Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
12. okt 2009

Ahojte 😉

No na zahu neviem, ... ja som s tym zatial nemala problem, ani pri malom... ale opytam sa niekoho..

Inak andrea ja som dala malemu, uz take zateplene- na "suchu" zimu, nie su do snehu, ale uz ked je take pocasie, tak ano, v tych klasickych mal studene nohy uz vcera ked sme boli vonku.

ja som mala zazmluvnenu lekarku, ku ktorej som chodila cele tehu a zasa si dam ju.
Chcem mat istotu. A ked som stretla par lekarov kt. tam tiez pracuju, tak by som sa im radsej vyhla...
a sestricky Komarik, ako si to myslela, budes ich podplacat, ci ako? nejako estra ti nepomozu- daju ti klystir, oholia ta, budu pichat len oblbovaky a vrieskat ,nech nevrieskas... to si skor zazmluvni nejaku Porodnu Asistentku, ktora sa o teba naozaj postara... sestricky na nas slusne povedane kaslali... samozrejme nie tie z novorodeneckeho- tie boli mile na deticky.

ewelyne
12. okt 2009

jaaaj komarik, tak bonbonieru sme doniesli aj my, ale len sestrickam z novorodeneckeho, inak si to nikto iny nezasluzil 😉 iba oni, ako sa staraju o babatka.

mmaarrttiinnaa
12. okt 2009

komarik mne budu robit 4D a budu mi to robit mormalne cez brusko zvonku

ewelyne
12. okt 2009

no na finale, moja lekarka bola pri mne stale, nie len finale a masirovala ma 😉
a je to asi ine v malych porodniciach, kde viete aki su lekari, ale tu v BA, kde ich na Kramaroch tolko vela,
a postretala som ich na pohotovosti, na USG, ked ma operovali atd. este pri prvom,
tak som si povedala, ze nebudem riskovat, ze vychytam takeho... a lekara-chlapa ja pri porode neznesiem.. 😅 😕

zusika
autor
12. okt 2009

Andrejka....a to som pocula, ze v stredu by malo snezit!!! ... sice od 1300m n.m. no ale aj to sila

ewelyne
12. okt 2009

martina a kedy ides na 4 D? 😉

komarik
12. okt 2009

ewelyne, sestričky - pôrodné asistentky: ja som to zobrala všetko do kopy. Pre mňa je to zatiaľ všetko to isté nakoľko budem rodiť prvý krát 😀 . Pred pôrodom určite nič dávať nebudeme až po ňom - z vďačnosti. Takže nebude to úplatok ale vďačné. To sa tak smejeme, lebo aj ja keď niekomu niečo vybavím v poisťovni a človek je spokojný tak donesie dáku čokoládku. Aj keď to nikto od neho nečaká a samozrejme nežiada. U sestričiek robila jedna známa ktorá je teraz už na dôchodku a ona sa chystá aj k môjmu pôrodu. Tak som zvedavá ako to dopadne.

ewelyne
12. okt 2009

😀 jaaaj ten sneh to ano, to je ina haluska 😀
my uz vo stvrtok cestujeme do Italy na dovcu 😉 sa tesiiiim , dufam, ze bude dobre. v utorok, stredu sme spat 😉

lusi131
12. okt 2009

Ono nieco na tom pravdy bude, ze bohuzial mame v nemocniciach doktorov naucenych na platenie za nieco co by pre nich malo byt automatickr, co je smutne....ale v poslednej dobe som sa stretavala s takymi skusenostami od roznych bab, ze sa oplatilo radsej niekoho mat dohodnuteho(aspon tu v BA) ako no nechat len tak...ale je to fakt strasne individualne....a tiez s tym moc nesuhlasim, ale na druhej strane sa mi to nechce riskovat a potom si nieco vycitat(peniaze su len peniaze)...jedina skoda je ta, ze mam neuveritelne dobreho gyndosa-takeho zlateho cloveka som uz davno nestretla-starostlivy, ohladuplny,mily, ale problem je v tom ze nerodi...

Ale suhlasim s nazorom, ze ovela dolezitejsie su sestricky ako doktory, ja som pri porode mala jednu znamu, ktora tam v nemocnici robi vrchnu a bolo to k nezaplateniu...aj doktori sa potom spravaju uplne inak....problem je v tom, ze praca sestriciek je casto nedocenena...jasne aj medzi nimi sa najdu obcas neprijemne, ale to je tak vsade....ale ovela radsej som dala potom nejaky ten "bonus" sestrickam ako doktorom...

A ten nadstandart tiez neni od veci, teda ason na Kramaroch, a nieze by som potrebovala neviem co, ale bolo k nezaplateniu mat na izbe zachod a sprchu...to urcite oceni kazda jedna mamicka po akom kolvek porode!!!

komarik
12. okt 2009

ewelyne, no tak to máš pravdu, vo veľkých nemocniciach to je asi iné. 😕

martina, dík. Ja len tak aby som zajtra v sanatóriu netrapošila a nevyzliekla sa celkom a stačilo by len bruško ukázať 😅

zusika, snežiť?????? No fasa, no fasa.....

zoska
12. okt 2009

ahojte,
baby tu tak leje a je tma , normalne na mna ide depka ☹ manzel zasa odchadza na sluzobku, akosi mi to prislo prvykrat luto, ze ide prec...nejaka divna nalada na mna ide 🙄

komarik ja idem do Heliosu na 4D 27.10....od 15tt robia vsetky druhy utz cez brucho- aspon tak mi bolo povedane naposledy 😉
zajtra podaj info ako bolo, ja sa uz neviem dockat... nevies ci je v tej cene zahrnute aj DVD?

lolka
12. okt 2009

dobre ranko 🙂

vidim, ze aj v takomto hnusnom pocasi pisete o 106 😀 mne sa straaasne zle vstavalo, ale zato sa spalo super.

a vitam aj nove tvare samozrejme 😉
komarik, ten 4D sa robi cez brusko, bola som na nom pred 2 t a ono to je ako klasicky ult., ale vsetko pekne uvidis, zmeraju ti babo, budes pocut tlkot srdiecka....pre mna aj muzika to bol super 😉

komarik
12. okt 2009

zoska, budeme platiť 66,39Eur a v tej cene je už zahrnuté DVD a 3 fotky. Ja dúfam že sa nám ukáže predkom, lebo od zadu ho poznáme už dokonale.......dievča, chlapec? Uvidíme.
A neboj nejak to bez manžela vydržíš. To je len také melancholické počasie.

zusika
autor
12. okt 2009

Ewi, ale v sterdu sa vidime, ano?

ewelyne
12. okt 2009

Jasne Zusika 😉

Baby kto este nevie, a moze prist, tak je stretko v stredu v AVIONE - cize 14.10. a prichod medzi 16:30-17:00
V kaviarni, pri ktorej je to ihrisko pre deticky 😉

lolka
12. okt 2009

komarik, tak drzim palce, aby sa krpec ukazal 😵 nam sa herecka pekne otrcila a doki povedal, ze je to na 100% baba.....no, hambliva asi nebude 😀

zusika, ides plavat ? ja sa chystam zajtra s tehu kamoskou. len ta voda by mohla byt teplejsia....a este v takomto pocasi, brrr 😅

zoska
12. okt 2009

komarik tak to je super ze je v tom aj dvd uz, bala som sa ze bude treba este k tym 2tisickam treba doplacat 😅
drzim palce nech sa vam pekne otoci, aby ste videli vsetko co treba 😀 neboj oni si ho tam pootacaju 😉

inak baby ja davam dnes prezuvat auto, bojim sa ze pri takychto teplotach sa na šturci uz nebude dat jazdit na letnych, ved v horskych dolinach a kotlinach bude vo stvrtok v noci -3st. 😕

zusika
autor
12. okt 2009

lolka, idem na aqua-aerobic .... a voda je tam prijemna... 😉

komarik
12. okt 2009

baby aj ja chcem ísť na stretko, ale bohužiaľ zo Zvolena asi ťažko ☹

opúšťam vás, idem povysávať a variť obed.

lolka
12. okt 2009

ewe, ta kaviaren v Avione pri detskom ihrisku, to je v tej novej casti, ze ? len pre istotu....aaale, ved tolko tehul pohromade budeme len my nie ? 🙂

zoska, jasne, radsej prezuj, ved v kopcom je uplne ine poco ako v nizine.....pocasie je desne, jeden den je este pomaly leto a o par dni uz snezi 😖
mne je dnes nejak divne, toci sa mi hlava....asi nizky tlak alebo co 😖

zusika
autor
12. okt 2009

lolka, pozor na seba daj.....
mna cez vikend naplasila kamaratka (rodi o 2-3 tyzdne) - som jej spomenula, ze v piatok mi stvrdlo brucho a pichalo ma v podbrusku - fakt dost neprijemne - ale predychala som to...a ona ze davaj si pozor, aby si nerodila.... ze toto su uz pripravy maternice - stahy a kontrakcie..... tak ze sa mam setrit....som aj veru citala, ze v tomto obdobi to uz moze prist...teda tie pripravne cvicne/falosne kontrakcie..... len nech je to iba "akoze" .... lebo na porod je este straaaasne skoro..... na druhej strane som ale tiez citala, ze ak by k tomu teraz aj NEDAJBOZE doslo...tak babo ma celkom realnu sancu prizit, hoci by bolo dlhsie na pristrojoch...co ma trosiiicku upokojilo.... no baby, ci chceme ci nie...pomaly sa blizime do finale... ved tie 3 - 4 mesiace pletetia ako voda....

zoska
12. okt 2009

baby prosim urobte aspon jednu spolocnu fotku zo stretka, aby sme my neblavacky mohli kuknut na vas 😉

zusika
autor
12. okt 2009

jeeej vidis Zoska....fotak.... musim nabit baterky 😉 uz aj si znacim do mobilu 🙂

zoska
12. okt 2009

o.k. zusi 🙂 budem sa tešiť na fotos

zusika
autor
12. okt 2009

kockyyyyy....prave som si dohodla na piatok 3D/4D - o 17.30 ... tesiiiiim 🙂 uz aj my budeme mat fotky nasho drobecka 😀

petuskaxfun
12. okt 2009

ahojte no konecne som vas docitala 😀 komarik 4D uzv sa robi cez brusko,nam vraveli,resp.slubovali,.ze to bude trvat 45min ale cele to bolo okolo 20min,a jasne robi sa cez brusko,mame aj dvd je to zazitok hlavne pre ocinkov 😉 no a ktej teme platenia si lekarov ja si myslim,zepodaktori lekari su k nezaplateniu,a u nasna slovensku su lekari nedocenenni a hlavnezle financne ohodnoteny,myslim,ze si zasluzia mat viac penazi,ved kolko krat zachranuju nase zivoty,podla mna nie su dostatocne zaplateny tak ako niektory pisu.A predsa ide o nase deticky tot moj nazor 🙂 lolka no ta hlava fakt asi nizky tlak,treba si dat kavicku,hlavne dostatok tekutin,napapata oddychovat 🙂 poznam to velmi dobreee

lolka
12. okt 2009

zusika, ani nestras, dnes rano ma pichalo v podbrusku a niekedy mam pocit stvrdnutia brucha, ale nastastie to vzdy po par minutach preslo. minule som videla v televizii dost predcasne narodene deticky a teda bolo skoro do placu. boli strasne malinke, kost a koza a plno hadiciek na sebe...bolo to smutne, ale zasa....ked dokazu prezit, je to super.

zusika, my sme boli plavat v Hoteli Nivy, je to tam pekne, nove. v cene vstupneho su aj virivky.....len som tak tuzobne pozerala tym smerom, ale kedze tehulky by nemali chodit do takej teplej vody, tak sme tam nesli ☹

petuskaxfun
12. okt 2009

hehe sa mi neoddelili pismenka,od vcera mam totiz prvy krat v zivote pazureee 🙂 kamaratka mala skusky tak som jej isla za necht.model takze musim sa naucit s nimi tukat do klavesky

petuskaxfun
12. okt 2009

baby vy mate aku temu smutnu teda to asi z toho pocasia,zeee.Nad takymito vecami netreba moc premyslat lebo psychika zohrava svoje,potom zsa zbytocne stresujete

supi
12. okt 2009

Jeej tu je vas tolko z Ba 😀 , a kde sa chystate rodit? Spominali ste Kramare, a budete niektora aj v Ruzinove, ako ja?
A neviete mi povedat preco sa vravi ze je lepsie pre babo ked sa narodi v 7. ako v 8. mesiaci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre