Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
21. mar 2011

@zoska podobne nám zaspávajú a vstávajú naše babulky 😵 , ja by som tiež bola radšej keby zaspinkala o 20.00 a vstala o 7.00-7.30 ale tak ďakujem aj za toto...naštastie sa zobudí len raz, pohladkáme a spí ďalej a potom ráno už mlieko a je 🙂 a myslím, že ty by si si mohla napchávať každý deň a nič nevidno 😀

@maculik ja by som tiež nešla, netreba to riskovať a ako aj @zoska vraví kvôli ostatným detičkám

aj my ideme svokrovcom na celý deň, je krásne, tak to treba využiť a ideme von na dvor 🙂

podobne prajem 1. jarný dník 🙂

maculik
21. mar 2011

Dobre ranko 🙂
tak v noci teplota uz nebola, resp.okolo 11 mal trosku zvysenu, ale nevedel do pol1 zaspat, tak som supla sirup. Nakoniec zaspal mm na pleci, tak ho prelozil do postielky, ale aj tak sa do rana neviemkolkorat zobudil, az nakoniec nieco po 6 sme spolu zaspali pri kojeni a spal do 7,45. Mm isiel o 5 spat k Adel, lebo ta sa zobudila, ze uz je vyspinkana, nastastie teda este spolu do 7 zaspali, ale ked som o pol8 vstala, ze jej dam ranajky, tak ona uz chlebik spapany 🙂
Na cvicenie nepojdem, radsej nech je uplne ok, pojdeme radsej von na slniecko, ak nebude mat teplotu. K dr uvidim, pockam, co pred spanim, rano teplotu nemal. Dnes je aj poobede, tak prinajhorsom by som brnkla potom a isli sme poobede.

vecer mame mat navstevu, pridu k nam pozerat futbal, ale navari mm, ja som myslela, ze nieco upeciem, nakoniec spravim len dvojfarebne pudingy s piskotami a ovocim, mm ze naco sa budem s niecim piplat.

aj tu je krasny den, slniecko, az do konca tyzdna ma byt okolo 14-16st, len nech to vydrzi 😵

a jeej, dnes je fakt prvy jarny den 😵

laxity
21. mar 2011

@maculik aj u nás pozerám práve, že má byť krásne do piatku 13-16°C a zase v sobotu sa má ochladiť 😠

zucana
21. mar 2011

jaaj baby este som chcela ze vecer bolo celkom dobre (prisli sme o 22.45 domov) az na to,ze tam bol taky par s malym co bol cely chory , tieklo mu z nosa ….bol zly , sacal viki a dokonca jej buchol do tvaricky. Jeho rodicia boli podobni ved kto by dal meno dietatu ze NORTON!!! Inak viki bola stale na nohach stale tam belala z obyvky do jedalne az do kuchyne a bola dobrucka este tam bolo 9 mesacne babo tiez zlate to tam jedlo pizzu ….a prosim pekne ked sme sa boli hupat na ihrisku vcera bolo tam 10 mesacne babo a mama ho tak silno hojdala ze som myslela,ze vyleti z tej hojdacky …vsetci kukali jak puk…ani ja sa tak silno nehojdam
A torta vraj vynikajuca ;)

alex
21. mar 2011

Ahojte,
krásny prvý jarný dník prajeme. Tak my teplotujeme od včera. Zajtra asi skočíme k doktorke, lebo aj kašel má už tri týždne a stále mu to nejako neprechádza, zlepšil sa, to hej, ale nezmyzol úplne.

lenica81
21. mar 2011

ahojte baby...

krasny jarny den... je taky, i ked doobeda bolo trosku chladno, ale hadam teraz je to lepsie... rano sme stihli kratku prechadzku aj s nakupom, povysavat a teraz som si s Vilkom pospala cca 2,5 hodky... este spinka, ale nie na dlho... som mu zohriala obed, aby nebol prilis horuci, ked vstane...

@zucana to su mi ale moresy v tom taliansku... 😔

@alex nech sa vam polepsi... 😔

@laxity joj, keby sme mi mali dvor... 🙄 😉

jja
21. mar 2011

Ahojte dievcata..idem sa vas spytat, tie ktore ste kupovali sportiaky...mozte mi poradit ake ste kupili? tiez idem popozerat, lebo dcera mi uz nejako trci z tohto co mame dome 🙂 len ja mam poziadavku ze musi mat prehadzovatelnu rucku, takze to bude tazsie, lebo tych ke menej, ale hadam nieco vyberiem. 😒

maculik
21. mar 2011

tak my sme uz doma, dlho sme boli vonku, aj Adel som nechala trosku dlhsie v skolke, lebo sa hrali na piesku, tak som isla s Petikom este do lesa, nech sa ona este pohra. Teraz sa hraju dnu, Petrik ma zase zvys.teplotu, dokelu, od vcera uz nemal, okrem tej mierne zvysenej vecer, a teraz ma zase 38,1 :( Volala som dr cez obed, ci este chodit, a sestricka ze ak bude mat dnes viac ako 38, tak mame dojst zajtra 10,15h, ak bude mat nizsiu, tak rano zrusit termin, nemusime chodit. Takze pre istotu pojdeme, ach jo, som myslela, ze ked nemal cely den, len do 37,5, ze uz je ok.

a pridala som do Galerie nejake videa 🙂

maculik
21. mar 2011

ups, pozeram, ze som sa pomylila, a hodila to do tej druhej temy, tak kuk tam 🙂

@jja kukni Peg Perego, tie maju prehadz.rucku, my mame, ale este po Adelke, takze neviem presne typ, ale je super, lahky, skladny, jednou rukou sa da rozlozit. Ale isto aj baby ti este poradia 🙂

laxity
21. mar 2011

@lenica81 mám výhodu, že keď je takto krásne, môžme si vyraziť svokre a tam sa Natálka krásne vyhrá a celý deň sme skoro vonku 🙂 a svokrovci majú na záhrade kamienky a aj trávu a strašne sa jej páčia kamienky a nie a nie ísť na trávu, normálne sa jeduje, že chce byť na kamienkoch a je jej jedno či chodí alebo štvornožkuje 😀 a krásne si naberá kamienky lopatkou do kýblika 😵 😵 😵

@jja na toto som aj ja zvedavá, čo babulky poradia bo aj my by sme už radi niečo poriešili 🙂

@maculik pozerala som videá, Petrík je krásny a šikulko a to je už takto oblečený doma? Či ste sa prezliekali? 😕

maculik
21. mar 2011

@laxity jej, to mas fakt super, ze tam mozes chodit, v lete si tam date bazenik a moze sa clapkat, v tomto je dom super, len ja mm nan neviem prehovorit (on je bytove dieta a nevie pochopit, preco tak chcem domcek). Ale aj my pojdeme v lete k nasim, tak to sa tesim 😵
a kamienky aj Petrika velmi zaujimaju, tak sa v nich rad prehrna, dnes sme tuto na strku chvilu boli a je tam taky akoby zamrezovany uzky odtok vody ci co to je, tak to bola jeho naj zabavka, hadzat tam kamienky, len tak pri tom vyskal 🙂

doma takto este nehrozi, akurat som ho prebalila a nechala som trosku s holymi nozickami, lebo mi usiel, kym som vzala ciste pancusky.

mame tu teraz navstevu, mm kolegov z roboty, pozeraju futbal, mm uvaril, ja som spravila dezert, uz je vsetko spapane a popija sa vinko. Ja jednym ockom kukam futbal, ale mm popritom keca o vseliakych historickych zapasoch, to mna nezaujima, tak som na PC a budem sa im venovat, ked to skonci 🙂

a k dr zajtra ideme, mal pred spanim zase 38,6 :(

maculik
21. mar 2011

a inak, tie krociky su podla mna len nahoda, lebo ved Petik sa este ani nepostavi sam zo zeme, ani nepusti, ze nevie stat bez drzania, tak toto asi bola zotrvacnost alebo co, nechapem tiez sama, kedze sam sa takto nikdy nepusti. 😅

lolka
21. mar 2011

ahojte, dnes bol krasny slnecny den, tak sme boli cely den mimo domu. O 10:00 sme vyrazili do Hopsasa - peso, ani som si nemyslela, ze to nemam tak daleko, po ceste mi Viki zaspala, tak sme sa este poprechadzali. Potom sme v Hopsasa boli 2 hodiny, dala som jej papat (bolo tam malo deti, tak bolo super) a , ze ste skocim do Auparku ....som myslela, ze v sade JK da druhy spanok, ale kdezeeee. V CA som chcela okuknut nejaku supravu nohavice a bundu - take nepremokave, ale nic nemali. Rychlo som este vbehla do DM a do Terna (tam som musela zapchat Viki usta rozkom, lebo sa uz nudila 😅 ). Uz dlho sedela, tak ze ju vyberiem, nech si pobeha.....len to bud sa vrhala do tej vody co je na prizemi alebo furt po schodoch hore a dole...........takze tiez nic moc. Ale zaujala som ju vlacikom, hodila 0,50 centov a vozila sa 🙂 Trochu polozila aj po preliezkach a domov sme dosli po 16.00 hod. Spapala olovrant, trosku sa doma pohrala a vyrazili sme znova von vencit psa. Zaspala uz pred 19.00 asi za 10 minut 😀 No, ale ja som tiez unavena 😅

@alex snad sa uz Kubkovi polepsilo a nebudete musiet ist k Dr. 😉
@maculik Petko este teplotkuje, jooj, tak snad to nebude nic vazne 😅 idem kuk video 😉

zoska
22. mar 2011

cafte,
takze my zasa 12hod spanok, od 7mej do 7mej tentoraz, ale klasika...o polnoci sa v postielke postavila a plackala ze chce ist ku mne....ale potom spinkala pri mne uz bez zobudenia 🙂

@lolka super den, take mam rada a ma byt pekne cely tyzden ,vraj cez vikend sa pocasie trochu pokazi, no uvidime...

@maculik daj vediet ako ste dopadli u dr. , uz by mu mohla krvicku zobrat na rozbory, ved sa nemozete trapit s teplotou tak dlho bez toho aby ste vedeli co to je...

Neli kuka spievankovo, uz konci tak idem aj ja...

zucana
22. mar 2011

zdravim bre ranko....@lolka pekny dnik a @zoska pekne ti mala spinka. my spinkame tie kvazi celu noc len pri nas 😅 zaspi so mnou o 21.30 cca a potom ju dam do postielky.do hodiny je hore a chce ist ku nam a potom spi do 6tej dam mliecko a spi tak do 8-9 😵
inak dnes je s tatom doobeda.ide s nim aj do robotky...
no a inak v mojej kancelarii mam kolegynu tehotnu ktora posledny tyzden pracuje (je v 7mom mesiaci) a kasle ako tuberacka....tak jej vravim co nejde k lekarovi a ona ze nie, lebo by jej dal antibiotika a uz by mala 3tie tuto zimu. tak fasa hlavne ze tu sedi oproti a tuberakuje cely den....dufam,ze nieco nechytim 🙄

lenica81
22. mar 2011

ahojte baby... u nas noc ok... nas tiez spi v podstate celu noc, len trosku kratsie... od 8-pol 9 do 6tej... 😅 a pri nas na posteli... ale sak sme si uz zvykli...

@lolka pekny unavny den ste mali... 😉

@zoska moj kukal tera 10 do tociacej sa pracky... 😨 🙂

@zucana no hadam nic nechytis... 😔 a v pohode moze ist s mm do prace... 😕

lenica81
22. mar 2011

teraz 10 minut... som chcela napisat... 😔

alex
22. mar 2011

Ahojte, my máme stále teplotu, teraz ráno mal 38, tak ho to zmáha, že opäť zaspinkal. Ak mu to do zajtra neprejde, tak skočím k lekárke. Aj tak pochrapkáva, som si myslela, že má soplík, ale nič nešlo.

laxity
22. mar 2011

Ahojte

@lolka krásny dlhý dník ste si urobili...super, tak to má byť ak je už krásne 🙂 a ste boli same v Hopsasa? 🙂

@zoska krásne ti spinká, super sa teším s vami 🙂

Mne Naty dnes prvý krát spala celú noc v postieľke až do 6.00 ráno 😵 a keď sa v noci prebudila iba som ju dala lahnúť a spala ďalej 🙂 a inak včera zaspala s tým, že vypila 260ml kaše a do 5 minút tvrdá 😀

@alex @maculik dúfam, že sa to bude už len a len zlepšovať a teploty sa pominú...držte sa baby a aj vaši drobci

@zucana možno od nej chytíš tehu plúvance 😀 😀 😀

Pekný dník všetkým, ideme za chvíľku cvičiť a potom svokrovcom grilovať 🙂

zucana
22. mar 2011

@laxity BOHAJBY SI MALA PRAVDU 😀
@lenica81 moze dnes ano...nema doobeda nejake stretnutia...ze budu spolu kakat na nocnicku potom pojdu na ranajky a do roboty 😎

alex
22. mar 2011

no tak už je krpec hore. Náladu má dobrú, práve tlačí a pritom číta 😉 @laxity juj že grilovať, hneď by som išla.

laxity
22. mar 2011

@zucana neboj aj to príde 🙂

@alex je to fajn takto a treba využiť pekné počasie 🙂 a Naty sa nevie vyblázniť vonku 🙂

zucana
22. mar 2011

@laxity nebojim .... 😉
tu je krasne len v office mame kosu....tej tehotnej je strasne teplo a vypla radiator a ja tu mrznem a to mam pancuchy, rifle a zimne cizmy a vonku je 15 stupnov....tu sa cez noc totiz nekuri a rano zapnem radiator a ona ho po 20 minutach vypne....

laxity
22. mar 2011

@zucana 🙂 a čo tak nejaký kompromis s kolegyňou?

Tak a my ani nejdeme cvičiť, bo Natálka spí ako drevo a už sme mali byť na ceste 😀

lenica81
22. mar 2011

@zucana ta to jaky fasa plan maju... 😀

lenica81
22. mar 2011

@laxity no, teraz sa asi skoro vycerpa a skor zalomi co beha, ze...

ja zajtra skocim kuknut topanocky, aby sme aspon trosku po vonku za rucicku trenovali... 😅 lebo doma pekne chodi, ale boji sa pustit... 😒

alex
22. mar 2011

@laxity pravda, treba využiť toto krásne počasie. Mne je tak ľúto, že musíme byť doma ☹

Náš tato išiel makať na barák, treba, aby svokrovci mohli čím skôr odísť. Konečne sa to opäť pohlo, tak som happy.

lenica81
22. mar 2011

@alex to som rada, ze sa vam to blizi... 😵

alex
22. mar 2011

@lenica81 ani nehovor... Potom urobím detskú žúrku, tak ste pozvané kočky :D

andrea2603
22. mar 2011

ahojte 🙂
najlepšie som prišla, keď sa tu plánuje žúrka u @alex 😀 .
Len som tak prebehla, tak @zucana je aká šikulka, torta vyzerala fantasticky, aj by som si dala 😵 .
@maculik tie teploty už fakt trvajú dlho 😖
@lenica81 a daj prať plyšákov, to bude zábava pre Vilka 😉 😀 , ja si pamätám Lenku, tá nechápala, že čo tam robia, tak som jej povedala, že sú na kolotoči 😀

posledné dni ma bolia dýchacie cesty, ale ani nekašlem ani hrdlo nebolí, tak neviem, či už alergia sa prejavuje, lebo veď už v TV hovorili, že už niektoré stromy začali kvitnúť, tak fasa, začína mi sezóna. Našťastie deti o.k., až sa niekedy čudujem, že Liv ešte nebola chorá/ teda raz mala soplíky, ale pekne sme to zvládli bez návštevy lekárky/, lebo veď Branko a Lenka chodia do kolektívu a nič na ňu nepreniesli. Tak super, dúfam, že jej to dlho vydrží 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre