Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
19. jan 2011

@zucana mne cukrove nevadia ja tiež dam take 🙂

alex
19. jan 2011

@olifcek dnes som kúpila v Bille Lipánka, vanilku, kakao a aj mix a musím povedať, že chutil aj mne a aj malému 🙂

supi
19. jan 2011

Ahojte 🙂
ale boticky nosia vase deti? Lebo mi sme mali najskor od ortopeda doporucene z lekarne s tvrdou podrazkou, tak tie mala nosila, ale teraz nam zase ina Dr, povedala ze treba capacky take s makkou podrazkou. Ze tie sa najviac podobaju chodzi naboso a detom sa lepsie formuje klenba... tak vcul neviem...ale toto mi prislo celkom logicke 😀
nasla som nejake na liliputi.sk
ak mate nejake tipy tak budem rada dakujem 🙂

lalipop
19. jan 2011

@supi ja som davala vsetkym detom od 6-tych mesiacov papucky, aby mali pevnu nozku pri chodzi.

olifcek
19. jan 2011

@alex dakujeeeem, ja idem nan zajtra 🙂
@supi prvu variantu

lalipop
19. jan 2011

@olifcek ja som ho este nekupovala, ktory je najlepsi a co vlastne stoji

dorotka2
19. jan 2011

Sorry, ze sa vracuam k uz uzavretej debate, ale teraz som docitla 🙂 Ja davam tiez cukor, teda susienky nestle s trochou a granulovane caje, ktore su od 4 mesiacov a obsahuju cukor, ked davam caj, nepomozem si. Hlavne v noci davam malej cajik, vodu mi nechcela a fakt sa zacala menej v noci budit 🙂 A teda nevadi mi to, ved uz su velki, nieco take im dat treba, viki ten cajik strasne chuti, aj mi dost pije, ale cez den len vodu

laxity
20. jan 2011

Dobré ránko 🙂

@supi moja nosí Maus-nejaká maďarská značka 🙂, ale sú super, pevné, kvalitné 🙂

Naty tiež papá http://www.hami.sk/sk/nase-vyrobky/vsetky-produ... a chutia a aj čaj jahôdkový pije ale obmieňam raz voda, čaj, potom prípadne Hipp nápoj zriedený s vodou 🙂 dôležité je pre mňa, aby vypila okrem mm aj iné tekutiny, je to už veľká baba 🙂

maculik
20. jan 2011

Dobre ranko,
tak my noc uuuuplne otras, taka uz dlho nebola,ale co uz 😉

Kocky, myslite, ze pri 6.chorobe mozu byt horucka a teplota len 2dni? Lebo Petrik sa vcera vysypal, vlastne on uz bol trosinku aj predvcerom vecer, vcera sa to trosku rozsirilo, vecer uz bol viac a dnes je cely. Tak neviem teraz, ci to z toho alebo co. Len ma myli, ze ked mala 6.chorobu Adelka, tak mala horucky 4dni, a Petrik mal len 2, aj to ten druhy den uz bolo len 38-38,5.

A v skolke je sarlach, tak ma uz aj to strasi, ci to nie je ono, v noci sa mi zdalo, ze P.sa budil kvoli hrdielku, preglgal, ale neviem, ci kvoli tomu, ze ho boli alebo kvoli odgrgnutiu, kedze kazdu hodku aj castejsie cucal. Inak je culy, aj sa teraz zobudil tak, ze si kecal v postielke, ziadny rev ani nic, asi mu stacilo nad ranom, ked bol od pol5 do 6 hore (asi chcel vyprevadit ocka na letisko 😝 😀

Idem zaviest Adelku do skolky, tak zatial 🙂

laxity
20. jan 2011

@maculik aj na fórume baby píšu, že horúčky trvali 2-3 dni a potom sa vyhádzalo dieťa 😕 výražky zmiznú po 2 dňch a šíri sa to vzduchom 😕

maculik
20. jan 2011

@laxity dakujem. Tak asi to bude ono. Len ma pomylilo, ze tie horucky boli tak kratko a take mierne oproti Adelke. Ale ved mozem byt len rada 🙂
Aj som rozmyslala, ze brnknem dr, lenze oni mi tym padom este aj ten 2min hovor zauctuju ako konzultaciu, takze 13€ v.... Asi brnknem mojej dr na Sk, pre istotu.

Bola som v meste pre auto, mm rano o 5 nim isiel na stanicu, tak dolu som isla busom bez kocika, lebo tu nemam Perego, len Quinny a ten je hrozne blby na skladanie, tak sa P.kukal z okna, vykrikoval, tesil sa, aspon mal zazitok 🙂
Auto uz je v garazi, idem maleho dat spat a ja idem spravit polievku a misu cestovin na 2dni :D

laxity
20. jan 2011

@maculik akú misu cestovín na dva dni? bo mne na druhý deň už nechutia....či to pre Peťka? 🙂

maculik
20. jan 2011

@laxity nie, pre mna 🙂 No, cestoviny si robim na druhy den cerstve, ale omacku si spravim teraz na 2dni, mm nie je doma, tak ja si vtedy varievam tuto moju oblubenu, aby som ju mohla mat na obed aj veceru a druhy den to iste (ja viem, som pazrava :D

Inak, zase som kdesi ochorela. Uz vcera rano ma pobolievalo hrdlo, ale som si myslela, ze to prejde. Potom cez den mi bola zima a vecer ma zacalo hrdlo tak boliet, ze som ledva rozpravala. V noci som zacala mat bolesti pri prehltani a teraz citim, ze mam zvysenu teplotu trosicku a to hrdlo je este horsie. Takze fasa to vyslo, ked som tu teraz do nedele sama 😒

andrea2603
20. jan 2011

@jaja32 však keď nie sú mínusové teploty, naobliekaš ju a zakryješ ju teplejšou dekou. Mám ho na balkóne v igelite, keď sa Liv zobudí, tak ho kuk, ale pokiaľ viem tak je funkčný, len predsa má už 12 rokov 😉
@maculik tak budem na teba myslieť, nech vám tá Sedália aspoň trošku to spanie polepší, Livka včera znovu pokojne o 21.30 zaspala a na 1.cecnutie sa zobudila o 2.00, potom o 5.00. Len teraz neviem, či jej to ešte mám dávať, lebo tam je písané, že po zlepšení stavu už nedávať a viditeľne je už 3.noc pokojná, tak asi dám ešte dnes a stačí a uvidíme, čo bude 😕
Liv mala 6.chorobu, nemala vysoké horučky, tak cca.38 -38,5 a 2 dni, na 3. sa vyhádzala od krku až po pás.

maculik
20. jan 2011

@andrea2603 dakujem. No, tuto noc to evidentne este nezabralo 😅
a Petik je tiez vyhadzany od krku az na pipiku to ma, na nohach len trosinku. A cely chrbat. Inak je fit, tak k dr ho tahat nebudem, aby tam nechytil nieco horsie.

@supi ja kym nechodi, tak nedavam ziadne. Dr mi teraz na rocnej prehliadke povedala, ze doma len pancusky, prip.nesmykove ponozky stacia. Takze ja prve kupim az ked zacne chodit, aspon za ruku.

andrea2603
20. jan 2011

@jaja32 ukážka 😀

maminnka
20. jan 2011

ahojte, my sme dnes kupili topanocky, uz druhe, kdze z prvych sme vyrastli. Tentoraz znacku Richter a mozem povedat, ze su lepsie ako Protetika.

svetlankat
20. jan 2011

@maminnka aku velkost ste kupovali? My mame 17tku, ale este stale mame rezervu.

olifcek
20. jan 2011

@laxity preco je pre Teba dolezite, aby pila malicka okrem mm aj ine tekutiny? ved mm uplne staci... vid trebars stranku @annag... ona osobne malickej este i v dvoch rokoch davala len mm, ine tekutiny ee a to i v lete

olifcek
20. jan 2011

@maminnka v com su lepsie? lebo ja mienim byt verna protetike... lebo ved topanocky na prve krocky su ine, nez tie uz na chodenie samoztatne... a to i protetika maju ine paq

cukruska1920
20. jan 2011

Ahojte...chcem sa spytat...v pondelok ideme na ockovanie a chcem vediet ci ste davali ockovat aj proti rotavirusom 😨

olifcek
20. jan 2011

@cukruska1920 mam predcasniatko ale i neporiek tomu som nedala nic nepovinne a zatial sme chori neboli, klop, klop, klop... @blumka tiez nedava viac nez musi...

laxity
20. jan 2011

@olifcek čo ti mám na to napísať? Mne je jedno, čo robila ona...tak ako aj pre teba je možno dôležité, aby Oliv nepapala sladké a kadečo, tak pre mňa je toto 😉 ...som rada, že sa mi chytila konečne nejakého pohára, tak som rada a je to pre mňa dôležité...nie som proste zato, aby som kdekoľvek na návšteve, vonku, u kamarátky vyťahovala prsník to už naozaj nie...má čajík alebo inú tekutinu a hotovo 😉

svetlankat
20. jan 2011

@cukruska1920 ja som tiez nedavala, moja dr je proti nadstandardnym ockovaniam,

svetlankat
20. jan 2011

@cukruska1920 ono je to hop alebo trop, musis sa rozhodnut sama, ked nedajboze dostanete budes rada ze ste zaockovani, ked nedostanete, skoda zatazovat ten maly organizmus. Takze tazko radit

maminnka
20. jan 2011

@olifcek aby som sa vyjadrila presnejsie... pre nas su lepsie, pre iynch nemusia byt. Natlka ma velmi chude nozicky, aj v clenkoch, aj nart ma nizky. Protetika sije vsetko na kopytach sirky G, cize najsirsie, co je super pre deticky s baculatycmi nozickami. Natalka mala od tych topanok odrete prsteky, myslela som, ze su jej uz male a nie, ukazala mi v predajni, ze su jej dobre, akurat su siroke a teda nizicka sa jej zosmykne uplne dopredu a tlacia ju prsteky. A tiez Richterky su ovela ohybnejsie, nie su take tvrde... takze na prve kroky idelane podla mna. Ale opakujem, nemusi platit vseobecne!

maminnka
20. jan 2011

@svetlankat velkost 19

laxity
20. jan 2011

@cukruska1920 nepýtaj sa takto,každá má na to iný názor, musíš sa rozhodnúť sama alebo s mm....my sme dali zaočkovať no i napriek tomu sme boli v nemocnici kvôli laryngitíde a priniesli sme si odtiaľ pravdepodobne i rotavírusy, ale tým, že Naty bola zaočkovaná, tak ju to obišlo a ja s mm sme mali hnačky a vracali sme...

maminnka
20. jan 2011

ja tiez davam Natalke pit vodu... a vypije teda dost, take 3 dl denne urcite

svetlankat
20. jan 2011

@maminnka tak to ste o dost dopredu od mas 🙂 . Misa zije na malej nohe 😀 😀 😀 no ale nema este ani 70 cm, och joj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre