Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zucana
24. jún 2010

@rivatha Hej aj moja sa vrha ;)

olifcek
25. jún 2010

@lucia411 preockovanie sa ale robi opat do oboch noziciek po jednej vakcine...

@zucana hehe, malicka je uz aka podarenaaa

@maminnka ze aka zlatucka a aka velika uz x;o)

asi uz kazde nase babo objavilo chodidielka, ze? kazde uz by chcelo sediet a chodit po 4 x;oD

olifcek
25. jún 2010

baby, ideme my uz pomalicky za pediatrickou po vysledky krvicky, oznamit jej, ze od 01.08. ideme inam, a paq na srdiecko...verim, ze bude vsetko ok, ale pre istotu...myslite na nas, prsim...

hajdylca
25. jún 2010

@olifcek drzim palce, a malinke prajem vsetko najlepsie k meninkam 🙂
@lolka Tebe vsetko len najlepsie k narodeninam 😀
a idem aspon nieco docitat..
inak my mame noc co noc horsiu 😖

lolka
25. jún 2010

@svetlankat krasne bodynko si dostala 🙂 ty mas dnes narodeniny ? prajeme vsetko najlepsie, hlavne vela zdravicka a spokojnu rodinku. mohli by sme si strngnut so sampusom, ja som tiez od dnes o rok starsia 😅

@olifcek drzime olivke palce a urcite budu vsety vysledy v poriadku, mala je bojovnicka sikovna 😉

ani my sa este neotacame z chrbatika na brusko, zvladneme to na bok a tam sa zastavi. ale ked je na brusku, tak zdviha zadocek a krci nohami ako keby chcela lozit, len nevie co s rukami,tak si sucha hlavicku 😅 no a vsetko si pchame do pusinky, slinta nenormalne a na dolnom dasienku ma biele bodky, tak asi coskoro vykukne zubok.

lolka
25. jún 2010

@hajdylca jeeej, dakujeme pekne 😉
ta noc ma mrzi, je na prd, ked sa clovek aspon trochu nevyspi 😒 mne mala este teraz zalomila, tak dufam, ze bude aspon hodinku spat.

@zucana kuk na foto hrceka co som dala robit pre muzika, sice trochu oneskorene, ale nejako som nestihala...

hajdylca
25. jún 2010

@lolka ja som mala ulozila pred 10 min. a uz pocujem ze tam keca, ale mm kazal ze ist k nemu az ked mrnci, ale to ja neviem 🤐 takze zase letim off, snad Vas niekedy docitam 😒

lolka
25. jún 2010

@hajdylca ja ked ulozim malu a este si keca, necham ju tak a ona do 10 min. zaspi alebo ked sa jej nechce tak zacne mrncat a to idem k nej-viem, ze uz nezaspi. skus ho nechat sa "vykecat", mozno pri tom zaspinka 😉

garonka
25. jún 2010

@olifcek taaaak našej skvelej Olivke k dnešnym prvym meninkam len to naj naj naj aby bola stale taka krasnučka, zdravučka a robila všetkym kopu radosti 😵 😵 😵 😵 😵

a samozrejme držíme pästičky u lekarky 🙂

garonka
25. jún 2010

ja po dnešnej noci vyzeram takto 😠 😠 😠 🙄 🙄 🙄 nevyspata, s Tobim sme boli zas sami, tentoraz ocko pracoval, na Furči vytapalo polikliniku 😒

lucia411
25. jún 2010

Olivke zelame vsetko naj k dnesnym meninam 😉

lucia411
25. jún 2010

olifcek, tu vo Swiss ockuju deti len v 2 mes(2 injekcie do oboch noziciek,)potom vo 4 mes zase opakovanie, v 6 mes len 1 injekcia a potom az v 1 roku, proti TBC tu neockuju

lolka
25. jún 2010

Olivke prajeme všetko najlepšie k meninkám 🙂

maculik
25. jún 2010

Dobre ranko
@olifcek - Olivke vsetko naj k meninkam, nech je zdravucka a spokojna a rastie vam do krasy 😵
@maminnka Natalka je tiez riadna gymnastka, sikulka ako maly Tobi 🙂 A ake ma hnede ocka uz 😵

@lolka ta fotka na hrnceku je uzasna, mala aka princezna 🙂
@svetlankat jej, ake zubky ma uz Miska a fesanda v bodynku, ocko ti pekne prekvapko pripravil 🙂
a obom prajem krasny narodeninovy den, vsetko naj a nech vam drobci robia radost.

my sme zase nemali dobru noc. Zaspal az o 10, o 11 papal, o polnoci tiez a az do pol4 sa budil, potom neviem ako zaspal lepsie, ale len cca do 6, odvtedy sme hore. Teraz spi 20min, ale neviem, na ako dlho. A ja som hrozne unavena, ale mam dost roboty, tak som si nelahla. Idem to dorobit a popritom budem nakukat :ň

A ozaj, mm rano krmil vtaciky a jeden mu uletel ☹ Ako im daval novu tycku, tak mu padla, oni sa zlakli a ako mal v klietke ruku, tak ten, co ho mame najdlhsie, prefrnkol popri ruke von.. Aj bol potom vonku, ci ho niekde nenajde, ale nehrozi. Takze urcite ho do vecera nieco zozerie alebo zdochne od hladu, chudacik 😢

blumka
25. jún 2010

@olifcek..setko naj naj najlepsie olivke k meninkam 😵

@selyma, bezplienkovu metodu poznam, robi ju moja kamaratka uz pri druhom dietati..moze to byt dobra vec ak teda mas na to cas, ale ak to chces robit, nedavaj malicku SADAT na nocnik aj ked ju drzis...chyt ju do klbka....opri si ju chrbatikom o seba, chyt nozky pod kolienkami, tak ze dupku vystrci a bude aj kakat aj piskat bez toho zeby si krivila chrbatik...ma tazku hlavicku, kazde sedenie ci uz je to len 5 minut (mimochodom 5 minut sedenia pre 4 mesacne dieta ktore este nevie same sediet je vela) jej nici chrbat, lebo tazka hlava tlaci na stavce, moze ich to demolovat a to sa moze kludne prejavit az v dospelosti 😉
osobne si ale myslim, a zastavaju taky nazor aj pediatri, ze sice dieta sa ti tatko vykaka aj vycika, pomaha to mozno pri kolike, lebo ta poloha co som ti opisala pomaha detom pri prdeni a vola sa aj antikolikova...ale myslim ze dieta tym skor cikat ani kakat nenaucis, pretoze jemu to musi v mozgu dopnut, ze jeho zvierace su uz natolko silne ze dokaze UMYSELNE zadrzat moc aj stolicu 😉
popytaj sa v teme bezplienkova komunikacna metoda kolkym z mamiciek co uz maju 2 a viac rocne deti sa deti odplienkovali a pytali sa same na zachod pred druhym rokom... 😉 lebo nie je vyhra to ze ty dieta na zachod posadis a ono sa vycika a vykaka ale to ze sa na to same pyta 😉
fandim ti v tomto ja na to nemam absolutne cas....a velmi som zvedava na vysledky... 😉

garonka
25. jún 2010

jej a to nieje skoro davať na nočnik take 4 mesačne dieťatko?
to treba nato veľa času nie?

blumka
25. jún 2010

@garonka no zalezi aky mas uhol pohladu..zastancovia BKM povedia ze nie je skoro..ale tam nejde o davanie na nocnik...dieta ktore same nevie sediet, nemoze sediet na nocniku...ide o to ze je to pre dieta hygienickejsie ked vypozorujes ze cika tak ho nenechas cikat do plienky ale nad nocnik alebo zachod, prip. umyvadlo...
na to treba mat cas, neustale byt s dietatom a pozorovat ho...

garonka
25. jún 2010

@blumka no preto sa pytam, lebo take 4 mesačne nevie samo sedieť a ja by sa bala tak davať na nočnik sadnuť no keby tak ako si pisala, že pokrčiť kolienka a vystrieť dupku tak oki, aha to fakt treba nato čas, tak my si počkame kym budeme pekne sedieť

blumka
25. jún 2010

@garonka jj, tak je to ok...ked si pozres tie videa co dala @selyma tak tam uz sice sedia ale to su uz minimalne polrocne deti a take co uz sedia same.
Moja kamoska bezplienkovala svojho maleho a na nocnik sa sam zacal pytat v roku a pol..teraz ma druhe dievcatko vraj tiez to robi tak uvidime ake bude mat vysledky
ja som nebezplienkovala a terezka sa pytala na nocnik v roku a 10 mesiacov...rozdiel je 4 mesiace a v tom ze ja som nemusela neustale cihat nad dietatom ci cika ci kaka...tak neviem..no..podla mna tam nejde ani tak o to aby sa dieta skor naucilo na nocnik ako tu hygienicku stranku veci a financnu

garonka
25. jún 2010

@blumka no tak podľa môjho nazoru tu pri 4 mesačnych deťoch ktore davaju na nočnik ide skôr o financie, o hygienu asi nie ale fakt ak ma mamička more času a venuje sa len dieťatku tak prečo nie aaaaale.... 4 mesačne predsa sa cikať samo o sebe nenaučí 😕
ja by som radšej počkala kym to dieťa je viac vnimavejšie, teda rozumie, tak ako Tvoja Terezka lebo take rok a pol detičky predsa rozumejú hoci len takym slovičkam, že kaki, ciki
pamätam si svojho synovca ten mal v lete 10 mesiacov, bolo leto, dieťa na dvore hole bose a vedel chodiť len s pomocou teda držal sa za ručku, cikal stale na jedno miesto 😅 na sedmokrasky ale mal z toho radosť, že ciki ciki tak to ok ale na nočník nechcel sadnuť ani za svet a na zachod len bez tej podložky si tam sadol

maminnka
25. jún 2010

Blumi,
aj nas maly bol bez plienky v roku a pol. Ja matky, co pouzivaju bezplienkovu metodu obdivujem, ale na to ja nemam... Petik pochopil vemi skoro v jaslickach, co to na nocniku robia starsie deti a kedze sa im velmi chcel podobat, ziadal si nocnik sam 🙂

katina2209
25. jún 2010

Ahojte v prvom rade vsetko najlepsie k meninkam Olivke a k narodeninkam Lolke....
Lolka ani nas Matko sa nepretaca sice sa mu to parkrat podarilo,ale to skor tak nevedome ked bol po kupani holucky a od vtedy nic.. tiez sa dava iba na bocik....
Olifcek drzime palce u doktorky....
Maculik mi tie noci tiez nemame bohvieake ja som uz rezignovala a ani ho neprekladam do postielky,lebo sa kazdu chvilku budi tak mu davam dudlik,ktory niekedy vypluje a niekedy zadudka...

@blumka Dakujem pekne za tie prikrmy prisli mi,,,,,
Gari ja som uz nevyspata strasne dlho uz velmi dlho som nespala nepretrzite viac ako 3 hodiny ☹
@lolka ten hrncek je uzasny.....
@zucana videla som vase videjko viki je krasnucka ako sa pretaca frajerka je....
Nas Matko v poslednom case prestal vykecavat take tie zrozumitelne agu, teraz najnovsie pisti od radosti....a rozprava iba ked si picha rucicky do pusinky....

katina2209
25. jún 2010

Mami a vy sa mate ako? este kojis? pisala som ti IP... a nedostala som odpoved...

svetlankat
25. jún 2010

Caute babenky, tak som tu len na skok, @olifcek vsetko najlepsie olivke k meninkam. My dnes mame ten pohreb a potom hned ideme na chalupu, tak sa vam ozvem az v nedelu. Inac este k tej nasej vahe. Trosku som sa pomýlila Miska v troch mesiacoch mala 5110g a teraz 5850g, takze sme pribrali 740g, tak to sa mi uz viac paci.

blumka
25. jún 2010

@garonka podla mna ani nejde o to ze dieta pochopi ze sa niekde kaka alebo cika, ja si stale myslim ze aj ked to sice dieta vie, ze ten nocnik je na kakanie a cikanie, ze jednoducho ked to etse nedokaze vedome udrzat a dobehnut na ten nocnik tak sa pocika a pokaka...
a podla mna to u kazdeho dietata docvakne v inom case...akoze mna by asi slahlo, keby som s Terezkou robila tu bezplienkovu metodu a aj tak sa sama na nocnik zacne pytat az po 2ch rokoch ako ine deti ktore nosili normalne plienku...fakt jedinuvyhodu maju vo financiach 😅 ale mozno Klaudia sa vdaka tomu nauci chodit na wc uz v roku

katina2209
25. jún 2010

Marko sa tiez oducil od plienok v roku a pol a od 9 mesiacov som ho davala na nocnik pekne tam sedel a ked sa nahodou vycikal alebo vykakal tak sme sa velmi tesili....

laxity
25. jún 2010

ahojte

ja len na rýchlo všetko naj Olivke 😉

potom ak bude čas tak napíšem a hlavne dočítam vás 😀

svetlankat
25. jún 2010

@lolka jeeej lolka dakujem a vsetko naj naj naj aj tebe

katina2209
25. jún 2010

Nas Matko si tiez dava do pusy nozicky videla som Mami tvoju Natalku na fotke ale pretacat sa velmi nechce vsetko by chcel zjest a slinta jedna radost..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre