Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
4. jan 2011

no idem kukat film, kym juli este ako tak spinka..caue zatial..a skore uzdravenie vsetkym chorym 😉 achjaj

svetlankat
4. jan 2011

baby ake to ma prejavy ta larringitida, sorry za tvrdky

svetlankat
4. jan 2011

baby a este otazocka, tie co nekupete deturence kazdy den, treba ich este stale olejcekovat? dokedy? ale uz len po kupkani? My kupeme Misku kazdy druhy den, ale olejcekujeme kazdy den, tak neviem do kedy to tak

lucia411
4. jan 2011

juj baby co to za kraviny citate????

lucia411
4. jan 2011

@svetlankat no napr ja Celi neolejcekujem uz od 6 mes.....kupem ju kazdy 2-3 den a kremujem Penatenom na dobru noc 🙂

zoska
4. jan 2011

@svetlankat neveim ake prejavy, len viem ze opucha hrtan a dieta sa moze zacat dusit a zacina to kaslom...viac nech @laxity napise ked sem zavíta 😉
My Neli kupeme kazdy den, mame to ako ritual pred spinkanim...vlastne je to skor ritual mm, lebo pokial je doma kupe vyhradne on, no a po kupani bud olejickujeme alebo natrieme mlieckom telovym, ale pokial sa stane ze nekupeme tak v ten den neolejujem, ja som vlastne vzdy len po kupani natierala malu...ak ju olejujes aj mimo kupania tak podla mna uz netreba, uz je velka 😉

zoska
4. jan 2011

@svetlankat ten link na naustok co si dala je fakt kvapkajuci sosacik dikeeees, po mesiaci patrania si ma zachranila

lienka2
4. jan 2011

@svetlankat my jeden den sprchujeme a druhy den kupeme 🙂 a natierame telovym mliekom, tiez sa ma mm minule pytal ze dokedy tak som povedala ze neviem.. no je to coraz tazsie, uteka nam z postele, tak kde trafime tam natrieme 😀

olifcek
4. jan 2011

ani moj mm mlieko nepije... ma nan intoleranciu, ihned ho to prezenie a to niekolkokrat... mamicky, ktore daju pit kravske mliecko skoro, teda hned po roku, tak si o toto koleduju, aspon podla toho, co som citala a moj mm je toho prikladom..

olifcek
4. jan 2011

@svetlankat ja kupkam asi 6x do tyzdna ale neolejcekujem vobec uz par mesiacov 😉 pediatricka, ze nech to nerobim, ze ma malicka super pokozku, ze nech ma vlastny film na pokozke, tak ok... x;o)

selyma
4. jan 2011

@raa2 strieda sa to presne, tekute kakanie a potom trosku tuhsie. Su to zubky?
@lucia411 a co Celine bolo, ked nie zubky? Boli ste u lekarky s tym?

selyma
4. jan 2011

@olifcek aj moj oco toto ma na mlieko, tiez ho prehana

olifcek
4. jan 2011

@selyma podla mna su to zubky 😉

selyma
4. jan 2011

@olifcek aj ja si myslim, len mam obavy, este nema ani jeden, tak neviem co cakat. Vecer mala len zvysenu teplotu 37,1 a uz vykakala aj trocha tuhsieho okrem vody. Ako dlho to moze trvat?

svetlankat
4. jan 2011

@zoska tak to som rada, nech sluzi

svetlankat
4. jan 2011

dik baby ohladom olejcekovania, dobru noc

zoska
4. jan 2011

@selyma hlavne nech ma dostatok tekutin, hnacka velmi dehydruje...ak by sa ti mala zhorsovala tak skoc k dr. nech jej urobi aj vyter zo zadocku...
ked mala hnacky Nelka tak mam odporucili davat do caju alebo vody humana elektrolyt- zabezpecil mineraly ktore stracala hnackou, ale moc to nechcela pit...

ja som v tomto ale zly priklad, lebo my sme mali salmonelu, takze ja zy hnackami vidim zle veci 😒
ale ked isli malej prve zuby tak jeden den hnackovala ale len trochu a bez teploty
uvidis ako v noci, popripade rano aspon zavolaj dr. ak by sa stva nezlepsil

selyma
4. jan 2011

@zoska
@olifcek
dakujem ak sa nezlepsi, volam dr. Dakujem Vam. Krasnu noc

lucia411
4. jan 2011

@selyma no celi mala len hnacky, raz vracala a 2 dni zvysena teplota...potom teplota zmizla, ale hnacky trvali 5 dni este ale riadne, ze som len prezliekala vsetko a prala..hnackovala cistu vodu, smrdelo to za octom alebo cim..nechcela nam nic jest vobec nic...a volala som lekarke, nakazala co mam kupit, pomohol aj cierny caj, lebo ryzovy a mrkvovy odvar nechcela...aj detske cierne uhlie pomohlo, specialne mlieko Aptamil HN25 proti hanckam..no z toho ju zase zapieklo nakoniec...ale od soboty krasne papka a vsetko je ok...a lekarka povedala, ze to moze byt crevna chripka alebo virus...ziadne zubky

lucia411
4. jan 2011

a presne ako zoska pise...vela vela vela pit....musi pit.....my sme nemali ziadnu striedavu stolicu, len riedke tak preto hned lekraka vylucila zubky

svetlankat
5. jan 2011

@zoska http://lesk.cas.sk/clanok/82341/choroby-ktore-t... nasla som toto, tu su celkom pekne opisane detske choroby, tak podla tohoto my sme nachladeni, chvalabohu LEN.

Dobre ranko vsetkym

laxity
5. jan 2011

ahojte

hej laryngitída...dieťa si ide lahnúť a zobudí sa a kašle akoby pes štekal, začne sa dusiť...treba rýchlo otvoriť okno a dať dieťa dýchať k oknu alebo otvoriť mrazničku a tak...a hneď vyhľadať doktora

My sme na tom tak, že máme predpísaný Rectodelt a ak by sa to zobakovalo, tak podáme tieto čipky, dáme dýchať na vzduch a malo by sa uľaviť...ale poviem vám bolo to ťažké, ale už sme doma Naty je lepšie a ja som tiež pokojnejšia 🙂

podobne prajem všetkým chorým skoré uzdravenie

jja
5. jan 2011

ahojte dievcata....v prvom rade vsetko dobre v novom roku, hlavne vela zdravicka a aby nam tie nase deturence v zdravi a v pohode rastli 🙂
teraz sa vas chcem spytat. vcera ste rozoberali choroby. moja mala ma hlien v hrdielku. vobec nebola chora, ani nekaslala, ani nadcha, len par noci pozorujem ze ma v hrdle hlien. neviem ako to vznika...ako jej ho mam vyliecit? teda vytiahnut, ci ako sa ho zbavit?
dakujem za vase rady...

svetlankat
5. jan 2011

@laxity to je dobre ze uz ste doma, v svojom prostredi a je vam uz lepsie,
@jja ja neporadim, lebo netusim, nam stekaju hlieny do hrdielka z nosteka, skus nasadit sinupret tan rozpusta hlieny tak mozno sa ulavi

blumka
5. jan 2011

ahojte..tak noc na moje pocudovanie bola celkom dobra, juli vobec nekaslala..len pri tom zaspavani a potom rano o piatej ked pila mliecko..ale este zaspala do siedmej...zato teraz kasle stale...
citala som na tej stranke co dala svetlanka priznaky..tak juli kasle stekavo ale nema opuchnuty hrtan ani virus ani zapal nema v tele..teda zatial...ani horucky...tak dufam ze to zvladneme..
a mna boli dnes hrdlo tiez, terezka vyzera ze ju to drapne o par dni...tak sa kurirujeme vsetci

laxity
5. jan 2011

@blumka aj my sa už kurírujeme všetci ☹ ...a Naty dnes začala kašlať, tak dúfam, že je to len vykašliavanie ☹

blumka
5. jan 2011

@jja mne mala neico podobne terezka pred par tyzdnami...ziadny sopel, nic, obcas zakaslala z tych hlienov co mala v hrdle...chodila som s nou po lekaroch, lebo som nevedela co sa deje..lekarka jej vzdy urobila crp, vysetrila popocuvala ale nikdy nic nenasla...kazala nam na to davat mucosolvan aby ich vykaslala aby jej nestiekli nizsie a nevznikol zapal...odtvedy je dobre...
ale neviem ako s takym malym babom..

laxity
5. jan 2011

@blumka a Juli nepotvrdili laryngitídu? Takže chvalabohu, tak sa liečte a dúfam, že to čoskoro prejde a budeme opäť všetci zdraví

blumka
5. jan 2011

@laxity a ona ti predtym ako mala ten zachvat vobec nekaslala? to len tak z nicoho nic? lebo mne juli zacala vcera v noci, rano uz drhla ako tuberak tak sme hned bezali k doktorke...

lenica81
5. jan 2011

ranko baby... tak my iba soplikujeme, aj to jemne... vsetkym chorlavym skore uzdravenie...

@maculik ako ti teraz Petik spava... a @zoska... ma teraz uz Neli lepsi spanok... dakujem... u nas mam pocit, ze sa to stale zhorsuje... zuby uz idu 3 tyzdne, takze som na prasky a k tomu sopliky, ale iba na vecer... takze som total grogy... a mm sa velmi nevyspi a je z toho nervozny, ze je maly kazdu chvilu hore... dnes v noci bol opat 1,5 hodky hore... a vcerajsia noc... no, do polnoci bol hore 5x a potom este cca 3x... a takto sa to opakuje uz faaaaaaaaaaaakt dlho... paradoxne, cez silvestra spal dobre... ale to sme my nespali, lebo sme boli na party 4 hodky... 😅

blumka
5. jan 2011

@laxity nie, nie..len nas lekarka na to upozornila ze to moze vzniknut..ja som asi pribehla zavcasu..uz mame nasadene lieky tak snad to do laryng ani neprejde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre