Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
25. feb 2010

mne napr.mama vravi ze nemozes ju mat na rukach daj ju do postele...hovorim ze este nie lebo bude grcat a ona ze nebude..tak cez skype ju tam dam na jej ziadost a vzdy sa pogrca....
inak baby ked budete mat cas prosim pozrite tie odsavacky..resp.neviem ci investovat 169 eur alebo 100 (chcem ju pouzivat minimalne) samoska ta drahsia je lepsia a ma 2 faze tahania a je jemnejsia k bradavkam...

olifcek
25. feb 2010

ja by som na obcasne kupila tu, ktoru mam, a vysla len 35eur x;O)

zucana
25. feb 2010

a jaka to je olif?

zucana
25. feb 2010

len ked si to zoberiem ze za 70 eur sinekupim nejaku inu vec...tak to ozeliem....len fakt neviem

monika75
25. feb 2010

maminkyyyy....potrebujem rychlo poradit...mozu kojace maminky jest banany ?

olifcek
25. feb 2010

zuci, kupila by som si tu za 100eur, kebyze vyberam medzi tymito dvoma...

olifcek
25. feb 2010

monika mozu, ale nie vela x;o)

ewelyne
25. feb 2010

zuci, ja mam tu druhu- z druheho linku. alex odporucala a je supis. na prilezitostne akurat. jaked pojdem na skolenie odsajem a necham... skusala som ju vcera prvy krat a pekne to ide.mala som vela az striekalo...
inak ja som ju v lekarni kupila a stala 60 a nejake drobne... predrazena je na tej stranke... 😉

monika75
25. feb 2010

diiiik...takze taky bananovy kolacik by neuskodil 🙂

zucana
25. feb 2010

no tu to v obchode tolko stoji....tak poviem mamine nech pozrie...dik ewe

maminnka
25. feb 2010

Ewe, veru tie fotky su nadherne 🙂 Trochu dost drahe, ale zato jedinecne 🙂

zucana
25. feb 2010

ewe a ta tvoja je elektricka hej?

blumka
25. feb 2010

baby, k tomu spaniu..mne sa vyplatilo nebojovat s babatkom...to co chce ono urobit a raz pride ten cas kedy sa odnauci same a bez revu a zbytocnych nervov...

maminnka
25. feb 2010

Zuci,
ja mam tu mini electric a odsavam s nou vela, nie len prilezitostne. Je perfektna.

olifcek
25. feb 2010

moni neuskodi...ja jem aj banany x;o)

janielah
25. feb 2010

takze kvoli grganiu...ja len co som pocula baby, ze sa potom hrozne stazovali, ze to nejde odnaucit spavat v spolocnej posteli..
moja mala nastastie rozoznava den a noc a v noci vie, ze hajinka v kosi 🙂 a ani nevymysla nic na nas, pekne haja.

olifcek
25. feb 2010

u mna kazdy, i lekari vravia, ze olivka ma vacsiu potrebu byt pri mne ako donosene babatka, ale, ze sa to tiez trosku zlepsi, chi 😀

maculik
25. feb 2010

oli, vidis, Petko je aj donoseny a tiez ma potrebu byt na mne 😀 Ale tiez dufam, ze sa to trosku zlepsi, ved cez den v postielke buva, tak hadam casom aj noc pojde. Lebo ja tym, ze spi na mne (alebo prinajlepsom vedla mna), sa vobec nevyspim, bojim sa, ze by som ho prilahla, takze len driemem.

Inak, dnes rekordne spi uz 45min, klop klop... Potom uvidime, ci pojdeme von, alebo to uz necham az na zajtra, ked nasi tu budu. Uvidime 🙂
A manzel mi uz volal z BB, ze uspesne dosiel, tak som rada, lebo spal po ceste len 2h, aj to az pred Viednou, tak som sa bala. Auto mi necha potom tam az do maja, aj tak treba spravit tie dvere, co som oskrela, lebo uz to zacina hrdzaviet, a aspon to vyjde min.o polovicu lacnejsie, nez tu.

ewe, mami, tiez vam robili nejake take speci foto v nemocke? Mne to doslo pred 2t, uz som poslala starkym do BB a nasi si vezmu teraz a jedna sada ostava nam doma.

olifcek
25. feb 2010

blumi, nam take foto nerobili, ze? skoooodaaa

maminnka
25. feb 2010

Macu, ano, robili, chodila tam taka fotografka. Mam krasnu velku fotku Natalky (taku na zaramovanie ne stenu), tak zaostrene a sustredene na nej pozera, ze mi nikto neveri, ze mala len 1 den. Ani ja by som neverila, keby som pri tom nebola. 😀 😀 Teraz je uz taka prispatejsia, aj ocka ma zlte... Okrem toho mam take oznamenia o narodeni babetka s fotkami a udajmi, to rozdavame starym rodicom a surodencom. Je to velmi mile...

olifcek
25. feb 2010

mami daj foto toho, co rozdavateee

zoska
25. feb 2010

baby a kde je ta garonka? 😕

inak dnes u nas bola detska doktorka 😉 vraj je mala o.k., este pretrvava zltacka, tak mame sa slnit domka a bud. tyzden si prist pre predpis na vitamin D a K, neviem kto po to pojde, kedze manzel uz od buduceho tyzdna pracuje 😅 asi zase poprosim maminu 🙂

mala spinka ale nejak ju mrvi a obcas zaplace zo spnku, tkneviem ci sa jej nieco sniva abo co...
inak aj nam spva v postielke, ale davam ju tam len na noc...
cez den je na sedacke pri mneabo na mne 😉

olifcek
25. feb 2010

ja som to robila na zaciatku naopak...je mi lepsie mat malu pri sebe v noci, lebo papame poleziacky, a ked s nou nehybem, nemusi grgat ;)

matka331
25. feb 2010

baby aj ja som zacala od zaciatku brat malicku do postele aby som ju mala pri sebe ak by sa nahodou nieco stalo ....a teraz tiez velmi v noci nechce byt v postielke aj somsi vsimla ze ked spi pri mne tak spi aj 4hodinky a ked v postielke tak sa budi po dvoch hodinkach ......ja tak isto papam banany a papam aj cokoladu aj orechovu tortu som papalaa klop klop malej nic 😉 ale nam hovorili v nemocnici ze skusat vsetko po malicko ale pomaranc alebo mandarinku sa bojim spapat aby ju potom nebolelo brusko..

lucia411
25. feb 2010

No cavte babeny ako sa mate???u nas vsetko fajn, mala krasne bubka a papka, doma si pekne zvykame, svokra sa o nas pekne stara potom pridu moji rodicia este trosku a uz budeme sami s muzikom a malou...vsetko je pre nas uplne nove, stale sa na malu len pozeram, v noci uz ani nemozem tvrdo spat, normalne sa mi zda, za mam malu vedla seba a potom muzika vtylacam z postele lebo sa bojim aby ju nepripucil ale aj hormony pracuju, nabija sa mi mliecko, tak v noci ked ma neobleiva pot tak ma trepe od zimy...to su stavy vam poviem...no a este ohladom porodu...zacal rano o tej 4.30 a skoncil o 20:24....pomalicky som sa otvarala, o 15.00 som uz bola mimo., otovrena na 6 palcov..pichli mi epi, to bolo potom...citila som sa ako v raji..ziadne bolesti, nic...o 18.00 mi epi uz prestala ucinkovat tak ma hebamme upozornila, aby som si ju uz nedala pichnut lebo nebudem spolupracovat ked pojdu kontrakcie...o 18.40 sme zacali tlacit, malej zacalo bit slabo srdiecko, booze to bol stres..prisli 4 lekari, 2 mi tlacili na brucho, a malu tahali zvonom lebo hlavku malo nejako bokom pomaly sa zosuvala...strasneee....ja som uz revala, ze nevladzem, ale muzik ten tlacil so mnou...o 20:24 mala prisla na svet...ani nezaplakala..hned ju davali pod kyslik a o 5 min som ju uz mala na sebe...to bol neuveritelny pocit stastia, radosti, spokojonosti a ulavy... potom ma len sili, co mi bolo uz jedno,s muzikom a malou nas potom nechali asi hodinku osamote aby sme si vsetko vychutnali, len my traja...uzasnee..plakali sme a plakali...mala tak krasne vonala od plodovky...bozeee.....potom mi este pomohli osprchovat sa a uz som si malu tlacila z porodnej saly na nasu izbu sama v jej postielke....v nemocke sme boli 4 dni...vsetko fantasticke, starostlivost na urovni, len malinka je velka jedacka, dokusala mi cele bradavky, musela som pupmpovat 24 hodin..ale teraz uz pekne papka z ciciniek...aj ked bolia, ale som velmi stastna, ze ju kojit mozem...teraz sme uz domka, na porod uz ani nemyslim, citim sa fajn, stale si este poplacem..ale to je hormonmy a tak zo vsetkeho..mala nam vyspi 4-5 hod, v noci sa tiez zobudi,napapa a zase spinka...robi nam radost....baby, drzte sa, mozem Vám len povedat, ze vsetko to stalo zato, ked sa pozreim na malu az sa mi plakat zase chce od stastia, som na seba pysna a na nas vsetky zeny ktore porodili a maju svoje babätka pri sebe....aj ked som porod mala tazky, urcite chcem este jedno babo... zelam Vám krasny vecer a vela vela radosti s babätkami

zoska
25. feb 2010

lucia,
mala som podobny porod... normalne si mi to pripomenula... netrval az tak dlho..."len" 12hod, ale mala pomaly zostupovala, mala zle stocenu hlavku a na konci uz bol zly zaznam tak tahali kliestami 😔
ale tak ako u teba vsetko dobre dopadlo a mam doma krane a dobrucke babo... 🙂 🙂 🙂

olif ako kojis po leziacky...mne to akosi nejde...stredam klasicku polohu a bocnu (futbalovu), ale v noci bymi bodlo po leziacky, len sa akosi neviem nastavit tak aby to vyhovovalom mne aj malej...
podkladas si vankus po seba al, pod malu?

maminnka
25. feb 2010

zienky, co to bolo treba vybavit v Socialnej poistovni do 30 dni od dorucenia rozhodnutia o materskom? Ja mam z tych papierovaciek taky chaos, halvne, co sa tyka Socialnej poistovne.... aaaaaaach jaj...

a este jedna otazka: ten prispevok pri narodeni a priplatok k prispevku sa vybavuje az 28 dni po narodeni dietata? Uz ste to niekto riesili? Dal vam pediater pozadovane potvrdenie, ze sa dieta dozilo 28 dni? Maju na to tlacivo ci si treba donieste vlastne?

zucana
25. feb 2010

aj ja som mala podobny porod....tiez 12 hod.kliste a tlacenie brucha...
chcela som si ist lahnut ale mala sa uz budi...stihla som tak akurat jest
uz dosiel aj muzik zo sluzobky...tiez dobre unaveny

blumka
25. feb 2010

mami, na ten priplatok si musim vypytat papier na urade prace alebo si ho stihani zo stranky a na ten papier ti capne pediater peciatku a blabla ze sa dieta dozilo 28 dni...a na ten prispevok a priplatok k prispevku mas cas do pol roka dietata 😉

maculik
25. feb 2010

zuci ozaj, zistila si si, ci mozes poziadat o ten prispevok? ja budem, len co nam poslu rodny list, uz bol Vladko na ambasade.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre