Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
12. feb 2011

@katka888 ano, atky sme s mm vyteseny,

avaka
12. feb 2011

@svetlankat ,no to ja som ich tak uzsne kupila,este ked ani nestala... 😅 ,teraz potrebujeme asi 18-ky

lucia411
12. feb 2011

ahojte dievcata, vsetkym malym oslavencov k 1 rociku zelame vsetko len to najlespie hlavne zdravie a nech su stale stastny a usmievavy ako doteraz. Inac ako sa mate?co je tu noveho???my fajnucko, 8 zubkov, nechodime sami este, len okolo gauca, stola, kuchynskej linky, vylezie uz na postel a aj z nej zlezie, vravi avko(spravne havko)tata, baba, mama a beeeee.....a ostane to som uz pisala...mali sme aj tazsie obdobie hlavne co sa tyka spania, sama nechcela ist spinkat asi mala taku fazu, ale teraz je to uz zase ako predtym, postielka, pusinka, pohladkanie a zatvaram dvere, behom 5 min spinka....inac v praci je mi tiez fajn, mala som uz aj prvu vyplatku ale uz z nej ani nic nemam 😀 dnes som bola objednat aj pre celi torticku, ale ziadna velka party....len my rodicia, krstna mama a svagrik...party bude ked bdue starsia...tomu ona terza nechape aj tak....a co sa tyka tych topanociek my mame elefanten take mäkke..lebo neodporucili tvrde 😕 aj tak som z tych topanociek magor

svetlankat
12. feb 2011

@avaka ved to, myslela som ze su vacsie a ja by som ich od teba zobrala, kedze boli nepouzite, lebo mne sa raky pacia. Ale zobrala by som vacsie. Inac nase topanky su uz take dokopane, zrele do kosa 🙂

katka888
12. feb 2011

@svetlankat
chapem.... ked si sama nepyta,je to urcite jednoduchsie.
ku kravskemu je kopec nazorov, uz som sa stretla s nazormi od odbornikov z tych ich konferencii, ze od roka sa moze, ze tvrdenia ze az od dvoch troch su len tazkym tahom firiem s umelym mliekom, aby zarabali.
ja som dost mliecna, aj pocas tehu aj teraz sa toho nalogam, tak chcem to riesit tak, ze najprv jej nejaku lyzicku dve budem primiesavat pri vareni do jedla, ze s as jedlom povari, v privarku a pod.... a az tak postupne na pitie.
a len dufam, ze prijem mliecnych vyrobkov co denne ma jej aspon co to vynahradia .... mozno zle rozmyslam, mozno by som jej mala davat uz normalne davky umeleho mlieka.... ja som nie som schizofrenik... vazne,....

svetlankat
12. feb 2011

@lucia411 dakujeme

loginka
12. feb 2011

@maculik @laxity @lienka2 k tomu receptu - to je moj vymyysel, robila som to z klasickeho file, podusila na masle s tou cuketou, podliala vodou, rasca, potom kus pretlaku - mam taky bio z DM v tube a osobitne zemiaciky, nam to chutilo tak hadam bude aj vasim
dnes sme boli na foteni, straaaasne sa tesim na fotecky

svetlankat
12. feb 2011

@katka888 nie si, do varenia uz v klude mozes od roka, to nie je problem, ale na pitie sa doporucuje od dvoch az troch rokov, Mne to vravela moja dr, aj som citala, ale ja dam viac na moju dr. No a to ona je zasadne proti um, ona je za kojenie. Ale v tvojom pripade by som ja uz riesila tiez odstavenie, cize by som rieli um, aspon do roka a pol a dlhsie. Ale ako pisem to som ja

katka888
12. feb 2011

@svetlankat
jasne, chapem... sesterka mi ma odsypat trocha umeleho, ze vyskusame, lebo viki napriklad ma doma uz 5 roznych kasiciek otvorenych, ale ani jednu nezje... tak uvidime ako umele... ale akos a zase poznam, tak raz dvakrat denen jej dam si potiahnut tie dva glgy.. ono , ked sme napriklad u svokrovcov a tam jej za dva dni nedam, lebo zaspava a spi s nimi, cez den nejak nevyde, tiez niekde pobehujem a s nou sa niekto hra, tak ju za ten vikend ani nenapadne. takze asi to nebude problem, ak bude bezo mna jeden dva dni a tym, aj bez materskeho........... uvidime, aj tak najskor skusime aby bola bezomna tak o meesiac, teraz ked tu bude mm na tyzden doma, tak to nestihame. cize az po dalsej jeho sluzbke

katka888
12. feb 2011

@svetlankat
jasne, chapem... sesterka mi ma odsypat trocha umeleho, ze vyskusame, lebo viki napriklad ma doma uz 6 roznych kasiciek otvorenych, ale ani jednu nezje... tak uvidime ako umele... ale akos a zase poznam, tak raz dvakrat denen jej dam si potiahnut tie dva glgy.. ono , ked sme napriklad u svokrovcov a tam jej za dva dni nedam, lebo zaspava a spi s nimi, cez den nejak nevyde, tiez niekde pobehujem a s nou sa niekto hra, tak ju za ten vikend ani nenapadne. takze asi to nebude problem, ak bude bezo mna jeden dva dni a tym, aj bez materskeho........... uvidime, aj tak najskor skusime aby bola bezomna tak o meesiac, teraz ked tu bude mm na tyzden doma, tak to nestihame. cize az po dalsej jeho sluzbke

lucia411
12. feb 2011

no ja priznam otvorene a bez hanby ze ja uz celi normalne robim pudingy z kravskeho mlieka a uz aj ciste par glogikov inac sme na apatmile a dnes mala na obed falosne bryndzove halusky 🙂

avaka
12. feb 2011

@svetlankat dik 🙂 ,ale neva,kamoska teraz caka babo,tak ich mozno podarujem,alebo ze by sa este nam neskor zisli? 😕

svetlankat
12. feb 2011

@katka888 jasne ved uvidite, mne Misa tiez uplne odmieta kase, ani sa ich nedotkne a to ich mame tiez kopec pootvaranych, ale mne chutia, takze ja ich asi zjem

katka888
12. feb 2011

@lucia411
a co je to ten apartmil, ci sa mozem tak laicky opytat?

olifcek
12. feb 2011

@katka888 who odporuca kojit do 4.2 roka, minimalne dva, ak to ide, no do troch rokov urcite UM, NIE kravskeee, nerob to malickej

svetlankat
12. feb 2011

@avaka nikdy nevies, tak radsej odloz

katka888
12. feb 2011

@svetlankat
ale mne nechutia, ked tam nie je mlieko..... vidis? ved mozem zamiesat pre mna s mliekom... to nic, to je tehotenska demencia.... 😀

avaka
12. feb 2011

@lucia411 tak aj Vas caka coskoro oslava 🙂
a ake su falosne brynzove?
ja sa chystam robit tie fasirky od nonja,len som niekde odpasla ten recept 😒 uz som si aj maso vytiahla..

avaka
12. feb 2011

@svetlankat 😉

lucia411
12. feb 2011

@katka888 aptamil je na SK nutrilon

svetlankat
12. feb 2011

@avaka ked najdes ten recept, hod ho aj mne, please

avaka
12. feb 2011

@svetlankat ja som vcera zrovna kupila nemliecnu hero ryzovo-kukuricovu,zarabam s vodou,mne chuti,malej ako tak...ona pri nicom dlho nevydrzi...

svetlankat
12. feb 2011

@katka888 to ta ospravedlnuje 😀 😀 😀

avaka
12. feb 2011

@svetlankat posnazim sa 🙂

katka888
12. feb 2011

@olifcek
a ake maju argumenty? nieze by som bola zastancom kravskeho, este sa do toho tak nechcem pustat, ale to vyzdvihovanie umeleho mi strasne zavana ako sa to povie? vypadlo mi prave ... 😒 takym tym obchodnictvom ... nevyjadrila som sa presne, ale chapete... to co sa deje pred vianocami vsade okolo

lucia411
12. feb 2011

@avaka no ano mame v nedelu na tyzden oslavu...vyparadime sa, urobime fotky, potom pridam...falosne halusky?vymixovane surove zemiaky a hl.muka a voda, to je cesto,....nedavala som ziadne vajce, po uavreni som do nich pridala sunku nakrajanu nadrobno, syr, mlieko a na prichut kusok pazitky...no halusky chutili nenormalne

svetlankat
12. feb 2011

@avaka Misa zo zaciatku jedla, aspon sa tak tvarila, tak ja syslik, som v akcii kupila 6, ze aby sme mali a ona mi ich odmieta. Ani sa ich nedotkne

katka888
12. feb 2011

@lucia411
som si tak v kutiku vravela, ze nieco take.... 😉 diky za vysvetlenie

olifcek
12. feb 2011

@katka888 pls, chod do temy @annag, daju argumenty. oni niesu zastancami UM, ale isto je to lepsia volba ako kravske kupovane... 😒 aj @leelo, @prsky, @strapco13 poradia

lalipop
12. feb 2011

@lucia411 tak ja som davala vsetkym od 11- tych mesiacov normalne mliecko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre