Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lucia411
26. mar 2010

zuci aspon mas cas pre seba kusok ked ti malu svokra zoberie...my sme s muzikom na malu sami.,väcsinou ja som sama, lebo on je v praci a ja doma...chybaju mi rodicia a svkorovci niekedy 🙂

blumka
26. mar 2010

zuci, aspon pri nej schudnes, ked aj tancovat jej musis 😀 😀
ja dam malu zas do autosedacky a hrame sa pred nou s Terezkou a ona na nas cumi ze co to robima..niekedy take ksichty hadze, ze ci nam nesibe 😀 😀

no uz sa budi 😅 od pol desiatej rana spi...tak ju uz nejdem ani brat na ruky, nech sa preberie, radsej nech je chvilu hore a potom nech si pospi aby vecer nerobila soromoro

a uz som pekne nachcipana aj ja, boli ma hlava, tecie mi z nosa, hrdlo ma chyta..no super...ale uz je tu manzel, takze prebera starostlivost

zucana
26. mar 2010

veru...dnes ma boli hlava....za tie 2 hodky si aspon porobim doma....citala si ako moja mala cez den nespi 😉 a tiez som inak sama mm robieva do 19.00 😕

zucana
26. mar 2010

luci a vy kde presne byvate?

olifcek
26. mar 2010

taak, rano sme boli u lekaaarky. olivka sa nam zobudila, zacala protestovat, tak ju uz aj zmerali a zvazili, aspon to 14.4 uz nemusiiime.
vazili sme 3590g a dlhi sme 56cm, chi. pluzgierik po TBC je v pohode, ze ak sa ten pluzgierik zCNE ZVACSOVAT, ci hnisat, mam zavolat a vycistia to 😉 lekarka malu chvalila, ze suiper rastie, chi...moja malinka. vykricala sa u lekarky, fajne sa jej v kociariku hajalo. s mm sme boli kupit aj na kociarik taku hrkalku, je to plysak vlastne a ma na sebe este ine vecicky....

kupili sme i par veciciek v lekarni, aaa lekarka nam predpisala oilatum plu, chi. predpisala mi vigantol a opytala sa, ci si este cosi prosim na recept, tak som jej toto spomenula, i to, ze to pre seba chcem...sa zasmiala a povedala, ze i malickej to mozem dat...na vrchnacik, dat do kupela a uz ju nemusim olejcekovat, ale malicka ma podla jej slov super pokozku, hech...juj, ci ma potesila brymi spravami.

aj vravela, ze predcasniatka do jedneho roka chodia na neurologiu preventivne, tak ci suhlasim...a ja, ze ok vyskusame. vraj malicka vyzera uplne ok, ze je to fakt prevencia...tak som zvedava, ako tam dopadneme, glg..

tym ako sa tam certila, opat pruh vybehol, ale vravela som jej, ze ked jej dvihne nozicky, vrati sa to a tak bolo... 😵

ked sme prisli dom, malicka este hajala a my s mm sme mali chvilku pre seba...super dnik...paq siel do pracicky, vzal dnes pol dna paragraf na olivku 😵

blumka
26. mar 2010

olif, koho mate pediatricku? chodis tam na polikliniku na KVPcku?

olifcek
26. mar 2010

blumi jo na kvp, je tu new pediatricka, pavlova, poznas?

blumka
26. mar 2010

nem, nepoznam, ale mi tak napadlo ze sa spytam, bo aj mi chodime na kvp 😉

olifcek
26. mar 2010

blum to faaakt??? ku komuuuuu? a kedy ides na ockovanie?? my 14.4 🙂

suzon78
26. mar 2010

Babenky dávate detičkám plienku a poštolkové nohavičky? My sme boli včera na kontrole kĺbov, trošku oneskorene, keďže sme boli v nemocke, ale tá doktorka to hovorila i tak každej mamičke, že do 4 mesiaca baliť na široko a prísť potom na kontrolu. Malá má kĺby OK, musím i tak baliť? Či keď nebudem, vývin kĺbov nebude dobrý?

blumka
26. mar 2010

olif, dr Halasova..v utorok ideme na poradnu, tak este neviem kedy nam da..to sa v troch mesiacoch ockuje, ze?

a odpisujem z casopisu Zivot:
V novembri 2008 vyslo nariadenie Ministerstva zdravotnictva SR, v ktorom je definovane, ze ak je skrining bedrovych klbov v prvom mesiaci v poriadku, netreba balit nasiroko. Tazko sa vsak rusi niekolko desatroci stary system. Ak bolo teda sonograficke vyzetrenie v poriadku, to znamena, ze klby su v spravnom postaveni, nemusite balit nasiroko. V stvrtom mesiaci chodte urcite na kontrolu, vtedy sa skongroluje dozretie klbov 😉

a pani sa pytala, ci treba balit aj ked kontrola po 6 tyzdnoch bola ok 😉

zucana
26. mar 2010

suzon tu sa nasiroko nebali ani to nepoznaju a nikdy o tom nepoculi a ziadne sono klbikov sa nerobi....

zucana
26. mar 2010

ja rozmyslam ze prvykrat zoberem malu samu do auta na predne v sedacke a pojdem do shoppingu vymenit ciapocku...myslite si,ze sme uz dost velki na to?

blumka
26. mar 2010

zuci, jasne...ved do vajicka moze ist babo od prveho dna...my sme uz absolvovali aj 3 hodinovu cestu 😉 nemas sa coho bat, ved vajicko je robene pre take male deti 😉

aussiegirl
26. mar 2010

zuci nedavaj dopredu, len ak mas vypnute airbagy!!! keby vystrelili mala by sa mohla smrtelne zranit. kup radsej zrkadielko a namontuj na operadlo hlavy vzadu tak ho aby si viki cez spatne zdrkadlo videla.
my sme boli prvy krat v soppingu ked mal matej 6 tyzdnov. ale nebola ziadna chripkova epidemia prave vtedy.

zucana
26. mar 2010

a teraz je chripkova epidemia?
inak mne uz muz airbag predny vypol...dokonca mi to signalizuje ze je vypnuty tak to by malo byt ok nie? 😉

zoska
26. mar 2010

cauky 🙂
boli sme dve hodiny vonku, mala spi ako zarezana...uz sme hodinu doma a stale drichme v kociku 😕 ta ked sa zobudi tak urcite od hladu spusti taky rev ze pri prebalovani ohluchnem 😅
a dufam, ze bude spinkat aj v noci, lebo ona takto dlho cez den nezvykne spinkat...ale super, aspon viem, ze ked je dobre napapana tak mozem byt vonku aj dlhsie 😉

zuci ja som bola s malou autom ked mala 1 mesiac u dr. ale mala som ju vzadu, lebo airbag nevieme vypnut...
takze mozes kludne ist , Viki je uz velka 😉

olif dobre spravicky 🙂 super

zucana
26. mar 2010

olif super spravicky a zosi tiez super spravicky...ta moja vonku prestava tak dlho spat...este sa ale svokra nevratila tak snad vsetko ok 😅 uz ich vyckavam 😎

zucana
26. mar 2010

inak baby ja som rozmyslala ze neblavacky...ja ked dojdem v auguste chystame sa s mm do tatier...nedame nejake stretko na pol ceste ? 😀

zoska
26. mar 2010

ano ano 🙂 ja som za 😀

olifcek
26. mar 2010

moz byt 🙂

zucana
26. mar 2010

supis tak uz len dohodnut tu polcestu 😉

zoska
26. mar 2010

baby ta moja uz spi 4,5 hodiny, normalne sa zacinam bat, ze co to?! 😕

olifcek
26. mar 2010

zosi nechaj ju 😉

zucana
26. mar 2010

mozno dospava 😀

zoska
26. mar 2010

jj budit ju nebudem, ale vidím to na veselú noc 😅 a prsia uz mam take plne...

lucia411
26. mar 2010

zuci my zijeme s manzelom a malinkou v Zurichu....mame tu par znamych, ale rodina je rodina....no co uz rozhodli sme sa zit v cudzine, takze sa nemozem stazovat...ale zavidim aj tak vsetkym zienkam ktore maju maminy pri sebe...ja mam tu svoju bude na telefone alebo skype 😉

suzon78
26. mar 2010

blumi ďakujem krásne........, takže ani ty nebalíš?

maculik
26. mar 2010

ahojte,
tak sme boli cez obed u dr, ockovanie Adelky na tu mening.sme odlozili, kedze teraz je v kuse zasoplena a kasle, to je proste "Kindergarden syndrom", takze pockame na lepsi cas, ked uz bude ok.
Petko je tiez prechladnuty, ale pluca aj priedusky ma ciste, takze nic mu nedala.
No a ten akoby ekzem na tvari a vysyp po chrbte a brusku je nie doslova ekzem, ale nieco podobne, co sa vraj objavuje u deti okolo 1.-3.mes, a ma sa to objavovat a stracat par mesiacov. Bude sa to sledovat, ak by sa to horsilo, tak vraj s tym moze mat problem aj cely prvy, mozno aj druhy rok. Nic specialne nam na to nedala, ale poradila krem z DM, ktorym mu to mozem natierat, ked to bude prilis suche.
Tak ma velmi nepotesila, ale na druhej strane som rada, ze to nie je nejaky seriozny ekzem.

zuci, ja vozim Petka na prednom a airbag mam vypnuty. Aj Adelku som tak vozila. Ja ich na zadnom mat nemozem, necitila by som sa ok, keby sa musim obzerat, skusala som aj to zrkadielko, ale to pouzivam az teraz, ked je Adelka uz vo velkej sedacke vzadu.

olif, krasne rastiete a priberate 😵

to stretko dobry napad, aj my ideme v auguste na Sk, neviem este presne kedy, ale asi niekedy zaciatkom a ostaneme cca 2-3t.

lucia411
26. mar 2010

ale inac pochadzame z pod Tatier 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre