Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
11. jan 2011

@lolka jj, radiator ani nam nejde uz par noci a krasne vlhkost stupla, netreba uz tento rok riesit zvlhcovac vzduchu 🙂

olifcek
11. jan 2011

@loginka ale uz okolo nabytku v pohode chodia, ze? citala som, ze rocne babatka uz i po schodoch v pohode vyjdu x;o) my sme skusali u nas doma urobit akoze prekazku v podobe schodov a pohoda x;O) ale to uz i skor vedela x;o)

loginka
11. jan 2011

@olifcek no s dohodami to asi nebude take lahke, to uz budu velke rozumy, budu dobrdat kym nedas 😉 ale ty si reklama nakojenie 😉 , takze vy to iste potiahnete

lolka
11. jan 2011

@olifcek ja by som o par mesiacov chcela docielit, aby sme sa kojili len doma a potom mozno tiez dotiahneme aj 2 roky. len nechcem aby mi na verejnosti tahala tricko a pod.

olifcek
11. jan 2011

@loginka potiahnut potiahneme, to je jasneeeee... a jo, cakam, ze budem dostavat argumenty, preco este dat mlioecko, a ze predsa este raz, posledny krat a pod. 😅 😀

lucia411
11. jan 2011

cafte baby ako sa mate????my fajn, vsetko ide ako ma....celi je tiez zive striebro, neobsedi ani pri prebalovani 😀 uz ma 2 dolne bocne zubky vonku, takze hore 4 a dole 2 😉 nejako cudne jej vychadzaju tie zubky ale neva 😀 mame tu na navsteve moju sestru, tak juupi....celi sa tesi kazdy den a ja ani nehovorim...a vsetko len to naj dvojickam od liginky a drobcom ktrory oslavili 11. mesiac....a inac nasa slecna zacina vecer vystrajat ked ma ist spinkat, privriem dvere, a ona sa postavi, ide k rohu, otvori si dvere a ze vavava, bababa, zapina a vypina svetlo az musim prist a hladkat ju po ritke, zaspi behom 2 min...zlatusik

olifcek
11. jan 2011

@lolka mne uz oliv pod triko nelezie, ukaze znak 😵 😵

loginka
11. jan 2011

olif este nechodia, dvihnu sa v postielke, Lauri sa dviha aj pri mne casto, alebo tak sama ze vypucuj ritku, ale som rada ze uz Lauri lozi, Domi len tak trosku - radsej sa plazi, no nasi sa nejako neponahlaju, ale je to v pohode, aspon ich mam viac pod kontrolou, ale aj to pride, coskoro

olifcek
11. jan 2011

no my zaspavame dlhoooo, minimalne hodku vzdy, lebo ja vecne dufam, ze i skor zaspinka, ale nie, jakmile neodbije aspon jedna hodina, nehrozi spanok...

olifcek
11. jan 2011

@loginka jj, saq s anam itak odratava a voji su tazki.. ja som zacala chodit ako 14, ci 15? mesacna, uz zase presne nepamatam, takze pohoda, deticky vraj maju cas do 17 mesiacov v pohode zacat chodit... 😵 😵 😵 nasa Oliv nadherne tancuje, celym telom, i vlnit sa uzasne vie, a casto sa pri tom pusti a tak tancuje, hehe.. tie deti su krasne... aj dobre , no i skoda, ze rastu a vyrastu v dospelakov, casom 😵

lolka
11. jan 2011

@olifcek este ani Viki tricko netaha, len uz poznam jej mrko-plac a upreny pohlad na moju hrud 😀

a prebalovanie resp.obliekanie je aj u nas beh na dlhe trate 😅 furt mi uteka, otaca sa, lubi sa jej behat s holou ritusou 😵

loginka
11. jan 2011

olif a zacala si nejako pridavat do stravy nove veci teraz po roku? - citrusy, paradajky , mlieko do varenia, zaprazky a pod.?
ja som dnes ponukla kusok paradajky , a dnes som varila detom rizito, podusila porik a dala tam ryzu, hrasok a mrkvicku - bolo to hustejsie, bala som sa ci zjedia len tak hrasok, ale zjedli, aj ked ich sem.tam naplo

olifcek
11. jan 2011

@lolka no mne uz OLiv pod triko sla v pohode, stiahla triko a pricucla sa 😀 😀 😀

asi kazde babo pride do obdobia, ked zdrha pred plienkou, hehe

loginka
11. jan 2011

@lolka mrnkoplac - pozname 🙂 cez den uz nemozem Laurinke davat, lebo Dominik sa na to zlosti, potom ho odtlacam a to sa zlosti este viac 🤐

olifcek
11. jan 2011

@loginka mne Oliv od vianoc moc nejedla, lebo ju riadne trapili zubky, no konecne zacala, ale chce to, co papame my.... mliecko som nedala, dokonca so m robila zemiakovu kasu be zneho, lebo som vedela, ze si Oliv da kasu, paradajky uz skusame, i uhorku, lipanka, rizotko uz tiez papala, to, ktore sme si urobili s mm, uz som dala i kuriatko, robilo sa vo vode a nakoniec na olivovom oleji, ale dostala vnutro, samozrejme, nie zvonku, zaprazky ale robit nebudem, ani ja ich nelubim... paq papa uz hrasok, sosovicu a pod. 😉

loginka
11. jan 2011

mne dr hovorila, ze uz mam varit detom to co nam, len odobrat - este mi to pride skoro, resp. sebe nic moc nevarim, ale postupne ich chcem privykat aj na normalnejsie jedla

olifcek
11. jan 2011

@loginka jaj a uz i kusocek rybky Oliv ochutnala..

mne vravela dr., ze uz mozem kusok solit, a pod.... no kedze ochutnava z nasho jedla, co ale moc nekorenime, nastastie nam papa chuti s menej korenim, tak dame Oliv sem tam ochutnat... ale zase nie vsetko, fakt len take, co neuskodi...

jaj, jasne, z boli sme v cinskej restike, tak tam sme jej dali i pomaranc a mandarinku, ma ich veeeelmi rada 😵 😵

loginka
11. jan 2011

Lipanka som este neskusala - strasne im stale smakuje biela activia - jeden je malo, ale mozno uz vyskusam

loginka
11. jan 2011

rybu mali na vianoce, Domi zjedol a Lauri mala post - napinalo ju z toho, mozu sa aj sardinky?

olifcek
11. jan 2011

@loginka mali by sa len sladkovodne rybky...

loginka
11. jan 2011

idem uz spat, boli ma hlava, ze des, bru

lolka
11. jan 2011

dobru noc, idem aj ja spat...

avaka
11. jan 2011

zase po funuse... 😅
tak ja uspavam 2 hodiny,ci poobede spi,alebo nespi... 😒 ,ale neva,dnes spala poobede,nebola unavena vecer.tak sa snazila spinkat a pomedzi to ma chodila pusinkovat... 😵

@loginka ,vsetko naj drobcom k 1.rociku 🙂
@blumka,aj nasa robi tak isto kona,a nasla som,ze sa tak aj znakuje,na tej ceskej stranke...a psa tiez robi,ako Juli 🙂 @zucana,skore uzdravenie,zlata je Vikinka,drobcek,ona to fakt citi... 😵

u nas je prebalovanie tiez horor,zo skvelej naladicky razom prejde do total amoku...,ale rano sa necha pekne natriet a,aj vecer,v dni,ked nekupem,som myslela,ze ju uz obleciem na posteli,ale predsa ju davam do kupelne na prebalovaci pult,lebo vie,ze tam sa nesmie tak vrtiet (len trochu 😅 )a tam ju pekne obleciem...ale cez den hroza...pancuchy sa mi chvilu darilo,ze som si ju dala na kolena,ale teraz nemam sancu...

vetracku my otvorenu nemame,mame tam balk.dvere,ale mavame od 19-22 C a mala je casto odokryta,tak v pohode a ako sa zmenilo pocasie,asi tyzden ,tak vlhkost nam stupla z 36 na 46%,a kuri sa rovnako,no dost velky rozdiel....a mam pocit,ze mala mala tu kozu z toho sucheho vzduchu a chladu,lebo teraz ma o.k klop,klop

alex
11. jan 2011

@loginka Laurinke a Dominikovi prajeme všetko najlepšie k prvému rôčku! 🙂

Ja sa nemôžem sťažovať, mne sa malý nechá prebaliť a obliecť v pohode, klop klop. Síce obliekanie nemá rád, tak si pritom zamraučí, ale neuteká mi. Inak je zlatý, pekne sa hrá, najradšej má asi loptičku. V knižke ukazujeme zvieratká, psík je ha a kačka je ka. To mu ja stále opakujem, že kač kač a on si zafixoval ka zatiaľ. Máme také dve knižky o mackovi, jedna je Dobré ráno macko a druhá Dobrú noc macko a tam sú rôzne veci na obrázkoch, tak tam už vie prštekom ukázať na hodinky, loptu, kačku, už aj koníka mu ukazujem dokola. Učíme sa kde je očko, nos. Tak očko už tiež vie.
Inak papanie nám moc nejde. Kaše, jogurty aj acidko som skúšala, zatiaľ to nemá veľký úspech. Ovocie sa už polepšilo, ale stále to je máličko.

dorotka2
11. jan 2011

@olifcek ja som mala prave cerazette,ono prinich,ak si daso parminut neskor, tak spinis, ale zase doteraz somproblemy nemala, az teraz, no je to aj tym, ze tie hormony sa mi buria teda, a ze menej kojim.
@avaka viki ma okolopusinky take ako lisaje, tiez to ma podla mna z mrazu,lebo teraz jej to zmizlo. Ale neviem,ci je to len ono, zmenilasom dudliky, kupila som excipial mast,je to 98% tusim, teda je tam veeela percent tuk.🙂
@alex no to mas super,moja hyperaktivitka sa ucit nechce nic, ale vobec nic,jedine,kedsomnou ako tak komunikuje je v stolicke,inak,ked ju zacnem nieco ucit,len na ,ma pozrie,ze co chces zase mama a odkraca prec, teda odstvornozkuje, alebo popri sedacke odkraca, aby somnevyrila hladinu,ze uz chodime.No uz kedju pustim, tak sama stoji, sice len chvilku, ale aj tak pokrork. 🙂 Moja mala sikovnicka 🙂

olifcek
11. jan 2011

@dorotka2 jj, ja som o nich citala hodne a veru je to pol na pol... tak dufam, ze spinit nebudem, lebo ja panskej ochrane nejak nedoverujem

dorotka2
11. jan 2011

@olifcek jadoverujem, ale nemam rada. Takzena rok nasadime potom normalnu, a potom sup druhe babo 😉

olifcek
11. jan 2011

@dorotka2 ja som roky nebrala anti, ale tak, dalsie babo zatial neplanujem, takzeee...😉

laxity
12. jan 2011

Dobré ránko kočky

@dorotka2 máš moju podporu...je to skvelé koľko si vydržala kojiť, Viki určite dostala všetko čo potrebovala, ale Viki potrebuje aj zdravú maminu a nie len chorú, unavenú, vyčerpanú, nervóznu 😔 ...a deti čo sú na umelom, tak sú rovnako krásne, zdravé, šikovné ako aj tie na MM 😵 ...ja sa asi k tebe pridám, tiež to veľmi zvažujem, že po roku pridám umelé, bo my sa stále aj v noci kojíme aj cez deň, ale počkám skôr dovtedy, kým sa mi rozpapá bo je to fakt des 😅

@loginka Dominikovi a Laure prajem dodatočne krásny prvý rôčik a vidím, že oslavu si úživali...aj ja rozmýšľam nad tučniakmi na torte 😵 a inak krásne miery, je čo nosiť a dve 😀

u nás prebaľovanie ako kedy, keď je unavená, tak len drží a keď nie, tak vymýšľa, uteká a zúri...už nech je leto a nech behajú holaté 😀

laxity
12. jan 2011

@dorotka2 ja tiež neznášam kondómy...daj si rezeň do alobalu a zjec ho ako ti bude chutiť 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre