Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
27. jan 2011

@katina2209 rada by som sa pridala a prišla vás navštíviť, len nie som mobilná, tato chodí autom do práce, ale ak by @lolka išla a súhlasila by že by zviezla aj nás, tak sa rada pridám 😀 Alebo ako @maminnka spomínala tú herňu kde sme mali stretko, to mám kúsok, tak by som prišla 🙂

katina2209
27. jan 2011

@maminnka naozaj no ja si myslim,ze skor Marko je na mna ci? Ale niekto vravi,ze obidvaja svojim sposobom 🙂
@zucana to ta teda obdivujem Matko odvtedy co sme sami nechce postielku ani vidiet je len na mne nalepeny, ale aj matko kazde rano pekne kaka a cika do nocnicka uz sa to stava pravidlom tak sa z toho vytesujem a tvoja mala vikinka je sikovnica,drzime palce u tej alergo...

katina2209
27. jan 2011

@alex no ja tiez nie som mobilna manzel si vzal aj auto.....takze rada by som keby ste prisli ku nam,alebo niekde po blizku este do avionu by som sa vedela dopravit autobusom...

svetlankat
27. jan 2011

bru baby,

blumka
27. jan 2011

@svetlankat ty si este tu? 😀

alex
27. jan 2011

@katina2209 do avionu viem aj ja v pohode prísť. Ide mi tam jeden bus, takže nemusím prestupovať, takže kľudne aj tam ak by bolo stretko, tak prídeme.

katina2209
27. jan 2011

@alex tak nieco dohodneme idem si ja lahnut dobru noc vam vsetkym prajem 🙂

lalipop
27. jan 2011

ahoj dievcata. tak vcera sme boli s malou na krv a dnes som bola pre vesledky. mame to uz lepsie, ale este sme trochu chudokrvni, tak musime brat maltofer.

zucana
27. jan 2011

@katina2209 aj vika je nalepena a Iba druhy den spi poobede v postielke svokru to' stve akoby s nou ona spavala...
Chlapcov mas nadhernych 😵
A dik baby damvediet

supi
27. jan 2011

@katina2209 ahooooj ja som akurat minuly tyzden na teba myslela ze som ta tu uz dlho nevidela (aj ked aj ja tu chodim uplne minimalne) a ci nepojdeme spolu kocikovat... je mi z toho do placu co teraz zazivas...neviem si to ani predstavit...je to sice otrepane, ale vraj to je tak, ze cas vsetko zahoji... ☹

supi
27. jan 2011

inak doma mame lazaret, ja som ako tak uz dnes pouzitelna ale manzel aj mala horuckuju tak ich tu obskakujem a drzim nocnu straz tak mam cas sem nakuknut konecne 😀
a to ma este cakaju 2 skusky bleee...

a kam na chatu idete?
a ta tema to je sukromna alebo tam mozem aj ja?
ste tu minule spominali pribinacika a lipanka tak som ho skusila malej dat ...tak to srotuje...

supi
27. jan 2011

@katina2209 ja mozem kedykolvek ta prist pozriet 😉 staci povedat´.. inak co vravis na novu ordinaciu nasej Dr? ja som bola velmi milo prekvapena a sokovana, takto by to malo vyzerat u lekarov, a zvlast pediatrov...

maculik
28. jan 2011

Dobre ranko
no vy ste sa vcera cinili, popisali ste toho riadne 🙂

Mm s Adelkou uz odisli, takze sme sami dvaja. Petrik dostal sopliky zase, v noci nemohol dychat, tym padom ani spat, tak sme nad ranom odsavali. Kvapky a morsky sprej sa minuli, tak mm musi dnes dokupit.

vcera sme boli u tej kamaratky, posedeli sme, deti sa zahrali a Petik tam nakoniec nespal, ani kojit sa nechcel, len parkrat cucol a uz sa obzeral, takze som vedela, ze zo spanku nebude nic. Vela novych veci a Adelka a Cathy sa mu venovali, tak naco spat 😀 Bud.tyzden sa zase stretneme, som rada, ze je naspat tu a mozeme pokracovat v stretkach. Len dr jej povedala na kontrole, ze ten myom na maternici nemizne (je v 18.tt a ma myom 4x4cm), tak ze jej nemoze ani nejake prognozy davat, ci sa nieco nestane a pod. Ale ja verim, ze v juni v poriadku porodi zdrave babatko 😵

a vcera som skusila spravit taky trosku dospelacky privarok - cuketu uvarenu popucenu, zahustila som smotanou s troskou muky a do toho som dala popucene zemiaky, co som varila do cesnacky, tak som odobrala. A bolo to huste, tak som tam supla trochu neochutenej cesnacky a veeelmi chutilo (teda na jeho pomery, tzn. spapal svojich klasickych cca 100ml, co je po tych dnoch nepapania uspech 🙂

a kupila som mu prvykrat kralicie stehno, dnes ho nakrajam a dam zamrazit, konecne som vcera nan natrafila.

maculik
28. jan 2011

tak som docitala 🙂

@maminnka to by aj mna zaujimalo, ako robia kocky paprikas, resp.perkelt, ten mam radsej. Ja som to este nerobila, ale mam to veeeelmi rada, tak by som skusila. Kralika som vcera videla v obchode, P.som kupila stehienko, ale toho celeho som nemala odvahu kupit (inak, aj u vas je tak drahy, ze 15€ 😕 , lebo som to v zivote nerobila. Tak by som ten perkelt skusila z kur.al.morc.stehien?
Kocky, dajte recept do varenia, nech mozeme vyvarat 😎

a cokoladku my sme este neskusili, ale keksik hej, tiez Petrikovi dopriala Adelka 😀

@supi chata bude v Lipt.Jane posledny aprilovo-maj.vikend. Kontaktuj @blumka ak mas zaujem tam ist 🙂

zucana
28. jan 2011

babce tu sa u z vikenduje asi ;)
chcela som sa spytat ako dlho maju spavat babatka lebo my teraz v poslednej dobe spime od cca 21.00 do 8.20 a potom iba hodku a pol cez obed ze ci to neni malo 😅
no a o chvilu odchadzame k alergo....

jja
28. jan 2011

@zucana zuzi ja si myslim ze malicke si sami urcia kolko chcu spinkat. napr moja mala spava este dva spanky cez den, ale dnes uz mame ten jeden za sebou, tak vobec neviem ako to vydrzi do vecera. no ale ked bola nervna a sama sa pytala spat, tak co ju nemam dat? schrupla si pol hodinku a teraz sa hra dalej...
tvoja uz asi presla na jeden spanok. my spavame od cca 20.00 do cca 7.00 a potom tie dva spanky....ale raz za cas da iba jeden cez den. takze Viki uz mozno staci iba jeden.

maculik
28. jan 2011

@zucana veru, asi uz vsetky vikenduju 😎
drzim palce na alergo, daj potom vediet.

no, podla mna ti spi krasne. Ono drobci uz toho spanku potrebuju menej, hlavny im ostane nocny a cez den uz fakt len podla potreby. Ale ten obedny spanok sa aj tak bude menit, lebo ako zacne viac vnimat a napr.chodit na ihrisko apod, tak sa aj viac unavi a potiahne dlhsie, teda aspon u Adelky to tak bolo a stale je 🙂

katina2209
28. jan 2011

Ahojte kocky, tak mne akurat Matko zaspal tak mam taku pol hodinku kym sa zobudi ,hore sme uz od siedmej ja som isla spat vcera o jedenastej pozehlila som vsetko a nie a nie zalomit,stale sa mi premiela ten moj vztah dookola....Matko zaspal vecer o osmej a prvykrat sa zobudil o pol dvanastej,stale si hovorim,ze musim ist spat s nim ,aby som sa trosku vyspala, potom bol hore kazdu hod a pol....
@supi ja budem velmi rada ked prides no nemam na teba cislo,lebo som stratila stary mobil a tam som mala vsetky cisla,tak mi prosim ta napis do IP ty moje tusim mas....ked sa vyliecite daj vediet...dr to tam ma krasne no ja to mam zase od ruky 🙂teraz mame ist az v maji na ockovanie? vy kedy? ockovali nas 19.1. a Matko to zvladol bravurne vobec nemal teplotu tak som sa tesila....

@maculik aj my vela nepapame, stale sa tocime furt musime mat nieco v ruke,aby sme usta otvorili 😒ale cukinovu omacku som varila aj ja Matkovi skor chudia omacky oko ked robim masko s zemiackami a zeleninkou,pretoze to musi kusat ak mu to pomixujem nema problem,ale chcem aby sa naucil zuvat s tymi 4 zubami 🙂 vyliecte sa sopliky su hnusne ked sa nase deticky nevedia este vysmrkat a dusia ich nas matko aj z tych hlienov vracal...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avaka
28. jan 2011

ahojte 🙂
@rivatha,tak som si ten perkelt tipla presne naopak 😅

@zucana my sme tiez dnes spali od 20-8:00,takze podobne a o 11:30 sa uz pytala spat...uvidim kedy sa zobudi,ci bude len raz,ci dva krat spat.Niekedy spi cez ked 2,5 hod.,niekedy len 1 hodinu.. 😕 ,ale to vidim potom,ze este mala spat a neslo jej,casto ju este uspim,ked sa zobudi po hodke(alebo spi este poobede 30-40 minut
my mame zajtra zase oslavu rodinnu,tak nas tu bude dost....musime ist poobede este cosi pokupit..

mala nechcela jest polievku,ked isla spat,idem jej teraz nieco uvarit

svetlankat
28. jan 2011

@zucana aj ym drzime prsty na alergo,my tiez spinkame este 2x, doobedu 1 az2 hodiny poobede taku hodinku a pol a v noci od osmej do pol osmej rana samozrejme ze cucame kazde dve hodky ked je dobra noc

zucana
28. jan 2011

...mame stale alergiu ale ze trosku menej hodnoty ale dost....ale ze v juni urobime testy aj krv a ze uvidime lebo do 1,5 roka sa moze vsetko zmenit...
kazdopadne jej mam zacat davat sojove jogurty a sojove mlieko a ze mam prestat kojit a dat sojove...no dakujem za take milodary....
a ze mam dat nesquik a kakao a aj bravcove maso aj sunku....
ze ma mat velmi pestru stravu kedze je ochudobnena o vsetky mliecne vyrobky aj vajecne....a ze ona musi mat sx proteiny (cize maso) aj na obed aj vecer alebo na obed strukoviny miesto masa....
len kazdu novu vec 5 dni musime skusat...
neviem co s tym kojenim...nechcem jej datvat to sojove mlieko len tak....najradsej by som bola ked by jej to v juni preslo....a presla na normal....neviem ci aj sojove mlieko je nejake ako kravske ze sa ma davat formula lebo je aj formula sojoveho aj sojove normalne (to samo do varenia budem davat) no a jogurty davate take studene rovno z chladnicky?
inak dnes je tu jar .............

maculik
28. jan 2011

@zucana joj, no skoda, ze to nepreslo, ale tak aspon trosku zlepsenie je.
ja jogurt vzdy, ked rano vstaneme (cca o 7) vytiahnem a tym padom ma okolo tej 9-pol10 uz izbovu teplotu. Ale niekedy mm vytiahne uz vecer. priamo z chladnicky nedavam, ani ja sama nemam rada taky studeny, takze ani malym nedavam.

to kakao a nesquik ma prekvapilo, ze uz Viki moze. ved aj to su alergeny, ci nie? Ale to asi kvoli tomu, co pises, ze ma mat pestru stravu a jest toho viac, ze?

maculik
28. jan 2011

@zucana a to pocko nech len vydrzi, ja duuufam, ze ked tam my prideme, bude uz velmi prijemne, aspon tych 12st.
udaje kk ti poslem poobede, ked dojde mm.

zucana
28. jan 2011

@maculik oki ja som ti zabudla napisat ze mi mailom potvrdili rezervaciu a sumu a aj zlavu lebo ziadnu nedavali oficialne vraj....tak potom napis udaje ja somnapisala ze do pondlka....
no a vraj ciste kakao je bohate na bielkoviny a mineraly (toto ich tak neviem....)

zucana
28. jan 2011

aha ako viki krmi babiku 😵

zucana
28. jan 2011

a ozik dneska sme s takymi 3rocnymi detickami tam sedeli za stolom a kreslili ...chcela som ju aj odfotit ale boli sme v nemocnici 😀

lienka2
28. jan 2011

@zucana ja vyberam jogurt z chladnicky taku 1,5 hodinku predtym ako mu idem dat 🙂 a my spime cez den iba raz, okolo obeda hodinu.. potom vecer okolo osmej-poldeviatej zaspi a vstava najnovsie rano okolo polsiedmej.. plus-minus..

blumka
28. jan 2011

@zucana ja davam jogurt priamo z chladnicky, alebo pocka kym sa prezlecieme..cize max. 10 minut..ja zas nemam rada teply jogurt, nikdy som ani terezke nevyberala skor, ani teraz nebudem

zucana
28. jan 2011

dik baby za info o jogurtoch a otych inych veciach si co myslite ? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre