Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
3. jún 2010

@lenica81 ...nech cestu zvládnete 😉 a hlavne Vilko 🙂 , no myslím ak na koňovi bude hlavne olif tak určite stíhať nebudeš 😀

blumka
3. jún 2010

logi budem len idem na vikend mimo tak v priebehu tyzdna to oskenujem 😉
logi, kym detom neukazes ze sa chodit da, nebudu chciet chodit a ked uz budu chciet chodit, ved nech chodia popri nabytku...neodporuca sa ani s babom chodit tak ze ruky hore...nech si chodia same..ucia sa tak nielen chodit ale aj padat 😉 jasne ze zabezpecit rohy, schody, vsetko z dosahu dat prec, zatvarat izby a nech si choida 😉
okolo nabytku mozu chodit deti rovnako ako v choditku..akurat ze v choditku sa nenaucia spravne padat, krivia si chrbticu a nevedia odhadnut co uz zvladnu a co nie...deti ked nieco nedokazu tak to nerobia 😉 aj tu plati, nenutit..

loginka
3. jún 2010

@laxity, ja pouzivam aj take zberace mlieka od aventu - nezaspinim sa a zaroven zbieram mliecko pre Dominika, ale niekedy aj tie jednorazove z tesca alebo fixies, alebo aj nastrihanu plienku 🙂

blumka
3. jún 2010

no idem balit a spinkat..papa, ozvem sa v pondelok

maminnka
3. jún 2010

@laxity tusim Matesl to svojho casu spominala, ze kupila tie absorbcne vlozky, akurat inej znacky a tusim nebola velmi spokojna...

laxity
3. jún 2010

@loginka ...o tých zberačoch som nepočula, idem to mrknúť...dík 😉

laxity
3. jún 2010

@maminnka ...počkám či sa nejak vyjadrí ak sem zavíta, alebo cez FB sa jej spýtam 🙂

loginka
3. jún 2010

@blumka supis 🙂 , jasneee neukazat 🙂 budem ich drzat pri zemi 🙂
moj Dominik si strasne vyzaduje pozornost, ked sa s nim nerozpravam a nebavim ho , hned sa hneva, vobec nevie byt sam a kludny, zato Lauri staci vopchat ruku do pusy a je pohoda 🙂

maminnka
3. jún 2010

Olif, kde ty chodis na tie linky? krasne to je 🙂

matesl
3. jún 2010

ahojte,

ano @laxi ako @maminka si dobre pamata, mam tieto aventacke a ked som mala viac mlieka alebo v noci mi pretiekli, nepretiekli iba 1x a akonahle som ich oprala koniec aj sa zozmolkovali, a ostavali mi chlpky z latky nalepene na prse...neviem, nejak ich uz nepouzivam, najviac sa mi osvedcili avent jednorazovky, vela vydrzia, tesco su lacne ale 3x tak casto musim menit ako avent

@laxi a moj sa tak meta stale ked spinka alebo ked kojim a chce kakat..tak zo strany na stranu otaca hlavu...a v noci sa mi doslova hadze...dr mi povedala ze to robia deti s refluxom...a mozno uz vela info spracuvava ten maly mozocek tak ich nervova sustava takto reaguje, neviem

olifcek
3. jún 2010

@maminnka 😵 😵

len sebe neviem najst oplovacky pre malicku....ale snad zozeniem, leto este daleko

idem hajat, musiiim

matesl
3. jún 2010

@logi
a ten zberny poharik je dobry? kukala som na neho, bo mi je luto ze ked kojim abo odsavam z druheho dost vyteka...dost zachyti?

matesl
3. jún 2010

@logi
aj moj Risko je taky, stale mu musim rozpravat obzera sa ked nieco robim a ked sa mu dlhsie nevenujem knuci... 😅

a dnes pred kupanim sa tak vrtel ze sa skoro skoro z chrbatika na brusko zvalil...a par noci dozadu som sa zobudila nad ranom ako sa z chrbta pregulal ku mne na posteli a lezal na brusku nufakom ku mne 😅 len som kukala ci dycha..boze
ale uz treba davat na neho velky pozor, aby mi nezoskocil zo stola ked ho idem kupat.

a dnes som bola rada, uz je taky ako pred tym...takze tyzden sa daval dokopy po ockovani 😖

svetlankat
3. jún 2010

@olifcek krasna ciapocka, ja som bola na tej pisomke, tak som to zvladla. Uz len dva roky a mam to za sebou. Ja som objednala uz ten cepcek, uz len cakat kedy dojde.
@blumka diky a stasnu cestu, ofotis aj mne ten papier ked savratis?
My nejdeme na chalupu, kvoly povodniam, trosku sa obavame cesty, tak radsej ostavame doma.

blumka
3. jún 2010

logi, no pri zemi 😀 supnes na zem, nech si lozia, plazia sa a ked chcu nech sa postavia a nech si idu 😀
Juli sa vie zabavit sama ale musi nas vidiet...ked nas len pocuje zacne kricat..uz normalne viem rozoznat ten krik..najcastejsie tak jaci na Terezku, lebo ona sa jej vyskiera a potom zrazu odide a Juli sa to paci, sa jej rehli a vyska a ked odide tak zacne po nej jacat a otaca hlavu tam kde Tete odisla...super su...ja sa tesim ked uz bude Juli vacsia, ako sa budu hravat...

inak poviem vam dnesny Terezkin heft.. rano mi vravi ze chce saty ako Popojuska..tak som jej dala tak modre riflove, ze popoluska mala modre tak ze ma take iste...tak cely den sa v nich hrala..a poobede urobila v izbe bordel, prisla za mnou, zdvihla prst a vrav rozkazovacnei:Ty si Popojuskina mamka, ja som Popojucka, tak ty mamka poprataj to... 😀 😀 som ostala s otvorenou hubou 😀

blumka
3. jún 2010

svetlanka jasne..poslem alebo dam osobne 😉
dobru nocku zeny

laxity
3. jún 2010

@zosi....ak zavítaš 😉

https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-suknicky...

@matesl...oki nekupujem 😀 .Musím malú fakt odsledovať, hej aj pri kojení mi to začala robiť...bo zvyknem pozerať TV pri kojení, som myslela, že kvôli tomu sa vytáča...ale keď som aj tv vypla, tak aj tak 😕

svetlankat
3. jún 2010

@blumka dikes
Dobrú

matesl
3. jún 2010

@laxi, aj nas to robi, ked ho po leziacky idem nakojit a zo zadu ho prichytim druhou rukou ako keby kukal kto ho to srzi a tak sa toci, k prsu od prsa...ja si myslim, ze ak neplace ked ju niekde chytis ze by ju bolelo tak to je len zvedavost...je to take komicke trosku ze 😉

svetlankat
3. jún 2010

@laxity aj ja som krmila pri telke a mala sa mi zacala, vytacat. Ked ju vypnem aj tak sa vytaca. Tak som skusila zmenit miesto krmenia a zacala protestovat. Odmietla mi papat. Asi som urobila chybu, ze som ju krmila vzdy na jednom mieste. Dnes mi s malou ostala sestra, ked som sla do skoly a odmietla papat, chudatko moje. Vytaca sa mi stale, iba ked je unavena tak nie. Ale ked je cerstva tak vzdy

svetlankat
3. jún 2010

@matesl aj ja si myslim, ze su to zvedavucke babatka.

loginka
3. jún 2010

@matesl, ten zberac je uplne super, mam ho skoro od zaciatku, zberala som tam na zarabanie fortifikatu a teraz tam zbieram pre Dominika, rano aj v noci je to skoro plne, ako kedy
@blumka 😀 mala je perfis aj ja sa tesim ako sa budu mali hrat 🙂

matesl
3. jún 2010

@svetlanka, to fakt odmietla na inom mieste papat? do kelu...
ja zas mam niekedy problem vonku ked sme ze potrebujem kojit tak on sa pricicne, potaha a obzera sa a mne prso tecie, zas sa otoci ku mne, cucne a otoci sa a okukuje 😀

ale aj tak su teraz na zozratie tie deturence

idem do sprchy, nakuknem a idem spat bo neviem co ma zas v noci caka, dala som si dnes v cine trosku ostrokyslej polievocky...juj ked mu to pojde do mlieka 😅

lucia411
3. jún 2010

Ahojte dievcata....precitala som si zameskane....ohaldom prikrmu..zaciname od 6 mes pomalicky so zeleninkou alebo ovocim,aj ked babky, tetky a neviem kto este hucia, ze uz mozem robit pudinceky a davat od 4 mes aj vyzivky)no urcite, nedam sa a stojim si za svojim len MM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ach dievcata som stastna, ze som po tak dlhom case na Sk, ale niekedy je to fakt na hlavu....to je asi tym zvykom, ze sme sami v cudzine a robime si tak ako sme aj zvyknuti...zajtra pride nas ocko po 3
tyzdnoch, som strasne stastna, velmi sa nam cnelo a mm hlavne za malickou...bolo to tazke prenho...a teraz nas cakaju este spolocne 2,5 tyzdne na SK...a potom k choditku...mame to od Fhiser Price o co sa dieta podopiera a tym si pomaha robit krocky...tak uvidime, kamoskina mala nemala ani choditko, ani sa neplazila rovno na nozky chcela...tak uviidme....dievcata, povedzte mi co je to za pocasie????strasne, odkedy sme doma tak sme mali dokopy 2 dni pekne!!!asponze mala je spokojna, ma aj dni placlive...ale to patri k tomu...noc sa nezmenila nijako stale ju celu prespime s 1 zobudenim o 4.00 potom spinkame do 8.00 - 9.00....ale zato cez den mame 10 min.spanky 😉 ale to nevadi, sme radi a tesime sa kazdemu dnu!!!zelam krasny vecer!

matesl
3. jún 2010

@logi a to mas 2? davas si nanoc do podprdy? a nevyleje sa to z toho? neviem si to predstavit ako to funguje, myslela som ze dam jeden aspon kym kojim na to prso z ktoreho prave nepapa. ked to mas od zaciatku tak super len ci sa mi to este oplati kupit, kto vie do kedy bude este mlieko? 😅 tiez to stoji okolo 12 evri tusim

olifcek
3. jún 2010

@blumka Ty si zajtra doma este? a v pondelok?

maminnka
3. jún 2010

Blumi 😵 😵 podarena je Tete...

zienky, zasa idem paranoidníčiť 🙂 ale... vsetky vase deti uz sa smeju a vyskaju? nemyslim usmievanie, ale ten zvonivy smiech...

loginka
3. jún 2010

@matesl, nee , len pri kojeni, inak by to vytieklo, na noc strcim tesco 🙂

zucana
3. jún 2010

Baby ja mam tolko tych tamponov na Prsia...2som asi pouzila za cely cas.
Macu a nestaci pod slnecnik?
My mame uz cvaknutu dovcu na tyzden do toskanska odchadzame 26 juna ;)
zajtra hodim link bo som v posteli
a mm mi zmenil letenky na27 Ale kupil uz aj na oktober.odkedy ho volam egoista je lepsi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre