Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

mimiz
13. feb 2010

jaaaaj kocky mna uz celu noc boli brusko, tak cakam co sa z toho vyvinie ci budem utekat na Antolsku...
neviete aky tam maju teraz stav?..este stale natresk? 😖

olifcek
13. feb 2010

macu jj ta odsavacka je fakt bra x;o) babatko to nerusi...

blumi wow, to co?

lolka
13. feb 2010

ahojte maminy a tehulky 🙂
tak my sme od vcera doma a pomaly si zvykame na "novy, uzasny zivot" 😉

Viki spinka, tak Vam idem popisat porod:
V nedelu vecer sme boli u kamosov, dobre sme sa bavili a vela jedli. Ked sme okolo polnoci isli domov, tak som si 4 posch. pekne vyslapala peso, aby som tomu trosku dopomohla (asi to zabralo). Nieco pred 3.00 hod. som bola na wc-ku, este som nestihla ani zaspat a citim nieco "mokre". Kedze som bola vycikana,ako prve na napadla plodovka. Dala som si vlozku a este lahla do postele. Muz sa hned zobudil, no a potom sme toho vela nenaspali. Dobalila som si veci, este zlozila suche pradlo zo susiaku, urobili jest pre muza a vyrazili sme. Do Ruzinova sme dosli o 5.00 hod, prijem a hor sa na 9.posch. Tam ma prijali, na chodbe som si vsimla veci od 3 dalsich zien a jednu prave zasivali po porode (pohlad na nu mi vemi optimizmu nepridal). Papierovacky, monitor, vysetrenie a dali ma na vzdycharen. Bola som otvorena na 1,5 cm a doki skonstatoval, ze to vyzera na dlhy porod 12-24 hod. - skoro ma piclo
Muza poslali domov a aby bol na prijme. Moj doki ma vysetril asi o 9.30 hod., furt mini-otvorena a kontrakcie som citila veeeeeeeeelmi malo, len take mierne kramove bolesti Po vystreni mi dali cipok a sla si lahnut na porodny sal, napojili na monitor a dali kvapkat oxytocyn. Ten hned zacal ucinkovat a spustil kontrakcie - boli kazdych cca 5 min. Rychlo sa zacali stupnovat, no otvarat som sa furt nechystala O 11.00 hod. dosiel muz a bol uz furt so mnou. Do tej 11.00 medzitym porodili 2 zeny spontanne a asi 2 cisarskym. Pred 12.00 dosiel znovu doki, prehmatal - furt nist a kedze sa kontrakcie podstate zintenzivnili aj casovo aj bolestivo, nakazal epi (aj ked som este nebola na 3cm otvorena, ale pred anesteziologom som "akoze bola" ). Ucinkovala dobre, tak sa mi ulavilo.Asi za hodku znova bolesti, este som trochu vydrzala a o 13.30 dalsia davka, ktora uz neucinkovala tak dobre - aspon mne sa zdalo, ale asi aj tym, ze zvysili davku oxytocynu cize kontrakcie len raaastli a rastli.
Cely cas som len lezala a citila som dost "otlacene", bolesti poctivo predychavala a ked sa dalo rozpravala s muzom. Bolo super, ze tam bol, lebo mi to aspon rychlejsie ubehlo (aj ked som furt kukala na hodilny) a furt mi nieco rozpraval. Otvarala som sa stale velmi malo, na nejake 3-4 cm a doki ma zacal pripravovat na to, ze keby to nahodou neslo - bude sekcia, ze do takej 18.00 hod. by som mala porodit. Dostala som 3 davku epi, ktora - aspon mne sa zdalo az tak neucinkovala, ale urcite zaberala, len aj kontrakcie sa furt zvysovali. Dali ma lahnut na bok a v tejto polohe nebol dobry monitor - asi 3 x dobehli sestricky, ze im to tam pipalo. Mozno aj tato poloha trochu pomohla, lebo som zacala citit tlak na konecnik.
Pred 16.30 som chcela dalsiu davku, tak ma vysetrili a potesili - "ale ved vy budete rodit, uz nebude ziadna davka, ste otvorena asi na 9,5 cm, skoro som odpadlaaaaa a strasne sa potesila Asi 30 min. som si uzila tie echt-kontrakcie, ze aby som sa dootvarala. Nieco pred piatou dosiel doki, hodil na seba "masiarsky plast" a ze ideme rodit Kedze sme tam boli od obeda jediny rodiaci, tak mali vsetci flakaren (co bolo pre nas dobre) a pri porode dosli vsetci kuknut, asi 10 ludi Malu som vytlacila na asi 7x a bola vonku Vobec neviem kedy isla hlavicka alebo ramienka, to som necitila.....len ako cela vyliezla. Hned ju zobrali vedla, muz siel s nou a za chvilku mi ju priniesli zabalenu Pozerala na mna krasnymi ockami, cucnut si nechcela a potom ju opat zobrali.
Potom placenta a zasivanie - co som citila, ale dalo sa.
Na sale sme ostali este 2 hodky, muz pomahal tlacit na maternicu a mne bolo veeeeeeeeeeeelmi dobre a konecne bez bolesti. Pocity boli uzasne, aj ked mi to este az tak "nedochadzalo".Potom ma previezli na izbu - na nadstandart, ine ani nebolo volne. Bola som sama co bolo super. O 21.00 mi doniesli malinku na prilozenie, pekne sa asi na 5x prisala a na noc ju zobrali. Zasitie som uz zacinala citit, tak noc bola "o nicom", vobec som nespala a zle sa mi lezalo.
Co sa tyka nemocnice, som rada, ze bolo volne na nadsandarte, furt som chodila do sprchy a aj baba co bola so mnou bola fajn. Lekari aj sestricky v pohode, akurat strava bola priserna - ale to sa da par dni vydrzat,pripadne rodina donesie nieco lepsie. A este mi vadilo to budenie o 6.00 - naozaj neviem naco ! 😠

Takze asi tak v skratke Bol to uzasny zazitok, ktory si este urcite zopakujem (aj ked nie hned
Mala je kraaaaaaaasna, vonava a pre nas najkrajsia na svete

Uz je hore, tak potom este popisem.

dufam, ze ste vsetky ok, babatka posluchaju a tehulky - sup, sup do porodnice pre vonavy uzlicek 😉

blumka
13. feb 2010

olif..no neviem co to...cez den je uzasna..papka a spinka a v noci si to vynahradila..ale vcera bolo este malo mliecka, dnes uz citim ze je ho viac aj poctivo masirujem, pojdem aj do sprchy pod teplu vodu nech sa spusta rychlejsie..asi jej aj to vadilo ze je ho malo a pomaly ide alebo si vymenila den s nocou, neviem...

inak pediatricky srandistky..pytaju sa mna ze ci mala nema zltacku...a to ja mam ako vediet..vidim ze je trosku zltucka ale vcera sa lekarka vyjadrila ze to je malo ze jej krv brat nebude a dnes ina prisla na vizitu a vravi a neni viac ako bola vcera? nema zltacku?...no ja mam totiz tajny diplom z pediatrie tak to viem asi rozoznat 😠
ale tak snad ked celu noc buntosila a nespala tak nema, deti zo zltackou su spave, ze?

ivkamuro
13. feb 2010

Lolka,
napisala si to uplne uzasne! Ani nevies, ako som hltala kazde tvoje slovo!!! 😀
Normalne sa citim lepsie a nemam depku z porodu!! Aj ked viem,ze kazda to bude prezivat inak, lebo sme jedinecne!! 😵

Velmi drzim vsetkým palceky, nech je to co najviac bez problemov a bolesti! Uz aby sme to mali za sebou vsetky!!!!
tfuj,tfuj,tfuj 🙂

olifcek
13. feb 2010

kde je garonka? maminka asi spinka...zoska? alex?

zoska
13. feb 2010

Loli ahoj...no porod celkom dlhy, ale opisala si to fakt dobre...nam este nerodiacim to urcite psychicky pomohlo 😉

mne zacina stupat teplota 😒 zatial 37,1 zacinam citit nastup choroby...dokelu
idem si zase lahnut, aj ked vlastne lezim cely den ☹
ma slahne asi

maculik
13. feb 2010

blumi, asi slabe mliecko alebo co. Teraz uz tak dlho nebyva, ale zase papa velmi casto, aj kazdu hodku a dlho. No ale tym si musime prejst, musime len vydrzat 😅

blumka
13. feb 2010

baby, malicka mi chudne, nepribera...a pritom mlieko mam, tak preco?

mmaarrttiinnaa
13. feb 2010

ahojte
lolka super porod
ja som dnes upratala nas domcek tak mozno to aj na mna pride 😀 uz by som rada isla do porodky
idem sa osprchovat a lahnut si lebo ked to fakt pride tak z tej celodennej sichty nebudem schopna tlacit
inak dnes ma narodky moj brat a cely den caka ci to nepride na jeho narodky ale ja dufam ze to pride presne na termin 17.2. vtedy mam narodky ja 😉to by som si dala darcek

zucana
13. feb 2010

lolka krasne si to napisala...moc ste krasne
blumi aj my sme mali v nemocke taketo noci na zaciatku 😉
inak ja som sa rozhodla davat papat s vacsimi odstupmi a este dnes nevrackala tak snad nebude...
a blumi nepribera ved ma 4 dni nie?este bude neboj
a ozaj macik krevety moc nepapaj ked dojcis...
a mala spala od tretej doteraz bola som si kupit tu tasku
😀

zucana
13. feb 2010

olif uz som objednala tu odsavacku... 😉

selyma
13. feb 2010

Ahojte babky. Lolka, dakujeme za taku super podrobnu a hlavne povzbudivu spravu. BAbky, je nas tu pomenej, tak to aj vyzera.

selyma
13. feb 2010

No, aspon som si popozerala fotky. Tak sa majte zatial

alex
13. feb 2010

aj ja som tu, nebojte, rodiť sa ešte nechystám. Mužík je v práci, takže sa nudím ako pes.

lolka
13. feb 2010

mame za sebou prve kupanie v 😉 nemocnici som sa pri kupani vzdy spotila, ale teraz doma mi to slo od ruky - sa musim pochvalit 😀 Viki vo vode stichla, lebo uz zacala plakat od hladu, ale pri obliekani znova spustila.
zatial ma dobry rezim, spi cca 2 hod. potom 20-30 min.kojime a potom bud hned zaspi alebo si len tak potichu obzera svet .
s kojenim zatial problem neni, na 3.den sa mi spustilo mlieko a od vtedy aj viac spapa. bradavky sice bolia straaaaaasne, ale hlavne,ze sa dobre naje.

blumka, malu si doma vazis ? ja vahu nemam, tak sa z tohto ani nestresujem. ved ked papa, tak nemoze vsetko vykakat nie ? v nemocke som z toho mala trochu stres, lebo mi tam tiez mala chudla az posledny den pred odchodom pribrala - a to doki strasila,ze nemoze cely cas chudnut. nechcela som jej davat UM, som si povedala, ze ved ked potaha a neplace, tak jej to musi stacit a aby sa aj mlieko spustilo. ale je pravda, ze som jej 2x dala aby bol pri vazeni prirastok.

lolka
13. feb 2010

ozaj a ako to vlastne vyzera s nasou tabulkou ? idem pozriet nove babatka 😉

olifcek
13. feb 2010

macu slabe mlieko neexistuje x;)

blumik pevych 5 dni a aj viac babo chudne, az 10percent z porodnej vahy moze ist dole, takze dont panic x;o)

zuci daj foto x;o)

lolka sikula

alex
13. feb 2010

lolka tak super, že to tak pekne zvládate. Ja sa už neviem dočkať nášho drobca, aj keď sa aj strááášne bojím, ako to budeme zvládať.

lolka
13. feb 2010

alex, urcite to zvladnete. ja som si to tiez nevedela predstavit, ale teraz mi to prijde take samozrejme. 🙂 muzik sa uz tiez "chyta" a uci sa. este sice neprebaloval, ale pomaha ako naviac vie - a ta priorita c.1 prijde nejako sama 😉
pozerame na malu ked spinka alebo ked ju kojim a sme z nej uplne hotovi 🙂

zucana
13. feb 2010

olif to nemozem...lebo by som robila reklamu a vymazali by mi to...
dam nove foto viki...loli super to mate...aj ja moju dnes chvalim uvidim aka bude noc ale spinkala aj 3 hodky vkuse a aj teraz....ale prave zaplakala jak to pisem

olifcek
13. feb 2010

zuci, tak s aodfot s malickou a maj na ramene kabelku x;oD

zucana
13. feb 2010

tak zajtra 😉

zucana
13. feb 2010

hajdy maly aky zlaty podoba sa na teba 😉

mima88
13. feb 2010

Ahojte tehulky a maminky..citam si Vas kazdy den ako nejaku knihu 🙂 a s napatim ocakavam nove prirastky do Vasho fora 🙂 . Tehulkam chcem zapriat rychly a bezproblemovy pôrod a maminkam vela radosti z ich vonavych batoztekov 🙂 . Mna to caka v apríly a mozno aj skôr kedze mi môj lekar nariadil prisny kludovy rezim na lôzku lebo sa mi skracuje krcok maternice ☹ , a tak mi dal na vyber bud nemocnica alebo povinne lezat doma.
Tak sa majte pekne a drzte saaaa

selyma
13. feb 2010

hm, garonka tu dnes nebola asi cely den, ze?

matesl
13. feb 2010

babulky a nevieme preco EWE musela tak tychlo rodit? co kvoli tomu zelezu...

alex
13. feb 2010

matesl, no tiež som zvedavá, prečo ewe tak zrazu išla rodiť, však ráno tu ešte písala a poobede už bola maličká na svete.

martinaj
13. feb 2010

ahojte 🙂 hlasim sa ku kinderkam stale 🙂
malej sme lyze nezohnali...... nemali take male, alebo mali len lyze a lyziarky nie a tak..... vela sa nam behat nechcelo, ledva som funela.... 😅
garonka tu dnes nebola? 😕 ale tak snad by dala po niekom vediet....
kto ide teda rodit na valentina? 😀 ja by som sa prihlasila 😀

alex
13. feb 2010

ja by som tiež išla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre