Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
25. mar 2010

zuci, kym jej neda naopak plienku, lepkami dozadu ako nasi terezke, tak je ok 😀 😀 😀 😀

olifcek
25. mar 2010

blumi no tak to mame este v norme x;o) tak ale ked chcela vidiet...aspon si necham vigantol predpisat a poviem jej, ze ja bom radsej vit. K kvapkala, nez nechala do malej pichat ho, hoc len raz za pol roka, ci za 3 mesiace...

blumi az budes mat i Ty tretie, tieto dve budu uuuplne poslusne 😉

zosi ja ani nezapinam, a ked bol zapnuty, mame zelene svetielko, chi

olifcek
25. mar 2010

moj mm neprebalil este, neoupkal... 🤐

olifcek
25. mar 2010

aleeee, my sme boli malinkiiiii, vravel, ze az podrastieme...no, uz ju takmer celu vie vyzliect, ked ideme kupkat...

blumi, kebyze viem, ze je ta reakcia do tych prejavov ako pises oka, kaslala by som zatial na lekarku...

blumka
25. mar 2010

ja sa priznam aka som matka...neviem kupat svoje deti 😀 od prveho dna co sme kupali terezku to robi manzel, ja okupem ale vidim ze to nie je ono...terezka ma uz sprdava, ze to robim zle, ze ocko to robi inak 😀 😀

olifcek
25. mar 2010

blumi, no, nam sa nejak dlhsie neukazala reakcia...ved uz mame 15tyzdnov, ak do9bre ratam a ockovanie bolo o 6t. ale mne vraveli, ze do 2 mesiacov moze prist reakcia...

maculik
25. mar 2010

tak, nakyp je v rure, kocky ja normalne nemozem z Petka, on spi uz vyse 1,5h, som myslela, ze ani nestihnem ten nakyp spravit, a aha, uz sa pecie a on stale buva 🙂 Len uz sa tesim, ked sa taky hladny zobudi, to zase bude pahltit a davit sa mliekom 😀

zoska, mala je krasna, take slniecko sa zda 🙂

blumi, fuha, 4 take male deti, tak to klobuk dolu. Ja mam dost s 2, a to mi este Adelka chodi na pol dna do skolky.

zusi, ani moj manzel by v noci sam s Petkom neostal. Tiez hovori, ze musi byt cerstvy do prace... Ale teraz to beriem tak, ze on spi s Adelkou a dost sa stara o nu, vlastne uz su taka samostatne fungujuca dvojka, tak uz sa nepozastavujem nad tym, ze maleho zatial nechce kupat a prebalovat. Ved to robi s Adelkou, mame to teraz tak podelene. A viem, ze ked Petrik trosku vyrastie a bude pevnejsi, tak bude kupat aj jeho a aj prebalovat.

A napr.zajtra ma volno (to nie ze len tak, ale preto, ze poobede ide na futbal, hra sa sice az o pol9, ale musi vyrazit skor, aby neboli zapchy 😉 , tak doobeda, ked bude maly cerstvo napapany, tak idem ku kadernicke, sice len podstrihnut, farbu si dam az na Sk (lebo to uz by dlho trvalo), ale ostane s nimi sam.

maculik
25. mar 2010

olif, ani moj neprebalil Petka a neokupal, on proste sa asi boji s nim narabat inak, nez ked ho ma na rukach, no tak co uz s nim, nutit ho nebudem. Ale vcera pred kupanim ho povyzliekal, lebo som nestihala 🙂

olifcek
25. mar 2010

macu jo i mne sa mm snazi pomoct..ale na mm blumky teda nemame ;o)

olifcek
25. mar 2010

zatial sa ale kralovsky stara o mna 😵

zoska
25. mar 2010

olif
ja som manducu neprala 😕 viem ze sa da prat, ale akosi ma to nenapadlo, lebo mala je v nej oblecena, cize s nou extra do kontaktu nepride...
tu hraciu deku sme dostali, ale este je na nu malicka...ale tak o mesiac ked uz aj dlhsie hlavku podrzi ked bude na brusku tak bude lepsie 😉
inak je to dost obrovske...zaciname byt zahltení vecami v byte...kocik, lehatko, deka, ...

bol tu moj dedko pozriet malu, doniesol mi kyticu ruží a malej darčeky 😵
teraz spi na pleci krpana a ked ju dam dole tak sa zobudí...
dnes pojdeme vonku asi trosku neskor

zoska
25. mar 2010

ako tak citam, tak som rada ze my vyuzivame aj postielku aj monitor naplno, cez den nechce byt v postielke, ale v noci tam spinka stale...od zaciatku 😉
dufam, ze jej to vydrzi 😅

garon, no to potesi ked susedia prerabaju 😖 nemozes vypadnut na tie dni kym to nedorobia k mame?

mates dufam, ze masaz pomoze...jaj ako by som isla aj jaaa

moja mala je teraz v takom stave, ze som ju zlozila z pleca vedla seba na deku a ona sa zahladela na stenu a bez pohybu na nu cumi uz 10 minut 😀 ako zhypnotizovana, ale uz zatvara ock, tak asi budeme spinkat 🙂

zucana
25. mar 2010

baby je tu 19 stupnov vecer 16....myslite ze je malej zima ked ju dam do vajicka von v tom zimnom flysovom fusaku a podtym ma ponozky, papucky, teple obtiahnute teplaky flysove, body, flysovy kabatik, sveter a capicu?
dikes

olifcek
25. mar 2010

zuci, iste jej zima nie je 😵

zucana
25. mar 2010

moja svokra zas stresovala....

matesl
25. mar 2010

juj babulky bola som na masaz a teraz je mamina s malym vonku....ale celkommi chyba...isla som si lahnut, ale ved ma kozy tlacia tak musim najprv odsat, ani lezat nemozem 😀

zucana
25. mar 2010

matesl mne robi moj mm uzasnu masaz kazdy vecer...ja nechapem kde sa to naucil...ja som chcela zehlit ale sa mi zakrutila hlava takze nic z toho....

matesl
25. mar 2010

zuzik, aj teplo jej bude, ked ma tolko vrstiev hore, myslim, a mate tam tak teplo 😎

matesl
25. mar 2010

zuci, tes sa...mojje byvaly portovec, masazi zazil, takze tiez by mal vediet, ale to by sa tym chlapom muselo chciet 😅

suzon78
25. mar 2010

Ahojte babenky,
včera sme sa vrátili z nemocnice z Kramárov domov, maličká sa rozpapkala a konečne sme sa dostali nad pôrodnú váhu, asi to nechutenstvo súviselo so zvýšeným bilirubínom, pár dní sme mali fototerapiu a podarilo sa nám z 300 znížiť na 220, brali sme aj liečiky - flavibión, ale po tom mi chúďadko grckala, tak sme sa ešte skúšali slniť na slniečku a odchádzali sme s hodnotami cca 150. Srdiečko vraj ešte vydrží do 3 mesiaca, maličká nemá problém ani sa tak nezadýchava, tak som rada. Horšie je, že dnes je pod mrakom a v slnení nemôžeme pokračovať a opäť sa mi vidí trošku žlšia, nechápem ako je to možné, že tie hodnoty biliribínu sa môžu tak rýchlo zo dňa na deň meniť 😖 Pediatrička mi hovorila, že by žltačku už dávno nemala, keby mohla užívať "čierne uhlie", ktoré by jej rýchlo pomohlo. Berie liečky na srdiečko a čierne uhlie ich účinok znižuje...

Hospitalizovaní budeme v BA opäť o 3 týždne na 2-3 dni na pozorovanie, ak sa stav nezhorší pôjdeme domov a budeme ešte odďalovať operáciu, aby pekne narástla a zosilnela.

Pridala som k príspevku aj pár foto z nemocky, na jednej je chudiatko ešte zo sondou, keď nevládala papať... ☹

zucana
25. mar 2010

takto je oblecena plus zavinovacka

zucana
25. mar 2010

suzon to je super...mala je nadherna a krasne fotocky mate ...zasa som sa rozcitila....neboj vsetko bude dobre drzim palceky !

suzon78
25. mar 2010

jéj zuci akí ste už zlatučkí a veľkíííí 😵

zucana
25. mar 2010

suzon my sme tlstoskovia 😉

olifcek
25. mar 2010

suzi ahoooooj, mala je ale kraaasne dietatko

aj my budeme pruh oddialovat...a stale tajne duufam, ze nebudeme musiet pod narkozu a skalpel, brrr

teuska
25. mar 2010

Ahojte babenky.
Mate krasne babatka.
Suzi drzim palceky nech je vsetko o.k. a nech vsetko dobre dopadne.

Ako to baby robite ze vam v noci babatka spia dlhsie? Mne raz spal 4 hodiny a vacsinou len 3 a nad ranom sa budi uz po hodine 😝
My ideme zajtra zasa na to ocne, lebo kvaoky nezabrali a chuda obcas ani nevie ocko otvorit. Tak asi budeme musiet riesit tie kanaliky. Uz aby sme to mali za sebou. 😖

selyma
25. mar 2010

Ahojte maminky. Blumka, ach jaj, ta co ste tak pochoreli. Prajem skore vyzdravenie. Tak ste sa od seba navzajom nabrali.
Suzi, Timka sa podoba na Klaudiku. Tiez by vam to rychlo preslo, zbehlo, nech to mate za sebou. Teraz ked ste doma, tak si to vychutnavajte.
Olif, viem o tom, ze po ockovani sa ma vytvorit pliugierik, ktory sa nema vytlacat. My este nic take nemame.
My sa mame dobre, malinka teraz bubka, vecer ideme kupkat. zlatucka je. Pocuva. Ale aj ona ma niekedy cez den taku placlivu naladu, ale to az nie tak dlho.

selyma
25. mar 2010

Inak dnes oslavujeme mesiac 😀

katina2209
25. mar 2010

Ahojk y tak mi sme dnes boli na tej poradni tak sa ma sestricka pytala ci mam smotanu namiesto mlieka maly za dva tyzdne pribral 620 gramov takze Matkova vaha 6 tyzdnoveho cloviecika je 5310 gramov a 56,5 cm tak to uz budeme za chvilku kupovat 3 plienky...
Maculik pytala som sa na to co ma na tvaricke tie vyrazticky a povedala mi doktorka ze mam zmenit kozmetiku pouzivala som ten olejcek z dm babylove no a predpisala mi z lekarni olej v ktorom mam kupat a mliecko ale neviem ako sa vola muz to mal napisane na papieriku ma to kupit v lekarni tak potom ti dam vediet....

olifcek
25. mar 2010

kati jo, daj paq vediet, pls, kupime i my a budem sa v tom kupat ja...strasne ma svrbi telo...no so sestrickou sme sa dohodli, ze budem natierat a ked, tak pridem v pondelok. ze pocas tehu som mala pecen ok, tak, ze to nou isto nebude, lebo to by muselo byt rozsiahle poskodenie uz...a, ze krvny obraz spred 2 tyzdnov bol ok. tak mozno alergia na nieco, alebo mam len presusenu pokozku veru.

chcela som, ze itak pojdem zajtra tam, no, kedze som volala i lekarke malej a ta ju chce vidiet, tak idem radsej s malickou...ja, ked sa pojdem osprskovat, natriem sa detskym olejcekom Bubchen, snad pomoze 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre