Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
13. mar 2010

hej zips so rozopla, inak by to bolo krtke, my sme dlhy uz vemi 😉

ok pofotim ked ju tam budem davat a potom hodim sem 😉

olifcek
13. mar 2010

zosi i my mame rozipsovane 😉

klaudika1402
13. mar 2010

Ahojte baby idem sa vas opytat ako casto kakaju vase babätka?Moj ma 10 dni a doteraz bolo nakakane v kazdej plienocke..Teraz od vcera rana nekakal, je dojceny aj prikrmovany bebou, je kludny brusko ho neboli..Je to podla vas normalne??

maculik
13. mar 2010

olif, ja som vcera cvakla tie kolienka, len cakam, kym sa maly odcucne a zaspi, prelozim ho do pelechu a pridam to 🙂

zoska
13. mar 2010

klaudi- dojcene deti nemusia kakat aj tyzden...
a pokial ho netrapi brusko tak by si nemala mat strach, mozno ho zapiekla ta beba trosku...
od vcera rana to je kratka doba, myslim si ze nemusis mat obavy

matesl
13. mar 2010

juj babulky,

my mame dnes blby den, maly stale vracka...je nepokojny, davala som papat a vygrcol dost vela vody so zrazenym mliekom, zrejme este jedlo pred tym...je mi ho tak luto, asi v po volam dr...nebudem cakat do utorka..
aj ked mam na nu mobil a ma na vizitke, ze mimo ordinacnych hodin, myslite ze mozem volat aj cez vikend?

a ja uz asi viem z coho ta moja hlava...od kedy som doma z nemocky mam problem s krcnou chrbricou, ale az ma tak picha, ze neviem hlavu otocit...nepomohli masaze od maminy, mala som tam uz fastum gel, naplast 4 dni a stale som bloknuta a asi z toho aj ta hlava...neviete co by pomohlo?????
zosi, paralen som dala v noci, uz sa nedalo vydrzat ale pobolieva, ale asi jak pisem z krku... 😢

zoska
13. mar 2010

mates,
tak potom neviem, ak to mas bloknute, tak to bude na dlhsie...iba ak by si sla na nejaku profi masaz specialne na krcnu chrbticu...
skus si to hlavne drzat v teple, nejaky sal al. satku, aby si nezachldla a nezhorsilo sa to...
a mozno ked to budes drzat v teple tak to rychlejsie povoli...

a maleho si skus tak privinut, v tichucku v klude a skus ho nakojit po leziacky, mozno to zaberie- ten pomaly tok mliecka po leziacky mozno sposobi ze to nevyvracka potom 😉

zucana
13. mar 2010

matesl my mame ten isty problem ze grcka zrazene....u mna je to nadprodukciou mlieka....ty kojis alebo odsavas este? je to proste reflux...ale pokial pribera sa to neriesi...ak kojis tak viackrat z toho isteho prsa a vyvysena poloha babatka...
my sme mali zlu noc...mala spala ale ja som ju snazila mat aj v kosi takze sa mrvila a som bola stale hore co som ju uspavala....
teraz som ju vyslala s babkou von tak idem skusit spat ale ja proste nedokazem....cez den 😒

matesl
13. mar 2010

zosi, aj lekarnicka mi radila kojit v leze, len ked mojmu malemu aj cerstve mliecko vyteka...a to aj ked ho mam vo vyvysenej polohe...a dost...proste to z neho tecie...aj cerstve aj zrazene ☹ asi budeme mat ten reflux...ved uvidime co dr na to...fakt mi zacal vela grckat a pucit sa...asi trpi mojenko...a ja s nim.
skusim ja tu masaz, nasla som tu na nasej ulici nejaky salon, uvidime v po, ci robia aj klasicku, ono je to skor salon krasy...lymfodrenaze a zabaly a tak...no ale mozno nieco na to maju...
mam stale na krku plienku, a aj takeho vyhrievacieho macka mam tam...ale to je kratkodoba ulava...a ked pojdem lekarke 😠

zuci, snazim sa kojit ho, ale aj odsavam, ale vysledok je ten isty, ci papa tak alebo tak, v poslednej dobe to z neho proste vyteka...a to este ked chyti stikutku, tak jak stikne, tak mu zaleje pusu mlieckom...hmmm...
zuci a nebojis sa, ze ju babka zas niekde odparkuje 😅

aj nas maly by spal, ale neda sa mu, bo ma stale plnu pusku a vidim na nom, ako si tak grgne malinko a hlta spat...a to uz mu naklanam riadne madrac.
no uvidime, ci pribera, poradnu mame buduci tyzden

maculik
13. mar 2010

plif, pridala som odfotene tie nozicky 🙂

maculik
13. mar 2010

olif, nie plif 😅

olifcek
13. mar 2010

macu veeelmi pekne dakujeeem...a este... stale nemam istotu, ci, ked uz mam aj ramienka, ci ma tie kolienka bre...ci na nozkach nestoji, a ci jej na kolienka netlacim ☹ ☹ nechapem, co mam take pochybnosti....

matesl skus pisat annag...podla mna mas nadprodukciu...a z flase asi tiez rychlejsie tecie ☹

maculik
13. mar 2010

olif, urcite nie. ona by sa mrvila alebo plackala, proste dala ti to najavo 😉
my dnes papame kazdu chvilku, a to uz vedel pekne vydrzat aj 1,5-2h. No dnes pospinka len kratko, pyta papat, na chvilku zaspinka a tak dokola... aj teraz je na mne zase a odfukuje 😅

matesl
13. mar 2010

myslis olifcek, ale my papame od nemocky z flase a problem nebol, mam tu aventku flasku s 0+ dudlom, protikolikovym...to teraz tak postupne zacal grckat vela

olifcek
13. mar 2010

macu boze, akeho macka maaas.... 😉

maculik
13. mar 2010

olif, no mozem ja za to, ze mu tak chuti? 😅 😀
Ale teda poviem Ti, ruky ma riadne bolia, ked ho dlhsie pestujem a nosim, a ked mi zaspi pri papani, tak rameno si po chvili ani necitim 🙂
Hm, segra asi zmeskali vlak, lebo ved uz mali byt davno doma.. Ale ved keby sa stratili, tak mi hadam volaju 🙂

maminnka
13. mar 2010

Macu, Petko je cely ocino, ze? 🙂

maminnka
13. mar 2010

zienky, nam ten Nutriton pomohol... ak mate ozaj refluxove deticky, skuste. Ale odporucam ovela slabsie davkovanie ako pisu na obale...

olifcek
13. mar 2010

matesl...hmmm...juj....urcite im zavolaj a uvidis...ale skus tu annag...

macu i oliv hooodne papa, tak ale kym vas dobehne....

macu skus kojit na vankusiku, ruky boliet nebuduuuuu, chi...

no, asi sa tulaju a uzivaju si slobodu 😉 snad Ti aj cosi prinesuuu

maculik
13. mar 2010

mami, no to nevieme praveze, na koho je, akosi to nevieme rozoznat 🙂

olif, tak ale vy ste mali uuuplne inu vychodziu vahu , a Olivka predsa krasne pribera, ved kolko vlastne teraz ma?
Vankusik nemam, ale rozmyslam nad nim. To potom mas obe ruky volne ci ako?

maculik
13. mar 2010

a neviem, ci mi nieco kupia, dala som jej sice pekny budget, ale uz mi pisala, ze ak si kupi lacnejsiu bundu, ci mi musi zvysok doniest alebo si moze dokupit topanky alebo kabelku 😀 Tak Vladko ze nech si kupi a bude mat vystarane s darcekmi do roku 2016 😀 😀

prave upratujem Adelkine veci, lebo uz tam mala plno, co je jej male, a zistila som, ze ma do leta tolko veci, ze od teraz ked niekto nieco bude chciet kupovat, tak len do velkosti 92 vyssie. Lebo ved toto ani nestiha znosit hadam 😅

zucana
13. mar 2010

baby tak vramci popoludnajsieho pokusu o spanok som sa rozhodla presunut postielku vikinky do spalne a dala ju pri postel, navysila matrac a uvidime ako sa popasujeme tuto noc...ja proste nemozem spat lebo myslim na viki a na to ako by sme spali v noci....
muz ma upratovaci den...nemam rada ked ho to chyti lebo to by vsetko len upratoval...nastastie sa dal na terasy 😀
maci ten vas mi pripomina viki aj on ma mischelinky?
no uz ide svokra tak idem kojit
ptoom pojdeme kupit ten aerosol...naparovac speci pre deticky 😉

olifcek
13. mar 2010

macu, no, stale sa tu i tazsie narodili x;o)) porodna vaha bola 1940g, schudli sme na 1820g....teraz mame cca 3400g...odkedy sme doma, tak priemerne priberame tyzdenne 160g....14.04. ideme k pediatricke, tak nas znova prevazi x;o)

jo, ja mam obe ruky volneee...lebo si ho dal okolo pasa, malicku nan...a ked jej potrbujem tlacit zadne mliecko, tak len jedna volna je x;o)

macu segra podarena, hech...mladsia, ze? x;O)))

maculik
13. mar 2010

zuci, tie zachvaty upratovania poznam, aj mojho ked to chyti, tak to neskonci, kym tu vsetko nie je na poriadku, a ja nemam pokoj, kym si aj svoje veci neupracem 😝 😀

hej, aj on ma, ale nie nejake velke, skor to ma rozlozene tak vsade 😉

silta
13. mar 2010

oli ty si spominala ze mate pupocnikovy pruh chcem sa ta opytat ci ho este mate a ci chodite niekam na kontrolu.maly ma tiez vraj mierny pruh a k chirurgovi ideme na kontrolu az ked bude mat maly rok a nemame stym nic robit nezatlacat 😕

olifcek
13. mar 2010

silta nie pupocnikovy....ja ani neviem, kedy na kontrolu...mne len povedali, ze operaciu odlozit najskor o dva mesiace....kym nema oliv bolesti, neriesim ani 😉 ale viem, ze ak treba operovat, je lepsie, ked babo este nechodi, lebo take moc nevydrzi lezat...ved uvidiiime, co povedia...stale verim, ze este bre bude 😵

zucana
13. mar 2010

silta my mame...ako orech vlassky...a tiez s tym nemame nic robit!!!

zoska
13. mar 2010

nasa ma dnes nejaky cudny den...papa kazde tri hodky, ale pomedzi to stale place...nachvilku aj zaspi na rukach a potom zase plac...uz som z toho na nervy, esteze je mm doma...
teda prave odisiel cvicit, ale doteraz tu bol

akurat je v kociku na balkone a podarilo sa mi ju uhojdat k spanku,
neveim co je taka nepokojna ☹

andrea2603
13. mar 2010

ahojte.
zoska, moja dneas tiež spí len ked je na rukách a pricucnutá. Mám ju v babyšatke a ešte aj zákusok som s ňou robila. Mixér ju nezobudí, ale ked ju dám do postieľky tak je za 5min. hore. 😒

silta aj Livka má pruh.Lekárka odporučila priložiť vatu, zatlačiť a prelepiť bielou páskou. Ale priznám sa , že nejak nato pozabudnem, veď len min. týždeň jej odpadla chrastička z pupku.

olifcek
13. mar 2010

ako strihate nechty na nohach babatkam? na rukach nie je problem, na nohach som este nie....jed striham rucky, nezobudi sa, ale nozicky? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre