Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lienka2
4. nov 2010

@blumka ved ja ho nasilu nutit nebudem, na to nemam srdce aby mi tam vykrikoval 😔 uz mi vcera mm povedal, ze som niekedy velmi makka na maleho ci ako to mam povedat.. ja viem, ze to nemyslel zle, ale ten maly cloviecik to nepochopi ked mu poviem ze musi 5 minut pockat lebo potrebujem nieco dokoncit.. on si vyzaduje pozornost hned.. preto som niekedy uz s nervami v koncoch, a docasne som vcera zatrhla mm aj posilku, hoci nerada.. musi aj on nieco obetovat 😅

lienka2
4. nov 2010

@olifcek to sme na tom rovnako 😔

jaja32
4. nov 2010

@olifcek jasnacka 🙂

olifcek
4. nov 2010

@lienka2 moj mm uz rok nikam nechodi...myslim posilka, volejbal a pod. hech..i ked ho uz posielam, ze to zvladneme...tak sme sa dohodli, ze od noveho roka uz nabehne na svoj system...aspon 2x tyzdenne spociatku, neskor viac...x;o) tiez mu bruski narastlo, co necvici...sedave zamestnanie... 😉

ja olivku zacnem ucit az bude vacsia, bude chapat... 😉

olifcek
4. nov 2010

@jaja32 😵

blumka
4. nov 2010

baby, ak vasi muzi chodia do posilky, tak chodte aj vy....moj nazor je, ze rodicia ste obaja a dietatko aj ked je sice castejsie s mamkou a je viac na nu naviazane, ono ma vztah aj k otcovi, len ich treba nechat nech sa trosku najdu...a relax potrebujete aj vy..a dovolim si tvrdit ze viac ako muzi, ktory nemaju taky stereotyp ako zeny 😉 takze @lienka2 ak mm chodi do posilky tak sa skuste dohodnut ze raz tyzdenne si zajdes aj ty alebo hoc na zumbu alebo len tak na kavu s kamoskou...a ked budu hovorit ze oni to s detmi nezvladnu tak nech nechodia do posilky a nech su s detmi ked ste pri nich ale proste oni nech s nimi maju len "quality time" (tak to vola moj muz 😀 )...
@jaja32 jani, ale to je uplne normalne ze si myslela na seba..ja myslim na seba kazdy bozi den, vzdy pred uspavanim a ked sa juli podari zaspat rychlo tak ani ma nehne ze v kuchyni je bordel, pozeram telku alebo vysivam alebo len tak s mm kecame... 😉

lienka2
4. nov 2010

@blumka problem bude asi v tom ze ja nemam ani s kym ist.. vacsina kamosiek ma male deti.. ale to mi nevadi.. ja idem vzdy raz do tyzdna do mesta sa prejst, sice pri tom nakupujem takze domov idem ovesana ako stromcek vianocny, ale aspon trocha vypadnem.. a tu posilku som mu nevycitala nikdy, ja chapem ze potrebuje obcas vypadnut, aj on chape ze je toho vela, takze to vzal.. ze momentalne chodit nebude.. beriem to vsetko ako prechodny stav, ze ked bude luky chodit sam a bude istejsi tak to uz nebude take narocne.. ci bude? 😀 keby dokazal sediet v kociku kym sme vonku tak pohoda, ideme hocikedy a doma si pospi a ja mam kopec casu.. ale takto nemam.. a stihat pri nom ked je hore sa neda.. a to uz som davno zabudla na komplet vypratany byt 😅 niektore veci neboli vycistene odkedy som bola tehu, kedze som musela lezat..

blumka
4. nov 2010

@lienka2 ale chodis vonku sama? teda myslim bez lukyho? lebo podla mna je uplne ine ist vonku s dietatom, ked si podvedome v urcitom strese ci nahodou sa nezobudi a nebude hladny alebo ci sa nezacne nudit a plakat atd...
my sme sa akurat teraz s mm o tom bavili ze ja si zajdem raz tyzdenne na zumbu a on s kamosmi posediet a podebatit...a co sa bude doma diat ma netrapi 😀 😨 😅

olifcek
4. nov 2010

@blumka ja som bez oliv este vonku nebola...a asi tak skoro nebudem ani...i ku zubarke ideme vsetci itraja, he he...

blumka
4. nov 2010

@olifcek no jo, len nie kazdy to tak dobre znasa ako ty 😉 ja teda mam velmi rada ten cas ked som sama...ale ked to bolo prvykrat tak som kazdu chvilu volala domov ci je vsetko ok..teraz ma ani nenapadne 😀 a hlavne ze potrebujem raz za cas vypnut a deti to tu chvilu preziju...
lenze zas je to aj o detoch...terezka ani julinka nie su take ze musia byt nalepene na mne...julinka sice je viac mamickina ako bola terezka, tej bolo aj suma fuk kto ju uspi, julinku musim len ja alebo manzel, ale s nimi nema problem ani babka...a mozno je to aj o tom, ze v podstate este nikdy sme my nezili uplne sami..stale sme u niekoho s niekym tak su mozno aj zvyknute

lienka2
4. nov 2010

@blumka idem raz do tyzdna.. ale tiez trpnem co oni dvaja doma.. neraz mi mm volal ked ho chystal vonku a taky krik bolo pocut v pozadi 😔

olifcek
4. nov 2010

@blumka neviem, ci to znasam dobre...oliv je ale z novych ludi hotova...tak rozmyslam, ze niekedy malicku zanesieme sesterke a pojdeme s mm niekam na dve, tri hodky...ved i v novom meste, na dovolenke, vydrzala az 4 hodiny bez mliecka...to sme boli vsetci vonku, na jarmoku, svokr ai svokor ju nosili a Oliv bola z toho unesena...x;o) potrebujem i ja mat chvilku pre seba...len...nasim ju nedam, svokra je daleko a bez mojho dozoru by to tiez neslo...ale sesterke ano, tam ju dam v pohode, viem, ze by oliv nejeda nic, co nema, nepohadzovali by si ju a pod., ved uvidime x;o)

blumka
4. nov 2010

@lienka2 deti placu, to ale neznamena ze sa mm nevie postarat alebo ho necha vyrevat...ved kolkokrat napr. juli ryci ked ju ja obliekam 😉 to fakt neries a uzviaj si...a hlavne heslo znie: "ked sa bude nieco diat....NEVOLAJ MI" ...to my sa tak s mm smejeme...ja nachystam dopredu vzdy vsetko...aj teraz ked som bola u nasich na vikend sama, tak mal mm nakopkovane veci na 3 dni pre obe deti a aj rozne varianty, keby sli von a bolo chladno alebo teplo...jedlo mal prichystane a oznacene co kedy dat jest atd..cize nemal ani dovod mi volat 😉
@olifcek, tak to vyuzi...mozno najprv na hodinku, ak bude ok, tak chodte na dve 😉 myslim ze aj olivke prospeje trosku zmena a vam s mm urcite 😉

olifcek
4. nov 2010

@blumka len sesterka je velmi vytazena a zaneprazdnena, no urcite sa s nou na tom dohodneme....ved ked mame navstevu, alebo my sme niekde, hned sa pyta k ludom a chce sa s nimi hrat....potrebuje len vela pozornosti, co jej velmi vdacne poskytnu ludia, ktory ju nemaju doma stale x;o) ved je krasna, podarena, hrava, spolocenska, no kto by ju nezboznoval? 😀 😀 😀

potrebujeme to...v poslednej dobe mam pocit, ze s mm sme uz ako stary par...nemame na seba vobec cas, co ma mrzi a nerobi dobre...

olifcek
4. nov 2010

@blumka len Olivku nenecham len tak s niekym, ze jo? do uvahy prichadza sesterka a este jedna kamaratka x;o) len...potrebujeme najst spolocny cas...co ale bude 😉

maculik
4. nov 2010

Ahojte, co tu nove?
My sme teraz so segrou pozreli Panelak, Petik buva a idem mu uvarit nieco papat. Desiatu a olovrant zase ignoruje, asi je to zase tymi zubkami ako minule, idu mu horne dvojky.

@laxity hej, super som zrelaxovala, ani sa mi nechcelo odtial odist, dala mi aj masaz tvare a dekoltu, hodinku som si tam polezala, kym som mala masku, tak mi spravila taku lahku manikuru, no paraaaada, kazdy tyzden by som to brala 😵 Len neviem, kto by to platil 😝 😀

Tak zatial pekny dnik, nakuknem poobede, teraz letim na nakup.

lenica81
4. nov 2010

caute baby... tak my dnes uz po prechadzke, rozmyslam, ze este poobede vybehnem, ale to by sa ten moj spachtos musel prebrat... uz spi 2,5 hodky... 😅 teraz uz sa mi zda ist von o pol 4 neskoro, ked do hodiny je taka tma... 🙄

ja chodim na pilatesa a musim povedat, ze mi to velmi padne, byt sama a bez dietata na chvilu, lebo fakt je to psychicky narocne, stale byt sustredena na pozornost maleho... a je to pravda, ako pisu aj v knihach, deti chcu vsetko hned, lebo nevedia, ze mozu aj pockat... ale niekedy, uz som sa vycvicila, ze Vilko si mrnka, ale v podstate si tak huci sam pre seba... ked uz na mna intenzivne aj zazera, spozorniem... 😉

@lienka2 ten problem s kym ist mam podobny... kebyze som doma (na vychode), tak by to bolo jednoduchsie... ale tu mam sice kamosky, ale ja by som vypadla asi az ked maly zaspi, a to uz vacsina bud ma iny program alebo uz chcu byt doma a mat klud... 😔

lenica81
4. nov 2010

@loginka @olifcek rastiete... fajne miery... 😵

lenica81
4. nov 2010

@blumka si ma inspirovala, aby som skusila uspavat maleho mimo ruk v postielke... som to spomenula mm, a ze mozeme na to ist...
a moj mm mal vcera slabu chvilku, ze nic nestiha - ma este nejake domace prace v plane, a ze nie je kedy... no holt, ja som rada, ze sa malemu venuje, ked dojde z prace, a ani ma to tak nestve, ze to nie je porobene, sak teraz tu skoro nik nechodi, takze... ja mam v plane tolko a namiesto toho tu vypisujem... 😀 ale nie, maly mi spi v kociari na chodbe a nechcem buntosit, tak to teraz nejde... zaclony mi treba podhnut, krystal umyt, okna... joj... by som tu teda riadny zoznam napisala... ale radsej si vecer citam a kuknem tv... joj, ale zehlit dnes vecer musim, bo mm sa zmensila kopka triciek do prace... 😅 😎

jaja32
4. nov 2010

@olifcek no a ja Natalku nemam vobec komu dat. Rodicia su daleko, svokor - nista, pista, tak len ja a ked pride mm z roboty, tak on.

olifcek
4. nov 2010

@jaja32 ja som Oliv zatial nikomu nedala...a ako som pisala...sesterka i kamoska sa ponukli, ale oni su na tom s casom biedne, takze neviem, ci to vobec vyjde...aleeeee ved i ak ee, uz vydrziiim...len ja fakt neviem, ci dalsie budem chciet...takto naplno sa venovat je fakt narocne, vo dne v noci...rada bych sa i mm a sebe venovala...predtym som min.5dni v tyzdni sportovala....diskoteky, ci nocny zivot ma nikdy nebavili, takze toto mi nechyba...s kamoskami chodime von s Oliv, ktora je v manduce 😅 ...boli sme spolu vonku asi 3x?, kedze pracuju do vecera a pocas vikendov som rada, ze sme vsetci traja spolu...

olifcek
4. nov 2010

@lenica81 daki 😵

lienka2
4. nov 2010

no nasi susedia si budu mysliet, ze to dieta tyram alebo co ☹ on furt krici.. az sa to neda pocuvat.. dala som mu jest, v polke uz nechcel.. tak fajn, odlozili sme.. dala som mu pit ani to nechcel, co inokedy sa vrha na flasu.. asi preto ze tam nie je ovocna stava? 😅 a potom spustil krik, kym som sa najedla a este skocila na wc tak rycal na plne hrdlo.. ani to nepomaha ze ma vidi, ze ho este aj na zachod vezmem so sebou.. proste kym som ho nevybrala zo stolicky tak vrieskal 😔 toto robi posledne dni.. uz neviem co s nim 😔 okrem toho ze vydrzat 😅

olifcek
4. nov 2010

@lienka2 ja dam Olivke piskotku, ci keksicek, aby chvilku v stolicke vydrzala, ale tiez nie vzdy to pomoze...tak si zohrievam papat s nou na rukach, a jeme spolu, ona prikrm, a ja svoje, sedi mi na kolenach, co uz x;o) raz vyrastu a este nam smutno bude, ved pockaj x;o)

zucana
4. nov 2010

cafte boli sme znovu pozriet moj vysnivany dom 😵
inak ja si nemyslim,ze je skoro byt na dieta tvrde....samo pokial ho nejdem do niecoho strasne nutiti aby mi revalo stalo ako pise @blumka pekne to napisala...ale za skusku nic nedame a treba uz teraz zaviest nejake pravidla ve duz len to NONO alebo NIENIE chape....a citala som ze uz od 6.mesiaca deti chapu....
no a ja bych aj sla niekam ale tiez tu nikoho nemam....keby som na SK to je ine kafe lebo moje kamosky deti nemaju a stale zbrilaju a sportuju....ale rozmyslam,ze ked svokra pojde s malou von si tu zapnem pilates a pocvicim si 😅
a potom zacnem aj chodit do posilky.....
idem dnes aj na endokrinologiu....testy su lepsie 😉

lienka2
4. nov 2010

@olifcek ja som mu dala chrumkku, nezabralo.. neviem preco, lebo inokedy pekne sedi v tej stolicke kym ja sa najem ci nachystam jemu.. posledne dni nic nefunguje.. potom som nervozna ako drak kym pride mm domov, a si to vacsinou odskace 😅

lenica81
4. nov 2010

@lienka2 netrap sa, ja tiez niekedy som hotova z toho jeho kriku... 😔 mm bol v utorok vecer sam, bola som si nahradit pilates z min. tyzdna, co sme cestovali a maly cely cas hucal... prisla som domov a mm cely hotovy a zufaly... ze zabudol na chrumky... tak dnes uz nezabudne... 😀
a von tiez len na spanok... a ked sa mi skoro zobudi a sme daleko od domu, uplacam ho chrumkami, ale dakedy nezabera, tak zrychlim krok... 😖
mm tiez obcas zvozim, dnes v noci som ho nevedela zobudit potichu, tak maly spinkal pri nas cca hodku a prebral sa opat a lezala som v takej polohe, ze rano polamana az hroza... 😔

olifcek
4. nov 2010

@zucana ked si predstavim, ze ja som sa na endo vykaslala... 😕 ale mozno od buduceho roka...

@lienka2 premna je tiez casto vykupenim prichod mm...mozem si kusok oddychnut od Olivky, ktorej sa musim stale venovat...esteze mi mm kupil ten malicky notacik, mozem si ho otvorit kdekolvek v byte a popri hre sem kukuk robit...x;o) vcera prisiel mm a hned som sla malickej na dva dni chystat ocovie, zeleninku a sebe obedik, ktory bude mat i mm na veceru, ak si da, tie halusky s brybdzou x;o) su uzasne, fakt sa super podarili x;o)

@zucana ano, deticky chapu zrejme no no, nie nie, ale nechapu suvislosti...do mna napriklad svokricka i svagrina hucia s kociarom, a ze treba byt tvrda a vydrzat...skusali sme, ale place v nom, tak ju nenecham plakat, nedokazem ju nechat plakat ani 5 minut, ved nechape, preco tam musi byt a nemoze byt pri mne x;o) ale co uz, no....tak len krutia hlavami...ja uz sa ale nad tym ani nepozastavim, nechce, ok, nemusi, mozno neskor bude chciet...x;o)

olifcek
4. nov 2010

Olivka uz za mnou stvornozkuje po celom byte...zislo bysa kupit jej takze oblecko ake mam papuce....ze nimi rovno upratujem..da sa take cosi kupit? 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre