Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

granado
22. feb 2010

alex v pohode už si na rade 😉

katina2209
23. feb 2010

Dobre ranko baby vy asi dobre spite ked sem vzdy pridem ako prva 😀 dnes celkom dobra noc maly sa budil kazde 2,5 a teraz spinka tak sa ozyvam dala som prat plienky stale perieme ogrcnute a na noc nedavam postolku lebo sa jeduje tak iba cez den inak baby vy vsetky balite nasiroko mne povedala doktorka ze az pokial nepojdeme na to sono ortopedovi a to sa chodi po mesiaci inak uz sme objednany na ockovanie ideme 1.3.

olifcek
23. feb 2010

my sme zacali s cumlom...bojim sa, aby mi nehladovala kvoli tomu x;o((( ja jej chcem davat papat vzdy, ale paq je fakt len pricucnuta....jak to robit? a ked je babo ozaj hladne, nezabrani cumel v pytani si papi? bojim, bojim

lolka
23. feb 2010

olif, uz aj my cumlujeme 😅 ale nemyslim, ze by jej to nahradilo cecik, lebo ked je fakt hladna, tak vypluva aj cumel. ma ho skor na take ukludnenie ked zaspava cez den a nakoniec jej vypadne ked uz spinka.

kika58
23. feb 2010

dobre ranko maminky, alex som s tebou tiez este stale nic sa nedeje a zajtra mam poradnu tak som zvedava co dr. povie 😕 😕 😕 v noci sa malicka zacala tak silne hybat ze som mala obavy co sa to deje ☹ ale kedykolvek sa v noci zobidim tak brusko je ako kamen a zalievaju ma poty, co sa mi nikdy ani pocas celeho tehu nestavalo, ak moznoze to je uz nejaka ta priprava a este ked sa niekedy postavim zo sedu tak ma tak silnejsie pichne v podprusku.... no moj manzel ma prazdniny teraz, tak dufam, ze by sa ta velka vec mohla stat pokial je doma 😅 on mi hovori uvidis pojdeme cez vikend.... hmmm uvidime
ozaj kolko nas je este cakateliek, uz nemam ani prehlad 😨

blumka
23. feb 2010

ahojte dievcata ☹
u nas je smutno..teda mne je smutno..musim prestat kojit ☹ ☹ ☹ je mi to strasne luto, ale kvoli mojej psychike to musim urobit. Zas na mna lezie depresia a to uz nedovoliim, ked si spomeniem na tie stavy co som prezivala pri Terezke tak to uz Julinke nespravim...takze teraz sa snazim zastavit mlieko aj ked ho mam na rozdavanie. ☹ ☹

kika58
23. feb 2010

blumka to mi je moc luto ☹ ☹ ☹ ty vies najlepsie co treba robit....

maminnka
23. feb 2010

Blumi, chapem, nemala som od toho daleko po prvom porode. Myslim na Teba, viem, ako sa citis. Su to zmiesane pocity. Na jednej strane vies, ake to je nebezpecne, nechat tieto depresie zajst dalej a uvedomujes si, ze lepsia je spokojna a stastna mamina ako materske mliecko, na druhej strane vies, co to mliecko pre dieta znamena. V kazdom pripade ta prva minca zavazi ovela viac. Mamina MUSI byt v pohode, to je to NAJDOLEZITEJSIE. Drzim palce, aby sa podarila tvorba mlieka zastavit a aby si cim skor bola zasa OK!

blumka
23. feb 2010

maminka, presne si vystihla moje pocity...vcerajsom som cely prerevala...mlieka mam tolko ze by som mohla kojit aj trojicky...ale pre mna nie je dobre udrzavat to umelo

puclik77
23. feb 2010

alex, aj mne sa paci datum 25. stvrtok 🙂 Tiez to mam tak natipovane 😀 Ja chodim k Dr. Havaldovi, je to velmi prijemny doktor, takze uvidime ako to cele prebehne. Bojim sa dost, ale uz to chcem mat za sebou a uzlicek pri sebe v postielke. Pozeram ze aj ty mas pocit, ze uz vsetky porodili okrem teba?! 😀 Ja tiez xixi. Ked to nebude do nedele, tak tu mame marec. Ale to som uz malej naznacila, ze ked to ma byt v marci, tak to ju uz do 6.3. nepustim von, prekrizim nohy, aby som ju mala k meninam 😀 😀 😀

puclik77
23. feb 2010

kika, mas podobne stavy ako ja. Celu noc brusko ako kamen, falosne kontrakcie mam na poziadanie. A mala sa hybe raz moc, raz menej..... uz aby bola vonku, lebo sa mi to uz teraz zda vecnost ze som tehotna polku zivota 😉

maculik
23. feb 2010

dobre ranko
tak sa hlasim po prebdenej noci, spala som prosimpekne necelu hodinu, aj to som isla manzela o 4 zobudit, ci na chvilu moze byt s Petrikom, lebo uz nevladzem. Tak som zalahla do spalne, okamzite zaspala a zobudila sa o 5 na vresky, Petko daval o sebe vediet. Celu noc bol na mne, vobec nechcel spat, ked aj zadriemal, tak len na chvilu, no otras. Takze od rana chodim ako matoha, teraz spal asi 45min, zatial som pripravila stehna do truby a zemiaky, uz to len zapnem, no uz je hore. Adelka sa hra, ale uz sa nudi, chyba jej skolka. Ide dnes na kontrolu, tak som zvedava, co povie.

Blumi, nepoznam tie stavy (teda poznam asi len take vzdialene priblizne, ze placem a mam cierne myslienky), no maminka to pekne napisala, a ty tiez sama citis, co je najlepsie. Uz si tym raz presla, tak je dobre, ze vies, co mas robit. Aj ked kojenie je krasne, ale za kazdu cenu to nema zmysel. Ale tie mliecka su teraz kvalitne, poznam deti, co su od mala na UM, a dokonca niektore boli menejkrat chore, nez Adelka, kt.som kojila 13mes. A tiez pekne prospievaju.
Ale som nevedela, ze tie depresie su z kojenia, to k tomu prispieva?

andrea2603
23. feb 2010

ahojte.
Gratulujem matesl a martinke k bábätkám 🙂 .

Blumy, to je smutné, že musíš skončiť kojiť. Ja som vám ani nepísala, ale v sobotu som mala teplotu skoro 39, potom v nedeľu len niečo nad 37, ja myslím že určite z mlieka, lebo sa mi v kuse napĺňali a boleli, ale mlieko išlo ľahko a ani hrčky som si nenašla. Teraz je o.k. a cez deň sa plnia podľa potreby, len v noci je to horšie, tak musím trošku odsať.

andrea2603
23. feb 2010

maculík, ty toho naozaj málo pospíš. A nehovorí sa, že chlapci sú taký väčší spachtoši?

maminnka
23. feb 2010

Blumi, najdolezitejsie prve dni si malinku kojila, uz ma v zaludku vsetok zaklad pre dobru imunitu. Teraz hlavne potrebuje usmiatu maminku, tak jej ju dopraj 🙂

maminnka
23. feb 2010

Macu, uff, ze hodinu.... ja som spala 4, co povazujem za fajn. Ucime sa kojit, snazim sa uplne obmedzit flasu, tak mame trocha nervy, ale uz trikrat sa prisala a pekne pila.
Ked Adelka pojde do skolky, tak si hadam pospis aspon cez den. Drzim palce, aby Petko rychlo pochodpil, ze noc je na spinkanie.

Alex,
ale zapadas 🙂 Pripominas nam, ze este nie je februaru koniec a ze este pribudnu krasne babetka 🙂

zoska
23. feb 2010

Ahojky,
dočítam vás domka 🙂 lebo nás konečne púšťaju 🙂 🙂 sa tešíííím
Inak som spala 2 krat tri a pol hodiny...mala je perfektna, len mam vela mliecka tak si nastavujem odhadom budik pred kojenim a odstriekavam troska, aby sa prisala..inak super...snad sa to nezmeni moc prichodom domov...

maculik
23. feb 2010

no, napr.predminulu noc spal ok, to sa budil cca kazde 3h a spal v postielke, nie na mne. Take noci by som brala, len asi som ho prechvalila 😅
ale vo stvrtok v noci dojdu nasi na 5dni, tak cez vikend budu s Adelkou, hadam uz aj von konecne bude moct ist, a ja si skusim oddychnut. Vladko zajtra vecer leti na Sk, ma nejake vybavovacky a potom v sobotu oslavuje jeho sestra s muzom 50ku, tak tam ide. Skoda, ze aj ja nemozem ist, ale co uz, neda sa vsetko.
Takze od zajtra vecera do piatku cca 2 rano budem s drobcami sama, som zvedava, ako to bude v noci, ak sa mi zobudia naraz 😝

zoska, super, ze idete domkov 🙂 To je dobre, ze mas vela mliecka, neboj, doma to pojde este lepsie 🙂
Inak sranda, ja som to mala pri Adelke tiez tak s mlieckom, ze som nevedela co s nim, a teraz mam tak akurat, dokonca niekedy sa mi zda, ze aj malo (ale hadam to je len taky moj pocit a staci mu). To asi tym, ze teraz toho je viac.

andrea2603
23. feb 2010

zoska, tak šup domov 😉 . A mliečko sa časom prispôsobí potrebám Nelky.

zoska
23. feb 2010

juj tak uz som vas aj docitala 🙂
nabolo toho vela... malinka je na oddeleni, cakam na spravu, prepichnu jej ušká a pojdeme, ale najskor za 2 hodky...

martin, matesl, zuzulik- velka gratulka 😵 prajem pokladikom vela zdravicka stastne maminky 😉

tehulky uz sa to rata na dni a nie na tyzdne...verim, ze to chcete mat za sebou...uz len vydrzte, drzim paluchy 🙂

blumi- depresia suvisi nejak s kojenim? no teda ai hej, podla toho co si pisala, ale ako to zistim?
mozes to trosku opisat tie stavy..aby som pripadne vedela...

kati ja krmim z jedneho- mam vela mlieka...mala vypapa obcas aj 90ml a mne stale v prse dost ostane 😅
inak akurat som sa vcera vazila- 9kg je dole, este ostali 3kg, tkze pekne..az som prekvapena
a brusko sa postupne kazdym dnom stahuje, uz je malinke...ale po porode som sa az zlakla...som vyzerala ako v 5-6tom mesiaci

blumka
23. feb 2010

babce ja presne neviem ako to suvisi, je tam nejaky hormon, ktory sa uvolnuje pri kojeni a na mna posobi opacne ako na vas..teda mal by maminu ukludnovat, dalsia vec je total vycerpanost.....zosi, ak budes mat poporodnu depresiu tak to zistis..to su take hnusne stavy ze odmietas svoje vlastne dieta aj ked vies ze ho lubis a niekedy sa nemas chut ani rano zobudit ☹ ...mna teraz velmi drzi Terezka..vzdy ked sa na nu pozriem tak mam v hlave len to ze musim to pre nu a pre Julinku vydrzat...

zoska
23. feb 2010

blumik dakujem a zelam nech si z toho rychlo vonku,
drzim palceky...

robis dobre, pri Terezke si sa poucila, naco zbytocne trapit seba aj babatko...zivot je kratky a sme tu len raz, tak si to uzime ako najlepsie to ide 😉

cukruska1920
23. feb 2010

Ahojte babulky... berem od vas stafetu.. budem mat babo...ale zatial pssst 😵

blumka
23. feb 2010

cukruska, to je super sprava 😵 😵 😵 😵 ...drzim velmi palceky nech vam to vyjde na 100 % 😵 😵 😵

ewelyne
23. feb 2010

zuzulik, matesl, martinka blahozelame k drbocekom. vela zdravicka 😉

zoska, tak ste sa dockali, doma bude lepsie 😉 taky klud budes mat.

maculik, no teda, petricek si pomylil den a noc 😕 no drzim palce, nech sa rychlo prestavi na ten spravny cas 😉 a oddychnes dufam, ked pridu vasi. adelka ako? ten kasel je des, pomaly to prechadza ale straaaasen pomaly a Simon sa uz do koze nevie vmestit...

Blumka, drzte sa, drzim palce, tiez som nevedela, ze kojenie to moze zapricinovat... to ti vraveli v vtedy pri Tete? Hlavne je, aby si bola ty v poriadku a deticky spokojne so spokojnou maminkou 😉

Alex, puclik, kika nebooojte sa, uz to klope na dvere, februar este neskoncil 😉

Katina, aj ja mam pocit, ze vzdy len periem tie ogrckane pleeeeny 😀
inak este som nezehlila, stale ked vidim tu kopu, tak si spomeniem ako stale zehlis, sikula.

Maminka, tak to je super, ze sa malej podaril "pricuc" 😵 ako maly reaguje? a hrdy tatino?

😉 Olif, neboj, ona ked bude hladna, cumel nepomoze 😉
ako pise Lolka, ohlasi sa 😉

Lolka, inak ja som tiez navliekla, nohavice spred tehu, ale nezapnem, to brucho som mala giga velke,
tak len to mam, ale kil menej a nechapem.

zoska
23. feb 2010

cukruuus 🙂 🙂 🙂 🙂
boze to je super sprava...
drzím palce (aj na nohách 🙂 ), nech je vsetko ko má byť.
drzkaj sa

zoska
23. feb 2010

baby co mate grckajuce babatka... kedy zacalo grckanie? uz v porodke ci az doma ked zacali pit vacsie davky?

mi ztil negrckame, akurat dnes akosi slecna nevedela kedy dost tk jej vytiaklo z pusy co nestihala prehltt, le to nebolo grckanie

akurat m stve ze si malokedy odgrgne a boji sa ci to nebude neskor problem 😒
a stikutku ma kazdy den, niekedy aj viackrat za den 😕

cukruska1920
23. feb 2010

dakujem babulky...snad to zvladneme aj bez injekcii...ktore su vraj neni potrebne... dostala som utrogestan.. 😉

puclik77
23. feb 2010

ewelyn bodaj by si mala pravdu.... dufam ze ked si mala takto dava na cas, tak nebude mat nakoniec 4kg, sak ju ani nevytlacim... 😒 alebo sa narobim jak kon 😀

maculik
23. feb 2010

jej cukruska, aj ja drzim palce, nech je vsetko ok 😵

ewe, no Adelka trosku este kasle, ale uz taky vykasliavaci. Len uz aby isla do jasli, lebo uz sa nudi, ani von sme radsej nechodili (od dnes aj tak prsi), tak tiez uz je niekedy doooost protivna 😝
a sabrinka to zatial nechytila?

zoska, pokial nebude velmi plakavat, ze ju to tlaci, tak neva, ked si neodgrgne. Niektore babatka nepotrebuju odgrgavat. Adelka napr.cez den len niekedy odgrgla a v noci vobec, to sa proste v polospanku napapala, zaspala na prse a uz som ju len prelozila do postielky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre