Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
16. dec 2010

@olifcek a vies ako mi je to luto, ze uz nemam tolko casu pokecat s vami? :(
@zucana prosim Ta, vies mi dat blizsie instrukcie k stretku?

maminnka
16. dec 2010

@maculik rada by som prisla.. a ktoreho to vlastne je?

selyma
16. dec 2010

Boli sme dnes v poradni. Klaudika ma 8900g a 73 cm, co je 300g a 1,5 cm viac od poslednej. A ide jej zubky, zevraj uz je to zachvilu. Aj ja som si to tam vsimla, ked plakala, pozeram do pusy, co to tam take biele ma. Uz jej asi presvitaju.
Ale som riadne znicena. Ona vzdy u lekarky spusti takey neskutocny nezastavitelny rev. Ale to uz od rana mam nervy. Od kedy vstane kope do mna, aby som aj ja vstavala, taha za vlasy, uz som na to alergicka a boli ma cely clovek. A potom este sme sa ponahlali k lekarke. Nevladzem. Urobila som si kavu, mala spi v kociku. Po ceste zaspala. idem ja sediet a pozerat len do blba.

selyma
16. dec 2010

No a kamoskn syn oslavuje rok. Neviem co mu kupit, aby som nevyzerala, ze som nejaky skrob. Poradte nieco.

zucana
16. dec 2010

@maminnka 22.12. O 14.00 bud afpark alebo eurovea mocby SME sa tesili ;)

zucana
16. dec 2010

@selyma Janeporadimboneviem ako vyzera skrob 🙂

olifcek
16. dec 2010

@selyma kup nieco od fisher price 😉

garonka
16. dec 2010

@selyma a čo tak keby si kupila tatrovku? maju ju v Dračiku 🙂

http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...

take iste ma Tobi na prvy rôčik

olifcek
16. dec 2010

@garonka nadhernaaaaa je ta tatrovka a za fajnu cenuuuu...

garonka
16. dec 2010

@olifcek a že nosnosť do 50 kg 😅 😅 😅

zucana
16. dec 2010

@garonka To sa aj @selyma bude moct vozit ved ona je lahka ak sa nemylim :d

zoska
16. dec 2010

Ahojte 🙂
@andrea2603 dakujem 😉 dobre mi padlo co si napisala
@raa2 este som nebola ani v mirage ani v auparku, najskor po Vianociach vybehneme na "vyletik" , a na Matkina sa teda tesim 😉
@zucana ja mam vysavacovu odsavacku, Nelka ju do polroka zvladala hravo, smiala sa a vlastne som ju asi len 2krat pouzila a vytiahla som ju vcera, lebo funi a neskutocne pri to reve, ale sople vytiahne riadne... dam ju lezat na postel, "sadnem " si na nu, tak aby mala aj ruky podo mnou a max. moze mykat hlavou, ale tu jej pridrzim....vyzera to otrasne ale co uz ked sa inak neda a uz si nechce nechat ani kvapkyt do nosa tak to robim v spanku 😉

ozaj a @rivatha sa tu neukazala uz dlhsie vsak? 😕

@alex riadneho chlapa mate doma a s tymi semennikmi ma to mrzi, snad sa este nieco udeje a operacia nebude nutna a stromcek mam uz dva dni a Nelku vobec nezaujima 😀

garonka
16. dec 2010

@zucana 😀 😀 😀

garonka
16. dec 2010

@zoska krasne 10 mesiačiky vám 😵 😵 😵 😵

garonka
16. dec 2010

och baby na jednotke ide damsky magazin tak sa mi ľubi ten fialovy stromček čo tam maju ale nam by sa nehodil fňuk

zoska
16. dec 2010

@blumka ja ta asi moc neinspirujem, ale tak ja mam pre mm kufor mensi cestovny, kravatu, boxerky a este mu kupim asi knihu- nieco take ako rec tela, alebo komunikacne zrucnosti...uvidim...jeho take zaujima 😉

@lienka2 dakujem za tip, necham ted hrncek so sosacikom kdesi na viditelnom mieste, snad nebude vsetko pooblievane 😅 vsetky mi hovorite ze sa nauci pit, tak uz vam zacinam verit 😉

zoska
16. dec 2010

@garonka ja uz dva roky tuzim po fialovo striebornej vyzdobe, ale mam aj obrus pordovy, aj ozdobny tyl na obrus bordovo zlaty, zlatych anjelikov a je mi luto to nepouzit a zasa nakupit tolko novych ozdob by bolo asi aj narocne

zoska
16. dec 2010

@garonka juhuuu dnes je 16teho??? ja som zabudla 😀 😅
vsetko naj, naj, naj aj @maminnka 😉

lienka2
16. dec 2010

@zoska nemas za co 🙂 hadam pomoze 🙂 nasmu asi ked si uchmatne sam tak mu viac chuti.. ale napr. dnes toho vela tiez nevypil este.. 😒

garonka
16. dec 2010

@zoska aj mne sa fialova veľmi ľubi a tak aj u nas toľko čačiek červenych a zlatych mame že čo s tym potom 😕

garonka
16. dec 2010

@zoska mne to pripomenul mm rano 😀

zoska
16. dec 2010

aha a co som to vlastne chcela.... nelka sa vcera tak jedovala na prsnikoch...netecie a netecie, len par kvapiek a potom place a hryzie...
takze vecer som urobila sunar a vypila okolo 120ml a dnes rano 150ml, v noci sa zobudila len raz, ukludnila som ju hladkanim, inak spala od 20.00 do 8.00

takze dakujem za podporu, vcera som sa uz rozhodla...
moj pocit je zvlastny, este sa stym budem vyrovnavat, ale Nelinke nic nechyba, papa jogurty, zamilovala sa do actimelu, takze toto striedam, este nech pije viac vody a caju a bude to super
som spokojna a Neli vyzera tiez ok
som fanusik kojenia ale nie za kazdu cenu tak ako napisala @avaka
🙂

lenica81
16. dec 2010

@zoska @garonka @maminnka dnes tolko oslavencov chalanovi a babam vsetko naj... nech rastu do krasy a mudrosti... 😕 😅 😉

@garonka je fakt nadherny... ten stromcek... ale to niezeby sme na balkon nevysli, ani na gauc by sme si nesadli u nas... teda iba 1 by si sadol... 😅

@zoska hlavne, ze ste obe spokojne a snazila si sa a dala Nelke vsetko, co sa da... 😉

olifcek
16. dec 2010

@zoska knihu rec tela mame doma, je to super x;o)

@zoska ja som tiez za kojenie, ale samozrejme nie za cenu zdravia.

olifcek
16. dec 2010

krasne vymesacniny vsetkyyyym

blumka
16. dec 2010

no babce dik za tipy...
@zucana mm na take darceky nie je, viem ze by tricko s fotkou alebo salka alebo vankus ostali niekde zabudnute v skrini,
knihy on necita, oblecenia ma na mraky, no aj tak som mu kupila sveter..ale este chcem penazenku, som si vcera vsimla v akom stave je ta jeho terajsia 😅
nas ani zazitkove darceky moc neprejdu, lebo padakom skakal, lietadiel mam myslim dost na cely zivot, vozil sa uz v kadejakych autach, bungee alebo nieco take mu nedovolim, takze no..ale daco este vymyslim 😀

zucana
16. dec 2010

@zoska @garonka @mamminka vsetko naaaaj a vela zdravicka

@zoska som rada a len tak dalej...vsetko ma svoj dovod podla mna a vsetko zle (aj ked toto zle nie je) je na nieco dobre 😉
ja som zapla telku ze idem kuk ten magazin a viki plac...tak som letela hore uspat a teraz ten stromcek nevidno 😠

njonja
16. dec 2010

@zoska, mas pravdu s tym ne-kojenim. Ked to malej vyhovuje, je to tak najlepsie. Ved napokon ide len o nase deti. Kojila si predsa tak dlho, nemas si vobec co vycitat! A ked ti k tomu este aj lepsie spi!!! Boze, ved to je uuplne super. A mas stzastie, ze ti znasa mliecne vyrobky, tak co spekulovat.. (moj hnackuje, takze este cakame do minimalne roka)..

KOcky, jete uz inac vsetko? Lebo ja ked si dam multivitaminovy dzus z cervenych roznych plodov (cucoriedky, hrozno a co ja viem, co tam este je) alebo orechy, tak sa mi maly cely vysype...a to ho uz kojim len 3 krat denne...teda v noci...

@zucana, ja mam tiez odsavacku na vysavac a neviem si ju vynachvalit. Odsaje uuuuplne vsetko... Predtym kvapnem kvapky len tak ejdnoduche z morskej soli, aby sa to lepsie tahalo (rozumej rozpustili sopliky) a potom taham presne tak, ako @zoska. No a na zaver kvapnem liecebne kvapky....

Baby, vy mate take male tie deticky! Boze, ako by som brala, keby mal o dve kila menej. Ja ho uz nevladzem ani uniest hore na poschodie na prebalovaci pult..A to nehovorim v noci z postielky. To ho doslova taham cez okraj.... som pozerala v tabulkach, tak je na nejakom 99 percentile velkostne a hmotnostne. Co znamena, ze len 1% deti je mensich a lahsich od neho... ach jaj, moj chrbat....

Ale mame kraaaaasnu zimu, co vy na to? Tu tiez stale pada a pada...milujem, ked je to vsetko take biele, aj ked moc v zime nemozem chodit von, aspon z okna je to nadheren🙂

njonja
16. dec 2010

@blumka a nechces nejaku permanentku na vyvolavanie fotiek nieco cez CEWE. Tam si bude moct aj vase rodinne foto zvecnit.....

olifcek
16. dec 2010

@njonja ja kojim castejsie, v noci i kazdu hodku cucka, neobmadzujem sa v strave a Oliv nastastie nic nema nikde z toho. my sme teraz super narastli, mozno o mesiac budeme mat o 1.5kg viac, kto ho vie? teraz mame 9250g a to sme na svet prisli ako 1940g 😉

nemozes prebalovat dole? ked je tak tazky...

maculik
16. dec 2010

no, tak sme doma z prechadzky, Adelka uz spi v P.postielke v spalni, aby sme sa mohli mi hrat v detskej, zajtra ju nechavam doma, v skolke je vela uciteliek chorych, tak poprosili rodicov, ze ktori mozu, nech nechaju deti doma.

teraz sa ideme hrat a papat, dnes mame tekvicu, zemiacik a cuketu a masko.

@zucana koselu som chcela aj ja, ale to som kupila min.rok a on si kupil dalsie 4, tak asi kupim aspon kravatu, ako @zoska.
teraz lutujem, ze aj jemu som nedala spravit ten hrncek, co som dala svokrovcom a segre s frajerom, ale tak dam mu v aprili na 40ku spravit nejaky pekny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre