Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
16. okt 2010

@blumka jj len vies velakrat sa to bije....ze praca ktoru chces robit a pomahat ludom a potom aj zivotny standard na ktory si zvyknuta
mm prave robi obed tak ja computerujema idem pred telku lebo som trochu nachcipana ale bola som v bazene lebo dnes sme mali hodinu kde mohli prist kto chcel aj sa pozerat aj do vody....a bola som iba ja a mm a este jeden chlapcek s mamou a s babkou.moja svokra chcela ist do vody (vsak si spomiate asi) ale mala poraneny prst tak nemohla a normalne sa ani pozerat neprisla.tak som bola ja s mm a viki a iba ten chlapcek s mamou a ich starka sa pozerala ....

maminnka
16. okt 2010

@blumka suhlas s tou tebou, co sa tyka lekarskej a pediatrickej starostlivosti.

@lucia411 chapem, ze sa citis neprijemne, ked viackrat s tebou niekto nesuhlasi, aj mne sa to sem tam stava a viem, ze prijemne sa vtedy necitim.
Ale vazim si ze vieme diskutovat, vymienat si rozne nazory bez urazok a podobne, napriek tomu (presneako pises), ze na skle to vyznie inak, ako sme to mysleli. Vidime len pismena, nevidime cloveka, co ich hovori, jeho vyraz, emocie...

ale niekedy stane aj take, hoci uplne nechtiac... teraz sa k nam pridala @erika0802 a hned sme ju sfukli, ake mliecko dava svojmu dietatku. Nemusime suhlasit s tym, ako to robi, ale casto piseme konfrontacne a nenapadne nas, ze sa to niekoho moze dotknut aj tak, ze uz viackrat nepride 🤐

maminnka
16. okt 2010

@rivatha jaaaj uz si o tom pisala ty, prepac, az teraz som si vsimla... takze je nas viac, kto to postrehol.

blumka
16. okt 2010

@maminnka no presne..som nad tym rozmyslala ze asi moc ostre sme boli a ze erika uz mozno nepride 😕 to je to ze keby tu bola dlhsie tak vie ze to tak nemyslime a ze kludne moze debatit dalej..
inak mne z toho vsetkeho vyplyva len jedno, ze ked nase pismenka zle vyzneju na skle treba sa stretnut nazivo....viete co tym chcem povedat, ze? 😉 😉 😉

maminnka
16. okt 2010

juj, nestiham citat, len co na nieco reagujem, uz je debata o kilometre dalej, tak sa ospravedlnujem 😎 😎

maculik
16. okt 2010

ahojte, uf, tu to zije na to, ze je sobota :D
Adelka buva, Petik tu ozuzlava jej gumicku, ktoru nasiel na zemi, mm isiel do Ikea dokupit jednu policu a ja som si konecne sadla, ze sem nakuknem. Doobeda som bola s malym a varila, mm vzal Adelku na nakup, nech nie je len doma, lebo je vonku skaredo. Ale dufam, ze poobede sa aspon na chvilu budeme moct ist prevetrat, lebo som zatial vonku nebola.

len som preletela, vidim, ze sa tu dost diskutovalo. S tym stravovanim mam aj ja taky nazor, ze co krajina, to ine zvyky, ale to je vlastne logicke. A co sa tyka lekarov, tak s pediatrami nemam velku skusenost na Sk, lebo co tam mame, tak to je este ta, co sa starala o nas vsetkych 3surodencov, mamina spoluz.z gympla, tak ta nas vzdy s malymi vezme, ked tam nahodou ochoreju. Tiez sme dali na Sk Petikovi prestiknut tu uzdicku pod jazykom a super lekarka. Ale napr.s detskou pohot.v BB mame otras skusenost, nikdy viac. Tu su lekari super, ale tiez niekedy by som bola radsej, keby boli trosku dokladnejsi, co sa tyka vysetreni, ja som taka, ze radsej ist niekam zbytocne, ako vobec, a tu napr.na neurologiu vobec neposielaju babatka a pod. Na jednej strane je to dobre, na druhej by som brala aj tie "zbytocne" vysetrenia 🙂

@blumka znamena to, ze sa musime stretnut na chate! tak sup sup do chatovej temy v najblizsich dnoch, aby sme to zacali rezervovat a pod. 🙂

maculik
16. okt 2010

@olifcek tie kocky mame aj my, este po Adelke, mm jej ich raz kupil a rada sa s nimi hrala a uz sa hrava aj Petik, aj dnes rano, kym isiel buvat 🙂

inak, ja som ako mechom udreta, bolia ma oci, som unavena, aj tym pocasim, ale tiez som celu noc vstavala k obom malym (lebo mm nepocul Adelku plakat, tak kym by som ho zobudila, to by sa aj maly zobudil, tak som radsej isla ja k nej), Adelke ide stolicka, tak sa budila na bolest, +cikat, tak ani neviem, kolkokrat som bola hore. A doobeda som si s malym lahla, ked mm a A.isli na nakup, a on ako naschval po pol hodke hore, vymyslal, vykakal sa, ale som ho po 40min este uspala, no to uz som musela servirovat obed dvom hladosom 🙂 Takze zo spanku nebolo nic 😒

avaka
16. okt 2010

cafte 🙂
😕 oóoo aka sobota...to keby som vedela,ani nevarim.. 😀 😀
Baby,ja verim,ze Erika este pride 😉 asi to bolo dost ostre,ale Erika nie je sama,tolko ludi dava kravske mlieko detom,aj ked by napr.na to mali,aby dali UM...a nie len to,aj ine veci ludia robia a dopraju detickam... 😔
Ja som velmi rada,ze som sa sem dostala (aj ked som len citavala),vzdy som sa tu nieco dobre dozvedela,aj ked nie vzdy som sa tym riadila,ale ako pisete,kazdy si zhodnoti a urobi si svoj nazor.. 🙂
@blumka,od Teba si tiez necham velmi rada poradit 😉
Inak k tomu nocniku,tiez ma ho napadlo kupit,viem,ze uz ludia davaju(aj ked je to skor bezplienkova metoda,lebo je to skor na mame),vyskusam,nutit nebudem,mozno ani nevyskusam... 😅 ,ved sa nocnik nepokazi.. 🙂
@lahity,pekny clanok 😉 a tiez ako @rivatha si myslim,ze ked by sa malej nepacilo,nasilu tam nebude,ved ja si vlastne toto babatkovske ,plienkove obdobie uzivam... 😵 no ak by bola sikovna,nebudem ju brzdit..
A co sa tyka nasich pediatrov,ja im velmi nedoverujem,poniektori starsi,presne ako Blumka pise si myslia,ze odkedy dostudovali,zastal cas..

a porik ak uz ,mozem,tiez rada skusim,bude pa pa vhutnejsia a mozno viac zachuti...
😵
a kto sa pytal na to telacie,mne @maminnka poradila metro,tak som poprosila znameho,ten bol ale v Cechach a tam v Makre mi kupil,aj zajka.. 😵

avaka
16. okt 2010

este ma napadlo,@svetlankat sa minule pytala na ponozky,aj nasa mala dava stale dole a zuzle ich,minule sme isli z ihriska,pozeram,hole nohy,topanky,ponozky dole,deka mala tenka...od vtedy davam pancuchy..

blumka
16. okt 2010

@avaka no naco si varila, povedz mi..si mala prist debatovat 😀
porik daj, je to mnamka, mne to terezka same jedlo..vzala do ruky a hryzkala si 😕 😀

avaka
16. okt 2010

aaach Blumka moja, ved vravim,keby som vedela,radsej si dam kapustnicu od vcera... 😀 to by som v sobotu necakala veru,inak by som kukla... 😀
a kolko ho mozem dat,ked budem varit?

blumka
16. okt 2010

@avaka no ja sa tiez cudujem co to za sobota 😀
hmm. co ja viem..zacni len tak trosku pre chut a uvidis co to spravi...

maminnka
16. okt 2010

@avaka dobre ze si primpomenula, @svetlankat´ja davam podkolienky, tie si stiahnut nevie 😀

erika0802
16. okt 2010

ahojte vobec som sa neurazila...je to vas nazor...a moj je ten ze bohuzial ale uz jej to mliecko nevymenim ked sa jej nic nerobi a vsetko sa jej upravilo tak je to v pohodicke
moja kamoska davala svojmu babaktu kravske mlieko ked mal 3meisace a nic mu nebolo tak to je extrem ...

erika0802
16. okt 2010

a bohuzialˇ/ chalabohu nepatrim k tym knizkovym mamickam vela mi radia svagrine co maju o dva roky starsie deti..takze sa ich pytam ak som si nie ista nejakou stravou..ale no u nas je to ine ...

maculik
16. okt 2010

kocky, a minule ste na stretku spominali, ze v DM maju nejake drziaky na ponozky ci co? Lebo Petik si zosucha aj podkolienky, uz neviem, co mu mam davat a dnu mu nechcem davat pancuchy pod teplaky..

olifcek
16. okt 2010

a uz doma, idem docitat x;o)

Olivke sme kupili hipp svestkovu stavicku, dala som jej ho pit z doidy poharika, 1.x a krasne pila, hehe x;o) a mooooc chutilo x;oD

olifcek
16. okt 2010

@maculik ked pojdes do MD hned zistis, ktore to us....zvyknu byt v baleni 2pary, modre a ruzove x;O) vyzeraju ako bandaz x;o))

my pouzivame podkolienky, a doma? padaju, ale co uz x;OD

olifcek
16. okt 2010

jaj som chcela...gulicky sme kupili v tescu za uzasnu cenu 4,80 😉

olifcek
16. okt 2010

inak...nasa pediatricka ma super vybavenu ordinaaciu, vratane miestnosti na fialove svetlo, ked ma babo novorod. zltacku 😉

zucana
16. okt 2010

cafte babce boli sme vonku este v centre kym je 18 stupnov lebo zajtra ma uz iba 10 byt a zacalo aj prsat....a kupila som si ciapku lebo vsak kratke vlasy zima mi bola 😀
inak ideme na veceru s takymi jednymi slachticmi tak som sla za svokrou ze ci si musim hlavu umyvat a ze nie (jej je to tak jedno aku mam hlavu) ale asi to len prefenujem lebo som trochu nachladena 😎 to bude zuzo.....viku som uspala nech je potom svieza 😀 😅
olif a nepokaka sa z tej stavicky?ja som dala jablkovu a smejdacka nechela 🙄

olifcek
16. okt 2010

@zucana fiha, o osem stupnov to ma klesnut? snad Ta hlavka boliet nebude 😕

nevypila vsetku x;o) v podstate dost malinko, asi nevladala uz, lebo pred nou spapala cely rozok, bez kromky ale x;o), 130g zeleninky/brokolica, zemiacik, mrkvicka, masko/, par chrumiek 😅 ale snad sa nepokaka z toho 😀 z hipp svestkovej sice kakala, ale normalne, ziadna riedka stolica to nebola a ani nikam nepretieklo, tak snaaad.... 😀 😀

inak...Tebe by pristala i ofinka, tak do sikma strihana, si myslim 😵

olifcek
16. okt 2010

jaaaaj, boli sme v tom hypraku...a Olivku sme posadili do vozika...ludia, taaa si to uzivala, ze wow....takze zajtra sa KONECNE, ide von v kociariku, ale manduca bude v pohotovosti, som zvedava ako dopadneme 😅

erika0802
16. okt 2010

no tak dnes sme boli vonku hoci bolo chladno ale dobre sme si pospinkali ..takze sa tesime kedy zaspinkame vecer...

zucana
16. okt 2010

@erika0802 najlepsie sa vraj v zime spinka @blumka s tym ma dobre skusenosti 😉
@olifcek ozik dik za IP 😉

zucana
16. okt 2010

neviem ci dat viki saty s pancuchacmi alebo rifle
ale ked nedam teraz tak potom kedy?dali by ste?budeme vnutri v restike a v aute a zakryjem ju

erika0802
16. okt 2010

@zucana no tak nam ano a aj dlho takze mozem si porobit...

erika0802
16. okt 2010

@zucana a tak ked nebudes behat s nou po vonku a bude teplo tak kludne mozes dat saty 🙂

olifcek
16. okt 2010

@erika0802 veru, nasa oliv haja, ked je chladno i v izbe, hech...a vonku v manduce to ma tiez rada x;o)

@zucana jeeeej, si si vsimla? nemas zac x;O)

@zucana kludne daj tie saticky x;O)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre