o 20:24 narodila krasna, zdravucka dcerka Céline, 3330 g,50 cm....porod trval od 4.30 rana...bol narocny, ale zvladli sme to, a milujem svojho muzika ako mi pomahal pri porode...nebyt jeho malu ani nevytlacim....podorbnejsie popisem ked bude trosku viac casu, dnes nas uz pustili z nemocky tak si zvykame pekne doma....len som neuveritelne precitlivena...ale to z mojej malinkej aka je nadherna...Vám baby ktore to mate pred sebou zelam vela sil....tie sily zato stoja ked drzite babo v naruci...

alex
21. feb 2010

lucia gratulujem, prajem veľa zdravíčka!!! 😵

ewelyne
21. feb 2010

celine vitaj , blahozelame lucia 😉 drzkajte sa

olif, mna napadlo, ze akoze objemovo, je jej mozno este vacsia...
a satka co, nesadla ti? ja som na zaciatku pri malom mala take nervy na satku a tak mi to neslo, ze som myslela,
ze ju okonom von vyhodim alebo postriham 😀 mozno kebyze si pozicias na skusku elasticku.

katina, hmmm... tak ja neviem, ved sa zajtra spyta manzel ked pojde s malym na kontrolu. viem ze kamoska davala excipial, ale neviem ci uz nebolo babo vacsie...

alex, ze zo saly 😀 😀 😀 tesim a cakam teda 😀 inak na brusku na fcb su fotky vase a nase si videla? 😵 😵
pjenkneeeeeeee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre