Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
17. apr 2010

paulina aj ja nieco napisem, ak mozem 😉
gratulujem zuci, ze ma taku sestru, vidno ze ju lubis snad viac ako seba a chces aby bola stastna. neviem ako sa citila tvoja mamaina a ty pri odchode z tal. a ako sa citila zuci, ale viem ako som sa citila ja a ako moji rodicia ked som ja odchadzala a prichadzala z usa na slovensko, viem ako som ja zapinala skype, ako som v noci plakala do vankusa aby ma mm nevidel a nepocul, zea trapim, ako som mame cez skype hovorila ako mi je tam super len aby sa ona netrapila, lebo viem ze keby som jej len trosicku niecim naznacila ze ma nieco trapi,tak by sa trapila ona aj otec aj brat, lebo by mi nemohli pomoct. viem ake to je mat srdce na dvich miestach, pri milovanom cloveku, ktory ti spadne akoby z neba a o ktorom vies, ze je to osudova laska, ale zial byva o trosku dalej, a pri milovanej rodine, pri rodicovh a na mieste, kde som prezila cely svoj zivot...chces byt so vsetkymi ale nie vzdy sa to da. moje slova o novej rodine boli myslene tak, ze ak sa mate tam vsetci hadat, tak zuci musi predovsetkym mysliet na viki....ona uz je teraz v takej pozicii ako vasa mamina...deti su na prvom mieste. nemyslela som to tak, ze nech na vas kasle, ale naozaj, myslim, zeuci sa dost trapi uz len tym, ze zije v tal., ze ma blbeho svagra, ze jej svokra je niekedy divna, tak naco jej pridavat starosti a trapenia este aj tym, ze jej vy dve s maminou poviete take veci ake ste povedali. v konecnom dosledku sa len zbytocne trapite vsetky tri. ja viem ze ste si to uz vysvetlili, len niekedy je asi naozaj lepsie vyrevat sa do vankusa a netrapit druheho recami, ktore aj tak nic nezmenia, len velmi bolia.

ostante silna trojka v tom ako sa viete tolerovat a doplnat sa a lubit sa 😉

alex
17. apr 2010

Ahojte kocky,tak dnes to vyzera na pekny dnik 🙂
Noc sme mali fajn,malicky zaspinkal o pol desiatej,zobudil sa okolo pol jednej,napapal sa a okolo pol druhej zaspinkal,
potom bol hore az teraz o siestej,papal,trosku sme pokecali a aj s tatom,lebo ten nam prisiel z nocnej a teraz sa snazi
uz hodnu chvilku zaspinkat.S tym mame posledne dni dost problem,aj ked vidim na nom ze je unaveny a velmi chce
hajat,tak sa mu to nedari.Dlho sa prevaluje,aj ked sa uz tvari,ze spinka,tak zachvilku zase otvori ocka.Najlepsie sa mu
spinka vonku v kociku,alebo ked ideme niekde autom,tak v sedacke zaspinka.Vcera vecer sa tiez dve hodiny trapil kym
zaspinkal.Teraz uz zaspinkal,ale zase sa pred chvilkou zacal mrvit a otvoril ocka,ale nastastie spinka dalej.
Inak sme boli vcera v Rakusku,manzelova teta tam byva,hned za hranicami 10 minut od nasho domu trva cesta,boli sme
aj s malym,az potom ma napadlo,ze ci on nepotrebuje svoj pas.So sebou sommala len jeho karticku poistenca.

alex
17. apr 2010

No a uz je zase hore 😒

maminnka
17. apr 2010

Alex, u nas je to s tym zaspavanim podobne... v pislednom case sa jej tazko zaspava, unaveNnaaaa je, ale neda sa jej zaspat :(

aj ked tuto noc spinkala od 22,00 do 5,30 vkuse... ale cez den tazko zaspinkava...

garonka
17. apr 2010

bre rankoooo

Olif kamoška mobilak dvihla no ona chodí k inej doktorke ale bodnarovu pozna že je tiež veľmi mila tak skus k nej alebo k lazarovej och to maš ťažke si vybrať že jo? 😕

a v tom Drobčeku zatim bodynka nemaju ale su stym napisom prepačte no ja som pisala email tej kočke čo ma i zoska body tak objednam jo?

dnes idem na logy fogy het tak pridem k netu večer musím sa vyventilovať lebo mm ma tak naštval, že sa nerozpravame a ja už neustupim 😔

ah babky i ja mam sestru a ta sa so mnou , bratom a maminou vôbec nerozprava skratka zavrhla našu rodinu len kvôli jednej debiline, a ja ju mam veľmi rada a ani Tobiho nevidela skratka nič 😔 preto ak som čitala Paulinin príspevok mi prišlo doplaču a som si spomenula na moju sestru, a medzi nami je 10ročny rozdiel starala sa o mňa, a teraz? škoda no 😔

idem chystať veci a hajde z domu het 😀

garonka
17. apr 2010

a my sme spali pekne Tobi sa budi s huronskym rehotom 😀 a zaspal mi pri odgrgnutí ako zoska dala foto Nelky 😅
teda každe 4 hodinky no prestavil sa na taky režím 😀

zucana
17. apr 2010

bre ranko...vidim ze sme tu trochu diskusiu rozputali... 😅
dik baby za pochopenie a reakcie....veru ostali sme len 3 (a to ma mama 3 surodencov...este tak sa bavime aspon s jednou tetou) ale zato to stoji za to 😵 garon tak sorac za rozlutostenie viem o com hovoris....
ako pise aj blumka vela krat do vankusa a ziadne stazovanie aby neboli smutni...teraz som objavila kona,ze hodim sem ale tak uz som odhalena 😕
snad mi este budete uprimne odpisovat aj ked som sledovana 😉
dieta mi spi vo velkej posteli, mm isiel na pohreb...spali sme od 23.30 do 3.00 a pak do 6.30 a este hajame....uz som stihla aj wcko aj zuby tak uvidim kedy pride na to ze tam nie som... 😀
prajem krasny vikend...my sa poobede chystame na vylet...resp.na vylet s nakupmi lebo potrebujem top na svadbu a je tu zamracene takze priroda asi nie....

zucana
17. apr 2010

alex my ideme dat robit pas,ale lebo letime...
boli sme sa fotit...skoro mi ruky odpadli...vo vzdychu vpravo som ju musela drzat a musela sa pozerat do svetla a mat otvorene oci a taka bola ospata 😀
a v utorok ideme na pasove lebo ju musia prirovnat k fotke 🙄

olifcek
17. apr 2010

maminka, blumka, krasne napisane a citim to rovnako x;o)

Paulinka, bola narazka na moj prispevok, o tom, ze priatel maminy nepatri do rodiny....jasne, ze to bolo uplne po ,,technickej,, stranke. sama viem, ze aby niekto patril do rodiny, nemusi byt prizeneny x;o)

ja som si len priala, aby sa zucanke kusok ulavilo, mam ju rada, i ked som ju v zivote nevidela face to face, velmi sa mi paci aka si silna, ako vsetko zvlada, ze je vzdy sama sebou, ze sa na nic a na nikoho nehra x;o)

zuci a kam a kedy to letite? ja si totiz vsrtko do kalendara pisem, co sa tu udeje, a chysta, nech na ziadnu z vas nezabudnem a nech viem, ze ked tu nieste, ze ste pisali, ze nebudete x;o)) kalendar mam ale az od marca, chi
zuci ja budem pisat tak ako doteraz, je to verejne forum, cize, co sem napisem, moze vidiet kazdyyyy a pouzit proti mne x;oD ale este ked som bola tehu, naucila som sa tu od vas, resp. potvrdila som si, ze ked si za niecim stojim, nemam sa coho bat x;O)

gari jasneeee....a kam ides? a cim Ta mm nahneval? opat prisiel; neskoro?

ali tesim, ze Ta tu castejsie vidiet xo)

i ked asi s prichadzajucim teplom tu budeme prevazne poveceroch, co? len dufam, ze budeme x;O)

olifcek
17. apr 2010

zuci Ty uz mas tak veliku Malinku, krasna je

olifcek
17. apr 2010

tak rada by som sa videla s vami vsetkymi...

maminnka
17. apr 2010

Olif, ja myslim, ze budeme 🙂 ved sa priznajte, ze jedna z prvych veci, co rano robime, zapiname PC 🙂 ja dokonca uz o piatej rano, ked odsavam mliecko 🙂

olifcek
17. apr 2010

mami veru....som na vas normalne zavisla...x;o) cele tehu i v mojom tazkom obdobi, ked som sa bala o malicku po narodeni /ani mi nenapadlo, ze i ja som mohla mat problemy, az kym mi to lekari nepovedali/ a az doteraz som sa k vam utiekala. takto som okrem mm /mamky, ktorej som ale nie vzdy vsetko hned povedala, resp. podala uplne inak, aby sa nebala/ mala i vas x;o)

mam este 3 surodencov, ale oni o nicom nevedeli...az neskor sestra, tak mi volala, ale prist nemohla, ma 4 deticky, nepustili by ju zamnou...

olifcek
17. apr 2010

gari veru, tazke...skusim bodnarovu a keby sa mi nepacila, pojdem i k lazarovej x;oD len takto sa nestretneme x;o(((( tu dr. bodnarovu mi vybavili mamkyne byvale kolegyne z nemocnice /kucharky/

ale zajtra chceme ist do mesta na zmrzku /dnes asi enstihame/, tak by sme tam mozno mohli mat na seba stastie, hm? x;o) i blum ide do mesta, len neviem, ci dnes a ci zajtra x;o)

olifcek
17. apr 2010

zuci i ja s aniekedy vytratim od malej a len cakam, kedy zaciti, ze ma neciti 😵 😵 😵

zucana
17. apr 2010

olif sak ideme na slovensko 😀 inak aj ja som zavisla a taka rada ze ste tu ...a ze som vo februari 😅
kiezby sme sa vsetky mohli stretnut ale ja veru poorganizujem stretka!!!
rovno jedno slahnem s blavackami...mozme sa uz zacat dohadovat ...napr.v auparku to je tak na polceste....co vy na to? v BA som od 16-30 maja tak hodte nejaky termin
a v lete poriesime vychod 😀
mala sa hrala v hrazdicke normalne sa unavila...tak som ju svihla do kosa (slamenneho) s dudlom a zaklipkava oci mozno aj zaspi 😎
inak tu mrholi...takze dnes to vidim na nakupy iba 😝
a dike ste raz si cenim ze sme tu take uprimne a spravne zienky

olifcek
17. apr 2010

zuci, to by i ubytko nejake by vam bolo fajn dohodnut, hmmm....my mame trojizbak, tak ak by ste chceli... 😵

zuci Vittorka ina flegma, hech...mna tu Oliv odudlava, sem tam taha, a ked ma vypluje, poviem si, fajn, dame Ta tatkovi /ktory teraz mrkvu, karelab a zemiacky cisti/. a ja dam robit polievku a kura...no asi cita myslienky, lebo hned ma zase chyti...hech...

olifcek
17. apr 2010

prvu vetu som napisala jak tatar, hehe

zucana
17. apr 2010

tatar 😀
olif dakujeme ale isto nebudeme vas rusit....ale dohodneme 😉

zucana
17. apr 2010

uz spi 😵 isto len pol hodku ale

olifcek
17. apr 2010

zuci i Oliv spi, ale s prsom v puse, hech...som dobre strazena veru...

lucia411
17. apr 2010

Ahoojte dievcata, ako sa mate?deticky?verim, ze ste vsetci zdravy a stastny 😉 my sme sa vratili z doobednajsej prechadzky, ku veceru chodime zase tak na 1-2 hodiny von,Celine si este bubinka dalej, o 13.30 ma papkat tak mam chvilku cas aj na PC a na Vas, ze precitam vsetko co som zameskala. My sa mame inac vyborne, ani nevieme niekedy, ze mame male babo doma 😉 uz ma aj ako-taky rezim mala...stale zaspi o 22.30-23.30 a zobudi sa o 5.00-6.00 na papkanie, aj to vypije len z 1 prsnika a spinka dalej do 9.00...ach jaj s tym mlieckom, ja ho mam tak veeela, niekedy mala ani vsetko nevpije a mne sa urobi mensi zapalik...tak odsavam uz..no ale som rada ze ho mam 🙂 mimochodom zaciatokom juna uz ideme na Sk po 8 mesiacoch, tak sa uz nevieme dockat, aj nase rodiny na Sk, hlavne vsetci sa tesia na malicku 😉 baby poviem Vám, ze nie je zit lahko s malym babom v cudzine hlavne ked ste uplne sami, nemate nikoho...ako napr ja(esteze existuje skype)....niekedy by som si tak zelala, aby tu bol niekto z rodiny, kto by mi malu popestoval, ja by som si oddychla, urobila nieco doma a tak, ale tak mam len manzela(samozrejme aj kamaratky ale to je ine) a ten ked ma volno tak sa malej venuje naplno a ja si aspon co to porobim, ked manzel pracuje, tak som len sama s malou, vsade ju bravam so sebou, uz aj na gynduske so mnou bola 😀 uci sa uz odmala 😀 v utorok mame 1 ockovanie, dostane 2 injekcie, tak kusok bojim, aby nemala horucky chuda, muzik si vzal volno, ze pojde s nami tak sa tesim 😉 my mame aj krasne pocasicko, dnes hlasia az 20 stupnov, a zajtra to iste, tak budeme von, pojdeme aj niekam papkat zajtra, aby sme nemuseli varit, ze si vsewtci 3 oddychneme 🙂 milujem nedelu, pohodovy a oddychovy dnik...ja Vám babeny zelam krasny vikend

olifcek
17. apr 2010

baby, ked bude teplo, mozem olivke obliect body, vetrovku al. mikinu, teplacky a ponozky? ci dat pod to taky tenky overalik s body s kratkym rukavom? puncoosky este nemame bre kupene...na uzsi pas 🙂

olifcek
17. apr 2010

luci ja sice mam nedaleko rodicov, ale malo sa vidime, moc pracuju, potom k nim chodia segrine deti, takze i ja som na oliv sama ☹ a tak by pomohlo, keby som aspon chvilu mala pre seba...mm pracuje, okolo 8 ide do prace, chodi okolo 18tej, lebo zvykne ist este na nakup...a s malickou by som chcela zacat chodit v rovnakom case spat, nech si zvbykne, a to okolo 21.30, cize s mm sme malinko x;o(((

uz mam pocit, ze niesom zena...

olifcek
17. apr 2010

keby mi aspon spinkala ako vam, poniektorym...ale nie, my stale len pri mamke, na mamke, cucat stale...

lucia411
17. apr 2010

no verim ti olif nie je to jednoduche....ja obliekam malu tak ze jej dambody s dlhym rukavom, na to nejaky natelnikcek a svetrik hruby, dole ma ponozky a nohavice, v kociariku mame deku, neobliekam hrubo, aby sa mala citila v pohode a neplackala kazdu chvilku

maminnka
17. apr 2010

Olif, podla mna ked je 20 stupnov, treba ich obliekat ako nas a dat im navrch deku.

Inak, s tymi pocitmi som na tom pri prvom dietati bola rovnako. Jedine, cim Ta mozem utesit je, ze to preslo, vyrastol z toho.

Skus chodit von doobeda v pravidelnom case, na aspon hodinovu prechadzku. Olivka si na to krasne a rychlo zvykne a pospinka pekne, sama, aj v kociku. Len vydrzat tie prve minuty placu. Vyskusaj.

Pri kazdom pobyte vonku som ja mala vyborny pocit. Dokonca, prvy nakup v Tescu bol pre mna splocenska udalost. 😀 😀 Teraz je to celkoooom ine 🙂

lucia411
17. apr 2010

uplne s maminkou suhlasim chod von s malou pravidelne v tu istu hodinu...my tak robime od narodenia...a mala si tak zvykla ze ked je zle pocasie a my sedime doma tak ani nespinka 😀

olifcek
17. apr 2010

luci al ejasne, mam to lahsie...kebyze je uz velmi zle, zavolam maminu a ona pride, alebo segru...to len na mna teraz tak dolieha....oliv ma den, ked chce byt uplne stale s bradavkou v puse..dovarime obed, napapame sa a ideme kus von, lebo mi sibne...

my este fusak mame...

vies mi urobit foto, ako je to, ked mas v kociariku len deku?

blumka
17. apr 2010

olif, ja uz mam mesto za seboooooooooou..sme rano o pol desiatej vypadli, terezka sa vybehala pri fontane, Juli samozrejme vsetko prespala a spinkala do jednej.. o stvrtej ideme do Optimy, su tu moje kamosky, chlapi idu do kina a my sme sa rozhodli pochodit po obchodoch 😉
Juli mala oblecene body s kratkym rukavom, na tom take tricko s dlhym rukavom a svetrik, ciapku a dupacky, prikryta bola dekou a bola stale teplucka...ja pancusky nedavam...pod body max. ponozky, pancusky som napr. terezke zacala davat az ked uz prestala sedavat v kociku a chodila vonku po svojich..dovtedy nie, sa mi zda ze v tom kociku ked su poprikryvane deti dekou a este zapnute v taske tak im netreba 😉

olif, a ked ste vonku a prechadzas sa, tak kolko ti vydrzi olivka spikat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre