Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
15. dec 2010

@blumka len ona to nema take zeby nedychala....ona ma take ze to pocujem ked taha mliecko tak aj tak musim odsat?

andrea2603
15. dec 2010

@olifcek ja tiež myslím, že tak do 18-24 mesiacov je super kojiť, len na zoskinom mieste by som už to vzdala, veď aj 10 mesiacov kojenia je super výkon, keď si zoberieme, že popri refluxe, prebdených nociach, ešte aj študovala a úspešne 😵
@matesl Lele odišla na víkendový pobyt k svokre 😀 , a keď prišla, prelepila som bradavky a hovorila som jej že mám bibi, tak teraz nemôže ceckať 😎

blumka
15. dec 2010

@zucana nie to nemusis, ale jej aspon nastriekaj nejaku sol aby sa jej to rozpustilo 😉

zucana
15. dec 2010

@blumka to robim ;) dik ani v nosteku nic nevidno...len sem tam susen 😀 zelenac velkac 😀

matesl
15. dec 2010

@andrea2603 no moj maly uz aj spal 3 dni s mojou mamou, 2x mi ho o 4 doniesla ze ho nevie uspat nech ho nakoji, 3-tia noc OK prespal, len sa mrvil...ale zas pri mne, no co mam povedat...ale uspavala som ho na prse, uz potom k nemu isla mama.
a my nemame dudlik, tak neviem ako si podudle a ukludni sa. 😅

matesl
15. dec 2010

@andrea2603 a ja este neviem malemu vysvetli, ze mam bobo ☹

andrea2603
15. dec 2010

@matesl no obávam sa, že Riško bude tiež z tých ako moja Lele, že až keď úplne prestaneš kojiť, tak bude pekne spinkať. Lenka tá aj po odstavení potom spávala so mnou /to som jej už nechcela urobiť, že ju ešte aj do postielky presuniem/, zaspávala tak, že mi držala prsník , ale hneď prespala celú noc a cumel vôbec nemala. Ona akoby v noci v podvedomí vedela, že už mliečko nie je. Ešte vydrž pár mesiacov a pochopí, čo je bobo.

olifcek
15. dec 2010

@zucana ja odsavam vsetko, co vidim... suchy soplik, zjemnim libenarom a paq odsajem, nastastie to ale nerobime casto, lebo nemusiiiime
@andrea2603 😵 konecne spriaznena dusa s kojeniiiim x;o) super si to vymyslela z ukoncenim kojenia, hehe

@matesl my tiez nemame dudel, uspavam na prse, cez den, i v noci, aj v manduce... 😅

matesl
15. dec 2010

@andrea2603 ak sa mu potvrdi helikobakter a bude musiet ist na ATB, uz potom musim aj seba preliecit, lebo ho zas nakazim a nechcem aby take pecky liekov bral viac krat...no a to ho budem musiet odstavit, ked sa budem ja liecit 😖
tak to budem mozno musiet aj skor.
mozno mi placka v noci z tiho ze ho tiez boli zaludok ako mna ☹

matesl
15. dec 2010

@olifcek no len ked budem musiet liecit jeho a seba a ako som pisala Adke, nechcem ho znova nakazit a znova pchat mu atb...tak ako ho uspim...

olifcek
15. dec 2010

@matesl nie, ked sa obaja preliecite, helicobakter bude spat a uz sa nenakazite, ,,aktivuje,, sa opat az pri velkom stresse, napriklad. liecit sa budes 5 dni, pocas toho odsajes, aby sa laktacia neutlmila, paq bude zase dobre... napis annag, urcite poradi ako tych 5 dni prezit... a hlavne sa popytaj, ci fakt nemoze skojit, ked budes brat ATBna helicobaktera.. ale to je o tom, co chces, ak kojit nechces, nebudes hladat sposob a mas poriesene, ak kojit chces, budes hladat riesenia x;o) je to cisto na Tebe, Tvoje rozhodnutie, Tvoja volba 😵 hlavne, nech je dobre

andrea2603
15. dec 2010

@matesl určite je najdôležitejšie, aby ste boli obaja zdraví 😵
@olifcek nebolo to až také jednoduché, prvé dni chodila v pravidelných hodinových intervaloch zisťovať, či ešte bibi mám, keď videla, že áno, tak smutná odchádzala, niekedy aj nasr..á a mne bolo do plaču, že čo som to za macochu 🙄

olifcek
15. dec 2010

@andrea2603 joj, i mne tak bude, ak OLiv bude chciet cuckat i po troch rokoch... vlastne, tak od 2,5roka ju chcem uz zacat odstavovat... ale to sa dovtedy uz mozno i sama odstavi, uvidime 😉

garonka
15. dec 2010

@lucia411 Lucka aky syr davaš? chcela by som dať aj ja 🙂 normalne tvrdy? či lučinu?

matesl
15. dec 2010

@olifcek ja som tiez tak rozmyslala, ze odsavat zatial a potom pokracovat...ale to je liecba na 3 tyzdne. prve su ATB co mozes kojit, nasleduju silne co nemozes a este nejaky sirup ako anacid alebo take nieco, asi na upokojenie toho zaludka. len co ten tyzden a mozno uz potom ani nebude chciet a uz tolko neodsajem, aby sa najedol potom...
no ved uvidim, ked budu vysledky. potom budem riesit.
mne nastastie vypije sunar a milupu, flaska nie je problem, dokonca keby vyrobili dudel v tvare flaskoveho asi by aj dudlal 😀

andrea2603
15. dec 2010

kočky, tak pekné sníčky 😵 , my už ideme hajkať 😵

olifcek
15. dec 2010

@matesl jaaaj, saq vy normalne sunar pijete, tak no probleeem

matesl
15. dec 2010

@lucia411 ani my nemame problem s flasou, ale nocnym spankoma uspavanim 😅

olifcek
15. dec 2010

@matesl mne vraveli, ze je to liecba na 5 dni... ze to na 80? percent pomoze, ak ee, tak paqeste dalsich 5 dni s inymi liekmi

matesl
15. dec 2010

@olifcek no len uspavanie len po dudlani na prse, to je ten nas problem 😅

olifcek
15. dec 2010

@garonka kam sa ponahlas? pockaj este s tym syrooom

andrea2603
15. dec 2010

jeeej a ešte ... síce som helic. nemala, ale viem, že je to taká náročnejšia liečba ☹ 😒

olifcek
15. dec 2010

@matesl jj, veriiiiim, bude to horor... keby si dala klobuciky, ktore ale nejak zatvoris? ked nic nepojde, mozno prestaneee

matesl
15. dec 2010

@olifcek tak je to tak jak pisem, najprv jedny a ak nezaberu tak druhe ATB, zrejme tak to je..

garonka
15. dec 2010

@olifcek prečo nie? môžme len sa pytam že aky 🙂

olifcek
15. dec 2010

@matesl jaaaj, ja, ze rovno 2 tyzdne Ti vraveli... verim, ze 5 dni bude staciiiit . drzim prsty!

olifcek
15. dec 2010

@garonka tvrde i lucinu

olifcek
15. dec 2010

mm si kychol a Oliv zacala tenucko plakat, hehehe, komickeee, toto je skoro zakazdym take 😀

lucia411
15. dec 2010

@garonka ahoj Lucka, ja davam kiri, to je vhodny pre deti..neviem ci ho dostat aj na SK...ale je to taky taveny syr ako Lucina a ine..a z platkovych syrov davam Légere, to je take nieco ako emental, len light.....
@matesl och joj to nezavidim..aj ked my sme mali tiez fazy nespania a budenia sa..teraz je to zase tak ako v 3,4 mesiaci 😉

blumka
15. dec 2010

kiri je aj na slovensku, ja som ho terekze kupovala ale az po roku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre