Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
27. mar 2011

veru, krasne pavucie bruskl patria ku babatkam...
@avaka my sme nie a krutenie hlavky pouzivali a pouzivme len ked uz papat nechceme, ci ine cosi nechceme x;o) ale na vsetko uplne nie nehovorime x;o)

olifcek
27. mar 2011

@zoska my mame cca 80cm 😉 nevieme presne zmerat..

olifcek
27. mar 2011

no nic, uz i notacik vypinam, paaa

svetlankat
27. mar 2011

@zoska my mame okolo 73-74 cm, my sme krpaty

blumka
27. mar 2011

@zoska ja neviem kolko meria, ale je o pol hlavy vyssia ako miska svetlankina a nosi veci na rok a pol

zoska
27. mar 2011

@avaka mne Neli kruti hlavou len ked nechce jest, ale napr. pusu mi uz par tyzdnov nechce dat, proste raz za tyzden mi da 4 za sebou a mam si setrit do zasoby asi 😅
a ked nieco nedovolim tak najskor zurivost, potom capanie a buchanie a nakoniec plac...dnes napr. ma buchla po ruke ked som jej nechcela dat mobil, tak som jej chytila ruku povedala nono no a odisla prec, mm jej hovori ze maminka sa hneva tak isla s placom za mnou, uvidime ci to pomoze 😕
ale inak je strasny cholerik, normalne zacinam mat obavy

svetlankat
27. mar 2011

@blumka veru ked su nase deturence pokope ako pekne je vidiet tie vyskove rozdiely, no a vas stol, najlepsi meter

blumka
27. mar 2011

@zoska @avaka juli sa smeje na kazde nono...ale ona je taky maznos...terezka bola vacsi cholerik, juli sa skor z lutosti rozplace ked po nej kricime alebo si z toho nic nerobi a ide si po svojom...

svetlankat
27. mar 2011

@avaka my krutime nie ked nieco nechceme, ked sa chce napit tak sa napije a ked nechce tak povie s krutenim ze nie, ale nie je to na vsetko

svetlankat
27. mar 2011

bru baby

avaka
27. mar 2011

@zoska my sme ju zrovna dnes len tak pri stene merali a moze mat cca 75cm

a u nas to je podobne,ja dufam,ze ich to prejde...dnes mala taky amok,stale za mnou,len na ruky a mm uz povedal,ze nechaj ju tak,co ju teda stale beries....tak nanho kukla 😕 a amok,ale taky,ze sa stverala na ruky a vzapeti sa hadzala naspat dolu o domna...a tak revala,ze som uz fakt nevedela,ci ju aj nieco neboli....potom som jej dala mm a klud!
mne pusu da tiez ako kedy...mackovi da vzdy....teraz aj ku mne da hlavku,ked sa spytam,ako ma lubi....
ale napr.sa doma s nicim nezahra,ked som neni doma,tak je v pohode,ale ked pridem,alebo sme same,tak na mna len cmuka(tak sa pyta na ruky...)a vlecie sa za mnou stale...a pisti...

avaka
27. mar 2011

@svetlankat
@blumka ,ona teraz aj ked je smadna,zakruti,ze nie,akoby skusala,co bude nasledovat... 😅 tak poviem,nie nechces a odlozim,nenutim ju,tak ked je smadna,povie rychlo daj a napije sa 😀
blumka,ja ked dohovaram,E sa robi,ze ma nevidi,akoby som bola vzduch...
a tie amoky ma,ked jej napr.neotvorim sampon(alebo ho vezmem,ked ho otvori sama),lenze ona to normalne pije,aj telove mlieka!

avaka
27. mar 2011

@zoska akurat pozeram fotky na FB,s bulifukom tam nema Nelka chybu,bohovska je 🙂

blumka
27. mar 2011

@avaka ju tie amoky prejdu ked zisti ze nepovolis 😉 bude to trvat trosku dlhsie ale to je vychova 😉

zucana
28. mar 2011

@zoska supeer 😉 vidime sa 😵 mozno by sme mohli aj na plaz na par dni dojst ... uvidime
no aneli bude modelka 😉 ja musim viki omerat ale ked sme na ihrisku tiez vravia ze je vascia na svoj vek
@a aj my mame faldiky ale to tej truby s gulickami aj my vopchame ruku 😀
a to iba mm sa pytal,lebo viki na obed zjedla taky tanier rizota ako my a aj vecer .niekedy zje viac ako mm 😅
jasne ze aj nam sa to brusinko paci 😵
inak ma mesiac na nozicke ekzem.nieviem co mam s tym robit.nepomaha ani kortikoidna mast ani holtov krem ani bioderma na ekzem....to co som raz zjedla vajco tak odvtedy to ma.si to kazdy den vycitam....jak som sa mohla pomylit 🙄

zucana
28. mar 2011

@avaka to zer sa nepozera poznam...to najma v aute vzadu ked si je bundu alebo robi nieco zle tak ja na nu kricim a ona ani za nic....aj doma . a amoky mame aj my 😉
s tatom sa normalne hada.akoby mu odvravala tou svojou recou

laxity
28. mar 2011

ahojte

@zucana naša sa vyslovene sťažuje 😀

zucana
28. mar 2011

jaaaj a este vcera co sa stalo...pokazil sa nam zachod...ale my mame ten iba s tym vypinacom zabudovanym tak budeme asi musiet burat....a kachlicky mm dal minuly rok kamaratovi co mu ostali ze nech si spravi kupelku tak fasa 🙄

laxity
28. mar 2011

@zucana nám sušička 😅 tiež sme sa veľmi nepotešili...otras teraz máme strašne veľa výdavkov a ešte aj toto 😅

baby ak je okolo 12-15°C tak treba dávať ešte pančuchy? 😕

zucana
28. mar 2011

@laxity ja pancusky nedavam nap 16 stupnov 😅
a si predstav nase vydavky ked chceme predat ten byt 😠

jja
28. mar 2011

Ahojte dievcata...po dlhej dobe som sem nakukla ako sa mate.... 🙂
my sme boli cez vikend u svagrovcov na oslave , zase nase rodinne zrazy 🙂 ale dalo sa.....az na to cestovanie s Karolinkou...to je strasne..vobec nechec byt vsedacke, potom grcka , je jej zle, place a tak dookola....nepomaha uz asi nic...
inac, my este nechodime, ale pomaly sa pusta a skusa stat sama....hadam sa to uz posunie, lebo ja si uz ruky necitim aka je tazka a to nosenie....uz nech pobehuje a aj to brusko pojde dole....ste sa stazovali ze maju vase deticky velke bruska...urcite nie ako moja K. 😎 🙂 ani tolko kg 🙂 a predstavte si ze papat ona vobec neche....zase ma obdobie ze z kazdeho dvet, tri lyzicky a dost...ale mlieka si da dost...tak aspon to....

@laxity ja pancusky uz nedavam asi tyzden....ak bolo chladnejsie dala som deku...

laxity
28. mar 2011

@zucana @jja ďakujem 🙂

@zucana my toho máme tiež dosť, ale tak zvládame...teraz od 1.4 sme si ešte k tomu všetkému otvorili priestor (čo sa venujeme čínskej medicíne), takže máme čo robiť, ale verím, že všetko pôjde ako má a bude sa dariť ešte viac 🙂

a aj u vás verím, že všetko pôjde...len treba pozitívne myslieť 😉

blumka
28. mar 2011

@zucana tak vidis, ked do rury vopcha ruku tak je ok 😀 😀 aj juli vie zjest vac ako ja...mm sa akurat v sobotu smial ze preco som jemu dala menej polievky ako julinke a ja ze preto lebo on bude mat aj druhe a juli nie, no ale juli jedla nakoniec aj druhe 🤐 a dost vela teda 😅

@jja a kolko vazi Karolinka?
ja by som uz tiez brala abyjuli chodila, tiez mi nie je vsetko jedno ked musim nosit 12 kg a najlepsie je ked sa na mna zavesi aj Terezka...to uz mozem rovno posilovat s nimi 😀

a inak dobre rano, u nas zauradoval posun casu a juli spala do 7:30 😅 minuly tyzden do piatej a dnes toto 😀

olifcek
28. mar 2011

@blumka kuk.. no posunul sa cas, tak i oliv si ho posunula.. uz sme aj na odchode, ideme voooon a na navstevu, tesiiiiiiiim

krasny dnik, i ked v ke len 2 stupne, pod mrakom, prehanky, tak ale aspon vietor nefuci, co je super 😵 😵

maculik
28. mar 2011

dobre ranko, fiha, tu to vcera zilo 🙂
@avaka no ved ani mne sa velmi nechce, ale tak ja verim, ze ked sa premozem a ten zacitok "pretrpim", ze ma to zase bude bavit tak, ako kedysi (to som este zila v BA 😅
No musim nieco so sebou robit, lebo ved vyzeram horsie, ako par mes.po porode. a presne, zmenim prostredie, vyvetram hlavu, proste 3x tyzdenne budem mat 2h len pre seba 😵

@zoska u nas je to zase opacne, ked sa spytaju, kolko ma Petrik a ja poviem, ze o chvilocku 14mes, tak kazdy ze aky je drobny ☹ Uz par ludi mi to povedalo, minule na ihrisku mama Adel.kamaratky, teraz cez vikend dalsia na ihrisku, to len tak nahodne sme sa dali do reci, lebo mala podobne staru malu, vlastne tak isto, a je pravda, ze bola o trosku vacsia, no ale co mam robit.... Mm ze ci nieco nie je zle, lebo som mu hovorila, ze je jeden z najmensich z ferbruarovciat, aj nad tym teraz cely vikend rozmyslal a v kuse sa ma pytal, ci neostane maly, ale podla mna on sa moze este neskor vytiahnut, co myslite? Ma cca 74cm a asi 9,6kg, ale on ani vela nepapa, teda jogurty, ovocie, vyzivu, kasu, mlieko, to hej, ale obed nehrozi, aby spapal to, co pisete vy, to sa este nestalo. Pecivo, to len ojedinele, vcera prvykrat spapal kusok chleba, mm kupil taky vyborny, inak len zemlu (rozky tu nie su). Piskoty doteraz nechcel, vcera prvykrat zjedol jednu celu, keksiky a pod.veci nedavam (aj ked asi by mu chutili, lebo som si vsimla, ze Adelka mu parkrat bez mojho vedomia "dopriala" :D
Ale dr na rocnej prehliadke pozerala aj rastove a vahove krivky a je taky nizsi priemer, ale zmestil sa do nich. Ze si to ani vsimat nemam, ze ved sa moze vytiahnut.
Tak to bude este na stretku sranda, ked sa postavia Petik a Nelka vedla seba 😅 😀

maculik
28. mar 2011

no nic, ideme von, lebo dnes ho chcem dat buvat o 11, aby sa zobudil, kym vyrazime o pol2 na cvicenie 🙂 Potomeste nakuknem 🙂

jja
28. mar 2011

@blumka no kati...moc....urcite viec ako tvoja Tete 🙂 okolo 16 😒 a ma cca 90 cm. oblecko kupujem na dvoj rocne aj viac....minule ma pobavili v obchode ked som chcela bodynko 98-ku..ze pani, take velke sa uz bodynka nevyrabaju, to uz slecny nosia gatky a tricka 🙂 no mozem ja za to? 🙂
no u nas posun casu zauradoval iba trosku, namiesto o 6 sme vstali o 7 a uz ma doobedny spanok....uvidim kolko si potiahne, lebo v noci bola nejaka nervozna....stale mrncala...ani nechela prso, len nejako sa mrvila a bola nepojkojna...

baby aj ja chcem s vami na chatu:(

laxity
28. mar 2011

@maculik absolútne si z toho nič nerob...každé dieťa je iné, aj mne vravia, aké je Naty drobná...a hlavne, že je viac detí po kope a Naty je najstaršia, tak vyzerá najmladšia...ja som bola tiež taký slížik a aj tato 😵

laxity
28. mar 2011

@jja 16 😕 a 90 cm ty páni to fakt? 😕 moja Naty že 9 kg a to keď ju niekedy mám na rukách poviem, že je ťažká 😀

jja
28. mar 2011

@maculik fakt si z toho nic nerob...vidis moja K. neje v podstate nic, ani to ovocie moc nechce, sem tam jogurtiku da asi 5 lyziciek...a aka je 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre