Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
19. jan 2011

@zucana cukor? rozmyslam... ee x;o))) este ee... 🙂 jedine ten, ktory obsahuje ovocie 😉 ale oki, mne je jedno, nemiesam sa... kazda robime ako chceme a vieme 😉

olifcek
19. jan 2011

@lolka ako malicka po ockovani? nemate dne shorucku? a prisiel baliiiicek... supeeeer vecicky si vybrala a dakujem i za darcek navyseeee, hehe, prekvapko, necakala som... si zlata... len dufam, ze to moc nestalo, nech nemam vycitky 😵 no leginky, predstavovala som si ich podla opisu, no ze su az tak krasne, wow, wow, wooow... a bodynka tiez super 😵 😵 a aj euracov to stalo tak akuraaat 😵 😵 😵

svetlankat
19. jan 2011

@zucana mala gynmsatka,ňňmy sme dnes boli prvy krat v materskom centre, bolo super, maju kopec hraciek, tak sa Miska fajne zabavila. Som rada

teuska
19. jan 2011

caute babenky 😅
Mame po ockovani, som rada, ze to mame za sebou, rev hrozny, ale plakal uz aj pri pocuvani a vazeni a merani a hned ako skoncila s ockovanim, klud a pokoj. Asi sa chudacik bal. Mame 9 300g a 78cm.

loginka
19. jan 2011

@zucana vitajte v klube rocnych deticiek 🙂 vikinke prajeme vela zdravicka, smiechu, dobreho spania, papania, malo plakania a coskoro braceka alebo sestricku 😉

teuska
19. jan 2011

@zucana gratulujeme Viky k narodeninam, vela vsetkeho dobreho, hlavne zdravia, stastia, lasky, a coskoro aj noveho surodenca na hranie 😀

svetlankat
19. jan 2011

@teuska nadherne miery

teuska
19. jan 2011

@svetlankat dakujem, skoro ako modelka 😀 😀 😀

loginka
19. jan 2011

@teuska moja dr vravela, ze rocne deti su pri doktroroch najhorsie, uz sa boja, chudatka, pekne miery, vysoky chlapisko

loginka
19. jan 2011

dnes som dala detom prvy raz paradajkovu polievku, myslela som si ze im bude teda viac chutit (ako mne) ale moc jej nedali, potom som dala narychlo hotove z flasticky, a z toho ujedli par lyziciek, hotove im vobec nedavam, tak asi preto

andrea2603
19. jan 2011

@teuska ahoj. tak už aj vy máte za tým, najbližšie niekedy v lete, teda nám aspoň tak MUDr. povedala a to do ruky.

U nás nastal "tvrdý režim" 😎 , hlavne čo sa týka večerného uspávania, doteraz cicuš-micuš, nevieš zaspinať? a čo sa toľko mrvíš? a ešte chceš ceckať?, takže herečka so mnou hodinu /niekedy aj viac/ v posteli nacvičuje, raz cecať, potom mrnčať, potom stonať, zase cecať, potom sedieť, potom stáť a takto dookola 😝 , tak už druhý večer zvýšeným hlasom poviem "a stačilo, spíme, rozumieme sa?, zavrieť oči a spať!" Kukne na mňa tými veľkými očami, otočí sa na bok a spí 😵 , prevčerom do 3.00, dnes do 1.00, čo inokedy do polnoci bola už 3xhore. Aj teraz poobede, ľahli sme, poceckala a hneď som ju upozornila, že žiadne motanie, sedenia a podobné, ale spíme, tak sa dala na brucho a zaspala 😵 . Neviem dokedy jej to vydrží, ale snáď 😵 ... a neviem či to môže byť aj v tom, že už skoro týždeň jej dávam sedaliu a tieto posledné 2 noci aj tak pokojne spí, nemrví sa toľko.

maminnka
19. jan 2011

@andrea2603 super to mas zariadene! 🙂 nech vam to dlho vydrzi... ja ked sa na Nataliu prisne pozriem alebo zvysim hals, ona sa hned rozplace. Ale podla mna je to take divadielko 🙂

maculik
19. jan 2011

@teuska jej, super miery 🙂
@andrea2603 davas Sedaliu? A rano aj vecer? lebo ja som si ju teraz na Sk kupila, len neviem, ci to uz mozem zacat davat, aj ked v lekarni hovorili, ze hej. A kolko davas, 5ml?
ja som dnes skusila "tvrdy rezim" pri papani, lebo mlady pan je teraz v takom stadiu, ze zje 3-4lyzicky, potom sa zacne sapat k drezu a divat na lyzicky a taky zvuk robit, ked nieco chce, tak mu dam lyzicku a to je potom boj, jedlo je vsade, len nie v puse, keby aspon skusal si to davat do pusy, ale on len miesa to jedlo a trieska tym a vsetko vyletuva von. Papa hrozne, dnes som mu urobila zltko, to ma velmi rad, ale nezajem, par lyzic, zatne pery, zacne krutit hlavou ze nie-nie a dojedli sme. Dokonca ani vyzivu nechcel, len par lyzic, ani kasu vcera vecer, tiez len trochu.

Tak som pri obede mu vzala tu jeho lyzicu a zvysenym hlasom nieco take ze Dost, budeme papat, ziadne vyhadzovanie jedla na zem a hranie sa s lyzicou!" a pod., no Petrik akurat tak zacal sa jedovat kvoli tej lyzici, ale inak to nemalo ziadny efekt.

Dost ma to papanie trapi, ze vlastne vzdy tak malo jedol, ale teraz skoro nic, ziadne ziviny nema a neviem, ci sme tu z chlapcov najmensi, ale asi hej... 😒
Som si naivne myslela, ze ako chalan bude papat jedna radost, ze nebudem stihat varit, a figu ☹

teuska
19. jan 2011

@loginka
@andrea2603 dakujem
drzim palce, nech vam to vydrzi 😉

andrea2603
19. jan 2011

@maminnka ešte pred pár týždňami sa aj naša rozrevala, stačilo, že som robila "poriadky" napr. s Lenkou, ale teraz som si všimla, že keď hreším Lenku alebo Branka, tak ona vypleští oči, ani nedýcha a len pozerá 😕 , tak to ja vždy na ňu popri kriku na deti, že Liv to nie na teba kričím, ty sa pekne hrajuškaj, ty si dobručká. Tak som začala mať pocit, že ona chápe, čo je zvýšený hlas, celkovo mám pocit, že jej to v porovnaní s Lele a Bajom v jej veku veľmi dobre páli 😉
@maculik a nie preto papá menej, že je chorý teraz 😕 ?

janielah
19. jan 2011

Ahojte dievky, ako sa mate?

My sme zasa same bez tatinka, tak je Krpka viac na mna nalepena. Cely den mame robotu - uz od rana, na komplet rozobera ten puzzle koberec aj pat krat denne a maminka sklada o dusu... 😀

Ako je to u vas s televizorom? Pustate ho ked su deti v izbe?

Dakujem.

andrea2603
19. jan 2011

a ešte k tej Sedalii @maculik . ono je to až od 3 rokov, ale od 1 roka na odporúčanie MUDr., tak som sa pýtala a že môžme skúsiť, samozrejme som sa pýtala v lekárni, že prečo to je až od 3 rokov, veď je to homeo., tak preto, lebo to obsahuje trošinku alkoholu a lekárnička mi povedala, že 1/2 dávky na večer, takže aj tak dávam.

lucia411
19. jan 2011

@zucana jeeeeeeeeeeej niekto tu ma prvy rocik....vsetko len to najlepsie zelame Viky k jej 1 rociku, aby bola stale zdravucka, a stastna!!!!uzite si dnes pekny den!!!! a baby ja Vám napisem do inej temy ked budem mat viac casu....ale je super pracovat ked maminka vie, ze o jej dcerku je super postarane, este ani raz neplakala...len tie jej nervaky a plac v noci, budenie sa na cumlik a natahovanie rucok ze chce ist k nam...ach ja,j verim, ze to prejde🙂lebo poviem Vám nie je sranda vstavat na 4.30 rano 😝

andrea2603
19. jan 2011

@janielah áno telkáč ide, ale ju nezaujíma do vtedy, pokým nejdú reklamy ... teda zopár jej obľúbených, ale keď tam fakt nič nedávajú, tak radšej rádio počúvame a tancujeme, zbožňujeme lady gaga, či jak sa to píše 😅

blumka
19. jan 2011

@andrea2603 a zabera vam Sedalia? ja som ju naordinovala terezke a jej presli nocne mory...klop, klop si zaklopem, lebo vzyd ked takto daco napisem tak sa to pohorsi...ale davala som jej ju este medzi sviatkami ked sme boli u nasich a odvtedy ma take nocne mory mozno raz za tyzden a dovtedy mavala denne, teda nocne...
neviem ci to je len nahoda ale hned od prveho dna ako som jej to dala tak lepsie vnoci spala...teraz zle spi len vtedy ked sa nevyspi na obed tak pootm ma bujne sny v noci a nie je poriadne oddychnuta ale je to rozdiel...

andrea2603
19. jan 2011

@lucia411 to je dobre,ž e neplačkáte, ja sa už teraz bojím, čo bude keď pôjde raz do škôly, na ňu sa nesmie nikto ani pozrieť veľakrát, lebo hneď reve 😒

janielah
19. jan 2011

@andrea2603 no mna to trosku trapi ta telka, ale najprv ta chcem pochvalit, ze aku taktiku si zvoli 😉 ja som to uz tiez par krat spravila, ze som jej nieco tak vaznejsie vysvetlovala a div sa svete, tiez pochopila a bolo po cirkusoch. Ale tak my zaspavame ukazkovo, a aj papame krasne, o to viac ma mrzi Petrik Maculik.... ale hadam sa to coskoro upravi, ze to bude dobry papac. 😉

Ja telku pustam tak na vecer niekedy, cez den nie, to mame radsej radio, nech nam tu teda nieco rozprava a nie sme take same. Ale ked ju pustim, tak mala pozera a pozera, az sa smiat musim, lebo ked jej prekazam vo vyhlade, tak sa nahne, mraci, alebo popripade ma obide, ze pozor mama, nezavadzaj....
Bojim sa, ci to neskodi tym malym ockam, lebo ona s oblubou aj sa zavesi na TV stolik a cuci na telku tak zblizka od spodu.... no neviem, neviem...

andrea2603
19. jan 2011

@blumka dávam to 6 nocí len a posledné 2 mi spala celkom pokojne, tak neviem či náhoda, alebo to začína zaberať, no uvidíme časom

blumka
19. jan 2011

@janielah ano pustam, lebo by mi svihlo..som doma s detmi od rana do vecera sama a obcas potrebujem pocut dospelacky hlas 😀 juli na to cumi ale nie dlho, ani reklamy ju nejak neberu...horsie to uz je s terezkou ta by stale pozerala rozpravky...
a dnesne telky uz neskodia tak ako kedysi

janielah
19. jan 2011

@blumka blumka a vy co???? Ako dievky tri 🙂 ? Zvladate ? 🙂

blumka
19. jan 2011

@janielah ale jasne, sak sme nejake zeny, ne? 😀 obcas je to o drzku ale da sa..terezka chodi na pol dna do skolky tak doobedu nieco rychlo porobim kym juli spi a potom len deti, deti, deti 😀

janielah
19. jan 2011

@blumka no jo.... 😀 a Tete sa paci v skolke? Neplakala si, ked si ju tam prvy krat nechavala ? 😕

maculik
19. jan 2011

@janielah jej, diky, aj ja dufam, ze sa to coskoro polepsi a rozpapa sa.
a telku my cez den nemame pustenu, skor ked pride Adelka zo skolky, tak niekedy jej pustim rozpravku alebo Spievankovo, tak to pozera aj Petrik, tiez sa jeduje, ked ho vezmem po chvili do izby, nech tolko necumi. Ale ked potrebujem nieco spravit, tak ho necham pozerat s nou, len musim chodit kontrolovat, ci nie je nacapeny na telke...

@andrea2603 takze davas 2,5ml len vecer pred spanim? Kolko predtym a potom sa nemoze papat a pit?

andrea2603
19. jan 2011

@maculik 1/2 hodinu pred a 1/2 hodinu po, ale to je pri všetkých homeo., tak myslím, že aj pri Sedalii

andrea2603
19. jan 2011

@maculik a nie tesne pred spaním, tak okolo 19.00 a spať chodievame medzi 21.00-23.00, podľa toho kedy si dá predvečerné spanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre