Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

hajdylca
13. feb 2010

zoska zapal uz je chvalabohu ok, teda uz len lieky doberam, ale nebolo mi vsetko jedno- teploty cez 39...
nuz vraj chlapi su haklivejsi na bruska...

martinaj
13. feb 2010

mates, tak ty budes herecka pri porode s nafarbenymi vlasmi 😀 ja uz som si pol roka nie 😀
mm mi tu vysava, je zlaty 😵
a ideme Verci na meniny kupit lyze 😀 ale iba take detske, ked uz je tolko snehu..... ona chce furt lyzovat, ked pozerame lyzovanie v telke 😀

martinaj
13. feb 2010

mates a vecer pojdeme, nech mame valentinske deti 😉

olifcek
13. feb 2010
martinaj
13. feb 2010

my mame vysavacovu 🙂

hajdylca
13. feb 2010

olif dakujem, ja krpca keby ze necham tak on cucka i hodinu 😕 ale niekedy sam pusti po 15minutach... a bradavky mam az do krviny rozzuzlane, musime najst este nejaku vhodnu polohu nakojenie...

este mam otazku, co sa tyka socialnej poistovne- aby za mna stat platil odvody do 2.piliera tak tu ziadost treba doniest do socialky do 15 dni od narodenia ci do 45, a musi ju tam priniest mamina osobne a aj ju tam podpisat, neviete nahodou?

olifcek
13. feb 2010

juj, ktosi sa ma pytal, v akej polohe kojiiiim...tak bud dam okolo seba vankus na kojenie a malicku nan polozim, mierne natocenu ku mne, alebo po leziacky, bok k boku 😵 bok k boku hlavne vecer, ked sa malicka napapa a hajinka dalej....

ked koite babatka nech maju hlavku vyssie ako nozicky...my sme sice v rovine, ale neblinkame...

po pape ju necham chvikku tak ako je, a potom ju vezmem cez rameno na odrrgnutie...x;o)

hajdy moze mamina zaniest, mne to manzel vybavoval...x)

olifcek
13. feb 2010

hajdy i Olivka spociatku na prsniku i hodku bola vzdy alebo aj dlhsie, ale uz asi vie, ze jej neujdem x;o)

hajdylca
13. feb 2010

olif dakujem, no vankus na kojenie som este nestihla kupit 🙂 kedze sa krpec poponahlal trosku, a maminka mala este navsetko casu... mne tak v nemocnici papaval dlho, len potom jeden den zacal tak grcat, ze mi sestricky povedali, ze uz mam zrejme mlieko a mam mu davat max.20 min., ale odgrgnut si stale nevie...

olifcek
13. feb 2010

hajdy ani Oliv si nie vzdy grgne, babatka to nie vzdy potrebuju x;o)

annag ma toho stihla naucit veru, hech

olifcek
13. feb 2010

my sme vankus na kojenie kupili minuly tyden...dovtedy sme papali v perinke, ci zavinovacke, takze ani nebolo treba... 😵

hajdylca
13. feb 2010

moj papa tiez v zavinovacke, len by bolo fajn ho mat vyssie 🙂

selyma
13. feb 2010

Ahojte babky. Este stale 2v1. Ale odkedy mi dr.vravel, ze to asi bude tohto vikendu, tak som v miernom strese
Aj sa bojim, aj sa tesim 🙂

olifcek
13. feb 2010

sely 😵 😵 😵

hajdylca
13. feb 2010

nuz na dnes bolo dost netu, maly sa mi budi, olif dakujem za pomoc 🙂

olifcek
13. feb 2010

hajdy, snad to pomoze...nam pomohlo...mne malicka teraz haja na ramene... 😵

zucana
13. feb 2010

olif a ako casto odsavate tie sopliky? mne tu pre malu nechceli ani predat tu odsavacku na baterky ze na take male babo len tu 'rucnu'....
a celu noc sme negrckali az rano ked som jej dala dudel sme asi to z noci dali von...take zrazene...aj tebe grckala zrazene olif?
hajdy vitaj domka juj mrzi ma to s tym zapalom a snad uz nase babatka budu v poriadku...

selyma
13. feb 2010

Babky!!! Obedujete?
Ja nemam na nic chut, asi preto, ze som pred hodinou a pol ranajkovala. 😀

zucana
13. feb 2010

olif a chodite von aj ked mate sopliky?lebo svokra mi tu zakazuje pritom mame 10 stupnov...

olifcek
13. feb 2010

zuci odsavam, ked tie sopliky vidim. na tie baterky je velmi setrna k nosteku babatka, malicka mi pekne drzi hlavku, cize jej to fakt nevadi, kludne kup.

a jo, ked grckala, tak zrazene, snad mame na mysli to iste 😅

ja teraz nechodim, lekarka navrhla byt doma radsej, tak ale, kebyze mame +10, idem...

matelko1
13. feb 2010

ahojte.prajem peknu sobotu 🙂
dnes sme boli prvykrat na polhodinky vonku 🙂
nestiham pri drobcoch ani citat co mate nove.dve deticky daju zabrat.som cele dni sama,manzel chodi do prace,dnes siel hrat hokej,takze mam to pestre.teraz drobci bubaju.

matesl
13. feb 2010

jej Matka, ze malej lyze, to je super..ja by som hned niekam na lyze vybehla.

babulky co uz mate deturence, veeelmi sa snazim zapamatat co tu pisete, cenne rady 😵

mne muz prave povedal, ze som zavislacka na nete...no ale co mam cele dni robiz, ved nebyt brucha uz davno niekde lyzujeme 😒

zucana
13. feb 2010

ja ich nevidim...iba pocujem...tak nemam odsavat?

blumka
13. feb 2010

ahojte zeny 😉

olifcek
13. feb 2010

zuci mne lekarka vravela, ze nech odsavam, len, ked tecu von...ale ked pocujem, ze sa malicka trapi ako dychat nevie, tak proste dam odsavacku do nosteka a vytiahnem, co ide...mala by som ju dat len ku otvoru nosteka a ta si uz sama vytiahne, ale snazim sa pomoct tomu,,,,ved jej i kvapkam kvapky, aby zase nemala suchu sliznicu z odsavania...

ahoj blumiq

blumka
13. feb 2010

tak taku noc aku som mala ja tak ste asi nemali ani jedna...od polnoci do piatej rana bola mala prisata...asi mi odpadnu oba prsniky 😖 ..zaspali sme o pol piatej ale to uz asi obe z vycerpania na posteli mala jasne ze s bradavkou v ustach...ale potom spala aspon hodinu, potom sa napapala a spala tri..tak ja s nou...a teraz zasa spi tak idem aj ja, aby som v noci bola fit...
pisala som uz annag, tak dufam, ze mi poradi co mam robit

supi..ty si si teda uzila...ja uz dnes necitim absolutne nic.asi ma ta noc dala dokopy, co som stale hore dole malu prehadzovala a chodila s nou po izbe..normalne som sa rano abudla ked som zoskocila z postele ze aha ved pomaly ja som po cisarskom 😅

maculik
13. feb 2010

ahojte,
tak som trosku konecne nakukla, kym obaja drobci spia.
Noc dnes bola lepsia, spala som hadam aj 2x po 2h v kuse, plus nejake kratsie spanky.
A boli sme dnes prvykrat vonku, je sice asi len 1-2st, ale pekne som ho zababusila a boli sme 20min, Petko buval.

Adelka mala v noci horucku, manzel dosiel za mnou, ze jej dal Nurofen a nechal ju len v pyzam.tricku a plienke, no a odvtedy nemala, tak som zvedava, aka sa zobudi. Dufam, ze nejde ochoriet 😒

Olif, tak vravis, ze ta odsavacka je dobra? Lebo ja mam vysavacovu, ale takemuto babatku som nou este neodsavala, kedze Adelka prve mesiace vobec nemala sopliky, hadam az niekedy po pol roku.

Aj ja som tak zacala kojit, ako ty, tiez mi annag poradila, ze ked si pyta do 2h (co je vzdy, chi chi 😀 , tak mu mam ponukat ten prsnik, co predtym. Ale my niekedy vygrckame aj cerstve mliecko, nie len zrazene, vy nie?

Dnes sme mali super obed, vlockovu polievku zo vcera (ostala aj na zajtra este 😅 a Vladko spravil krevety na cesnak.oleji s ryzou, do kt.dal trosku safranu, tak je krasne zlta, no mnam, vyborne 😵

ale ste mi narobili chute s tymi tvaroh.dezertmi, musim si nieco take v pond.spravit, dnes uz to nevyda, lebo su zavrete obchody, je karneval.

maculik
13. feb 2010

blumi, ja som toto mala v nemocke asi 3dni 😖 S vynimkou chvile, ked som isla s Petkom do sesterskej izby, aby ho odvazili a odmer.teplotu (kontrolovali ho, kedze som mala toho streptokoka), tak bol prisaty tiez tak, ako opisujes. Ja som sa uz niekedy zbadala, ako mi hlava pada na plecia, na to som sa prebrala, a tiez sme zaspali len tak, ze bol na mne, resp.vedla mna, ked som kojila po leziacky. No nic moc, hotova som bola 😒

maculik
13. feb 2010

blumka, a dokedy budes v nemocke? Tete uz bola za vami? Ako reagovala na malinku?

blumka
13. feb 2010

maculik a preslo to same? a nevies preco to tak bolo? kvoli mllecku ci?
Tete tu nepustia takze si musi pockat..ale sme spolu skypovali, Julinku este sice nevidela ale stale sa na nu pyta 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre