Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
15. jún 2010

Dobre ranko, tak my noc ako vzdy v pohode. Ja odsavam mliecko a Miska mi zaspinkava na hrazdicke. Vonku je inac dobra zima, celu noc tak strasne fukalo.

zoska
15. jún 2010

ahojte 🙂 krásne fotky ste dali @zucana @selyma @mmaarrttiinnaa 😉
no my by sme mali ist tiez k tomu moru koncom augusta, ale malej sa uz vo vajci v aute moc nepaci, doteraz pekne vzdy zaspala, ale teraz nem 😒 tak sa desím cesty do IT ☹

@olifcek no ako? mala sa ukludnila ked si dosla za mm vonku? ja som zabudla na to ten vas pruh, mas to o to tazsie, no ved ale uz baby popisali co a ako, tak snad sa ti podari postupne nabehnut na nejaky rezim 🙂 drzim palce, lebo to musi uz ist riadne aj na tvoju psychiku...

@cukruskua1920 myslime na tebaaa, aj pak vediet urcite

no a my sme mali dost na prd noc, Nelinka bola hore kazdu 1,5 hodinu, vyzeram takto 🙄 😔
koze furt chcela papat, nedala sa uspat bez prsa, rano mala plienka asi pol kila, a nejako vela soplikov mala rano, dufam, ze neprechladla 😕

olifcek
15. jún 2010

dobre rano..my sme v noci len raz krmili, paq nad ranom uz castejsie, ale to oliv dudlikovala a ukludnovala sa...pretoze i kakat chcela a tazsie slo...

dovolenka? mne nehrozi ziadna..ved som na MD a paq na RD, cize dve dovolenky, sa mam...

dakujem za rady ohladne oliv...no baby, ked chcem zaviest rezim, oliv spusti obrovsky rev...proste musi byt pri mne x;o((((( dufam, ze ju nic neboli, ze je zmenena poslednych par dni...

nemyslim ale, ze je premaznana, len ma stale velmi potrebuje...aj vcera, ked nam robioli dvere, sla som na wc, a oni zacali brusit zarubnu, oliv sa vraj tak bala, az sa triasla, vzala som si ju, a uz bola pokojna, paq som dala prso, pri pileni pozrela na mna s velkymi ocami, ja som sa usmiala, pohladkala ju a uz bolo po strachu z nepoznaneho...aspon, ze mi doveruje to dieta x;o)

ale mam pocit, ze som jedina, co ma tak nekludne dietatko...chjo....co uz...snad sa to zmeni

mmmmmartina mas super avatara x;o))

JO, Ndhewrne fotky ste tu prihodili...zuci, krasne ste obidve, mm musi byt velmi hrdy

svetlankat
15. jún 2010

@olifcek ver tomu, ze nie si jedine s nekludnym babatkom. Nasa malinka si tiez vyzaduje moju pritomnost. Ani na vcko nemozem ist. Dokonca ked je v obyvacke a ja v kuchyni, vidi na mna, ale place lebo nesedim pri nej. Len by sa nosila. Ale podla mna z toho vyrastu. Uz coskoro. drzim palce, nech sa to u vas uz skoro ukludni.

olifcek
15. jún 2010

@zoska hehe, olivka mala tiez plienku snad i kilovu, jaka bola pocikana x;o))

sla som za mm....po par minutach sme to vzdali a mm ju vzal na ruky, ja som tlacila kociar....hodku sme boli vonku....

potom, na posteli sme ju kusok nechali vyplakat, ja som bola na wc a uz nereagovala na hranie sa s mm...uz bola unavena. potom som si k nej lahla, hned stichla, natocila sa ku mne a papala....myslela som si, ze bude klud a zaspi takto na prsniku..ale, nie o asi 10 minut aktivneho papania sa zacala mrvit...no, daLA SOM jej druhe prso a uz sme zaspali...

i teraz sa snazi kakat...ma s tym par dni problemik x;o(( skusala som uz volat na chirurgiu, nedvihaju, tak ksusim neskor...chcem, aby olivke pozreli sonom, co to tam ma, chcem mat istotu, ze to nie je crevo, lebo to vraj moze sposobovat zapchu u deticiek...

olifcek
15. jún 2010

@svetlankat dakujem, aspon si nepripadam ako idiot, ktory nevie svoje dieta vychovavat,,,ale robim, co chce...

matesl
15. jún 2010

@svetli jeeej a to ako zaspi pod hrazdou...my mame stale problem so zaspavanim 😨

olifcek
15. jún 2010

aaaaa...uz sedi v sedacke x;o)) oplaca sa mi robit jej po voli, lebo potom i oliv urobi co chcem ja x;o)

svetlankat
15. jún 2010

@matesl vies co ano neviem, uz par dni mi takto cez den pospinka, sice len 30 min ale to staci. Hra sa hra, potom si trosku ponadava, ze jej hracky neodpovedaju a potom zaspinka. Snazim sa ju nechavat aj trosku sa samu hrat, no nie vzdy sa nam to dari, asi take tri dni nam to aj celkom ide. No uvidime co bude dalej. Ale zacali sme opat viac plackat. Uz som si myslela, ze to mame za seou, ale asi nie. Vcera uz som bola na prasky a teraz sme sa opat zobudili s placom. uvidime co bude vonku, ideme sa trosku prevetrat.
@olifcek si dobra mamina o tom niet pochyb.

zusika
autor
15. jún 2010

ahojte...citam, ze ma tu niekto spomina - priam potrebuje...
ako urobit z temy privatnu? - ci ste si to uz vyriesili?

a garonka - dakujem.... snazim sa... ale.... viem ze na vzdavanie je este skoro, no zacinam o sebe pochybovat...

zoska
15. jún 2010

podarilo sa mi uspat dieta v kociku vnutri, lebo vonku trieskaju na stavbe 😠
poobede pojdme na prechadzku vonku, ak počko vydrži take pekne

@olifcek ja som vcera tiez musela vytiahnut z kocika von, co tak revala, ale potom som ju vlozila naspat, dala dudel a nadhadzovala kocikom a dieta do 3minut zspalo...ona sa musi v tom kocikoku nadhdzovt aby ju to uspalo 😅 ...ale teraz som ju pekne pomaly ukolisala, sice to trvalo 20minut po obyvacke ale spi uz vyplula cumel...posledny tyzden cez den zaspi len s cumlikom a hned jak zaspi ho vypluje 🙂

zoska
15. jún 2010

@zusika cawes 😉 uz sa to viriesilo, bola taka uvaha na privatnu temu, ale uz sme to zavrhli 😉

a moja nepochybuj o sebe, asi sa to velmi lahko hovori, ale ja ta velmi obdivujem, ako vnimas veci...viem ze si si presla peklom a v najhorsich chvilach si sem nepisala, ale aj tak mas zdravy rozum 🙂 pozri ja som mlada, takmer najmldsia tu spomedzi nas, zdrava baba, mm sportovec a vyse polroka sa nam nedarilo 😒 potom som to skusala cez bazalnu teplotu, uzivala som kvapky gynex a na nete som nasla bezplatny link na plodne dni podla Jonasa a nakoniec to vsetko vyslo 😉
drzim ti velmi palce Zuzi 🙂

zoska
15. jún 2010

vyriesilo prebohaa ja dementiem, ze aka hrubka, sorry 😔

maculik
15. jún 2010

Dobre ranko 🙂

@zoska - ak my nanic noc, rano som sa zobudila uuuuplne nevyspana, hotova, oci ma bolia, chrbat tiez, nervozna som zacala byt po pol hodke, no nic moc... 😒 Petik pol hodku spi, idem k nemu, lebo o chvilu sa zobudi, tak vyskusam ako vcera dat mu prsko, ci este zaspi.

Poobede chceme stretnut v meste mm a jeho kolegu a pozriet niekde futbal, aj ked ja asi len prvy polcas, potom pojdem kocikovat, lebo bude cas na spanok.

a ozaj, domacej sa nedari prenajat byt, musela ho dat do realitky, tak zajtra ho pridu nafotit. Inak, ona je riadne trafena, ani nam nedala vediet, vobec by sme nevedeli, keby nezavolali priamo z tej realitky, ze kedy mozu prist.
Ale uz mi je to jedno, ved po dovolenke sa stahujeme 😵

maculik
15. jún 2010

@olifcek - ty si super mamina, ako to zvladas, nepochybuj o sebe. Neboj, postupne sa to upravi, mozno u vas trosku dlhsie bude trvat to zavedenie rezimu, ale pozri, uz mate pol roka o chvilu, o mesiac zacnes prikrmovat a postupne si Oliv zvykne, ze ma aj ine papanie. Potom uz bude vediet, co kedy nasleduje a bude hned lahsie 🙂

@zucana - no my tu veru teraz mame prijemnych 20-22st, aj terza je vonku trosku pod mrakom, pofukuje, ale teplo. Ja mam rada tu vo vnutrozemi tak 25-27st, viac uz mi vadi, ale pri mori ked budeme, tak kludne aj 30 moze byt 🙂

zoska
15. jún 2010

@maculik ta vasa domaca je nejaka cudna 😕 ved jej by malo zalezat aby prenajala byt co najskor a neda vam ani vediet...a keby ste neboli doma tak co? este by vas prisla sprdnut, ze ste neboli doma? 😅
ma mrzi ze si sa ani ty nevyspala, my sme takuto zlu noc uz davno nemali...ale mala zacala pokasliavat nejako viac, plny nostek ma, no neviem neviem, ci to je len nahoda ☹ teplotu nema, tak snad to prejde

kedy je ten futbal? 13.30? ja teda niesom moc futbalova, skor hokej ma berie, no ale pozriem kusok aspon kvoli sestakovi 😀 aj ked ostrihany sa mi uz tak nem paci..no ale minule som videla na FB ze jeho manzelka komentovala tvoj status, tak to je riadna kocka, pekny pár sú veru 🙂

zusika
autor
15. jún 2010

@zoska ok, tak pekne pismenkujte....
my tu mame po tych volbach poriadny chaos..tak musim prudko pracovat... 😎

..a vdaka za podporu! 😉

matesl
15. jún 2010

@maculik aj my sme mali umrnkanu noc ... asi je nas tu par co vstavame viac dobite ako svieze a aj ja som mala doodeba nervy, ked maby by sppal a nie a nie zavriet oci, len mrncat a mrncat, tak som ho supla do kocika a v kuchyni vozila a zaspal bez namietky, preco to tak nejde aj v posteli...a preco tie noci taketo musia byt 😅 😅 😅

matesl
15. jún 2010

a uz mi ide opdpovedaaaat 😎 😎 😎

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maculik
15. jún 2010

@zoska - mozno pokasliava z toho, ako chodite von a dnu, ak mate dnu chladnejsie, nez vonku, alebo nemate klimu v aute? Lebo aj Petik pokasliava, len neviem, ci len prechladol, alebo nieco od Adelky chytil, lebo ta zase z jasli trosku nieco doniesla 😝

no ja futbal som od mala pozerala, lebo doma to bezalo, a mm je futbal.maniak, ale to sme nastastie zacali chodit aj nazivo, tak ma to chytilo este viac. Ja zase nemusim hokej..
A veru ani mne sa taky vystrihany nepaci velmi, ale to on si dava kazde leto a potom uz len necha dorastat a na zaciatku nem.sezony uz ma vlasy spat 🙂
Akurat som vcera s jeho zenou pisala, ze ako sa citi, lebo na 1.7.ma cisarsky naplanovany, tak ci vydrzi, a ona ze vsetko ok, len uz chcu mat ocka doma, a mm na to ze "napis jej, ze ja dufam, ze vam pride domov co najneskor (pravdaze, len ako futbalovy fanusik a z cisto futbaloveho hladiska 😀

@matesl - veru, aj mneee, asi na tom popracovali 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maculik
15. jún 2010

@rivatha neboj, mne takto tiez Petik zaspava len pri papani, len parkrat zaspal sam, ale to bol mensi, a Adelka takto zaspavala myslim ze aj do 8mes, ale ako zacala papat a po obede uz nemala kojenie, tak zaspala aj sama, no a vecer sa naucila tiez postupne, lebo uz bola velka na to, aby ju uspalo cucanie, takze ked sa dokojila, tak som ju dala do postielky a za par dni sa naucila zaspavat sama.
Ja si Petika nechavam v posteli len nad ranom, aj to len kym sa v juli neprestahujeme, lebo to zacneme znovu spolu s mm spavat, tak by som sa bala, ze ho privali. A pravdupovediac, viac mi vyhovuje, ked je v postielke, lebo ked zacne v noci cestovat, tak by som sa nevyspala 😅

inak, uz sa v pohode otaca na brusko, takze od predvcera sa to poriadne naucil a teraz uz aj pri prebalovani, a potom sa jeduje, ked si ho dam spat na chrbat 😀

zucana
15. jún 2010

cafte baby teda bre ranko...vstavali sme 10tej ale nebudem provovkovat lebo mi je luto tych co nespavaju....ale my sme si tiez presli svojim refluxom a placom a pruhom na pupku a uz sa vsetko ukludnilo dokonca ani prdiky rano nemava uz a asi to bolo z vitaminu D.
@olifcek ja som to nemyslela ze je rozmaznana ale ze aby nebola...lebo na mojej som videla ze si s nami robila co chce ale potom som zacala nastavovat pravidla a rezim a same sa to nejak ukludnilo to nosenie na rukach vecer a tak....lebo podla mna tym rezimom zacala chapat ze uz sa ide spat a tak.....ja viem ze mate pruh a plac je na to zly aj my sme mali ...to bol len tip zacat trochu rezimovat...a to ze zacnes robit veci kazdy den trosku rovnake tak to mozes robit po voli ved len trosku prisposobit....napr namiesto prsa vymysliet nejaku inu cinnost...napr.ja som zistila ze mala ked plakala tak to nebolo preto lebo bola hladna ale lebo sa chcela hrat nosit alebo ist von....ked zacne byt umrncana skus robit milion inych veci s nou ako papat a oddalit to trosku.....ja viem mozno s tym nie si stotoznena a ja tu hadzem rady pritom som neskusena ale ti to zo srdca z mojej tejto doterajsej skusenosti a pozri ako je super....
aj moja je umrncana co myslis o tej 3tej zacina a tak viem ze sa ide von....
@matesl my ideme kukat cez siestu snad vikinka bude spinkat a ked nie bude povzbudzovat 😀 taliansko remizovalo tak keby sme vyhrali maju to tazsie 😀 😝
tu je zamracene a snad nam na dovci nebude prsat 😒

zucana
15. jún 2010

a este olif nam strasne pomohla zmena prostredia viki sa na slovensku ukludnila .....
aj ked si na MD a RD tak aspon na par dni niekam vypadnite na iny vzduch ak sa da....a ved aj mm by si mal trochu uzit dovolenky 😉

blumka
15. jún 2010

ahojte baby...
@olifcek, Olivka je narocne dieta podla toho vsetkeho co pises...na koni je taka tema aj v Mama a ja je o tom kazdy mesiac nieco...v tejto co som ti pozicala je uz asi 5. cast..ked chces poziciam ti predosle 😉 ...kazde babo si raz svoj rezim najde, niektore skor ine neskor...ja som toho nazoru, ze to ako vyhovujes teraz malickej ti ona raz 100% vrati 😉 tvoja pozornost jej dava pocit istoty, neskor ked bude vacsia pochopi, ze mamina aj ked nie je tesne pri nej, je stale pri nej a vzdy ked zavola ze ta potrebujes tak ma istotu ze prides...a o to predsa ide, nie? aby deti vedeli ze sme tu pre nich 😉 mas to moja takze, ale sama vidis, ze su aj dobre chvile a oliv ti uz teraz odplaca tvoju pozornost 😉 treba vydrzat 😉

inak...nenormalny problem objednat sa na alergologiu v KE..uz som obvolala asi 6 ambulancii a nikde ma nechcu..najskor az v auguste, co ja uz budem kaput ☹

@laxity, aj my labzujeme kadetade..kazdy vikend sme mimo domu, teda skoro kazdy ale vzdy aj ked som mimo dodrziavam detom rovnaky rezim...meni sa len prostredie...vyplatilo sa mi to pri Tete, tak dufam, ze aj Juli to pochopi 😉

selyma
15. jún 2010

ahojte babkxy Dobre ranko, vlastne uz den. My sme hore od pol osmej. Manzel odchadzal do prace a tak nas zobudil jeho telefon. Dnes mame na obed rizoto. A vy? popiste, aspon budem vediet co varit zajtra

martulanr
15. jún 2010

ahojte dievcencee tak dlho som tu nebola
nasmu krpatemu ide zub jednotka chuda tak mava šábes obcas a maly skolkár nosí zo škôlky všetky druhy kašlu a soplu tak aj maly uz bral ATB

videla som ze cukruska je tehulka tak jej drzime palčeky aby vsetko dobre dopadlo
ja od buduceho tyzdna nastupujem na rodicovsku 🙂

zucana
15. jún 2010

@sely ja idem robit cesar salat
inak s blumkou suhlasim ..... ale aj to co som napisala o tom rezime 😉
inak baby tak ja som bola vcera u endokrinologa tu v IT ....pochytal mi krk, pozrel vysledky krvi, popocuval ma a ze slah tabletky na potlacenie hormonov...pritom mam ze iba 2 stupne nad hranicou a predtym som mala 30 nad hranicou a krasne to klesa....tak si citam pribalovy letak a ze su kontraindikovane do mlieka idu...tak volam na Sk endokrinologicke a ona ze mam poporodnu hypertiroitidu a ze to nemam brat ale vyckat do dalsej kontroly 15.jula (tu v IT) a ze to klesa a upravi sa same....ze si mam davat iba betablokator (co mi ona dala proti buseniu srdca)...ja som si ich nedavala od zaciatku a vravim ze som ich vysadila lebom mi uz nebusi srdce a ona ze to vdaka tym tabletkam ze ich mam brat 😅 ale ja proste nechcem tabletky...ved keby som nesla na krv ani neviem ze mam nejaky problem....co vy na to???ja bych pockala do 15.jula este a ved potom mam stale cas prejst na tabletky....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre