Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
29. jún 2010

@jaja32 vidis kazdy vravi inak..

@tatiana1985 za 6 tyzdnov ti pribrala 1300g? ved to je dobre...po tretom mesiaci uz deticky nepriberaju tak vela ako na zaciatku 😉 do polroka by malo babo mat dvojnasobok porodnej vahy..myslim ze to stihate 😉 a ked nie, nic sa nedeje..a hlavne nic s tym neurobis...ak je Neli zdrava, tak to neries...bude modelka

tatiana1985
29. jún 2010

dakujem pekne za odpovede🙂
trosku ma aj depta okolie,lebo: Zena ked chce kojit musi mat stavbu..a co ty chces s tvojimi 30kilami??? Asi ma mala malo, bo taka chudunka je...proste uz posledny tyzden fakt toho mam dost... 😖
a normalne prveho so strachom pojdem k tej dr. 😒 ale dakujem za vase odpovede, ukludnili ste ma trosku🙂 😉

zoska
29. jún 2010

@tatiana1985 my sme mali v 4. mesiaci 6100g (porod. vaha 3460g)
myslim ze tvoja Neli nieje nejak pozadu, ved uvidis na poradni, kolko bude mat...dolezite je vazit na rovnakej vahe 😉

zoska
29. jún 2010

@tatiana1985 mne dr. hned povedala, ze ked som stihla budem mat mliecko a dost dlho...ze plnsie zeny s velkymi prsiami maju problemy s kojenim, samozrejme nie vzdy...ale uz velakrat som stretla "vacsiu "zenu, ktora povedala ze nemala po 2 tyzdnoch ziadne mlieko...
okolie neries, pokial ta nepodporuje tak sa na tuto temu s nim ani nebav

blumka
29. jún 2010

@tatiana1985 to je somarina ze zena musi mat na kojenie stavbu, su zeny tucne a kojit sa im nepodarilo a su zeny chude a koja aj do 2 rokov dietata 😉 mlieko nie je ani slabe ani silne, kazda mamicka ma pre to svoje prave take ake to babo potrebuje...nepocuvaj okolie...a nemaj strach...preco? co mas do malej liat litre mlieka len preto aby mala namiesto 6kg 8? a preco? aleob lepsie by bolo 9? ci staci 7kg? ci kolko vlastne? to sa druhykrat spytaj okolia..ze kolko by mala teda Nelinka vazit a preco prave tolko 😉

lienka2
29. jún 2010

@tatiana1985 ale ak si ty chudsej postavy nemozes od malej cakat ze bude obor... 😅 hlavne ze pekne pribera a urcite ked je hladna si vypyta.. ten nas to teda dokaze dat riadne najavo, ked ma prazdne brusko 😀 a ako pise blumka, ked nechce tak do neho zbytocne budem tlacit, proste nevypije..

blumka
29. jún 2010

@lienka2 nooooo...my sme s manzelom obaja krpci a moja povodna vaha je 52 kg, a Juli je teda obor na svoj vek 😀 aj je dlha aj tucna 😀 ale taka bola aj terazka,teda dlha..do urciteho casu sa vymikala rastovym tabulkam a teraz je malicka oproti inym detom v jej veku...

tatiana1985
29. jún 2010

@zoska dakujem 🙂 preto som sa prisla opytat sem k vam-kolko ludi tolko nazorov a postrehov 🙂

tatiana1985
29. jún 2010

@blumka dobre, nabuduce sa opytam a kolko budu chciet aby mala, take cislo poviem 😉

blumka
29. jún 2010

@tatiana1985 😉 ale fakt sa tym netrap, sama vidis ze mala je ok, ze je cula, priberat ti pribera horsie by bolo keby chudla 😉

maculik
29. jún 2010

@tatiana1985 to ti krasne pribrala, ona je asi len drobucka, a to, ze si v posl.case nepyta tak casto je mozno tym, ze si uz viac vytiahne a viac ju to zasyti. Juj, hned by som s tebou menila, ja mam zase pocit, ze Petik si pyta stale 😀

a ako pise jaja, to iste povedala aj mne dr, ze sa nemozeme riadit tabulkami, kazde babo je predsa ine.. A inak je malinka spokojna? Pokial neplace, pekne cika aj kaka, tak to neries zatial.
Ale daj vediet potom, co ti dr povedala 🙂

@rivatha tak uz som to prisila, konecne 😀 Maly stale buva od 12,40, aj ked presne o 35min sa zobudil, ale stihla som mu dat prsko, kym sa uplne neprebral a spi dalej.

Ja docitavam knihu a odolavam Betynke, kt.mi vcera dosla, lebo chcem si ju nechat na dovcu.

Inak @blumka nasi uz ten Special u nas v PU nezohnali, aj segra ho pozerala v BA a nekupila... Skoda ☹ som ho chcela, ked si pisala, ze je tam plno dobrych veci pre Tete, tak to by aj na Adelku bolo urcite

maculik
29. jún 2010

a sme hore....

blumka
29. jún 2010

@maculik pohladam ci ho maju tu, kupi ti a poslem 😉 ja som si kupila betynku vcera a tiez jej odolavam, chcem si ju nechat na vikend 😉

laxity
29. jún 2010

@zoska aj my sme mali takú istú pôrodnú 🙂

tatiana1985
29. jún 2010

@maculik jj. ona je spokojnucka, vysmiata, chechula 🙂
urcite vam potom napisem kolko ukazala vaha u dr. 🙂
moja napr. papa 10minut vseho vsudy...dlhsie nez 10minut nikdy...to len tak, informacne si sledujem ...

laxity
29. jún 2010

@tatiana1985 moja ťahá takých 5 minút 😕

laxity
29. jún 2010

@tatiana1985 určite to bude ok, nemyslím, že je dôvod stresovať, ale daj vedieť potom 😉

zucana
29. jún 2010

Baby dikes
uz mam Po obednom bazene.mm je uzasny o 13tej vzdy ide s viki na izbu a siestuju do 3tej spolu samoska ze ona spi max hodku a ja som na plazi a citam knihu a pak bazen ;) aleneprovokujem
som Milo prekvapena
krasny dnik

tatiana1985
29. jún 2010

@laxity 🙂 urcite napisem vam..
tak pekny dnik zelam vsetkym, ideme my vonku papaa

dorotka2
29. jún 2010

@tatiana1985 my sme boli vcera u lekarky a Viki vazi 6280g, mame teraz 4 mesiace a dva tyzdne

dorotka2
29. jún 2010

@laxity no teda, natalka je ale sikovnicke, my sme mali zatial len pluzgierik na palceku od tolkeho cmulania. A my sme boli vcera u lekarky a Viki ma 6280, takze Natalka napreduje, ani by som nepovedala, ze to Vas nechceli pustit, lebo malo priberala 🙂

dorotka2
29. jún 2010

@blumka mozes poslat aj mne, ked uz to mas nascanovane? 😉

dorotka2
29. jún 2010

@tatiana1985 No, ked za 6 tyzdnov tolko pribrala, o je super, viki pribrala za 6 tyzdnov teraz menej ako kilo a doktorka nas pochvalila, takze sa neboj

laxity
29. jún 2010

@dorotka2 šak aj ja si vždy na to spomeniem ako nás nechceli pustiť z nemocnice, kvôli tomu, že nepriberáme a teraz keby Naty videli, by nechápali 😀 ....a vy tiež máte krásnu váhu...akú ste mali pôrodnú?

ja som bola dnes v Pezinku a kým som prišla domov, Naty si stihla urobiť cucflek ale ti poviem, že je riadny 😀 ....alebo žeby mm? 😀 😝 😀

laxity
29. jún 2010

@dorotka2 ozaj a meriate? Ja som strašne na nás zvedavá...my máme 7.7 poradňu...dúfam, že budem môcť isť 😕

dorotka2
29. jún 2010

@laxity u doktorky nas nemeraju, musim doma odmerat, asi idem na to, ae je strasne dlha, nie zeby nemala po kom. 🙂 idem to skusit, no neviem ako to dopadne, ked ona sa tolko vrti 😉

maculik
29. jún 2010

@blumka no keby mali, tak to by bolo super. Nasi by mi to bud potom sem poslali alebo by ma to tam pockalo, kym dojdeme.

@zucana super, ze manzel sa tak stara a mas cas pre seba 🙂 Ja by som tiez take nieco brala, ale s 2 drobcami nehrozi 😉

a inak, tiez pojdeme na 3noci do hotela, inak budeme 10dni v apartmane, kde si budeme varit aj vsetko, ale kedze letime do a z Terstu v IT, tak pojdeme z Chorv.skor a cestou spat ostaneme pred odletom 3noci tam v hoteli, mm mi teraz poslal link na hotel pri mori, ze "takuto romantiku som nam rezervoval na 3noci"... No som normalne pozerala, asi uz nemoze zniest tu moju obcasnu nervnost a nervozitu (vyplyvajucu z blbych noci), tak si povedal, ze aspon na 3dni dovolenky sa nechame aj obsluhovat 😎

@laxity a ty kedy vlastne ides, zajtra uz?

zuziatko
29. jún 2010

Ahojte

prepáčte, že vám tu vstupujem. Ale chcela by som sa opýtať na tie Avent poháriky čo ste tu rozoberali. Od koľkých mesiacov sa môžu používať ?? Lebo ja som najmenej videla od 6+.
Tak ak toľko nemáme či by sme mohli používať na vodičku ??

A náhodou s tými DM pohárikmi (sú ako Avent) nemáte skúsenosť ??

maculik
29. jún 2010

@zuziatko ak ti z toho bude vediet cuckat, tak v pohode pouzivaj, ten vek tam je podla mna len orientacne, ze asi vtedy deti zacnu s prikrmami pit aj vodicku. Asi skor ide o to, ci uz bude vediet Emmka z toho tahat, ale ved vyskusaj a ak hej, kludne pouzivajte 🙂

zuziatko
29. jún 2010

@maculik vďaka 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre