Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
24. mar 2011

@avaka ty máš riadne číslo 😀 to schovávanie aj u nás fičí 🙂 , moja Naty čaká na špinavú plienku a už ukazuje, že ju chce odniesť do koša 😀 , takže šup šup von z postele skončilo vylyhovanie 😀

lolka
24. mar 2011

cafte,
@laxity to ti mala tak dlho spi ?? 😕 tak to si aj oddychnut stihnes 😉
mne dnes Viki spala cez obed 35 min. !! o 10.00 sme vyrazili von, ze bude spat v kociku, ale kdezeeee, chodili sme, nahanali hobubov a pod. Potom sme sli kuknut moju babku, tam sa aj najedla a vonku hned zalomila v kociku, ale zobudil ju taky debil na motorke - skutri, ktory ju zrovna pri nas vyturoval 😠 😠 a bolo po spanku......by som ho zabila ! 😠 😠 vecer zalomila pred 19.00 hod. ja neviem, kde berie tolko energie 😅 zeby som ju kojila redbullom ? 😀

@loginka ja si idem s malou lahnut na nasu velku postel, kojim ju, potom si trosku podudle a zaspi pri tom. a zvyknem ju hladkat po chrbatiku, ked sa odpojim, este chvilu hladkam dalej a potom oddidem. vacsinou sa otoci na druhy bok a chrni. trva to cca do 15 min.

blumka
24. mar 2011

@laxity, ja mlieko neratam do tekutin...vypije este 300ml vody

@avaka, ved mozes od kedy chces teda odkedy bude ela chciet...

avaka
24. mar 2011

@laxity 😀 😀 ,vidis,nemaju pre nas pochopenie... 😀

E zase vykrikuje na spinavu plienku bweee(to ako fuj 😀 ) a rano si ju pozera,ze co to ma take tazke medzi nohami... 😀 potom,ked som ja na zachode,ztak trha toaletak a keby ste videli ako sa utiera,sa rehocem.. 😀

avaka
24. mar 2011

@blumka ,tak na leto by sme mohli rovno tak skusit,ci bude,ked nocnik ma len na divadlo... 😕

avaka
24. mar 2011

@lolka ,to Ti veru malinko cez den spinka...nasa uz len raz spi,od 1-3 hodin,ked sa zobudi,idem k nej a este zaspi....no vonku je to horsie... 😒 ked zacnu ako vam motorky hucat.. 🙄

laxity
24. mar 2011

@lolka toto som ja tiež vždy vravela, že Naty dostáva Redbull 😀 a to pritom spala krásne ráno skoro dve hoďky 🙂 majú energie až moc tie naše deti a teraz keď behajú sa ešte viac unavia a oni proste stále vedia fungovať...ja som vôbec nikdy nebola nejak unavená našťastie 🙂

@blumka šak to a mne dokopy nevypije aj s tekutinami toľko 😕 ....ale možno aj hej keď rátam aj kašu na večeru, bo jej najnovšie robím takú riedku do fľaše 🙂

@avaka 😀

avaka
24. mar 2011

my sme boli dnes tiez na ihrisku s celou detskou partiou,tak E sa tam vyvalala... 😀 posmykala,pohojdala....take mala licka cervene,asi ju opalilo,ja som ju nenatrela opalovacim... 😒 ale bola vo svojom zivle.. 😀

laxity
24. mar 2011

@avaka skôr sa opália ako my 😀 Naty je už pekne chytená 😀

avaka
24. mar 2011

no ved take prve slnko,dufam,ze som to neprepiskla... 😕ale ved sme neboli pol dna... Ty natieras?
@laxity

lolka
24. mar 2011

@avaka vcera mi doma pospala cez obed 1,15 a to som sa uz vytesovala 😉

inak tato noc bola desnaaaa, zaspala sice pekne, ale od 23.00 bola furt hore, mrnkala aj na prse, tak som ju mala najskor na rukach a potom furt nacucnuta 😖 neviem co jej bolo, horucku nemala.....myslim, ze skor brusko, lebo si parkrat poprdela, vystierala nozicky 😒 vooobec som sa nevyspala, az nad ranom zalomila a vstavali sme po 7.00, ona uplne cula a vysmiata a ja ako dobity pes 😅
dufam, ze dnes to bude lepsie

dorotka2
24. mar 2011

Ahojte babule. Nejak nebolo kedy prispievat, teda ani nejak chut, dnes bol pohreb, takze uz asi bude lepsie. ☹
@laxity ja si pripravim do avent poharika presnu davku mlieka, do termosky vodu spravnej tepoty a rano, ked vstane, nalejem vodu, nasypem nutrilon a do par sekund mlieko hotove. 🙂
My sme v Hlohovci teraz, Viki chodi na dvor kontrolovat zahradnikov, chodime na ihrisko pozerat deticky a travime vonku strasne vela casu, a Viki sa paci, beha po ihrisku, jasi sa, krici na psikov, no zlatunka je, moj anjelik, aspon nemam kedy riesit zial.

laxity
24. mar 2011

@avaka snažím sa ale stane sa, že zabudnem 😕

laxity
24. mar 2011

@dorotka2 tak tak ako všetky, musím to aj ja tak skúsiť ráno toho určite vypije veľa 😀

drž sa moja...

avaka
24. mar 2011

@dorotka2 ,citala som na FB 😔

@lolka aj ja som bola dat prave cucat...
mne sa predvcerom zobudila na obed s placom,ja som chcela dat obed a plakala a plakala,tak som dala mlieko a taaaak hrozne prdela a potom uz o.k 🙂

loginka
24. mar 2011

@dorotka2 ☹ uprimnu sustrast

@laxity ja cez den nedavam mlieko, nie je preco, vypiju dost vecer, plus kasa, v noci a rano
my mame vodu v termoskach, ale rano je niekedy tiez uz studena voda, ale nevadi,
mala mi vypije v noci strasne vela 190 vody jej bolo malo (o 3.30 v noci) a po 3 hodinach rano som jej dala 150 vody a este si pytala, tak som zarobila dalsich 60, no vies si predstavit tu plienku

my sme boli dnes skoro cely den vonku, bolo super, od 11 spali vonku do pol 2, potom som ich prvy raz rozlozila v zahrade, boli podareni, maly polozil cez celu zahradu a mala princezna sa ani nepohla, len sa natahovala aby som ju zobrala, ale pekne si tam pochodila s choditkom, potom sme spalli jogurt a isli znova von, no boli dost zmoreni a lica cervene

@lolka no verim ti ze si sa nastvala, fakt malicko pobuvala

avaka
24. mar 2011

kuk foto z dnesku 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/avaka/album/...

@loginka ,aspon ze zahradu mate...to je velke plus 🙂

dorotka2
24. mar 2011

@laxity @avaka @loginka dakujem babky
ano, nejak sa mi nerefreshla stranka,tak som necitala prispevky bab 🙂
inak mne viki vypije rano 250ml lieka, vecer 260ml, teda zalezi ako rychlo zaspi, takze za den 500, cez den uz nedavam.Zato vody a caju mi vypije tak 600ml, ona by furt len pila, aspon ma lepsi pitny rezim ako mamina.🙂
A inak este k tomu vsetkemu som nastvana, Prerabaju nam kupelku a rozbili nam kachlicky, teda dodavatelia, takze zostavame dalsi tyzden v Hlohovci,. Sice je nam tu skvele, sme viac vonku a tak, ale doma je doma, a kedmi mm povie, ako je to tam vsetko spinave, tak sa mi tam teda nechce moc. A on ide buduci tyzden na lyzovacku, nomusi to este najskor aspon na hrubo upratat, teda viac ako na hrubo, kedze nechcem, aby z toho viki nejaku alergiu chytila. ☹

lalipop
24. mar 2011

ahojte. tak dnes urobila laurika "rekord" v spani. spala len 1-krat a to len hodinku, co inak spi aj tri hodky alebo zaspi aj doobeda aj poobede po hodine. kde tie deti beru energiu? ale zato ma velmi potesila, lebo si doniesla poobede nocnik a normalne sa tam aj vykakala. uz sa jej to podarilo aj vcera, ale som si myslela, ze to bola len nahoda a ona sikulka to pochopila, ze nocnik neni dobry len pri citani kniziek 🙂

avaka
24. mar 2011

@lalipop ,sikulka 🙂 nasa nechce vobec...

@dorotka2 joj,to nezavidim,take upratovanie po prerabkach....no ale musite zvladnut,potom budete mat pekne 😉
idem kocky,dobru noc 🙂

laxity
25. mar 2011

Ahojte

@loginka tak v tom prípade asi netreba...krásne pijú 🙂 , mne o pol noci vypila 120ml a ráno o 5.00 ďalších 120ml a krásne sme spali do 5.00 ale vyliezli sme z postele o 6.15 😀

Dnes vyzerá opäť na krásny dník, takže tu bude asi ticho, prajem krásny deň

maculik
25. mar 2011

dobre ranko 🙂
@avaka pozerala som fotky, krasne 🙂 Super taka mala smykalka, tu su len take obrovske, vacsie nez mm, sa aj bojim, ked tam Adelka lezie navrch, nieto aby som tam ja s malym isla 😒

Noc nekomentujem 🙄

aj tu dnes je krasny den, napapali sme sa a ideme von, akysi je umrncany, tak dufam, ze zase nepoletime domov s revom. Vcera ako sme isli z prechadzky z lesa, isli sme rovno zo skolky o pol4 a boli sme vyse 2h, tak nastastie som predvidavo vzala manducu, ze co ak uz bude cestou naspat Petrikovi v kociku dlho a Adelku boliet nohy, a jasne, ze tak bolo, tak som P.supla do manduce, Adelku do kocika a obaja boli spokojni :D Som sa aj cudovala, ved manducu sme nepouzivali peknych par mesiacov, ale pacilo sa mu 🙂

tak pekny dnik 🙂

laxity
25. mar 2011

@maculik my sme už aj prišli z vonku a Naty si stihla rozraziť peru ☹ , má to napuchnuté a fialové ale iba trochu 😕 asi nič s tým netreba robiť?

zucana
25. mar 2011

@laxity trochu by som to vydezinfikovala a dala na to studene ak si necha 😉
my uz mame autosedacku 😵 tak uz sa tesim aj ked to bude taka otocka ze piatok vecer az nedela vecer 😒
tu je 20 stupnov a tiez mame na ihrisku len velke smykalky ....@avaka mala je nadherna taka stylovka 😅
@maculik a ako petrik s teplotou? uz dobre?

zucana
25. mar 2011

baby to pogumovane oblecko sa vola pogumovane? kde v blave to dostat?

maculik
25. mar 2011

@laxity joj, chuda, a ako si ju rozrazila? Nic s tym netreba, asi studene je uz neskoro, ale to jej do zajtra odpuchne.
@zucana uz nema, vlastne naposledy mal v utorok rano, odvtedy nic. Som rada, lebo uz som sa bala...
a ten link, co dala laxity, tak presne take, ako je tam ze Playshoes pre Nemecko, tak tu predavaju a jedno z toho aj my mame.
Inak, to oblecko su dva druhy - jedno je take uplne tenke, bez podsivky, ale su aj take s tenkou flisovou podsivkou, tie su lepsie, ale aj drahsie.
a vcera som docitala tu Halimu, uf, fakt super kniha...

my sme uz tiez z vonku doma, Petrik uz 20min buva, ja dovaram polievku a idem robit plnene sampiony. Vydlabem ich pri Panelaku 🙂

lolka
25. mar 2011

cafte,
@laxity chudinka Naty, asi si aj poplackala ze ? Viki si predvcerom tiez rozrazila peru, ale veeeeelmi jemnunko, ani to nebolo vidiet, len mala mozno 2 kvapky krvi na perach. 😒

noc bola nastatie ok, vstavali sme po 6.00, hrali sa a vyrazili von o 10.00, samozrejme, ze nespala, chodili sme, kupila som jej aspon pancusky a teraz uz 50 min. spinka Ked sa zobudi, dame obed a ficime znova von. Je krasne, zajtra uz ma prsat, tak to treba vyuzit.
V Eurovea su rozne akcie, cez vikend je tam CSOB Maraton, tak su tam sutaze a pod., Viki len kukala 😵
nad tym obleckom aj ja uvazujem, len este chcem pozriet v sportovych obchodoch ci tam nieco nemaju....rada by som to videla pripadne vyskusala.

zucana
25. mar 2011

@maculik tak supis
no inak tak my sme mali tiez uraz...
vikinka ma monokel.
babysitterka jej sla po vodu a vraj sa buchla o stolik hraci a ma pod okom taky fokel ....no co uz...
vraj plakala pred svokrou aj mi volala sa chcela ospravedlnit.som jej povedala,ked nieco pojde robit nech da do boxu viki.bol to asi len okamzik ale tak nepotesi....

laxity
25. mar 2011

@maculik @lolka má to fialové a menej opuchnuté, plakala dosť a krvi išlo trošku viac...ale už je dobre, rýchlo zabudla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre