Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
8. dec 2010

mne uz v nemocke vraveli, ze mam davat vsetky vitaminy rano, ci najneskor doobeda, lebo, ze potom maju babatka problem vstrebat ich. @blumka kedy by bolo najlepsie dojst?

blumka
8. dec 2010

@olifcek juli spinka do desiatej-pol jedenastej, tak kludne aj o desiatej dojdite, alebo aj neskor, zalezi aj ako vam spia babatka...mne to je v podstate jedno, ked aj neskor dojdete alebo skor,

avaka
8. dec 2010

cafte 🙂
baby moje dieta sa vypytalo o hodku skor spat 😅 ,ja by som ju dala az o pol 11,ako v poslednej dobe davam,ale zacala zivat a pytala si mliecko,tak som musela vypnut sporak,som narychlo varila,aby sme stihali plavanie a isla som jej dat a ona sa zacala potom uspavat na vankusi a neslo,taz zase,ze mliecko... 😅 2x dokola az zaspala 🙂
a je taka bohovska aj vecer sa takto uspava a ked jej to nejde na vankusi,ukaze mliecko a krici daaa,dnes dokonca aj v noci kricala,ale neviem,preco to nepovie tichsie... 😀

blumka
8. dec 2010

@avaka sikulka je ela..a nerob si nadeje, deti nevedie rozpravat po tichu...dam ti vediet kedy prestane terezka kricat a normalne rozpravat 😀 😀

loginka
8. dec 2010

cafte, deti spia este, tak mozem trosku nakuknut
Lauri sa vysypala, tak ma tu 6.ci ktoru chorobu, mali ste niektora? Co sa vtedy robi? Lebo moja dr nicnespominala, ale vcera uz neteplotovala, tak som si nemyslela ze to pride. My budeme papat cvoklu, uz to tu vysmrdza. Ozaj kolko ovocia vam deti spapaju a kolko maju? My vacsinou len raz denne - tak 150ml, je to dost?

A neviem asi nemam pristup do tej sukromnej temy, ste na mna zabudli?! To sa rozhorcujem 😉

Akurat som stihla precitat o @zoska - no drzte sa , vela sily ti prajem a nelinke rychle vyzdravenie chutako, my sme tiez boli v nemocke ale ked mal Domi 3 mesiace na operacii pruhu, boli sm etam vsetci traja a bolo to hrozne, tak nech ste rychlo doma!!!!

loginka
8. dec 2010

nasi su teraz tiez stale nalepeni na mne, raz sa vrhna na mna jeden, raz druhy a vacsinou obaja, no hroza
a Domi sa uz zacal branit, ked mu Lauri berie hracky tak ju zacal capat, no super 😅

jaja32
8. dec 2010

@lenica81 mne moj doktor nepovie nic, dokonca len raz so mnou riesil prikrm a teraz sa vobec nestara co davam ☹ stale mi kazak davat 2 kvapky ale vacsinou sme dali jednu, tak ako v lekrani povedali

@blumka ja som si to nejako nedavala do suvisu, ale skutocne ked sme vigantol nemali, tak zaspavanie bolo o.k.
presne tak ako si pisala sme zazivali kazdy vecer aj my

olifcek
8. dec 2010

@blumka mne Oliv haja do 8.40 alebo do 11.00.. hech, ked sa prebudi, dam jej papat, oblecieme sa a pojdeme ku @svetlankat a spolu s nou paq za Tebou.. predtym Ti zavolame, hm?

olifcek
8. dec 2010

@loginka my papame cca 150g, ked si popyta viac, dostane viac...

@lenica81 @jaja32 my mamedavat nadalej 2kvapky. ved liek sa nezmenil, je rovnaky. lekari urcuju mnozstvo vigantolu podla velkosti fontanely

jaja32
8. dec 2010

U nas mame definitivny jeden spanok ☹ , dufam, ze ju este nejako nahovorim na dva. Prave zjedla papier, dufam, ze neuskodi. Budem cakat modru farbu v plienke.

lolka
8. dec 2010

cafte, dosla som na skok, furt musim striehnut na to moje sidlo,lebo sa bud stavia alebo psa terorizuje 😅
baby, moja Viki zacala strajkovat s jedenim. ovocko papala aj cerstve bud mixnute alebo nastruhane a teraz sa len otaca, ale ked jej dav HIPP, tak spapa, ale aj to len ledva 100g. no a obed uplne ignoruje, ked sa blizim s lyzickou, uhne s hlavou a zatne pery. nejako do nej dostanem 1 lyzicku nech aspon ochutna a potom da mozno 1-2 a hotovo 😖 ked ona vie, ze potom dostane mlieko......
uz to tu bolo,potom sa to zlepsilo a teraz znova
😒 uz neviem co mam vymyslat ......keby zjedla 100ml, bola by som happy 😅

maculik
8. dec 2010

Ahojte, boli sme teda u dr - dostal kvapky do nosa a taky inhal.olejcek, co sa kvapka na oblecenie a pomaha vykasliavat (pre taketo male deti je vraj sirup zbytocne tazky) a este kvapky na usko (do ust), lebo si stale trie obe uska, uz v lete mal jedno cervene, teraz zase, o tyzden mame ist na kontrolu. Ale neviem, ak sa mu to este raz vrati, tak asi sa budem pytat na usne, lebo to nie je mozne, ako si ich stale trie, musi ho to otravovat.... 😒

@lolka neboj, ona sa zase rozpapa. Takychto strajkov bude este vela, ja som si vsimla na Adelke, ze ona ma raz za cas taky tyzden, ked jej velmi nechuti papat, skoro nic neje, no potom sa zase rozpapa a papa vsetko. Tak asi len musis vydrzat, my sme toto mali pred tym, nez sme isli na Sk.

maculik
8. dec 2010

@loginka Adelka mala 6.chorobu, ked mala nieco cez rok, a ked sa vysypala, davala som jej akurat Fenistil kvapky 3x denne, ale uz neviem, kolko kvapiek. Myslim, ze do roka je to 10kvapiek, ale este si to over. POmoze jej to, ak ju to nahodou svrbi 🙂

lolka
8. dec 2010

@zoska myslim na Vas a posielame pozitivnu energiu, drzte sa baby !

olifcek
8. dec 2010

@jaja32 papier nevadi, neboj ;o) my uz davno hajame len raz denne... teda, ked sme doma, vonku v manduce este pospinka... i ked... vcera vlastne spala v manduce ale doma ee, cize opat len jeden spanok bol... chi... takze jo, my uz davnejsie iba jeden spanok mame... nevadiiiii

@lolka nenut, nevadi to... prejde to x;o)

@maculik i Oliv si sem tam uska chytala, najm,a, ked zaspaala x;o) ale nastastie nemala ziaden zapal x;o) skore uzdravenie Petrikovi prajem

lolka
8. dec 2010

@maculik dakujem, snad sa nejako rozpapa 😅 dnesny obed - 4 lyzicky maska + zelenina + ryza 😅
Fenistilu sa dava 10 kvapiek,teraz sme ho brali.

lolka
8. dec 2010

@olifcek nenutim, skusime o hodinku, mozno bude hladnejsia 😵
aj Viki si chytala usko, aj dr pozerala,ale ze je to ok, neboli ju to, len je to zlozvyk 😕

lenica81
8. dec 2010

@loginka Vilko tiez mal 6. chorobu, a ked sme sa vyhadzali, tak sme nic nedavali... nezdalo sa, ze ho to svrbi...

@lolka aj u nas mame zlozvyk brnkat si na usko... 😅

olifcek
8. dec 2010

to kazde babo uz musi mat tu 6 chorobu? x;o(( my sme zatial nemali a snad ani nepride...

uz vidim ako o par rokov pridaju dalsie povinne ockovanie, i ked je tato choroba zda sa, uplne bez problemov.. ☹

lenica81
8. dec 2010

@olifcek ved mne sa ani nezdalo, sme mali najviac takych 38,7 a ked sa vyhadzal, tak mal len taku prhlivku jemnu, aj to nie po celom telicku... kamoska to mala s malou teda podstatne horsie...

jaja32
8. dec 2010

@maculik natalka ma obe uska take cervene a robi presne to co petrik. Aj povedala dr. co to je? Nas dr. povedal, ze mozno zo zubkov a viac to neriesil. Ked to neprestane posle nas na usne. Ziadnu mast, kvapky nic... Potieram excipialom...ten uz davam vsade.

garonka
8. dec 2010

@lenica81 my davame vigantol 3 kvapky denne kvôli nedostatku vitamínu D mame ho malo

olifcek
8. dec 2010

@maculik volala mi @svetlankat jej mm bol v detexe popytat sa na bodynka a ine... tak musi nakupit minimalne za 100eur vratane DPH x;o( bodynka maju po 2,80eur, ale uz dalsie vyrabat nebudu, rolakove, a cislo 80 mali uz len par... polodupky maju po 1,80eur... ceny perfektne ale za 100eur? ufff

maculik
8. dec 2010

@jaja32 len on to ma vraj cervene vnutri. Tak neviem, ci nejaky zapal alebo co, povedala, ze pokial nie je teplota, tak nebude davat atb, ale ak by dostal teploty, mame dojst.

@olifcek tak to je fakt sila... to sa neoplati, ked chces len par kusov, to fakt je len pre tych, co maju obchodik. No neva, ved ja som kupila take na krk, co sa pretiahne cez hlavu a je to ako rolak bez ruk, to davam pod bundu.

Petrik zaspal kratko po 2, uplne sa mu to posunulo, kedze rano zaspal 9,15 a potom som ho pred 11 budila k dr, teraz tahal skoro 1,5h.
Mm mi uz volal, ze dobre pristali, takze je vo vlaku a okolo 6 by mal byt doma, este dovaram papanie 🙂

olifcek
8. dec 2010

my ideme zajtra na to hemato.. opat budu Olivke brat krvicku... nastastie len z prstekov, ale itak, bude plackat 😢 srdce to trha, ale tak... snad naposledy uz... uvidiiime.... len neviem ako ju zobudim, hehe...

garonka
8. dec 2010

@olifcek ja mam doma take rolačiky len dva, znama čo vlastni obchod nakupuje v detexe ale už teraz len veľmi malo 😒 a škoda lebo oni maju fakt super veci

garonka
8. dec 2010

@blumka v piatok sme mimo tak si užite stretko 😉

garonka
8. dec 2010

@olifcek ako ste vyriešili okna? nam pridu vymeniť balkonove dvere 😠 a zas tu bude neporiadku ale neva hlavne že fukať nebude, už som sa im vyhražala nech to daju do poriadku lebo ani to nezaberalo, že mame male dieťa doma a sme v zime

garonka
8. dec 2010

bola tu svokra a ukazala malemu ako sa rozobera penove puzzle on to vôbec nerobil, no čo už

olifcek
8. dec 2010

@garonka boli to opravit a je dobre. sice sa nam nerosia okna, ale to mi nechyba, staci, ze nefuka

nam Oliv puzzle rozoberala hned odkedy ich mala, hehe... dnes som jej ukazovala ako zide z postele, ci gauca a v pohode, hehe.. ucenlive deticky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre